Kolejny zlot Grupy Bilderberg i XIII tzw. „Sobór Słowiański”…

Źródło: Kolejny zlot Grupy Bilderberg i XIII tzw. „Sobór Słowiański”…

Reklamy

54 thoughts on “Kolejny zlot Grupy Bilderberg i XIII tzw. „Sobór Słowiański”…

 1. Akurat katolictwo Maciejczyka mnie nie zdziwiło, oglądałem kiedyś film o żydach(nie pamiętam tytułu) ostro reklamowany na WPS, którego współtwórcą był Maciejczyk. Z niego jasno dla mnie wynikało, abstrahując od tego czego dotyczył ów film, że ma orientację katolicką. A że WPS go reklamuje, cóż stary ich kolega, a że zostal zatrzymany, choć nie wiemy a co i przez kogo, to wykorzystują to do zrobienia szumu.

  Polubienie

  • Przemex – z Maciejczykiem to skomplikowana sprawa. Korenspondowałem z nim kilka lat i znam go dobrze. Katolikiem nie jest i obecnie prywatnie żydo-katolicyzmem gardzi, ale publicznie w radiu nadal kk, katolicyzm i katolików kokietuje. W jego starych filmach zachwalał katolicyzm jak katodebile – prezentował go jako polskość i patriotyzm. Ale to było dosyć powszechne zjawisko, nawet u obojętnych religijnie. Później – i mam wszelkie podstawy do tego, aby przypuszczać, ża za sprawą moich publikacji – prywatnie zaczął wściekłą nagonkę na „azjatyckę sektę wytrzepaną z koszernego kutasa”. Ale gdy nagrał chyba z pięć lat tem dobry w sumie film o żydo-globalizmie – i tam strzelił gafę. Stwierdził w nim zaraz na początku, że „żmijowe plemię” zabiło „dobrego” Jezusa. Długo mu tłumaczyłem, że Joszue – bazując na samych tylko jewangeliach – wcale taki dobry nie był i że w sumie to wykreowany dla gojów idol. Przytaczałem mu cytaty Josuze, jak kazał nienawidzieć ojca, matkę, rodzeństwo, jak straszył piekłem, jak mówił, że posłany jest tylko do „zagubionych owiec z domu Izraela” a nie do wszystkich ludzi i jak pogankę, Kanaanejkę przyrównał do psa (nie rzuca się psom chleba przeznaczonego dla dzieci). Czy wszystko załapał – nie wiem. Jeszcze później, w sumie niezbyt dawno zrobił kolejny film – i w nim zachwalał jakieś rzekomo „cudowne” miejsce gdzieś pod Chicago, gdzie rzekomo objawiła się żydówa Miriam. I Maciejczyk – nadal w mailach piszący o azjatyckiej sekcie wytrzepanej z koszernego kutasa i o owieczkach rżniętych w dupę przez klechów i biskupów reklamował te pielgrzymki, reklamował biskupa nagłaśniającego owo „cudowne miejsce” i sam współorganizował tam „pielgrzymki”. W mailach wyśmiewa się z biskupów w czapkach św. Mikołaja – a z takim współpracował!
   W sumie przypomina mi bohatera noweli Stewensona Dr Jekyll i Mr Hyde. Raz jest jednym, raz drugim.
   Politycznie też jest głupi. Pamiętam jak agitował za żulikiem Kukizem, wręcz żyły z siebie wypruwał zachwalając go. Potem agitował za Trampkiem i broni go nadal, mimo że gołym okiem obecnie widać jaka to niepoczytalna kanalia. Czy poważny człowiek może dać się nabierać na takie kreatury?
   WPS sam sobie szkodzi trzymając się go kurczowo. Bo jedynie podrywa ich autorytet.
   Ale to nie mój cyrk i nie moje małpy…

