Referendum w Szwajcarii nt. zakazu tworzenia pieniędzy przez prywatne banki.

 

Szwajcaria

Dzięki komentatorowi Tomkowi Zielińskiemu zamieszczam ciekawą informację o referendum w Szwajcarii dotyczącego zakazu tworzenia pieniądza przez prywatne banki.

Z inicjatywy ludzi skupionych wokół: http://www.vollgeld-initiative.ch/ w Szwajcarii będzie przeprowadzone referendum nt. zakazu tworzenia pieniądza przez prywatne banki! Dzięki temu banki będą mogły tylko pożyczać pieniądze, które posiadają. Jest to krok w stronę normalności. Jeśli pieniądze są krwią kapitalizmu i banki mają monopol na jego tworzenie, a cała reszta: ludzie, ziemia, maszyny, przemysł, kopalnie są zależne od stworzonych przez banki pieniędzy to zobaczcie gdzie się znajdujemy (jako ludzkość). Materialne i wartościowe rzeczy mają cenę, za którą płacimy „bankowymi” papierami. Niewolnicy (przepraszam pracownicy) aby zarobić muszą się narobić a władcy tylko „dodrukować” pieniądze aby to wszystko kupić. Jeśli się ich pozbawi możliwości tworzenia pieniędzy – dodajmy z niczego – to będzie to ich kres.

https://www.rt.com/business/327118-switzerland-money-banking-referendum/

https://przemex.wordpress.com/about/comment-page-1/#comment-174

Komentarz opolczyka:

„Na razie nie ma jeszcze pewności czy referendum się odbędzie. Jego inicjatorzy złożyli w urzędzie kanclerskim (gabinecie szefa rządu) petycję podpisaną przez 111 819 osób domagającą się takiego referendum. Urząd kanclerski na razie jedynie potwierdził otrzymanie petycji, ale decyzja o przeprowadzeniu referendum jeszcze nie zapadła. Banksterzy naturalnie od razu zareagowali i związek banksterów szwajcarskich SBVg (tacy oni „szwajcarscy” jak ja chiński) wydał załgane straszące ludzi oświadczenie. Czytamy w nim m.in:

„Związek bankierów szwajcarskich zdecydowanie odrzuca Volgeld inicjatywę, która została dzisiaj przez jej inicjatorów zgłoszona. Inicjatywa ta spowoduje podrożenie hipotek i kredytów, lekkomyślnie i nieodpowiedzialnie igra z miejscami pracy, wpływami podatkowymi, dobrze funkcjonującym i bezpiecznym systemem gospodarczym oraz dobrobytem w Szwajcarii”.

„Die Schweizerische Bankiervereinigung (SBVg) lehnt die Vollgeld-Initiative, welche heute von den Initianten eingereicht wurde, entschieden ab. Die Initiative verteuert Hypotheken und Kredite und spielt leichtsinnig und verantwortungslos mit Arbeitsplätzen, Steuereinnahmen, dem gut funktionierenden und sicheren Wirtschaftssystem und dem Wohlstand der Schweiz.”
http://www.swissbanking.org/home/standpunkte-link/medien/stellungnahme-20151201.htm#sthash.XXGlqF9y.dpuf

Jak widać banksterzy już w dniu zgłoszenia inicjatywy – 1 grudnia – ruszyli do wściekłego kontrataku. I stąd wiadome jest, że zrobią wszystko, aby referendum zablokować, ew. zafałszować. Niemniej cieszy to, że w Szwajcarii znalazła się grupka ludzi, która zaatakowała fundamenty panowania banksterów nad ich krajem. Szkoda tylko, że tak mało podpisów inicjatorzy zebrali. 100 tysięcy na 8 milionów Szwajcarów to nie za dużo. Choć w porównaniu do Polski, gdzie o podobnym pomyśle tylko pomarzyć można i tak nie jest jak na początek źle. Należy życzyć Szwajcarom powodzenia. Jeśli nie tym razem, to za następnym podejściem. Jeśli udałoby się im odebrać banksterom monopol na kreację dłużnego pieniądza, mogłoby to wywołać na okupowanym przez banksterów zachodzie efekt domina. I o to chodzi…”

https://przemex.wordpress.com/about/comment-page-1/#comment-175

Pozwólcie mi emitować i kontrolować pieniądze kraju, a ja nie dbam o to, kto tworzy jego prawa.
Mayer Amschel Rothschild

independenttrader.pl/czy-szwajcarzy-odbiora-kreacjepieniadza-bankom….

