Rosja: Prokuratura Generalna uznała Fundację Sorosa za niepożądaną.

George Soros

Fundacja Społeczeństwa Otwartego i Instytut Społeczeństwa Otwartego otrzymały status „niepożądanych w Rosji organizacji” – poinformowała agencję RIA Novosti rzeczniczka Prokuratury Generalnej Marina Gridniewa.

Prokuratura Generalna uznała za niepożądaną działalność w Rosji jeszcze dwóch zagranicznych organizacji pozarządowych — poinformowała dzisiaj agencję RIA Novosti rzeczniczka Prokuratury Generalnej Marina Gridniewa.

Według niej, chodzi o Fundacej Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations) i Instytut Społeczeństwa Otwartego (OSI Assistance Foundation). Obie organizacje należą do struktury tak zwanej Fundacji Sorosa — sieci międzynarodowych organizacji charytatywnych, założonych przez znanego amerykańskiego finansistę George’a Sorosa.

„Postanowiono, że (ich) działalność… stwarza zagrożenie dla podstaw ustroju konstytucyjnego Rosji i bezpieczeństwa państwa” — powiedziała Gridniewa.

Podkreślono, że powyższa decyzja związana jest z wnioskiem Rady Federacji Rosji pod adresem prokuratora generalnego Rosji, szefa rosyjskiego MSZ i szefa Ministerstwa Sprawiedliwości o sprawdzenie organizacji, wpisanych na tak zwaną patriotyczną czarną listę. Ta lista została zatwierdzona na mocy postanowienia Rady Federacji w lipcu bieżącego roku.

W maju w Rosji została przyjęta ustawa, pozwalająca na nadawanie zagranicznym i międzynarodowym organizacjom pozarządowym statusu „niepożądanych w Rosji”, jeśli ich działalność stwarza zagrożenie dla ustroju konstytucyjnego Rosji, obronności lub bezpieczeństwa państwa.

Zgodnie z ustawą, decyzję w sprawie uznania działalności organizacji za niepożądaną podejmuje prokurator generalny lub jego zastępca po uzgodnieniu z MSZ Rosji. Procedura zniesienia podobnej decyzji odbywa się w analogiczny sposób.

George Soros, znany na świecie jako autor największych w historii operacji spekulacyjnych, aktywnie miesza się w politykę różnych państw. Jego fundacje były wielokrotnie oskarżane o organizację zmiany władzy w szeregu państw. Sam finansista nie zaprzecza, że jego pieniądze pomogły w przeprowadzeniu pierwszej „pomarańczowej rewolucji” na Ukrainie w 2004 roku i Euromajdanu w 2013 roku. 

W kwestii wydarzeń na Ukrainie Soros zajmuje ostre antyrosyjskie stanowisko, kilka tygodni temu prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odznaczył go Orderem Wolności „za osobiste zasługi w umocnieniu międzynarodowego autorytetu państwa ukraińskiego”. 

Zastanawiam się kiedy agentura Sorosa wyleci i z Polski, za antypolską, antyrosyjską, antynarodową, antypaństwową i antyspołeczną działalność, zagrażającą bezpieczeństwu państwa polskiego i Polaków.
przemex
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Rosja: Prokuratura Generalna uznała Fundację Sorosa za niepożądaną.

 1. opolczykpl pisze:

  Dobrze, że władze Rosji biorą się za te żydowskie agenturalne fundacje o sympatycznie brzmiących nazwach, jak „otwarte społeczeństwo”. Przypomnę w tym miejscu, że żydowski szabrownik, sorry – przedsiębiorca Chodorkowski – założył podobną fundację o nazwie „Otwarta Rosja”. Pozostaje pytaniem – otwarta na co, po co i dla kogo?
  Przypomnę też, że w Polsce działa podobna żydowska fundacja – „Otwarta Rzeczpospolita”. Jednym z jej sponsorów jest ten sam podstępny żydowski globalista Soros. Oraz inne żydowskie instytucje.
  http://www.otwarta.org/kim-jestesmy/sponsorzy/
  Wg wikipedii fundacja „Otwarta Rzeczypospolita” to stowarzyszenie przeciw „antysemityzmowi” i ksenofobii. Ciekawi mnie, dlaczego żydowscy globaliści i różni aktywiści nie założyli w Izraelu fundacji „Otwarty Izrael” i dlaczego nie propagują tam walki z ksenofobią i nienawiścią wobec gojów? Przecież nawet przedstawiciele świata polityki głoszą w Izraelu otwarcie rasizm. Taki np. rabin Owadia Josef, ideologiczny lider partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że „goje rodzą się po to, by służyć Żydom”. Dlaczego Izrael nie otwiera się na Palestyńczyków, Arabów, muzułmanów, czy choćby krystowierców. Lub tzw. „mesjanistycznych żydów”. Jak podaje wiki „Wyznawcy judaizmu nie uznają żydów mesjanistycznych za żydów, lecz za sektę chrześcijańską, sprzeczną z judaizmem. Również prawo państwa Izrael nie uznaje ich za Żydów”. Dlaczego do jasnej cholery żydowskie fundacje wszędzie tresują gojów w „otwartości” i „tolerancji”, wszędzie zwalczają „ksenofobię” i „nacjonalizm” – poza Izraelem!
  Czy nie czas wyrzucić z Polski fundację „Otwarta Rzeczypospolita”? Niech spieprza nad Jordan i przechrzci się na „Otwarty Izrael”. Tam walka z ksenofobią i antygoizmem jest bardziej potrzebna, niż walka z ksenofobią i „antysemityzmem” poza Izraelem.

  Polubienie

 2. socjalnacjonalista pisze:

  No to, jak to mówią, „gul mi skoczył”. Ale ja zazdroszczę Rosjanom, że u nich robią porządek z syjonistycznymi bandytami. Co do orderu Sorosa na Ukrainie przyznanego przez Walcmana. Soros dostaje od miejscowych Żydów odznaczenia, w każdym kraju w którym uczestniczył w likwidacji gospodarki, tak jak w IIIRP. Ukraina i III RP to dwa państwa całkowicie zarządzane przez syjonistów, swoisty bastion i baza żydostwa w Europie Śr. Jedyne skojarzenie to przesunięta na zachód neo-chazaria. I powiem, że wstyd mi za to.
  Rosja to bastion normalności, w tym momencie bezwarunkowo potrzebuje sojuszników, ale nasze żydo-władze zrobią wszystko, aby tak nie było i oczywiście za tych rządów to się nie zdarzy.
  Jest to błąd historyczny, a historia mści się za błędy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.