   Polubienie

 2. Zyga, po kolei…
  Na WPS pisze dwóch „Edwardów”. Maciejczyk rzadziej, ten drugi częściej. Tyle żo obaj kochają Trampka. Maciejczyka rozpoznać można po „stylu” – pisze inaczej niż drugi „Edward”.
  Dalej…
  Zarówno Kosiur jak i Ziemiński na ogół robią dobrą robotę. Nie można im zarzucić braku zaangażowania. Tyle, że mimo ich zaangażowania nadal należą do „niszy” politycznej i internetowej. Niekiedy mają niestety pomysły nieprzemyślane, jak ów list do Trampka. Poważny człowiek nie może pisać poważnego listu do niepoważnej marionetki. To, że byli w Moskwie na tym zlocie, to też dobra robota! Całe szczęście, że ktoś Polskę reprezentował, choć znaczenie i ranga tego zlotu w samej Rosji nie jest zbyt wielka, a polityczna „ranga” zagranicznych delegacji również imponująca nie była. Ale dobrze, że tam pojechali i za to należy ich pochwalić. Inna rzecz jest z Maciejczykiem – rżnie poganina, niezłomnego Słowianina, a do Moskwy leci jako „misjonarz” z misją koordynacji działań medialnych żadogennych kościołów hehehe „rytu wschodniego”. Rytu żydowskiego!!! Bo przecież one też są wytrzepaną z koszernego kutasa (jego słowa) zarazą. No i dzięki temu pokazało się, jakim jest załganym hipokrytą.
  Wracając do Kosiura I Ziemińskiego – ich najsłabszą stroną, prawdziwą piętą achillesową jest moderacja dyskusji. Niekiedy przez wiele godzin pod rząd nikt z nich na blog nie zagląda i w tym czasie buszują tam przeróżne świry i trole. Potem nagle próbują wprowadzić ład w dyskusji, ale najczęściej jest już na spokojną dyskusję za późno i wtedy Ziemiński łapie za kosę i zaczyna kosić. Tyle że zbyt często kosi nie to co powinien.

  Polubienie

 3. Opolczyk,

  Andrzej, ja w odpowiedzi do Zyga opisałem jak przedstawia się sposób działania Maciejczyka, no i o jego zaślepieniu (Edzia). Narobi bezmyślnego szumu i twierdzi, że go prześladują, taki z niego męczennik za sprawę. Co do reszty to wiedziałem, że go odpowiednio podsumujesz. Staram się tylko coś dodać do tego co piszecie tu wszyscy, czasami dodać coś, a nie Was pouczać, Ciebie, Zygę, Przemexa i Kaza.

  Polubienie

  • Dzięki Zyga, a ja uczę się od Ciebie, fajnie że nie stanąłeś w miejscu. Znam przykłady osób które po prostu wpadły w zupełną stagnację. Twój przykład buduje.
   Sam staram się uczyć cały czas.
   Twoje zdania były naprawdę niezłe, nie dziwię się Opolczykowi, że je umieścił.

   Polubione przez 1 osoba

 4. Jeden fragment mejla E. Maciejczyka do Andrzeja:

  „Łacińska bakteria spowodowała zgon mojej ukochanej Ojczyzny a że nie jestem „chrzecijaninem” całującym narzędzie zbrodni (krzyż) którym Żydzi zabili ich „boga”,- to nie nadstawiam drugiego policzka i nigdy wam nie wybaczę zbrodni na moim Narodzie i Ojczyźnie. Oświadczam, że do końca moich dni, głosząc prawdę wszem i wobec, będę walczył z azjatycko łacińską gangreną. ”

  Hmm… Maciejczyk, taki ekspert od chrześcijaństwa, musi coś wiedzieć, czego inni nie wiedzą. Ja, np., już od ponad 30 lat jestem przekonany, że (1) Żydzi, będąc poddanymi w Cesarstwie Rzymskim, nie mieli prawa do przeprowadzenia publicznych egzekucji i to nie oni są bezpośrednio winni zakatrupienia Jezusa. (2) Ukrzyżowanie nie było żydowską metodą publicznej egzekucji. Było natomiast ulubioną metodą Rzymian. Żydzi woleli kamienować. (3) To Rzymianie, nie Żydzi, zabili Jezusa. Koniec dyskusji.

