Donieck: „Giwi” zabity w zamachu bombowym

za: http://xportal.pl/?p=28358

Dziś rano w rezultacie zamachu terrorystycznego zginął dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych znany jako Giwi – poinformowało Ministerstwo Obrony Donieckiej Republiki Ludowej.

Atak terrorystyczny miał miejsce około 6 rano, oświadczył resort. Według źródeł pułkownik zginął w wybuchu u siebie w biurze.

„Jest to kontynuacja wojny terrorystycznej rozpoczętej przez kijowskie władze przeciwko mieszkańcom Donbasu. Na miejscu ataku pracuje zespół śledczych” — poinformował przedstawiciel resortu obrony.

Prokuratura DRL poinformowała, że zna imiona i nazwiska podejrzanych o zamach.

Ministerstwo dodaje, że w DRL wzmocniono środki bezpieczeństwa i wezwano mieszkańców do zachowania spokoju, a w przypadku wykrycia podejrzanych osób zgłoszenia tego do organów bezpieczeństwa.

Wcześniej w prasie pojawiła się informacja o tym, że dowódca batalionu brał udział w starciach w rejonie Awdijiwki i został lekko ranny.

Według rozmówcy w wyniku wybuchu w siedzibie „Somali” wybuchł duży pożar, w chwili eksplozji Giwi był w swoim gabinecie. Poinformowano, że już zidentyfikowano ciało Michaiła Tołstycha.

Z kolei źródło w prokuraturze DRL poinformowało, że atak terrorystyczny został zorganizowany przez ukraińską grupę dywersyjno-zwiadowczą.

Ten atak terrorystyczny i wcześniejsze morderstwo Arsienija Pawłowa (pseudonim Motorola) to ogniwa jednego łańcucha. Za atakami terrorystycznymi stoją ukraińskie służby specjalne, które starają się zdestabilizować sytuację w kraju — powiedział przedstawiciel prokuratury, dodając, że organy ścigania republiki niezwłocznie wytypowały domniemanych sprawców zabójstwa Giwi.

Aktualizacja 10:58: Film z miejsca zamachu:

(Na podst. Sputnik)

Komentarz Redakcji: Jak Arsenij Pawłow „Motorola” i wielu innych dowódców noworosyjskiej rewolty – poległ zamordowany skrytobójczo, na zawsze niezwyciężony na polu bitwy. Sława!

Cześć jego pamięci!

przemex

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Donieck: „Giwi” zabity w zamachu bombowym

 1. opolczykpl pisze:

  Cześć jego pamięci!

  I pomyśleć, że Patroszenko agresję na Donbas nazwał „operacją antyterrorystyczną”. A sami bandyci sieją terror i robią zamachy terrorystyczne.

  Kiedyś wszyscy ci bandyci zawisną!

  Polubione przez 1 osoba

  • przemex pisze:

   Tak mi się teraz wydaje czy zamachy na życie słynnych dowódców noworosyjskich nie są próbą przygotowania gruntu pod ostateczną ofensywę w Donbasie poprzez osłabienie armii noworosyjskich republik właśnie usunięciem najzdolniejszych i najlepszych dowódców.

   Polubienie

 2. opolczykpl pisze:

  Ostateczną ofensywę ukry zapowiadają już od 2014 rolu. Odnoszę wrażenie, że zamachy na pojedynczych dowódców są wyrazem ich bezsilności – na nic więcej ich nie stać.
  Pewnie, że szkoda tych zabijanych, zdolnych dowódców. Ale w Donbasie jest wielu zdolnych, młodych odważnych ludzi, którzy tych zabijanych zastąpią. Tą drogą banderowcy oporu Donbasu nie złamią, ani go nie podbiją. Ponadto ukry robią co mogą, aby o Ukrainie było głośno, bo liczą na wyłudzenie pieniędzy zza granicy. Oni czują, że zachód ma ich powoli powyżej uszu. Tyle że tą metodą daleko nie zajadą.

  Polubienie

 3. canassatego pisze:

  Zdołałem oglądnąć ok. 8 minut rozmowy z facetem, który nazywa się Międlar (Program „Dokad zmierzamy”). Więcej nie byłem w stanie. Zaczęło mnie mdlić i krople potu z przerażenia wystąpiły mi na czole.

  Nie będę używał „anglosaskich niedomówień” i politycznie/akademicko poprawnego doboru słów. Tylko powiem jak jest. Ale zacznę od cytatu z Aldousa Huxleya: “Anybody who gets eloquent about … God … ought to have his mouth washed out with carbolic soap.”

  Używając potocznej polszczyzny, można to przetłumaczyć luźno w ten sposób: “Komukolwiek, kto zaczyna pieprzyć o Bogu, należy wymyć mordę mydłem karbolowym (czyli wodnym roztworem fenolu).” OK, OK, może nie „mordę”, może w takim razie „usta”.

  Zwróćcie uwagę, co ten nieuleczalny polakatolik zdołał powiedzieć w ciągu zaledwie kilku minut: „Bóg potrafi wyciągnąć dobro” ze wszystkiego zła, nawet z takiego horroru, jakim były obozy śmierci np. w Oświęcimiu. I tak, według Mędrali-Międlara, Bóg na widok nieopisywalnych, koszmarnych mordów w obozach śmierci wziął się do roboty i „potrafił wyciągnąć z tego dobro” w postaci „świętych” takich jak M. Kolbe i innych. Presto!

  Oto boski sposób na robienie dobra: torturujemy i zakatrupiamy milion niewinnych ludzi, następnie wyciągamy z tego dobro w postaci Maksymiliana Kolbe i innych i w ten prosty sposób powiększamy grono świętych. Na chwałę Boga, oczywista!

  Bóg, czyli nie wiadomo co i kto – może to być np. Wielkie Bozo albo Latający Potwór Spaghetti, albo Wielgachny Wujek Wicek – potrafi „wyciągnąć dobro” z nieustających horrorów, ale nie potrafi, okazuje się, zapobiec tym horrorom. Bóg według takich jak Międlar okazuje się tak bezradny i tak nieinteligentny, że jest na niższym poziomie intelektualnym niż inteligentny licealista.

  Polubione przez 1 osoba

  • przemex pisze:

   Opowieściami snutymi przez katolików nie ma co się przejmować i nad ich sensem zastanawiać bo to zwykła demagogia jest, tam się logiki nie znajdzie ani za grosz. W życiu się to nie przydaje a wręcz go komplikuje a już na pewno psychikę sobie człowiek zryje, pozbędzie się sensu życia i poczucia humoru a wtedy do katastrofy niedaleko…

   Polubienie

 4. Robert Konrad pisze:

  To przede wszystkim test: Witam. Udalo mi sie odzyskac wejscie na Twoj blog.

  Troche nie na temat, ale warto zacytowac:

  […] Głoszona w Polsce przez mego kolegę strachajłę z Kanady, Piotra Beina doktryna nieodwracalnych zatruć nawet maleńkimi ilościami DU, czyli zubożonym uranem (emitującym podobnie jak radon słabe promieniowanie alfa), jest równie durna jak wiara w chemtrails. A w szczególności durnymi są wypowiedzi przesyconych „nową mądrością” korespondentów jego apokaliptycznego blogu „grypa666”, wypowiedzi w stylu „chemtrails regularnie osłabiają nasz system immunologiczny, (a aluminium) bardzo przyspiesza proces starzenia się, a o to przecież chodzi.” (Glogoczowski)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s