Prezydent Syrii al-Asad zwrócił się do Rosji z wnioskiem o udzielenie pomocy wojskowej.

Prezydent Syrii Baszar al-Asad

Rosyjscy senatorowie jednogłośnie zatwierdzili wniosek o użycie Sił Zbrojnych Rosji poza granicami kraju – poinformował w środę szef administracji Kremla Siergiej Iwanow.

Decyzja o użyciu Sił Zbrojnych Rosji za granicą dotyczy Syrii. Chodzi nie o realizację ambicji, a o obronę interesów narodowych Rosji – podkreślił Iwanow.

— Po pierwsze, i najważniejsze, chodzi konkretnie o Syrię. Chodzi nie o osiągnięcie jakichkolwiek celów w polityce zagranicznej, o co nas regularnie oskarżają nasi zachodni partnerzy, a wyłącznie o interesy narodowe Rosji – powiedział szef administracji Kremla.

Iwanow podkreślił, że Rosja poinformuje w środę wszystkich partnerów o podjętej na prośbę syryjskich władz decyzji.

— Wszyscy nasi partnerzy i sojusznicy będą dziś poinformowani o podjętej decyzji. Resorty obronne, prawdopodobnie, otrzymają również konkretne informacje – dodał Iwanow.

Według niego, kwestie społeczne i finansowe, związane z zabezpieczeniem rosyjskich żołnierzy w związku z operacją na Bliskim Wschodzie, będą wypełnione. Takie decyzje już przyjęto.

Wcześniej poinformowano, że prezydent Rosji Władimir Putin złożył w izbie wyższej parlamentu wniosek o użycie rosyjskiej armii poza granicami kraju. Rada Federacji wyraziła zgodę.

Iwanow podkreślił, że decyzja dotyczy wyłącznie przeprowadzenie operacji z powietrza. Szef administracji Kremla dodał, że nie ma mowy o operacji lądowej.

Teraz rozlegnie się wrzask na cały świat że oto Rosja dokonuje „agresji” w Syrii przeciw ludności cywilnej w obronie „reżimu Baszara al-Assada”, że „destabilizuje” Bliski Wschód i przyczynia się do zwiększenia fali migracji muzułmanów do Europy „destabilizując” tym samym Europę celem „rozbicia jej jedności” i tym podobne brednie. Szczególnie aktywne będą zapewne(właściwie już są) nasze polskie kundelki polityczne i medialne, które przy okazji kampanii wyborczej(czytaj: robienia ludzi w chuja poprzez obiecywanie gruszek na wierzbie) zbijać będą kapitał polityczny przekrzykując i prześcigając się nawzajem w medialnych atakach na Rosję i Prezydenta Putina. Ale kiedy USA i jego sojusznicy najeżdżali na kolejne kraje to żadnych głosów protestów ze strony politycznych marionetek, klakierów, pomagierów i sługusów międzynarodowej finansjery nie było widać.
przemex
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s