Turcja: Atak na Rosjan

Sukhoi_Su-24_inflight_Mishin-2

Jak widać śmierdzi prochem w powietrzu coraz bardziej, komuś bardzo zależy na wywołaniu III wojny światowej, ale Rosja to nie byle agresor, nie da się sprowokować do udziału w ustawce organizowanej przez banksterów i ich polityczne marionetki.

przemex

PS

http://novorossia.today/zestrzelenie-rosyjskiego-su-24-przez-turkow-przyczyny-przebieg-i-skutki/

Zestrzelenie rosyjskiego myśliwca mogło być desperacką prowokacją, mającą na celu wciągnięcie Rosji do wojny z Turcją, co spowodowało by zamknięcie cieśnin Bosfor i Dardanele dla przepływu rosyjskich statków, zaopatrujących rosyjski kontyngent wojskowy w Syrii, bazę Tartus oraz śródziemnomorską eskadrę floty czarnomorskiej, co mocno pokrzyżowało by plany Rosjan w Syrii i w dużej mierze spowolniło by walkę z dżihadystami lub ją uniemożliwiło, stawiając w jeszcze trudniejszej sytuacji Syrię i jej prezydenta. A transport drogą powietrzną mógłby się okazać niewystarczający i problematyczny. Taki rozwój wydarzeń byłby bardzo na rękę osi USA/Wlk.Brytania/NATO/Izrael i jej zakulisowym kontrolerom. Wciągnęli by Rosję w dodatkową, wyczerpującą i niepotrzebną wojnę, jeszcze bardziej komplikującą sytuację na Bliskim Wschodzie i podnoszącą napięcie na arenie międzynarodowej. Patrząc z tego punktu widzenia sądzę że im więcej sukcesów Rosjanie odniosą w Syrii i im bliżej będzie zwycięstwa nad dżihadem w Syrii, czyli im bliżej będzie klęski polityki USA/Wlk.Brytania/NATO/Izrael/Francja względem Syrii i jej prezydenta, to takich dramatycznych prowokacji może być więcej.
przemex

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Turcja: Atak na Rosjan

 1. opolczykpl pisze:

  Witam. Nawet nie wiedziałem, że od czerwca prowadzisz blog. Gratuluję – to była dobra decyzja.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/11/25/blog-polski-wita-przemexblog-w-polskiej-blogosferze/

  Polubione przez 2 ludzi

  • przemex pisze:

   Nie lubię się chwalić, wolałem poczekać aż to samo dojrzeje, nie wiedziałem jeszcze czy coś z tego będzie czy nie, dopiero nabieram wiedzy i doświadczenia, dlatego na razie ograniczam się głównie do reblogowania ciekawych tekstów z własnym komentarzem, ale może z czasem pojawi się coś więcej ode mnie.
   W każdym bądź razie dziękuję za słowa poparcia.
   przemex

   Polubione przez 1 osoba

   • opolczykpl pisze:

    Przemex – na poparcie zasługujesz. No i mam nadzieję, że zdecydujesz się na własne teksty. Masz dryg do pisania – widać to po twoich komentarzach w sieci. U mnie napisałeś ich ok 200 – wszystkie z sensem, wolne od demagogii. To samo dotyczy twoich komentarzy na WPS – wyłapujesz dezinformacje, demaskujesz propagandę. Takich jak ty polska blogosfera potrzebuje. Jesteś świetną odtrutką na propagandowe brednie i kłamstwa.

    Polubienie

 2. Tomasz Zieliński pisze:

  Rosja oczywiście rozegra to na swoją korzyść.Zdaje się, że Kreml z jakiś powodów nie potrzebuje już Turcji jako sojusznika w tym rejonie świata. Rosja weźmie od nich tylko twardą walutę. Największym partnerem tureckim w zakresie dostaw jest właśnie Rosja – ponad 10% ich importu. Na drugim miejscu Chiny. A te dwa państwa wiąże od dawna sojusz.

  Państwa tej rangi co Rosja używają wojska do działań gospodarczych. Ich interwencja w Syrii ogranicza spadek cen ropy. Wojsa FR blokują rozparcelowanie Arktyki i innych części świata.

