Rosja: Won, Gazeto Wyborcza

AppleMark

18 grudnia Wacław Radziwinowicz, długoletni korespondent „Gazety Wyborczej” w Moskwie, został wezwany do Departamentu Informacji i Prasy rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Tam poinformowano go, że jego akredytacja zostaje anulowana i że ma trzydzieści dni na opuszczenie terytorium Rosji. Radziwinowicz przebywał tam z przerwami od 1997 r.

Rosyjskie władze nie podały uzasadnienia swojej decyzji, jednak powszechnie zinterpretowano ją jako retorsję za wydalenie z Polski długoletniego korespondenta agencji informacyjnej RIA-Nowosti w Warszawie, Leonida Swiridowa, który utracił akredytację i zezwolenie na pobyt w naszym kraju na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Tego samego dnia sprawę skomentował w specjalnym oświadczeniu Artur Dmochowski, PiS-owski rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

– Uważamy, że działanie MSZ Federacji Rosyjskiej stoi w sprzeczności z niepodważalną zasadą niezależności dziennikarskiej i będzie miało negatywne konsekwencje dla informowania polskiego społeczeństwa o Rosji i stosunkach polsko-rosyjskich. – odgrażał się Dmochowski.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Komentarz Redakcji: Biorąc pod uwagę, że red. Radziwinowicz zajmował się głównie obsmarowywaniem rosyjskich władz i oskarżaniem ich o brak zachodniego demoliberalizmu, łatwo zrozumieć obawy rządu PiS, że wyproszenie przez nie paszkwilanta ze swojego kraju „będzie miało negatywne konsekwencje dla informowania polskiego społeczeństwa o Rosji i stosunkach polsko-rosyjskich”. Zasługuje na odnotowanie fakt, że PiS-owskie MSZ głośno bierze w obronę dziennikarza „Gazety Wyborczej”, choć na co dzień partia Kaczyńskiego i redakcja z Czerskiej starają się przedstawiać swojej publice jako nieprzejednani wrogowie. (A.D.)

http://xportal.pl/?p=23964

http://pl.sputniknews.com/polska/20151218/1676729/polska-rosja-zacharowa-radziwinowicz.html

Choć jest to rosyjska, symetryczna odpowiedz na działania „polskich władz” w sprawie rosyjskiego dziennikarza Leonida Swiridowa, bezpodstawnie wydalonego z powodów kompletnie wyssanych z palca, na fali antyrosyjskiej histerii przewalającej się przez Polskę(z podpuszczenia żydo-rezimu), to dziwię się jeszcze że tego typu szumowiny jak Radziwinowicz nie usunięto już wcześniej, za szczucie na Rosję. Tolerowanie działalności na terytorium Rosji takich presstytutek, zadaje kłam zachodniej propagandzie mówiącej o rzekomej cenzurze i prześladowaniach dziennikarzy w Rosji. A obrona dziennikarza z Gówna Wybiórczego przez „polski MSZ” kontrolowany obecnie przez żydo-pis świadczy o solidarności rasowej żydostwa, w Polsce udają że się żrą dla podzielenia i skłócenia opinii publicznej ale kiedy ktoś z tej watahy wilków zostanie choćby tknięty przez ich wspólnego wroga, natychmiast, jak jeden mąż, stają w jednym szeregu w jego obronie.

przemex

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Rosja: Won, Gazeto Wyborcza

 1. opolczykpl pisze:

  Załgany pisdzielec Dmochowski nie zauważył, że wydalenie Leonida Swiridowa przez okupanta Polski nie było niczym innym niż złamaniem niepodważalnej zasady niezależności dziennikarskiej. Najśmieszniejsze jest to, że wywalenie gnidy Radziwinowicza, prestytutki Zionzeitung GW zdaniem tego pisdzielca będzie miało negatywne konsekwencje dla informowania polskiego społeczeństwa o Rosji. A przecież PiS ciągle ryczy, że GW – gadzinówkowy Zionzeitung – jest zakłamany. Tak więc wywalenie Radziwnowicza to mniej kłamstw o Rosji. Czyli pozytywnie wpłynie to na „informowanie Polaków o Rosji” (mniej kłamstw i dezinformacji). I tutaj, jak już zauważyli Przemex i Xportal dokładnie widać, że mimo „wojny” o TK i inne sztuczne spreparowane problemy tam, gdzie w grę wchodzi nadrzędny interes okupanta (np. szczucie na Rosję) PoPiS to bratnie polityczne kibuce.
  Myślę, że rację ma Nikander – wszystkie te zadymy są odwracaniem uwagi od spraw finasowych i od dalszego ograbiania Polski, tym razem przez PiS. O zmianie warty w RPP żydo-media milczą jak zaklęte. Okupant oczywiście zadba o to, aby trafili do niego właściwi ludzie – agenci Międzynarodowego Żyda.
  http://nikander.neon24.pl/post/128249,rpp-czyli-o-co-idzie-w-operacji-falszywej-flagi

  Polubione przez 2 ludzi

 2. skribha pisze:

  http://natemat.pl/165831,gazeta-wyborcza-nie-ma-pieniedzy-wykupcie-prenumerate-bo-w-ten-sposob-tez-bronicie-demokracji

  „Sytuacja ‚GW’ jest finansowo trudna, a może być jeszcze gorzej, bo przeciwnicy będą kombinować. Redakcja jest znacznie zredukowana, zarobki ograniczone – napisał na Facebooku publicysta i były wicenaczelny „Gazety Wyborczej” Piotr Pacewicz.

  „Tych, którzy nie mogą przeczytać, bo nie mają prenumeraty Wyborczej.pl proszę: wykupcie prenumeratę, bo w ten sposób też bronicie demokracji” – zaapelował na Facebooku Pacewicz. To wszystko w obawie przed utratą dotychczasowych ogłoszeń od spółek państwowych, która jego zdaniem odciśnie piętno na sytuacji finansowej redakcji.
  (…)

  Polubienie

 3. Pingback: Rosja: Won, Gazeto Wyborcza | Pekok Antylichwiarz

 4. andrzej pisze:

  Ad. skribha:
  Stąd ten cały rechot naczelnego w ramach obrony wyimaginowanej demokracji.
  Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze, które stanowią sprawę nadrzędną u Żyda.

  Ad. artykułu:
  Brawo Matko Rosjo!
  I tak byłaś długo wyrozumiała dla szkalującego Ciebie dezinformatora!

  Ad. opolczykpl:
  Porządny człowiek nie podejmie pracy w gw., więc nie ma co liczyć, że wybrani z pośród nich jacyś korespondenci – informatorzy do nadawania zgodnie z wytycznymi pionu naczelnego będą choć o odrobinę zbaczać z kursu.

  Ad. Gospodarz:
  PO i PIS, to dwa bratanki, które dla zmylenia przeciwnika grają w nie swoje bramki.
  Ostatnio ciekaw jestem, jak postąpi PIS, kiedy w UE stanie sprawa przedłużenia Tuskowi funkcji szefa RE?
  W mojej ocenie uważam, że obecny administrator w Warszawie poprze jego starania o sprawowanie tej posady. Jeżeli poprze, to czy Polacy wyciągną z tego wnioski, że PO i PIS to dwa żydowskie ugrupowania na przemian administrujące Polską w interesie MŻ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s