www.bankier.pl/…/Szwajcaria-zabroni-bankom-kreowania-pieniadza-72…

Szwajcarom można życzyć tylko powodzenia, choć banksterzy nie odpuszczą, kontrola nad sektorem finansów, to ich najważniejszy geszeft, pozbawienie ich monopolu na kreację pieniądza dłużnego, pozbawia banksterów wpływu na gospodarkę i politykę i tym samym na społeczeństwo. Pozbawia ich głównego narzędzia do ograbiania narodów świata poprzez lichwę oraz całkowicie władzy a co za tym idzie, możliwości realizowania jednego z ich głównych i najważniejszych celów czyli budowy Nowego Porządku Świata, gdzie wszystko co ma jakąkolwiek materialną wartość ma zostać przejęte za długi, a ludzie wywłaszczeni, ograniczeni liczebnie i zachipowani jako ludzkie bydło robocze. 

przemex

6 thoughts on “Referendum w Szwajcarii nt. zakazu tworzenia pieniędzy przez prywatne banki.

 1. Tak się ciekawie złożyło, że w”naszym” knessejmie wczoraj poseł z ramienia żydo-PiS-u Szewczak także zacytował Rothschilda dodając:

  „…Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy jeśli nas słuchacie

  Jak mawiał baron Rothschild, nie ważne kto rządzi,ważne kto kreuje pieniądz i dług. Toteż często tak bywa,że kto inny sprawuje urzędy formalnie a kto inny naprawdę rządzi. I tak było przez te ostatnie osiem lat, ale nie tylko przez te ostatnie osiem lat…”

  Poinformmował o tym nikander na neonie:
  http://nikander.neon24.pl/post/128476,posel-szewczak-zaczal-przytomnie

  Ale nie radzę łudzić się, że cokolwiek to zmieni…

  Polubienie

  • Widziałem tą wypowiedź, powiem uczciwie, że był to rzeczywiście mocny przebłysk normalności wśród zdrajców z PiSu. Była mowa o Rotschildach, złodziejskiej prywatyzacji i o tym za ile wyprzedano polski przemysł. Co ważne – natychmiast wyłączono transmisję w TVP, nie obejrzałem więc całej wypowiedzi. Natomiast nie wiem co ten poseł,w takim razie, robi pomiędzy resztą post-korowskiego szamba?
   Albo była to celowa zagrywka, zasłona dymna mająca uwiarygadniać Pis jako partię „patriotyczną”, albo Szewczak pomylił „koszyki” i musi się ewakuować z żydo-atlantyckiego obozu zdrajców Polski. Myślę, że jego dalsze postępowanie będzie odpowiedzią. Jeśli nie wystąpi szybko z partii należy ustawić go w szereg reszty sprzedawczyków i kolaborantów z PiS.
   Oczywiście wszystkie partie okrągłostołowe to zwykłe bagno, które trzeba postawić przed sądem, zwłaszcza za grabież majątku narodowego. Natomiast jeśli jest szansa uratowania jakiejś jednostki i wyrwania jej z sideł dezinformacji i propagandy, należy taką postawę popierać. Zresztą Pan Szewczak sam się określi. Ja nie wiąże z tym żadnej nadziei. Sądzę, że zabraknie mu odwagi aby stanąć po właściwej stronie….

   Polubienie

   • Prawda jest taka że jedna, dwie czy nawet więcej uczciwych osób, w tej czy innej partii niczego nie zmieni, zostaną zmieleni, jeżeli będą za głośno krzyczeć to ktoś ich uciszy, jak swego czasu Leppera i Samoobronę. Ile Samoobrona miała posłów w Sejmie? I nic to nie dało, zostali zniszczeni… przez żydo-PiS. Ta partia na niszczeniu ludzi zna się najlepiej, kariery Szewczakowi, o ile nie była to kolejna pokazówka i zagrywka, raczej nie wróżę, sądzę że szeregi tej partii zostaną oczyszczone w najbliższym czasie z takich czarnych owiec.
    Po za tym oni aż tak głupcy nie są, widzą że pomału acz nieubłaganie mimo wszystko świadomość ludzi rośnie, prawdziwa wiedza o świecie się powoli rozprzestrzenia, zapewne śledzą internet, blogi, fora i różne alternatywne media oraz komentarze, wiedzą też co naprawdę ludzie myślą, a mając cały sztab ludzi od marketingu, reklamy, propagandy, itp., zwyczajnie starają się zagospodarować tą cześć elektoratu, przy okazji starając się ją zwieść na manowce.

    Polubienie

 2. Panie Przemysławie, internet wywiera na społeczności świata to, co spowodowało w świadomości ludzi drukowanie książek na zbudowanych maszynach drukarskich Gutenberga.
  Przy czym obieg informacji zawartych w druku był znacznie wolniejszy od drogi elektronicznej, zatem mam nadzieję, że pomimo hamowania tego procesu ludzi przytomnych będzie przybywało,
  a zatem odpowiednio i kres lichwiarzy!
  Pozdrowienia na rok 2016!

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.