Globalna religia: Franciszek stwierdza, że wszystkie główne religie łączą się z tym samym bogiem – czy aby na pewno?

Kultura
Michael Snyder, endoftheamericandream.com
USA
2016-01-11

Nowy film, który został właśnie opublikowany przez papieża Franciszka niezwykle jasno wyraża jego przekonanie, że wszystkie główne religie są różnymi ścieżkami do tego samego Boga.

Mówi On, że podczas gdy ludzie z różnych światowych religii mogą „szukać Boga lub spotykać Boga na różne sposoby” to ważne jest aby pamiętać, że „wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi”. Jest to najnowszy przykład pokazujący, że papież całkowicie porzucił fakt, iż relacja z Bogiem jest dostępna tylko przez Jezusa Chrystusa. W czasie swego pontyfikatu wciąż buduje podwaliny pod nadchodzącą jedną globalną religię, a jednak mało kto zdaje się być tym poruszony.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o nowym filmie byłem w szoku. Myślałem, że to żart. Ale prawda jest taka, że film ten jest bardzo realny. Oto co napisała Katolicka Agencja Prasowa:
“We wtorek został opublikowany pierwszy w historii komunikat wideo z miesięczną intencją modlitewną Papieża podkreślający znaczenie dialogu między religiami i wspólnymi elementami wierzeń, takie jak postać Boga i miłość. „Wielu ma różne zdanie, czuje inaczej, szukając Boga lub spotykając Boga na różne sposoby. W tym tłumie, w tych religiach, jest tylko jedna pewność jaką mamy we wszystkich: że wszyscy jesteśmy dziećmi Boga,” Franciszek powiedział w swoim komunikacie wydanym w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia.”

W tym filmie mówcą nie jest tylko Franciszek. W rzeczywistości, jedna z sekcji filmu zawiera liderów różnych światowych religii wyrażających wiarę w ich bóstwo. Poniższy tekst pochodzi z artykułu Christian News Network opisującego ten nowy film:

“Następnie film pokazuje ludzi z różnych religii świata deklarujących wiarę w ich bóstwo.

„Mam zaufanie do Buddy,” mówi kobieta lama.
„Wierzę w Boga”, stwierdza rabin.
„Wierzę w Jezusa Chrystusa”, stwierdza kapłan.
„Wierzę w Boga”, deklaruje islamski przywódca.”

Czy już jesteś w szoku?

Papież tymi słowy powtarza doktrynę New Age skodyfikowaną na drugim Kongresie Watykańskim:

OGLĄDAJ DALEJ>>>

Papież zamyka film apelem do ludzi wszystkich religii, aby rozmawiali ze sobą i pracowali ze sobą. Poniżej znajduje się informacja z Katolickiej Agencji Informacyjnej:
“Później Papież stwierdza, że wszyscy, niezależnie od profesji zakonnej, są dziećmi Bożymi, a przywódcy odmiennych religii wypowiadają wspólną wiarę w miłość. Franciszek zamyka film wyrażając nadzieję, że widzowie upowszechnią jego prośbę modlitewną na ten miesiąc: że upowszechni się szczery dialog wśród mężczyzn i kobiet z różnych wyznań dając owoce pokoju i sprawiedliwości. Wierzę w moje modlitwy.”

Jeśli jeszcze nie widziałeś tego filmu to warto poświęcić mu kilka minut.
Link do oryginalnego artykułu: LINK