  powodzenia Tomek

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Turcja sama sobie wbiła nóż w plecy tą samobójczą akcją, bo na pewno nie Rosji, a już tym bardziej jeżeli była to ich samowolna akcja, nie uzgodniona z poplecznikami z zachodu, nosząca znamiona zemsty za udaremnione plany budowy tureckiego „imperium” kosztem Syrii, co jest możliwe, choć osobiście w to wątpię aby Turcy byli na tyle głupcy aby sami wdawać się w wojnę z tak potężnym sąsiadem jak Rosja.
   Sądzę więc że jest to prowokacja ze strony Turcji ale pod dyktando „doradców” z zachodu, obliczona na dalszą eskalację konfliktu i zaostrzenie stosunków międzynarodowych z wywołaniem wojny regionalnej włącznie. Turcja dodatkowo ponosi ogromną część winy, jako kraj tranzytowy, za finansowanie i wspomaganie „państwa islamskiego”, co zaczyna coraz bardziej wychodzić na światło dzienne, więc zachód mógł zmusić Turcję poprzez szantaż do takiego desperackiego czynu, strasząc „ujawnieniem” roli Turcji w syryjskim konflikcie. I coś mi się również zdaje że za niedługo zachód szukając jakiegoś chłopca do bicia, na którego będzie można zwalić winę za powstanie i zbrodnie PI, zwali winę na Turcję odcinając się od niej. Do tego dochodzą masy dżihadystów uciekające z terytorium Syrii do Turcji, pod wpływem rosyjskich nalotów i nie najlepsze stosunki Turcji z Rosją, szczególnie po tym „incydencie”, co powoduje że „rządowi” tureckiemu i Erdoganowi zaczyna się palić grunt pod nogami.
   przemex

   Polubione przez 1 osoba

   • opolczykpl pisze:

    „choć osobiście w to wątpię aby Turcy byli na tyle głupcy aby sami wdawać się w wojnę z tak potężnym sąsiadem jak Rosja”

    A ja zastanawiam się, czy za zestrzeleniem rosyjskiego samolotu nie stoi po prostu przerost ambicji samego Erdoğana. Jemu woda sodowa wali do łba. On chce przerobić Turcję z demokratury parlamentarnej na system prezydęcki wzorowany na USraelu – i sobą jako tureckim Obamą. To on przecież wprowadził urząd/instytucję prezydęta Turcji i wygrał w 2014 roku pierwsze w historii Turcji wybory prezydęckie. Tyle, że w wyborach parlamentarnych w czerwcu br jego partia utraciła pierwszy raz od 13 lat bezwzględną większość. Z tego powodu Erdoğan zarządził kolejne przyspieszone wybory na już początku listopada br. Jego partia je wygrała, ma znów absolutną większość, ale nie ma większości konstytucyjnej koniecznej do przerobienia Turcji na kraj prezydęcki. No i wściekły Erdoğan, chcąc pokazać, że jest silnym i twardym politykiem broniącym suwerenności Turcji wydał idiotyczny rozkaz zestrzelenia jakiegokolwiek rosyjskiego samolotu w pobliżu tureckiej granicy po to, aby Turcy widzieli w nim silnego prezydęta. Tyle że nie przyszło mu do zakutego łba, że Turcja na tym dużo może stracić. A może i przyszło, ale zaślepia go przerost ambicji.

    Polubienie

   • przemex pisze:

    Może tak być że facetowi odwala, w końcu marzy mu się restauracja imperium osmańskiego, kosztem sąsiedniej Syrii, stąd między innymi pomoc Turcji dla dżihadystów, silny rząd Baszara al- Assada to dla Turcji Erdogana zagrożenie. Ten facet generalnie nie podoba mi się od dawna, prowadzi zbyt podwójną grę, jak Orban na Węgrzech, trochę podlizał się Rosji w sprawie „tureckiego potoku”, na podskakiwał też zachodowi, w szczególności UE, w różnych sprawach. Facet zaplątał się w sieć, którą sam uplótł i wygląda na to że nie może z niej wyjść. Sądzę też że zachód mógł zagrozić Erdoganowi czymś w rodzaju „kolorowej rewolucji” podobnej do tych w Libii, na Ukrainie czy Syrii a nie chcąc podzielić losu Kadafiego zaangażował się w wojnę przeciwko Syrii i jej legalnym władzom, licząc zapewne na obfite łupy, co z kolei współgrało z jego „imperialnymi” ambicjami. Turcja to bowiem członek NATO, a struktury wywiadu, wojska czy policji zapewne są przesiąknięte agentami zachodnich specsłużb, więc wywołanie rewolucji w kraju w przypadku sprzeciwu Erdogana byłoby dziecinnie proste. Tak czy siak fałszywa polityka Erdogana zabije jego samego i a także będzie miała bardzo poważne i negatywne skutki dla samej Turcji, fale uchodźców wśród których nie brakuje radykalnego elementu a także duża liczba dezerterów z PI gdzieś będzie musiała się podziać, do Europy wszystkich ich wepchnąć się nie da, do tego dochodzi problem z Kurdystanem i a także coraz bardziej widoczna negatywna rola Turcji w wojnie domowej w Syrii.
    przemex

    Polubienie

   • przemex pisze:

