„Rosja będzie ruska albo bezludna!” – idea i działalność etnonacjonalistów rosyjskich

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Jak wszyscy odwiedzający nasz portal od wielu lat wiedzą, zamieszczamy na naszej stronie także artykuły, z których treścią nie do końca się utożsamiamy, ale których wartość merytoryczną doceniamy. Z tych też  powodów zamieszczamy ciekawy artykuł  młodego człowieka wywodzącego się ze środowisk a narodowego, czy wręcz nacjonalistycznego. Robimy to tym chętniej, że autor stara się naświetlić mało znane w Polsce zagadnienie współczesnego ruchu nacjonalistycznego w Rosji. Sądzę, że może wywołać to ciekawą dyskusję na naszym portalu, gdyż odbijają się przy okazji jak w lustrze zagadnienia związane z inspiracjami i kształtem ideowo-organizacyjnym współczesnego nacjonalizmu polskiego.

View original post 5 691 słów więcej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „„Rosja będzie ruska albo bezludna!” – idea i działalność etnonacjonalistów rosyjskich

 1. opolczykpl pisze:

  Obok ikonki „lubię” powinna być druga – nie lubię – oraz trzecia – strasznie nie lubię. I pod tym artykułem kliknąłbym tą trzecią. Artykuł jest przykładem ekstremalnego szowinizmu i rasizmu.
  A ci „entonacjonaliści” (waham się nazwać ich „Ruskimi”, bo ta swołocz Rusinów hańbi) mentalnie niczym nie różni się od tych rasistowskich hitlerowców, którzy wymyślili norymberskie ustawy rasowe.
  Nie wiem kto napisał to zdanie:
  „…Siewier i redaktora czasopisma „Ruska Wola”, który w 2009 roku został wraz z 13 towarzyszami aresztowany i oskarżony o kilkadziesiąt zabójstw i napaści na imigrantów. 27 marca 2009 roku popełnił samobójstwo w celi poprzez podcięcie żył. Nie chciał ugiąć się przed oprawcami…”

  To Siewier był oprawcą, a nie ci co go aresztowali. Oglądałem w sieci w 2009 roku przerażający, makabryczny filmik nagrany przez tych szowinistów, jak mordowali jakiegoś nie-Rosjanina – chyba Turkmena. Kilku go trzymało a jeden poderżnął mu gardło. Tylko dlatego że nie był „białym” Rosjaninem. Nazywanie oprawcami służby aresztujące zbrodniarzy – rasistowskich morderców – całkowicie dyskwalifikuje autora tego tekstu, jak i cały ten rasistowski bełkot.

  Taką swołocz jak Siewier i jego ideologicznych kumpli należy tępić jak zarazę i dobrze, że Putin z tą swołoczą się nie cacka!

  Tu jeszcze wyjaśnienie – nie miałbym nic przeciwko hasłom tej swołoczy – Rosja dla Rosjan. Ale pod warunkiem, że Rosją byłyby tylko tereny etnicznie rosyjskie i że Rosjanie wycofaliby się ze wszystkich terenów etnicznie nierosyjskich. Tylko ile pozostałoby Rosji, skoro nie tylko cała Syberia, ale i duże obszary europejskiej części Federacji Rosyjskiej są etnicznie nierosyjskie. Północ europejskiej części Rosji etnicznie to ziemie ludów urgofińskich, to samo Ural, a nawet przedurale. No i Kaukaz i przedkaukazie takoż są etnicznie nierosyjskie. Ile by im tej Rosji zostało?
  Przy czym ta swołocz wcale nie zamierza oddawać nierosyjskich terenów nierosyjskim ludom. Uważają, że Rosjanie mają prawo je eksplowatować i że Rosjanie mogą osiedlać się, gdzie im się chce, natomiast ludy nierosyjskie nie mogą opuszczać ich terenów zamieszkania i nie mają prawa osiedlać sią na terenie rosyjskim. Czekam tylko, kiedy dla nie-Rosjan wymyślą „rezerwaty”, jak to biali agresorzy i okupanci zrobili z Indianami w usraelu.

  Patriotyzm to piękna cecha. Nacjonalizm niby też – miłość do własnego narodu. Ale nie ma niestety wyraźnej i jednoznacznej granicy między „zdrowym” nacjonalizmem a „chorym” szowinizmem. A właśnie w zwyrodniałej formie nacjonalizm to szowinizm a nawet rasizm i jest to to zakała i zagrożenie dla ludzi. Bo szowinista nienawidzieć gotów jest każdego „obcego”, a najbardziej radykalni szowiniści gotowi są nawet obcych mordować. Tylko dlatego, że są „obcymi”. I dlatego zdecydowanie odcinam się od szowinizmu w każdej jego postaci – narodowej a zwłaszcza rasowej. Mam na myśli kult „białej rasy”. Najbardziej zbrodniczej i zbrukanej krwią. Wystarczy pamiętać, kto podbijał „kolorowe” kontynenty i ile setek milionów ofiar „cywilizowania” kolorowych ma „biała rasa” na swym sumieniu.

  Taka swołocz jak Siewier i jego ideologiczni rasistowscy kumple hańbią Rosję i są namacalnym dowodem na szkodliwość a nawet zbrodniczość wynaturzonego nacjonalizmu. Próby wybielania ich to czysty absurd.

  Na koniec zapytam jeszcze – czym zbrodniarze na tle uprzedzeń etnicznych i rasowych różnią się od biblijnych Izraelitów?
  To w żydo-biblii najprawdopodobniej leżą korzenie zachodniego, ale niestety i rosyjskiego „białego” szowinizmu/rasizmu – ideologia czystości rasy i „lepszych”, „wybranych” narodów czy ras.

