Waszczykowski będzie się domagał unieważnienia porozumienia NATO-Rosja – czyli kolejne wymysły anglo-amerykańskiej, syjonistycznej marionetki od brudnej roboty.

NATO

Minister spraw zagranicznych Polski Witold Waszczykowski będzie dążył do unieważnienia porozumienia NATO-Rosja z 1997 roku jako „niezobowiązującego prawnie” i „podjętego w innych realiach międzynarodowych”.

W wywiadzie dla Gazety Wyborczej, Waszczykowski oznajmił, że „Akt Stanowiący o podstawach wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa” podpisany między Rosją i NATO w 1997 roku powinien zostać unieważniony, tłumacząc, że „było to porozumienie o charakterze politycznym, niezobowiązujące prawnie i podjęte w innych realiach międzynarodowych”.

Już wcześniej z ust Waszczykowskiego padały takie oświadczenia, zwłaszcza po październikowym spotkaniu polityków Prawa i Sprawiedliwości z ambasadorem USA Paulem Jonesem. Na tym też spotkaniu po raz pierwszy w tak dobitnej formie wybrzmiał postulat unieważnienia porozumienia NATO-Rosja, które zdaniem polityków PiS nie powinno być już dla Polski wiążące, bowiem Rosja zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat, przedzierzgając się w „agresywnego sąsiada”, który prowadzi już „trzecią wojnę: z Gruzją, Ukrainą, a teraz z Syrią”.

Wcześniej też Waszczykowski oświadczył, że unieważnienie porozumienia między NATO i Rosją jest warunkiem bezpieczeństwa Polski, która traktowana jest według niego jako członek sojuszu drugiej kategorii.

Deklaracje Waszczykowskiego pobudziły już niektóre państwa zachodnie do adekwatnej reakcji. Niemcy w szczególności kategorycznie odrzucają możliwość unieważnienia porozumienia, uważając taki krok za prowokacyjne wobec Rosji posunięcie.

Nie pierwszy raz wyważeni niemieccy politycy sprzeciwiają się takiemu machaniu szabelką przez polskich polityków. Jednym z nich jest szef niemieckiego MSZ-u Frank Walter Steinmeier, który nie tylko kategorycznie odrzuca możliwość anulowania porozumienia z 1997 roku, ale też sprzeciwia się rozmieszczeniu w Polsce większych sił NATO, respektując tym samym postanowienia paryskiego szczytu, zwłaszcza to, mówiące o tym, że nie będzie rozmieszczenia znaczących jednostek wojskowych sojuszu na terytorium nowo przyjętych krajów.

To porozumienie i tak nie ma już obecnie większego znaczenia wobec faktu rozmieszczania sił natowskich w Europie wschodniej i środkowej taktyką małych kroków, przy pomocy zastraszania społeczeństw Europy środkowo-wschodniej domniemanym „rosyjskim zagrożeniem”. Ale ewentualne unieważnienie tego porozumienia, w co osobiście nie wierzę, będzie kolejnym krokiem do zaostrzenia stosunków w Europie, a także na świecie, szczególnie pomiędzy Rosją a krajami Europy środkowej i wschodniej będącymi członkami paktu NATO. Ewentualne próby unieważnienia tego porozumienia wpisują się w lansowany przez środowiska pisowskie lub zbliżone poglądami do PiS-u, żydowskiego projektu „międzymorza”, czyli bloku państw w Europie środkowej, nastawionych agresywnie do Rosji a zarazem niechętnych wobec Niemiec. Taki blok państw miałby w myśl amerykańskiej(czytaj: banksterskiej) polityki w Europie tworzyć „kordon sanitarny” skutecznie oddzielający Europę zachodnią, w szczególności Niemcy i Francję od współpracy z Rosją, która to współpraca jest zagrożeniem dla amerykańskiej dominacji w Europie.
przemex
Reklamy

13 thoughts on “Waszczykowski będzie się domagał unieważnienia porozumienia NATO-Rosja – czyli kolejne wymysły anglo-amerykańskiej, syjonistycznej marionetki od brudnej roboty.

