Donieck: „Giwi” zabity w zamachu bombowym

za: http://xportal.pl/?p=28358

Dziś rano w rezultacie zamachu terrorystycznego zginął dowódca batalionu „Somali” Michaił Tołstych znany jako Giwi – poinformowało Ministerstwo Obrony Donieckiej Republiki Ludowej.

Atak terrorystyczny miał miejsce około 6 rano, oświadczył resort. Według źródeł pułkownik zginął w wybuchu u siebie w biurze.

„Jest to kontynuacja wojny terrorystycznej rozpoczętej przez kijowskie władze przeciwko mieszkańcom Donbasu. Na miejscu ataku pracuje zespół śledczych” — poinformował przedstawiciel resortu obrony.

Prokuratura DRL poinformowała, że zna imiona i nazwiska podejrzanych o zamach.

Ministerstwo dodaje, że w DRL wzmocniono środki bezpieczeństwa i wezwano mieszkańców do zachowania spokoju, a w przypadku wykrycia podejrzanych osób zgłoszenia tego do organów bezpieczeństwa.

Wcześniej w prasie pojawiła się informacja o tym, że dowódca batalionu brał udział w starciach w rejonie Awdijiwki i został lekko ranny.

Według rozmówcy w wyniku wybuchu w siedzibie „Somali” wybuchł duży pożar, w chwili eksplozji Giwi był w swoim gabinecie. Poinformowano, że już zidentyfikowano ciało Michaiła Tołstycha.

Z kolei źródło w prokuraturze DRL poinformowało, że atak terrorystyczny został zorganizowany przez ukraińską grupę dywersyjno-zwiadowczą.

Ten atak terrorystyczny i wcześniejsze morderstwo Arsienija Pawłowa (pseudonim Motorola) to ogniwa jednego łańcucha. Za atakami terrorystycznymi stoją ukraińskie służby specjalne, które starają się zdestabilizować sytuację w kraju — powiedział przedstawiciel prokuratury, dodając, że organy ścigania republiki niezwłocznie wytypowały domniemanych sprawców zabójstwa Giwi.

Aktualizacja 10:58: Film z miejsca zamachu:

(Na podst. Sputnik)

Komentarz Redakcji: Jak Arsenij Pawłow „Motorola” i wielu innych dowódców noworosyjskiej rewolty – poległ zamordowany skrytobójczo, na zawsze niezwyciężony na polu bitwy. Sława!

Cześć jego pamięci!

przemex

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Donieck: „Giwi” zabity w zamachu bombowym

 1. opolczykpl pisze:

  Cześć jego pamięci!

  I pomyśleć, że Patroszenko agresję na Donbas nazwał „operacją antyterrorystyczną”. A sami bandyci sieją terror i robią zamachy terrorystyczne.

  Kiedyś wszyscy ci bandyci zawisną!

  Polubione przez 1 osoba

  • przemex pisze:

   Tak mi się teraz wydaje czy zamachy na życie słynnych dowódców noworosyjskich nie są próbą przygotowania gruntu pod ostateczną ofensywę w Donbasie poprzez osłabienie armii noworosyjskich republik właśnie usunięciem najzdolniejszych i najlepszych dowódców.

   Lubię to

 2. opolczykpl pisze:

  Ostateczną ofensywę ukry zapowiadają już od 2014 rolu. Odnoszę wrażenie, że zamachy na pojedynczych dowódców są wyrazem ich bezsilności – na nic więcej ich nie stać.
  Pewnie, że szkoda tych zabijanych, zdolnych dowódców. Ale w Donbasie jest wielu zdolnych, młodych odważnych ludzi, którzy tych zabijanych zastąpią. Tą drogą banderowcy oporu Donbasu nie złamią, ani go nie podbiją. Ponadto ukry robią co mogą, aby o Ukrainie było głośno, bo liczą na wyłudzenie pieniędzy zza granicy. Oni czują, że zachód ma ich powoli powyżej uszu. Tyle że tą metodą daleko nie zajadą.

  Lubię to

 3. canassatego pisze:

  Zdołałem oglądnąć ok. 8 minut rozmowy z facetem, który nazywa się Międlar (Program „Dokad zmierzamy”). Więcej nie byłem w stanie. Zaczęło mnie mdlić i krople potu z przerażenia wystąpiły mi na czole.

  Nie będę używał „anglosaskich niedomówień” i politycznie/akademicko poprawnego doboru słów. Tylko powiem jak jest. Ale zacznę od cytatu z Aldousa Huxleya: “Anybody who gets eloquent about … God … ought to have his mouth washed out with carbolic soap.”

  Używając potocznej polszczyzny, można to przetłumaczyć luźno w ten sposób: “Komukolwiek, kto zaczyna pieprzyć o Bogu, należy wymyć mordę mydłem karbolowym (czyli wodnym roztworem fenolu).” OK, OK, może nie „mordę”, może w takim razie „usta”.

  Zwróćcie uwagę, co ten nieuleczalny polakatolik zdołał powiedzieć w ciągu zaledwie kilku minut: „Bóg potrafi wyciągnąć dobro” ze wszystkiego zła, nawet z takiego horroru, jakim były obozy śmierci np. w Oświęcimiu. I tak, według Mędrali-Międlara, Bóg na widok nieopisywalnych, koszmarnych mordów w obozach śmierci wziął się do roboty i „potrafił wyciągnąć z tego dobro” w postaci „świętych” takich jak M. Kolbe i innych. Presto!

  Oto boski sposób na robienie dobra: torturujemy i zakatrupiamy milion niewinnych ludzi, następnie wyciągamy z tego dobro w postaci Maksymiliana Kolbe i innych i w ten prosty sposób powiększamy grono świętych. Na chwałę Boga, oczywista!

  Bóg, czyli nie wiadomo co i kto – może to być np. Wielkie Bozo albo Latający Potwór Spaghetti, albo Wielgachny Wujek Wicek – potrafi „wyciągnąć dobro” z nieustających horrorów, ale nie potrafi, okazuje się, zapobiec tym horrorom. Bóg według takich jak Międlar okazuje się tak bezradny i tak nieinteligentny, że jest na niższym poziomie intelektualnym niż inteligentny licealista.

  Polubione przez 1 osoba

  • przemex pisze:

   Opowieściami snutymi przez katolików nie ma co się przejmować i nad ich sensem zastanawiać bo to zwykła demagogia jest, tam się logiki nie znajdzie ani za grosz. W życiu się to nie przydaje a wręcz go komplikuje a już na pewno psychikę sobie człowiek zryje, pozbędzie się sensu życia i poczucia humoru a wtedy do katastrofy niedaleko…

   Lubię to

 4. Robert Konrad pisze:

  To przede wszystkim test: Witam. Udalo mi sie odzyskac wejscie na Twoj blog.

  Troche nie na temat, ale warto zacytowac:

  […] Głoszona w Polsce przez mego kolegę strachajłę z Kanady, Piotra Beina doktryna nieodwracalnych zatruć nawet maleńkimi ilościami DU, czyli zubożonym uranem (emitującym podobnie jak radon słabe promieniowanie alfa), jest równie durna jak wiara w chemtrails. A w szczególności durnymi są wypowiedzi przesyconych „nową mądrością” korespondentów jego apokaliptycznego blogu „grypa666”, wypowiedzi w stylu „chemtrails regularnie osłabiają nasz system immunologiczny, (a aluminium) bardzo przyspiesza proces starzenia się, a o to przecież chodzi.” (Glogoczowski)

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s