Od dłuższego czasu słyszę jakoby to wszyscy ludzie na ziemi modlili się do tego samego boga, obojętnie czy są chrześcijanami, muzułmanami, żydami, buddystami, hinduistami czy nawet poganami, kiedyś bym się z tym nawet zgodził, w sumie brzmi słusznie, ale tylko z pozoru. Owszem, łączą się z tym samym bogiem ale tylko religie odżydowskie, natomiast porównanie biblijnego, żydowskiego, mściwego, zazdrosnego, chciwego, pustynnego bóstwa, propagującego rasizm i czystki etniczne do choćby bogów słowiańskich jest już nadużyciem.
   ” Jest to najnowszy przykład pokazujący, że papież całkowicie porzucił fakt, iż relacja z Bogiem jest dostępna tylko przez Jezusa Chrystusa” po pierwsze kochani chrześcijanie, co wy macie do gadania w kwestii „wiary”? Czyż papież nie jest namiestnikiem boga i jego najwyższym przedstawicielem na ziemi? Czyż nie ma tytułu nieomylnego w kwestiach „wiary”? Jeżeli chrześcijanin kwestionuje jego wolę, to tak jakby kwestionował wolę samego boga! A ponoć się go boicie jak ognia piekielnego a jednak macie czelność posiadać własne zdanie?! Staliście się bardziej papiescy niż sam papież i chcecie go bezczelnie pouczać, rządzić mu po pod nos owcza, barania i parafialna hołoto?! Czy wyście na głowę upadli?! Nie wiem, ale śmierdzi mi to herezją na kilometr! Czeka was łoże madejowe…  Eh, dobierze się diabełek wam do dupy, dobierze, ale nie martwcie się, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, będziecie mogli piec choćby, pyszne ciasta i pierniczki, bez użycia piekarnika…   😉
  Po drugie, już na poważnie, nie będę się rozwodził zbytnio nad Joszue, ale jeżeli się urodził naprawdę i żył w Palestynie, to wcale żadnym bogiem nie był, nie miał wcale więcej boskości w sobie niż ludzie żyjący w jego czasie a także ludzie żyjący obecnie, nawet ludzie źli posiadają cząstkę boga w sobie, wbrew temu co wydawać się może niektórym. Bogiem stał się dopiero gdy najpierw żydzi a potem sami chrześcijanie postanowili wykorzystać religię do osiągnięcia politycznych celów.
  Po trzecie, każdy ma prawo wierzyć w takiego Boga czy Bogów w jakich zechce, ma prawo wyobrażać sobie ich tak jak chce i kontaktować się z nimi w sposób jaki chce i żadni fanatycy religijni nie mają prawa narzucać nikomu swojego widzimisię. Bo nie macie żadnego monopolu na Boga, ani na moralność i wartości, które nie są waszą własnością, ani nawet waszym pomysłem, ani na prawdę, a tym bardziej na duchowość.
  Po czwarte, sprawa jednej światowej religii, władza banksterów opierać ma się na wielu filarach, jednym z nich ma być globalna religia i tu nie rozumiem paniki chrześcijan, czego oni się tak czepiają? Przecież chrześcijaństwo ma wybitnie kosmopolityczne cechy, to religia globalizująca(jeden pasterz, jedna owczarnia), starająca się zatrzeć różnice pomiędzy narodami, na rzecz przynależności do wspólnoty religijnej, przy jednoczesnym eliminowaniu, niszczeniu miejscowych kultur, tradycji, zagrabianiu tego co pozostało i przeinaczaniu. Więc w czym problem? Wasze kochane chrześcijaństwo zostanie wciągnięte w globalny system religijny, wprawdzie będzie miało nową, „zieloną”, „ekologiczną” maskę, będziecie mieli nieco gorszy status, niż wasi starsi bracia w wierze, ale czym się martwicie? Wasza ukochana religia zostanie zachowana w takiej czy innej formie, powiadacie że będzie to inna forma od tej „oryginalnej”?  A czy w ogóle było prawdziwe i oryginalne chrześcijaństwo kiedykolwiek w dziejach? Nie, bo odmian jego były i są setki i nawet tysiące, każde uważa się za oryginalne, prawdziwe i jedyne w swoim rodzaju, a każde z nich jest gorsze i bardziej fanatyczne od całej reszty. A chyba że jesteście chciwi, zawistni, nietolerancyjni i nie chcecie się dzielić władzą z waszymi starszymi braćmi w wierze, ale czy to nie przeczy podstawom doktrynalnym chrześcijaństwa? Czy chciwość, zawiść, żądza władzy, nietolerancja to czasem nie grzech? O ile dobrze się orientuje to powinniście się nie tylko podzielić władzą ale także oddać ostatnie portki na dupie, a także nadstawiać tą dupę do bezustannego kopania i bez szemrania! Posłuszeństwo władzy i autorytetom moralnym to podstawa! Bo każda władza, według was, pochodzi od boga! 😉
  
I pozdrawiam was kochani chrześcijanie, może się wam wydawać że was nienawidzę, że was niszczę i na was poluję, że jestem wobec was agresywny, ale to nieprawda, ja was naprawdę kocham, ma z was i waszych dylematów moralno-teologicznych tyle uciechy że w głowie się po prostu nie mieści! 😉
Wasz ukochany przemex!
PS
Żeby nie było niedomówień, jeżeli jakiś chrześcijanin szczerze walczy z globalizmem czy syjonizmem, to nie mam nic przeciwko, ale wasze kochane pomysły zwalczania globalizmu żydowskiego globalizmem chrześcijańskim są delikatnie mówiąc kiepskie, tak samo jak nawoływania do powrotu zachodu do „wartości i korzeni” chrześcijańskich, poprzez powrót do państwa wyznaniowego, więc zachowajcie je dla siebie.
Z gorącymi pozdrowieniami, przemex!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Globalna religia: Franciszek stwierdza, że wszystkie główne religie łączą się z tym samym bogiem – czy aby na pewno?

