Generałowie przeciw jastrzębiom

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

MeyssanFrancuski dysydent Thierry Meyssan analizuje postawy generalicji USA wobec wojny syryjskiej i polityki bliskowschodniej.

View original post 2 022 słowa więcej

6 thoughts on “Generałowie przeciw jastrzębiom

 1. Władza na zachodzie jak widać jednolita nie jest i pojawiają się pęknięcia i rozbieżności odnośnie powadzonej polityki wobec niektórych krajów. Może to być też swego rodzaju gra, gdzie niektóre struktury władzy w USA starają się jakość wyjść z twarzą w obliczu ujawnienia spisku i utraty pozycji światowego lidera, starając się tym samym utrzymać resztki pozycji USA na arenie międzynarodowej w obliczu nieuchronnego upadku. Coś mi się zdaje że w USA może się szykować nawet coś w rodzaju przewrotu wojskowego i wprowadzenia dyktatury dla obalenia skompromitowanego rządu federalnego, ale na ile taki scenariusz jest na rękę elitom tego nie wiadomo.

  Polubienie

 2. Niewielu jest tych usraelskich generałów niby przeciwnych jastrzębiom i niewiele mogą. Niekiedy to właśnie pentagonowi generałowie potrafią być najbardziej zażartymi jastrzębiami. Przypomnę choćby operację Northwoods opracowaną w 1962 roku przez najwyższe dowództwo Pentagonu. Zaplanowali oni cały szereg zamachów terrorystycznych, które chcieli zwalić na Kubę aby mieć pretekst do inwazji na nią.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Northwoods#Za.C5.82o.C5.BCenia_operacji

  Na szczęście ten bandycki projekt pentagonowych generałów-jastrzębi odrzucił JFK.
  Kilku „ugodowych” generałów nie zmienia tego, że Pentagon to bandyckie narzędzie banksterskiej sitwy. Podobnie jak Biały Dom. Usrael to po prostu banksterski światowy żandarm, światowy bandyta i terrorysta nr 1. Próby wybielania Kerry’ego czy Obamy są idiotyczne – są marionetkami realizującymi bandyckie operacje i ponoszą pełną odpowiedzialność za bandytyzm USraela.

  Polubienie

  • Dlatego myślę że jest to próba usprawiedliwienia się co poniektórych person w amerykańskiej administracji, mają zbrodnie na sumieniu, więc nagle udają że zmieniają front, widać grunt obsuwa się im pod nogami, więc sypie jeden drugiego. Wybielanie Obamy czy Kerry’go to rzeczywiście absurd, to marionetki, którym sposób prowadzenia polityki dyktują „doradcy” pracujący z centrach analitycznych, bankach, fundacjach, korporacjach, instytucjach międzynarodowych, think-thankach będących własnością mafii finansowej z Wall Street, więc nie maja nic do gadania. Po kolejnym amerykańskim cyrku wyborczym zmieni się tylko marionetka w Białym Domu na inną, zmieni się nieco retoryka nowego amerykańskiego prezydęta ale polityka USA w najważniejszych punktach pozostanie ta sama.

   Polubienie

 3. Z czym ja kojarzę Obamę:
  – dostał pokojowego Nobla za nic, za kolor skóry.
  – Obiecał zamknąć obóz koncentracyjny Guantanamo – NIC!
  – Bombarowanie Libii i zabójstwo Kaddafiego – jego zasługa! On jako pezydęt wydał rozkaz ataku na Libię.
  – Kolorowe rewolucje w świecie arabskim (Od Tunezji przez Egipt po Syrię) – wszystkie sterowane z USraela, za jego kadencji. A oficjalnie szefem jest on. Wszystkie idą na jego konto.
  – Stworzenie ISIS przez CIA – jego odpowiedzialność !
  – Wojna w Syrii przeciwko legalnym władzom i oskarżanie Asada o zbrodnie pupilków CIA i Pentagonu (np użycie gazów trujących przeciwko ludności cywilnej) – na jego konto. On jest szefem!
  – Wsparcie bandyckiego jewrosrajdanu – na jego konto. Pamiętam jak Kerry składał kwiaty i palił znicze ofiarom tuż po masakrze snajperów jewrosrajdaniarzy. Wiedział, kto kazał strzelać a udawał, że to robota Berutu i Janukowycza. I kokietował zbrodniarzy banderowców.

  – No i nie zapominajmy legendarnej wręcz wypowiedź Obamy – blogerzy zagrażają demokracji. Nie banksterzy, nie bandycki Biały Dom, CIA, Pentagon i terrorystyczne NATO – ci bandyci bronią demokracji. Zagrażają jej ci którzy te zbrodnie demaskują. Oni są zagrożeniem demokracji.

  Bez względu czy w Białym Domu rezyduje marionetka republikańska czy demokratyczna – wszystkie one (z niewielkimi wyjątkami jak JFK) służą bandyckim celom i są bandytami. Uczciwy człowiek w Białym Domu, CIA czy Pentagonie nie ma szans na utrzymanie się przez dłuższy czas. Skończy jak JFK (w grobie) albo jak Snowden (ścigany za „zdradę” bandyckich tajemnic).

  Polubienie

 4. Moim zdaniem takie krytyczne głosy ze strony generałów USA lub kandydata Trumpa to kontrofensywa informacyjna. To znaczy: Putin odkrył przed światem, że USrael w Syrii właściwie walczy po odwrotnej stronie niż deklaruje. Trzeba więc wspieranie terroryzmu na Bliskim Wschodzie i sojusze z ekstremistami jakoś powoli „zalegalizować” w oczach opinii publicznej. Dlatego powoli odsłania się prawdę.
  Jakiś czas temu w TVP był reportaż z wizyty u bojowników AlNusry i ISIS, który przedstawiał ich w korzystnym świetle, a za największego terrorystę stawiał Assada. Myślę, że to element wpisujący się w ten scenariusz.

  Krótko mówiąc trzeba ludzi pomału oswajać z prawdą aby ta nie wywołała w społeczeństwie szoku, który mógłby być niekorzystny dla elit, więc pomału odsłania się rąbek tajemnicy. Z czasem ludzie przyzwyczają się i będą mówili że wspieranie terroryzmu jest normalne a nawet konieczne, bo to zapewnia nam bezpieczeństwo przed „agresywnymi”, „totalitarnymi” i „zagrażającymi demokracji” „reżimami”.
  przemex

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.