Rosja: Pomnik dla ofiar terroru

 stalin

Władimir Putin podjął decyzję o budowie pomnika upamiętniającego ofiary politycznych represji w różnych epokach rosyjskiej historii. Instalacja o nazwie „Mur żalu” zostanie wzniesiona w Moskwie przy ulicy Sacharowa. Jednocześnie rosyjski prezydent upoważnił rząd do znalezienia środków finansowych na realizację projektu.
Źródła bliskie Państwowemu Muzeum Historii Gułagu powiedziały agencji Interfax, że monument będzie oparty na projekcie rzeźbiarza Gieorgija Franguliana. Muzeum już rozpoczęło zbiórkę funduszy na ten cel. Inicjatywie sprzeciwia się jedynie Komunistyczna Partia Rosji, która postuluje wprowadzenie 25-letniego moratorium na upamiętnianie stalinowskich zbrodni. Ma to rzekomo uchronić pamięć o Związku Radzieckim.
Mimo oporu komunistów w centrum Moskwy już istnieje pomnik ofiar czystek stalinowskich. W 1990 roku postawiono przed frontem gmachu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Łubiance Kamień Sołowiecki. Zastąpił on obalony pomnik Feliksa Dzierżyńskiego. Co roku 30 października organizacje upamiętniające ofiary komunistycznych represji odczytują tam nazwiska ofiar terroru. Według organizacji „Memoriał” w latach 30-tych dokonano 720 tysięcy egzekucji, z czego 30 tysięcy zamordowano w Moskwie w latach Wielkiego Terroru lat 1937-38.
(na podstawie rt.com opracował RS)
Komentarz Redakcji: Środowiska rusofobiczne lubią powtarzać, że Rosja nie potrafi rozliczyć się ze swoją przeszłością. W rzeczywistości proces ten sukcesywnie postępuje, czego nie można powiedzieć o Ukrainie, gdzie nawet w obecności polskiego prezydenta wprowadza się przepisy zabraniające obrażania ludobójców z UPA.
A mnie ciekawi dokąd Rosja i Rosjanie będą brali na siebie odpowiedzialność za zbrodnie popełnione tak naprawdę przez żydowski aparat terroru? Kiedy prawda w końcu wyjdzie na jaw? Kiedy zostanie ujawniona prawdziwa tożsamość  zbrodniarzy odpowiedzialnych za wymordowanie milionów Rosjan, Polaków i innych mieszkańców ZSRR?
przemex
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Rosja: Pomnik dla ofiar terroru

 1. opolczykpl pisze:

  Rosjanie już nie biorą na siebie odpowiedzialności za zbrodnie żydo-bolszewii. W 2013 roku prezydent Putin publicznie przypomniał Żydom, kto rządził w ZSRR po „rewolucji”:
  http://www.nacjonalista.pl/2013/06/21/prezydent-putin-pierwszy-rzad-sowiecki-byl-w-80-zydowski/

  Rosjanie nie dają sobie pluć w twarz. To tylko żydo-zachodnia załgana propaganda (w Polsce zwłaszcza ta katodebilna – made in rebe Rydzyk i wspierany przez niego żydoPiS) żydowsko-gruzińskie zbrodnie przypisuje Rosjanom.

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Znam tą wypowiedz Putina, władze rosyjskie są świadome i wiedzą jak było naprawdę, pomału ta prawda, w bólach przedostaje się do opinii publicznej. Choć jeszcze władze rosyjskie nie mogą tak otwarcie, na arenie międzynarodowej oskarżyć żydów o te zbrodnie, ponieważ Rosja nie ma jeszcze aż tak silnej pozycji a nie chce zniszczyć sobie wizerunku oskarżeniami o „antysemityzm”, a i pozycja żydów w Rosji naturalnie jest jeszcze silna. Ale przyjdzie czas kiedy maska spadnie już całkowicie a władze Rosji bez krępowania się będą mogły powiedzieć „narodowi wybranemu” prosto w oczy jak było naprawdę.
   przemex

   Polubienie

 2. Marek pisze:

  Skoro zwalacie winę za sowieckie ludobójstwa na Żydów, to może Wojnę Ojczyźnianą wygrał Gruzin? Nie jest przecież ważne, kto ma jakie pochodzenie, ale kto wydelegował Gruzina, Żydów czy inne nacje na te stanowiska i kto im za tę pracę sowicie płacił. A płacili sowieci. Więc teraz proszę się od tych zbrodni nie odsuwać, wskazując palcem na innych, niby winnych. Już kiedyś próbowaliście zwalić winę za zbrodnię katyńską na Niemców. To po prostu wstyd.

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Wojnę Ojczyźnianą wygrali Rosjanie, dzięki doświadczonym dowódcom rosyjskim powyciąganym z łagrów będących pod żydowskim zarządem i milionom Rosjan i nie tylko, służących w Armii Czerwonej nie byłoby zwycięstwa nad faszyzmem. A słowo „sowieci” to eufemizm mający przykryć prawdę na temat tego kto sprawował rzeczywistą władzę w ZSRR przynajmniej do śmierci Stalina i kto odpowiadał za większość najważniejszych zbrodni. Większość ludzi oczywiście kojarzy mylnie „sowietów” z Rosjanami. A żydostwo u władzy w ZSRR pomogli zainstalować ich bogaci pobratymcy z zachodu, najpierw wciągnięciem Rosji do I wojny światowej, potem rewolucji lutowej, październikowej i wojny domowej. Bali się rosnącej siły ówczesnej Rosji mimo dość zacofanego carskiego systemu zarządzania, która mogła w pewnym momencie stać się poważną konkurencją dla USA pod każdym względem. Polityka powstrzymywania Rosji to nie tylko ostatnie kilka lat rządów Obambo czy nawet czasy ZSRR to historia ostatnich kilkuset lat gdzie Polacy niestety jako bratni naród lecz perfidnie manipulowany i wykorzystywany przez wrogie nam siły odegrał niechlubna rolę i nieraz jak w przypadku choćby powstań inspirowanych w niewłaściwym dla nas momencie został wykorzystany jako mięso armatnie mające odwrócić uwagę Rosjan od innych kluczowych kierunków, jak choćby ekspansja na Kaukazie czy Dalekim Wschodzie lub Azji Środkowej gdzie w pewnym momencie Rosja zaczęła konkurować z Imperium Brytyjskim(Imperium Rotszilda).

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s