 1. opolczykpl pisze:

  Przemex, a ja zastanawiam się, czy na prison planet nie została zainstalowana wtyka starszych braci w wierze, która celowo dąży do zamętu religijnego wśród krystowierców. Przecież ten artykuł to nic innego jak popychanie ich – a jakże – na katolicką fałszywą barykadę obrony jedynej jedynie prawdziwej wiary. I to obrony przed ich własnym hersztem – papieżem – „namiestnikiem” ichniego pustynnego demona Jahwe na Ziemi, następcą rzekomo samego Joszue, szefem naziemnego personelu Jahwe w wydaniu dla nieobrzezanych. Autor albo jest zaślepionym fundamentalistycznym „przedsoborowym” krystowiercą, albo wtyką.
  Tekst jest totalnie załgany, choć prawdą jest to co twierdzi w tytule Franek Jezuita: Franciszek stwierdza, że wszystkie główne religie łączą się z tym samym bogiem”.
  Oczywiście że tak! Pogaństwo nie jest „religią” (jest Wiarą/Wiedzą), buddyzm też nie. Główne religie wg krystowierców to to judaizm, krystowierstwo i islam – te ostatnie wywodzą się z judaizmu. I wszystkie one mają tego samego biblijnego Jahwe jako boga. Tyle że nazywają go inaczej – u żydów jest to Jahwe/Jehowa, u krystowierców Bóg-ojciec, u muzułmanów Allah. Ale to ten sam biblijny rzeźnik.
  Dwa przytoczone cytaty wyznawców religii są załgane.

  „Mam zaufanie do Buddy,” mówi kobieta lama.”

  Budda nie był bogiem – był człowiekiem. No i ona nie mówi, że wierzy, a że ma zaufanie. To dwie różne rzeczy.

  „Wierzę w Jezusa Chrystusa”, stwierdza kapłan.”

  A co z „Bogiem-ojcem”? Przecież na każdej tzw. „mszy św” po tzw. „kazaniu” owieczki wstają i odmawiają tzw. „wyznanie wiary”. Zaczyna się ono tak: „Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, stworzyciela…” itd. Dopiero dalej jest „I w jednego pana Jezusa chrystusa, syna bożego jednorodzonego….” Ale na początku jest „bóg-ojciec” a nie „syn boży”. U krystowierców panuje przez ten ich idiotyczny dogmat o trójcy pomieszanie z poplątaniem. Ile to razy jahwista mówił do mnie że wierzy tylko w boga jedynego Jezusa chrystusa. A ja go pytam – o co z bogiem ojcem? No to on, że to to samo. A ja wtedy pytam, to dlaczego w credo jest najpierw bóg ojciec, a dopiero po nim „i w Jezusa” bla bla bla. Czyli jest i ojciec, i syn. To jak można mówić raz że mają boga jedynego Jezusa a innym razem że mają boga-ojca. Tych bredni bez litra wódy na łeb nie rozbierjosz.

  Z „dialogu” pomiędzy religiami abrahamowymi nic nie wyniknie. Bo krystowiercy będą bronić „boskości” Joszue, a żydzi i muzułmanie nigdy jej nie uznają. I tak będzie dotąd, aż jahwiści wymrą lub wybiją się nawzajem. Tyle że w międzyczasie czekają nas kolejne wojny religijne i fałszywe barykady.

  Przeraża mnie to, że wydawałoby się poważna strona publikuje takie żydo-krystowiercze brednie. Czy to nie jest celowa robota siania zamętu wśród krystowierców, aby nie zajmowali się np. żydo-banksteryzmem?

  Masz oczywiście rację – wszyscy razem słowiańscy bogowie, łącznie z niższymi duchami, demonami, upiorami i strzygami, nie mieli nawet ułamka tej mściwości i zbrodniczości co jeden tylko biblijny Jahwe. Stawianie równości pomiędzy tym zwyrodnialcem a np Matką Ziemią Mokoszą to absurd.

