MSZ Rosji: Polska musi ukarać sprawców zbeszczeszczenia grobów żołnierzy radzieckich.

Siedziba MSZ Rosji

Kilka dni temu w Polsce sprofanowano cmentarz wojskowy, gdzie spoczywa ponad dziesięć tysięcy żołnierzy radzieckich. Na kilku grobach zniszczono tabliczki i wyrwano krzyże.

Rosja żąda od Polski podęcia kroków mających na celu ukaranie sprawców zbeszczeszczania grobów żołnierzy Armii Czerwonej i natychmiastowego ich odrestaurowania – czytamy w oświadczeniu rosyjskiego MSZ.25 listopada w Polsce sprofanowano cmentarz wojskowy w Garwolinie (województwo mazowieckie), gdzie spoczywają szczątki ponad dziesięciu tysięcy poległych na polskiej ziemi czerwonoarmistów. Zniszczono 16 płyt nagrobnych i powyrywano tabliczki. Poza tym sprawcy wyrwali z ziemi drewniany krzyż prawosławny.

— Żądamy od Warszawy podjęcia wyczerpujących kroków w celu znalezienia i ukarania przestępców, natychmiastowego odrestaurowania zniszczonych nagrobków oraz oficjalnych przeprosin za systematyczne łamanie zobowiązań w sferze ochrony rosyjskich cmentarzy wojskowych zgodnie z porozumieniem między rządem Federacji Rosyjskiej i rządem Rzeczypospolitej Polskiej o cmentarzach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji z 22 lutego 1994 roku – podkreślono w oświadczeniu rosyjskiego resortu.

profanacja7

profanacja6

profanacja cmentarza żołnierzy radzieckich

profanacja4
profanacja3
profanacja2
profanacja1
Wandalizm, prostactwo, skurwysyństwo, tak można jedynie określić czyny ludzi, często opętanych rusofobią, wściekłym antykomunizmem, otumanionych alkoholem i medialną propagandą, mających za nic ludzi, którzy kilkadziesiąt lat temu oddali życie, wyzwalając ziemie polskie spod okupacji niemieckiej.
przemex
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „MSZ Rosji: Polska musi ukarać sprawców zbeszczeszczenia grobów żołnierzy radzieckich.

 1. opolczykpl pisze:

  „Wandalizm, prostactwo, skurwysyństwo, tak można jedynie określić czyny ludzi, często opętanych rusofobią, wściekłym antykomunizmem, otumanionych alkoholem i medialną propagandą, mających za nic ludzi, którzy kilkadziesiąt lat temu oddali życie, wyzwalając ziemie polskie spod okupacji niemieckiej.”

  Dokładnie tak! Nic dodać nic ująć. Żądania władz rosyjskich są całkowicie uzasadnione. Kanalie odpowiedzialne za profanację cmentarza żołnierzy Armii Czerwonej zasługują na kamieniołomy.

  Polubione przez 1 osoba

 2. gaduwek pisze:

  Totalne bydło i nic poza tym. Pewnie się nachlali i chcieli pokazać przywiązanie do swojej „wolnej ojczyzny”. Przeraża mnie poziom świadomości i wiedzy wśród młodych ludzi którzy od lat tłuką RAZ SIERPEM, RAZ MŁOTEM – chętnie wziąłbym gumowy młotek i wbił im trochę rozumu do głowy. Banda idiotów.

  Swoją drogą warto poprawić linkowane zdjęcia, bo żadne z nich nie jest widoczne.

  Polubienie

 3. gaduwekaduwek pisze:

  Tutaj kolejny przypadek :
  http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/mielec-sprzed-budynku-starostwa-zniknal-pomnik-wdziecznosci-armii-czerwonej/zd4j8d

  Akcja niszczenia pomników Armii Czerwonej wygląda mi coraz bardziej na zaplanowany i odgórnie sterowany proceder, obliczony na podnoszenie napięcia w stosunkach z Rosją.
  przemex

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s