  • A czego innego można się spodziewać po tych patałachach? Oni mają to gdzieś że wpędzają nas w wojnę, w razie czego poukrywają się w tych swoich bezpiecznych norkach śmierdzących czosnkiem a nas zostawią samym sobie na tym pogorzelisku.
   Ale przyjdzie czas że zapłacimy im pięknym za nadobne…
   przemex

   Polubione przez 1 osoba

  • Panu Andrzejowi !
   W imieniu własnym i wielu innych znanych mi osób w związku z przejściem na publicystyczną „emeryturę” składam podziękowanie za całokształt wykonanego przez niego dzieła. Wyrażam nadzieję oraz przekonanie, iż jego trud nie pójdzie na marne, czego przykładem jest chociażby przemex , któremu przy okazji życzę publicystycznej pomyślności.

   Polubione przez 1 osoba

   • Panie Michale

    Dzięki za uznanie. Ale teraz skupmy się na temacie – Przemex słusznie poruszył sprawę wypowiedzi Waszczykowskiego. Przecież jeśli dojdzie to wojny bandyckiego NATO z Rosją (a PiS do niej prowokuje), Polska stanie się radioaktywną pustynią. To co wyprawia żydo-PiS to igranie z ogniem na beczce prochu. Niestety dla tych gnid interesy Izraela, USraela i żydo-banksterów ważniejsze są niż los Polski. I dlatego przed tą żydowską agenturą należy ostrzegać. PO Polskę „tylko” okradała. PiS może ją unicestwić pod hasłami chorego fałszywego rusofobicznego katodebilnego patryjotyzmu.

    Polubione przez 2 ludzi

 1. Pingback: Waszczykowski będzie się domagał unieważnienia porozumienia NATO-Rosja – czyli kolejne wymysły anglo-amerykańskiej, syjonistycznej marionetki od brudnej roboty. | Pekok Antylichwiarz

 2. Dożyliśmy czasów, w których Niemcy i ich władze chronią nas przed „polskimi władzami okupacyjnymi”. Świecki cud. Niemcy działają na naszą korzyść – myślałem, że tego nie doczekam. PISuary mogą dążyć do wojny, ale szansa nato jest niewielka. Armia 3RP jest w rozsypce – a teraz akurat im by się przydała. Nie szybciej niż za 20 lat będzie gotowa. Nikt z Polaków nie zamierza ginąć za stertę długów, „biedronki” i marionetkowe władze.

  Od kilku miesięcy obserwuję pro-Rosyjskie komentarze na WP. Jest ich większość. To nie tylko robota zatwardziałych Rusofilów. Robią to zwykli młodzi ludzie. Popierają działania Rosji w Syrii.

  Ja mieszkam na terenie przemysłowym Polski. Moje posiadłości są blisko ewentualnych celów:( Dopiero po pierwszym ataku będę się dopiero zastanawiał gdzie zabrać rodzinę. Teść jest niepełnosprawny i ktoś będzie musiał z nim zostać. Ja się nie ewakuuję. Finansowo jest to możliwe ale to moja ziemia (na własność) i jej nie opuszczę. Nie zamierzam walczyć z Rosjanami. Raczej tylko w obronie swojej ziemi i rodziny. Ja to dopiero będę niósł pokój wszystkim.

  O Rosji:
  Ona prowadzi interesy na 100 lat do przodu. Czeka aż rzucona na kolana Ukraina sama do niej wróci. Widocznie tamtejsza ludność ma się jeszcze dobrze. Ale jeszcze zatęskni za ZSRR. Nasza Polska jeszcze do tego nie dorosła, jest zachłyśnięta zachodem. Zaraz jej to bokiem wyjdzie. Całe rzekome bogactwo jakie tu widać jest zbudowane na kredyt. Kiedy przyjdzie spłacać. Czyli pracować po 12-16 godzin dziennie na miskę jedzenia to Rosja okaże się b.dobrym wyjściem. A Rosjanie będą witani jako wybawiciele. Rosja cały czas odbudowuje ZSRR – coraz to nowe dawne republiki są włączane gospodarczo w orbitę Moskwy. Do 1989r ZSRR był drugą gospodarką na świecie.

  Cierpliwości.

