Pentagon stwierdza, że Ameryka nie jest bezpieczna dopóki nie podbije całego świata.

Polityka
W czerwcu 2015 roku Pentagon opublikował swoją „Narodową Strategię Wojskową Stanów Zjednoczonych Ameryki 2015”.

Dokument zapowiada zmianę punktu zainteresowania z terroryzmu na „podważających międzynarodowe normy aktorów państwowych”. Ważne jest aby zrozumieć co te słowa oznaczają. Rządy, które rzucają wyzwanie międzynarodowym normom, są suwerennymi państwami, które realizują niezależną od Waszyngtonu politykę. Te „rewizjonistyczne kraje” są zagrożeniem nie dlatego, że planują atak na USA (Pentagon przyznaje, że ani Rosja, ani Chiny nie zamierzają tego zrobić) ale dlatego, że są niezależne. Innymi słowy, normą jest zależność od Waszyngtonu.

Zrozum ten punkt: zagrożeniem jest istnienie suwerennych państw, których niezależność działania czyni z nich „rewizjonistyczne kraje”. Innymi słowy, ich niezależność jest sprzeczna z neokonserwatystyczną doktryną jednej siły, która stwierdza, iż prawo do niezależności leży tylko po stronie Waszyngtonu. Historia hegemonii Waszyngtonu wyklucza jakikolwiek inne, niezależne w swoich działaniach kraje.

Raport Pentagonu definiuje czołowe „rewizjonistyczne kraje” jako Rosję, Chiny, Koreę Północną i Iran. Koncentruje się przede wszystkim na Rosji. Pomimo „napięcia w regionie Azji i Pacyfiku” gdzie Chiny chronią „niezgodne z prawem międzynarodowym” swoją strefę wpływów Waszyngton ma nadzieję na zmuszenie Chin do współpracy, przenosząc to co pozostało z amerykańskiego rynku konsumenckiego do Chin. Nie jest jeszcze pewne czy Iran uniknął losu jaki Waszyngton zgotował Irakowi, Afganistanowi, Libii, Syrii, Somalii, Jemenowi, Pakistanowi, Ukrainie, oraz pośrednio Palestynie.

Raport Pentagonu jest zuchwały w swojej hipokryzji ponieważ wszystkie wypowiedzi Waszyngtonu zawierają stwierdzenie, że Waszyngton i jego wasale „wspierają określone instytucje i procesy zapobiegania konfliktom, z poszanowaniem suwerenności i wspierając prawa człowieka.” To są słowa wojska, którego rząd od czasów reżimu Clintona najechał, zbombardował, i obalił 11 krajów a obecnie pracuje nad obaleniem rządów w Armenii, Kirgistanie, Ekwadorze, Wenezueli, Boliwii, Brazylii i Argentynie.

Jak elity USA widzą konflikt w Europie:

W dokumencie Pentagonu Rosja jest pod ostrzałem ponieważ nie działa „w zgodzie z międzynarodowymi normami”, co oznacza, że Rosja nie podąża za przywództwem Waszyngtonu.

Innymi słowy, raport ten jest bzdurą napisaną przez neokonserwatystów aby wzniecić wojnę z Rosją. Nic innego nie można powiedzieć o raporcie Pentagonu, który uzasadnia wojny, wojny i jeszcze więcej wojen. Bez wojen i podbojów Amerykanie nie są bezpieczni.

Pogląd Waszyngtonu wobec Rosji jest taki sam, jak pogląd Kato Starszego wobec Kartaginy. Kato Starszy kończył każde swoje przemówienie na dowolny temat w senacie rzymskim oświadczeniem „Kartagina musi zostać zniszczona”.

Raport ten mówi nam, że wojna z Rosją jest naszą przyszłością chyba, że Rosja zgodzi się na status wasala podobnie jak Kanada, Australia, Ukraina, Japonia i każdy kraj w Europie. W przeciwnym razie neokonserwatyści zdecydowali, że niemożliwym jest dla amerykanów by tolerowali współistnienie z krajem, który podejmuje niezależnie od Waszyngtonu decyzje. Jeżeli Ameryka nie może być jedyną światową siłą to lepiej, żebyśmy wszyscy byli martwi. Przynajmniej, to pokaże Rosjanom.

Paul Craig Roberts, Prison Planet.com
USA
2015-07-14
Link do oryginalnego artykułu: LINK
Tego typu publikacjami władze USA oraz jej zakulisowi kontrolerzy pokazują coraz bardziej swoją prawdziwą twarz,  twarz imperialistów gorszych nawet od niemieckich nazistów, którzy nie mogąc wprowadzić Nowego Porządku Świata „po dobroci” z uwagi na opór państw „nieuznawanych”, „niedemokratycznych”, „totalitarnych” itp., czyli po prostu niezależnych od wpływów międzynarodowej oligarchii finansowej uznali że lepiej jest spalić cały świat niż pozwolić aby ten był niezależny i wolny od wpływów i polityki banksterów i ich marionetek.
przemex
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s