Syria: Trzy lata wśród szczurów

JtOfsART

Syryjskie media opisują historię porucznika Husseina Al-Ahmada, który kilka dni temu powrócił do Damaszku przez trzy lata przebywając w szeregach „Wolnej Armii Syryjskiej”. W roku 2012 został wzięty do niewoli a następnie odciął się od armii narodowej przechodząc na stronę wroga. Wystąpienie Al-Ahmada było wielokrotnie wykorzystywane w antysyryjskiej propagandzie m.in. przez katarską telewizją al-Dżazira. W 2014 r. doceniając zasługi dla finansowanego z zagranicy zbrojnego ramienia „opozycji” mianowano go jednym z dowódców WAS w prowincji Homs.

Działania oficera były jednak jedynie przykrywką dla jego prawdziwej misji. Porucznik przez trzy lata przekazywał syryjskiemu wywiadowi informacje na temat położenia kluczowych instalacji „Wolnej Armii Syryjskiej”, jej struktury, liczebności i lokalizacji jej sił. Informacje te umożliwiły przeprowadzenie licznych nalotów na pozycje WAS Kilka dni temu oficer zakończył swoje zadanie i po opuszczeniu posterunku powrócił do Damaszku ze zdobytymi nowymi dokumentami.

(Na podst. almasdarnews.com)

http://xportal.pl/?p=23140

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s