  Polubienie

  • Owszem, polityka Rosji jest długofalowa, obliczona na lata, już zresztą przynosi pozytywne skutki w postaci polepszenia wizerunku Rosji na arenie międzynarodowej. Są jeszcze pewne problemy gospodarcze ale z czasem zostaną przezwyciężone. Takie kraje jak Ukraina, Gruzja czy państwa bałtyckie na razie Rosji podskakują ale kiedy zachodni protektor osłabnie lub upadnie, nie będą miały wyboru i chcąc uchronić się od całkowitego upadku i chaosu będą musiały się zwrócić do Rosji o pomoc. Na razie ludzie jeszcze uciekają do „bogatego”, przepełnionego „dobrobytem” zachodu, ale z czasem trend się odwróci, szczególnie jak załamie się system finansowy zachodu, to Rosja i kraje Unii Euroazjatyckiej dla wielu okażą się wybawieniem.
   przemex

   Polubione przez 1 osoba

  • Nieprawda Panie Opolczyk ze PO nas tylko okradala- Po prowadzila taka sama polityke zagraniczna jak PIS-moze tylko mniej agresywna,ale to Komorowski utworzyl oddzialy mieszane.

   Polubienie

 3. Toimek

  Zadaniem PiS nie jest atak na Rosję. Dzisiaj nawet Białoruś ma silniejszą armię niż Polska. PiS ma szczuć i prowokować. Jestem w stanie wyobrazić sobie, że PiS np. wesprze militarnie bandy Ukrów okupujące Donbas, co wzmoże napięcie i może doprowadzić do incydentów granicznych. Marzeniem USraela byłaby prawdziwa wojna na Ukrainie z udziałem Rosji. Na szczęście Moskwa wie o tym i nie daje się sprowokować. Ale PiS z uporem maniaka będzie robił to nadal.

  Co do strategii rozwoju Rosji – od czasu dojścia prezydenta Putina do władzy w Rosji rośnie PKB, poprawia się sytuacja materialna mieszkańców i kondycja finansowa państwa – i to pomimo sankcji nałożonych na Rosję. Byt ludności pod koniec smuty Jelcyna był katastrofalny. Obecnie jest znośmy. I poprawia się nadal. Na zachodzie w ciągu tych samych ostatnich 15 lat PKB także rosło. Ale za wyjątkiem wąskiej najbogatszej elity, który w tym czasie nadal się bogaciła cała raszta powoli biedniała. A budżety państw w tym czasie zostały katastrofalnie splądrowane i niewypłacalnie zadłużone. Bierze się to stąd, że zbyt duża część wypracowanego PKB ląduje w łapskach nielicznej finansowej elity. A cała reszta dopłaca do interesu i biednieje. I to się nazywa kapitalizm i gospodarka wolnorynkowa.

  Polubienie

 4. Niestety obawiam się, że to szaleństwo pisdzielców to dobiero „rozgrzewka”. Wznawiają też dwa ślectfa smoleńskie.
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1642433,1,nowa-opowiesc-smolenska-wedlug-pis.read

  Ciekawi mnie kiedy zażądają od Rosji wydania im miejsca katastrofy jako obszaru eksterytorialnego należącego do IV RP. Bo czeka nas jeszcze i IV RP – republika pisdzielska.

  Aż strach pomyśleć co te Kalksteiny, Macierewicze/Singery, Waszczykowskie, Dódy, Szydła i Kamińskie jeszcze wymyślą. Jedno jest pewne – nudno nie będzie nad Wisłą ani w knessejmie.

  Polubienie

  • Antoni Macierewicz i mgły smoleńska – czyli kolejny rozdział powieści o dramatycznych a zarazem bohaterskich losach obrzezanego wodza najjaśniejszej IV Judeopospolitej. Już widzę te tłumy w księgarniach, pierwsze miejsce na liście bestselerów New York Timesa ma pewne. 🙂 A strach się bać co tam Antek i jego ekipa czarodziei znów wymyślą, będzie śmieszno a zarazem straszno… a cały ten cyrk z odgrzewaniem zatęchłego i śmierdzącego kotleta smoleńskiego jak zwykle za pieniądze polskich podatników…

   Polubienie

 5. Pingback: Wojska USA w POLSCE , Niemcy protestowali. Chcą dialogu z Rosją Stajemy się 53 stanem USA ..Rusofobia sięga zenitu. – od sanacji do III RP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.