  Polubione przez 2 ludzi

  • przemex pisze:

   Dlatego wszelkiej maści zjebów, w tym rasistów, szowinistów religijnych czy etnicznych należy trzymać z daleka od polityki. W wielonarodowej Rosji forsowanie skrajnie szkodliwego, wybujałego nacjonalizmu, ocierającego się już o rasizm, ksenofobię i szowinizm, jest wybitnie szkodliwe i destabilizujące. Tacy politycy jak Putin mają tego świadomość, stąd zwalczanie i zamykanie tych pomyleńców w więzieniach. Zresztą łatwo tacy wariaci mogą zostać użyci jako narzędzie(czego nie muszą być nawet świadomi) do destabilizacji i rozczłonkowania Rosji przez siły jej wrogie, głównie zachód, toteż jest dodatkowy powód do trzymania ich na smyczy.
   Warto tutaj dodać, że żydostwo nie lubi nacjonalizmu jako takiego. Oprócz szowinistycznego nacjonalizmu żydowskiego-syjonizmu. Niemniej wyjątkowo radykalne, skrajne, szowinistyczne, rasistowskie odmiany nacjonalizmu lubią czasem promować(o ile jest to im na rękę) i wykorzystywać na zasadzie dziel i rządź do celów destabilizacji państw, regionów, kontynentów czy wywoływania wojen(w tym domowych) lub rewolucji.

   Polubione przez 1 osoba

  • kanassatego pisze:

   Zgoda pełna (czego nie muszę chyba mówić): jest to przerażająca, zwyrodniała swołocz faszystowska. Ten film to kolejny dowód:

   Polubione przez 2 ludzi

 2. opolczykpl pisze:

  „Warto tutaj dodać, że żydostwo nie lubi nacjonalizmu jako takiego. Oprócz szowinistycznego nacjonalizmu żydowskiego-syjonizmu. Niemniej wyjątkowo radykalne, skrajne, szowinistyczne, rasistowskie odmiany nacjonalizmu lubią czasem promować(o ile jest to im na rękę) i wykorzystywać na zasadzie dziel i rządź do celów destabilizacji państw, regionów, kontynentów czy wywoływania wojen(w tym domowych) lub rewolucji.”

  Dokładnie – tak było i jest np. z niemiecką Pegidą. Sam o tym pisałeś:
  https://przemex.wordpress.com/2016/01/12/pegida-czyli-jak-gwiazda-dawida-zapedza-patriotycznych-europejczykow-na-falszywe-barykady-wojny-z-islamizacja/

  Podobnie jest z polskjęzycznymi katodebilnymi „nacjonalistami” – ich też ciągle szczują podstawieni manipulatorzy do walk na fałszywych barakadach. I jakże często pchają ich na barykadę obrony przed rosyjskim „imperializmem”.

  W Rosji ta szowinistyczna swołocz robiła już zamachy i napady na instytucje państwowe, podczas których ginęłi ludzie. To naprawdę jest tak niebezpieczny element, że należy go wytępić. Ich nawet wrogowie Rosji nie muszą na władze Rosji napuszczać. Choć ich szeregi i tak są naszpikowane agenturą „prawdziwych Rosjan” z pejsami po kostki. To tacy właśnie „prawdziwi Rosjanie” podrzucali wolnejpluskwie i innym podobnym dezinformatorom szkalujące Putina „informacje”.
  Aż dziwi mnie, że WPS taki szowinistyczno-rasistowski bełkot wrzuciła bez własnego, krytycznego komentarza.

  Polubione przez 1 osoba

 3. opolczykpl pisze:

  Dla pełnego obrazu przypomnę jeszcze, że część tych „prawdziwych Rosjan” w okresie najgwałtowniejszych i najbardziej krwawych walk w Donbasie po agresji benderowców na Donbas w roku 2014 przekradła się przez granicę i brała udział w agresji po stronie banderowców przeciwko obrońcom Donbasu. Jak zdegenerowanym trzeba być, aby uważać się za Rosjanina i wspierać banderowskich zbrodniarzy przeciwko Rosjanom z Donbasu.
  To pokazuje prawdziwe oblicze i morale tej swołoczy…

  Polubione przez 1 osoba

 4. Polak-Słowianin pisze:

  Ci ‚etnonacjonaliści’ to chyba mają coś z głową jeśli myślą że ten ich etnonacjonalizm to jakiś cudowny lek na wszelkie problemy.
  Moim zdaniem Słowiańskiego Ducha nie da się pokonać, jeśli ktoś sam dobrowolnie nie przestanie kochać Słowiańszczyzny to żadna siła go nie zniszczy – samo posiadanie ‚odpowiednio słowiańskiego’ ciała nie wystarczy.
  A może ci etnonacjonaliści oczekiwali, że Putin pstryknie palcami i ich życie stanie się nagle cudowne, ale skoro tak się nie stało, to udowodniają tym innym, że jest złym politykiem a oni mają rację z tym swoim etnonacjonalizmem?
  Uważam, że takim fundamentalnym kryterium w ocenie kogoś jest jego podejście do Słowiańszczyzny. Szkodniki też – w swojej ocenie – ‚chcą dobrze’, podobnie jest z tymi etnonacjonalistami.
  Nie każdy będzie kochał Słowiańszczyznę – jeśli ktoś myśli, że tak, albo że do tego wszystkich przekona, to żyje w jakiejś ‚swojej’ odrealnionej rzeczywistości.
  Z Rosją należy mieć jak najbardziej przyjazne stosunki a z Rosjanami kochającymi Słowiańszczyznę, tak jak i my, wspólnie ją kultywować i popularyzować aby inni dobrowolnie ją również mogli pokochać.
  Panowie, uważam, że podsumowaliście ich właściwie.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s