    Swoją drogą to nie wiem jak trzeba by było być zaślepionym emocjami i chęcią zemsty za niespełnione wygórowane ambicje, aby prowokować do wojny mocarstwo mające broń jądrową na wyposażeniu? To jest skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. A gdyby u władzy w Rosji był na przykład ktoś pokroju Stalina lub Lenina, istniał by ZSRR i UW to też Erdogan i jego świta odważyli by się na taki krok? Facet ma szczęście że trafiło na Putina, bo ten ma stalowe nerwy jak widać, i nie daje się tak po prostu sprowokować…
    przemex

    Polubienie

 3. Pingback: Turcja: Atak na Rosjan | Pekok Antylichwiarz

 4. Ostatecznie wiadomo, iż zginęło dwóch rosyjskich żołnierzy . Jeden to podpułkownik Oleg Pieszkow pilot ze strąconego Su-24 -został zastrzelony przez terrorystów po katapultowaniu , w trakcie lądowania na spadochronie , a drugi to Aleksander Pozynicz , marynarz z piechoty morskiej z grupy ratunkowej. Drugiemu z pilotów strąconego Su-24 nawigatorowi kapitanowi Konstantemu Murahtin udało się uratować. Obecnie żołnierz ten jest już na rosyjskiej bazie lotniczej w Syrii.

  źródło : http://www.vesti.ru/doc.html?id=2690966

  Polubienie

  • Wywiad uratowanego pilota-nawigatora kapitana Konstantego Murathina demaskuje tureckie kłamstwa : ze strony tureckiego F-16 nie było wobec nas żadnych ostrzeżeń , ani też gestów. Pomiędzy nami nie było żadnego kontaktu. Ani przez chwilę nie przekroczyliśmy również granicy z Turcją, co podkreślił jako doświadczony nawigator.

   Komentarz do tych wydarzeń ze strony Prezydenta Rosji Władymira Putina przebywającego z wizytą w Niżnym Tagił:

   Polubienie

 5. opolczykpl pisze:

  Jak widać Syria od dawna jest na celowniku bandyckiego USraela. A Turcja wasalskim pomagierem. Erdogan rżnie obrońcę suwerenności a jest sojusznikiem i obrońcą „państwa islamskiego”, które jest usraelskim podwykonawcą planu zniszczenie Syrii. Jest to plan żydo-banksterów, USrael jest głównym wykonawcą, a ISIS, „armia wyzwoleńcza” Syrii, Turcja Francja i inni wasale NATO to podwykonawcy.
  Rosja ma prawo i obowiązek chrońić jej samoloty bomardujące wszystkie siły antyrządowe w Syrii, nawet te „umiarkowane” – bo to taka sama banda usraelskich najemników jak ISIS. Turecki wasal robi co może, aby utrudnić Rosji obronę legalnych władz Syrii.

  Polubienie

 6. opolczykpl pisze:

  Jeśli to prawda, to Erdogan jest jeszcze bardziej żałosną marionetką niż wydawałoby się to na pierwszy rzut oka. Usraelskie służby za jego plecami dyrygują lotnictwem tureckim wykorzystując je do antyrosyjskiej prowokacji, a marionetka Erdogan wszystko bierze na siebie przedstawiając się jako obrońca suwerenności Turcji. Zasłania jednocześnie prowokatorów z USraela narażając Turcję na konsekwencje pogorszenia stosunków z Rosją.
  W sumie jest to żałosna marionetka…

  Polubienie

 7. przemex pisze:

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/turcja_zablokowala,p289566481
  http://xportal.pl/?p=23743 Turcja: Ściganie Rosjan na morzu
  http://forsal.pl/artykuly/908437,turcja-ciesniny-bosfor-i-dardanele-morze-czarne-rosja.html
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20151201/1552773/Turcja-Bosfor-zamkniecie-Rosja.html
  Jak widać turecki przydupas USA prowokuje nadal, wygląda na to że koniecznie chcą zostać poczęstowani którąś z rosyjskich, zabójczo skutecznych rakiet.
  przemex

  Polubienie

 8. Konrad pisze:

  Obama continues to rant about Assad having „to go.” As Sputnik International reports today: „US President Barack Obama told Russian President Vladimir Putin that Syrian President Bashar Assad must resign as part of a political solution to the Syrian crisis, White House official told journalists on Monday.”

  Read more: http://sputniknews.com/politics/20151130/1031007570/obama-putin-syria-assad.html#ixzz3t7IP795A

  Obama should switch to two new mantras: „Erdogan must go, and Turkey should be dropped from NATO.” After which, NATO should be dissolved. Such is the current recipe for peace in the world. The current government in Syria–supported by the awesome military power of Russia–is doing a very good job eliminating ISIS and other assorted bandits from Syria. The US and its European allies–mainly France, England, and Germany–should do likewise in Iraq. In this way a new era of international cooperation will begin, but the US will no longer be the only superpower to dictate terms. Some humility is in order at last because the US no longer can challenge the combined military and economic might of China and Russia.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s