  Polubienie

  • przemex pisze:

   „Przecież ten artykuł to nic innego jak popychanie ich – a jakże – na katolicką fałszywą barykadę obrony jedynej jedynie prawdziwej wiary. I to obrony przed ich własnym hersztem – papieżem – „namiestnikiem” ichniego pustynnego demona Jahwe na Ziemi, następcą rzekomo samego Joszue, szefem naziemnego personelu Jahwe w wydaniu dla nieobrzezanych. Autor albo jest zaślepionym fundamentalistycznym „przedsoborowym” krystowiercą, albo wtyką.” właśnie dlatego napisałem że dziwi mnie dlaczego się tak szarogęszą? Nagle zrobili się mądrzejsi od własnego wodza? Stracili władze polityczną i nie mogą mordować, czy co? Coś tu poważnie śmierdzi…
   Powiem szczerze że o światowej religii ględzi się od dawna, szczególnie chrześcijanie lubią tym pomysłem straszyć jak widać, wprawdzie globaliści coś tam niby kombinują, ale ja raczej wątpię aby taki pomysł im się powiódł, bo po pierwsze tych religii pogodzić się nie da, z oczywistych powodów, a po drugie wyznawców jest za dużo a co za tym idzie zdań jest za dużo i motłochu do kontrolowania. Więc podejrzewam że prędzej będą woleli wywołać jakiegoś rodzaju wojnę religijną, podejrzewam że pomiędzy islamem a chrześcijaństwem i być może pomiędzy Izraelem a radykalnym islamem, resztę, która pozostanie przy życiu zachipują i dopiero wtedy podadzą im jakąś namiastkę religii dla idiotów, taki synkretyzm, gdzie połączą różne „wierzenia” w kupę i każdy będzie mógł wybierać co tylko będzie chciał. Inną sprawą jest że to sam Watykan może chwytać się brzytwy i próbować wyciągać rękę do innych w obliczu utraty władzy i wpływów oraz nieuchronnego upadku.
   „Przeraża mnie to, że wydawałoby się poważna strona publikuje takie żydo-krystowiercze brednie. Czy to nie jest celowa robota siania zamętu wśród krystowierców, aby nie zajmowali się np. żydo-banksteryzmem?” – ta strona to polska filia „mediów” Alexa Jonesa, więc co się dziwisz, w Usraelu chrześcijanie są jeszcze bardziej fanatyczni niż w Rosji czy jakichkolwiek innych częściach świata, dla nich chrześcijaństwo to dogma, na równi z kapitalizmem i „wolnym rynkiem”, przypatrz się na inne artykuły z tej strony, wszędzie węszą socjalizm, komunizm, który według nich powoduje wszelkie zło i zapaść gospodarczą, paplają nawet o tym że banksterzy chcą wprowadzić „światowy komunizm” a „biedny i postępowy” kapitalizm chcą zniszczyć. Po prostu oni tak mają, zresztą w Polsce masz podobnie, węszenie wszędzie komuchów i rusków to norma na równi z obroną katolicyzmu i cywilizacji łacińskiej, wciąż jakieś papugi paplają jaki to kapitalizm jest dobry, tylko trzeba się pozbyć tych wstrętnych „komuchów” i „ruskich agentów” z rządu i wreszcie będzie upragniony raj!

   Polubienie

 2. jebać te wszystkie urojone stworki zwane bogami

  Polubienie

 3. Pingback: Globalna religia: Franciszek stwierdza, że wszystkie główne religie łączą się z tym samym bogiem – czy aby na pewno? | Pekok Antylichwiarz

 4. skribha pisze:

  http://prostozmostu.net/swiat/krwawa-bojka-polakow-z-imigrantami-w-niemczech

  Opolczyku, czy masz może jakieś wiadomości o co tam chodziło? Jak tam muzułmańscy „uchodźcy” u Ciebie w mieście? Cisza i spokój i wszystko gra? Jakiś komentarz o Kolonii, Lipsku itd itd? Jak tam z Merkel, nadal trzyma się mocno? Masz jakąś opinię, co teraz będzie?

  Widziałeś to:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/jak-wyglada-integracja-dzieci-uchodzcow-w-niemczech-video

  PZDRWM

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s