  No, ale przecież nie należy być tak drobiazgowym … W końcu od kiedy to polakatolikom zależy na prawdzie historycznej?

  Maciejczyk zapewnia w swym mejlu, że zawsze pogłębia swą wiedzę: „Należę do ludzi którzy całe życie walczą i odkrywają przy jednoczesnym ciągłym pogłęnbianiu [sic] wiedzy warsztatowej”.

  Jakoś bardzo wolno mu idzie to pogłębianie „przez całe życie”. Będzie się musiał chyba na nowo narodzić, bo teraz już nie zdąży, żeby wreszcie zgłębić to, co za tego żywota jeszcze nie zdołał zgłębić.

  Polubione przez 1 osoba

  • Krystowiercy twierdzą, kiedy ktoś wspomni o holokauscie, że to kara dla żydów od „pana boga” za ukrzyżowanie joszue. Abstrahujac juz od tego czym rzeczywiście był holokaust, raz, że to Rzymianie go ukrzyzowali, więc do nich i w konsekwencji w sumie do ich w dużej mierze potomków i spadkobierców czyli współczesnych Włochów powinni mieć częściowo pretensję. A dwa, paradoksalnie powinni się cieszyć przecież, że ktoś go ukatrupil, spełniła się przecież wola nieskończenie dobrego jahwe, jego syn został wydany i zabity rzekomo za grzechy ludzkosci, a ludzkość rzekomo zbawiona. Więc nie wiem o co tyle pretensji, zresztą pretensje powinni mieć też do jahwe jako głównego winowajcy i prowodyra całego zajścia, bowiem to był jego szalony plan. A do żydów powinni mieć pretensję na samym końcu. Ale krystowiercy lubią odwracać kota ogonem. Oczywiście o ile cała akcja nie jest wymysłem twórców jewangelii i propagandowym szitem dla ubogich. 😉

   Polubione przez 2 ludzi

 5. nie mam zielonego pojęcia dlaczego chcecie udupić Kosiura Ziemińskiego czy Maciejczyka.
  ? Zawiść ? płycizna ? obrażone ego ?
  To co robicie, wjedzie w szpik kości czytelnikom i gdy tylko np. Kosiur wyląduje w lochach , pies z kulawą nogą sie nie postawi. Bo na przemeksie go obsrali – znaczy zły, może mason albo żyd.
  Na Ciebie Przemeks też przyjdzie kolej. Masz tu tych samych, którzy ślinili się na wupsie.

  Polubienie

  • Przepraszam co to za jegomość, ten „Jurek”, i o czym on pisze?

   Przecież tu, na blogu Przemexa, chyba wszyscy obecnie aktywni blogerzy: Opolczyk, Zyga, Polak-Slowianin, ja no i oczywiście Przemex z reguły bardzo dobrze się wyrażają o Kosiurze. Zdania są mieszane jeśli chodzi o Ziemińskiego, ale to tylko wina Ziemińskiego, a nie nasza. To Ziemiński zniechęca do siebie przyjaznych mu blogerów, wiec trudno się dziwić, że oni od niego odchodzą.

   Drogi Panie Jurku, o czym Pan pieprzy?

   Polubione przez 1 osoba

 6. Od znajomej z Chicago otrzymałem w sprawie Maciejczyka i jego rzekomego „aresztowania” maila (fragment):

  „Druga prośba, również nie mogę znaleść tej informacji o zatrzymaniu Maciejczyka
  na lotnisku, przysłanej przez jego przydupicę, on to sam wysłał, manipulator-kłamca!
  Pan rzadko się myli a raczej wcale, Panie Andrzeju, ten Maciejczyk to zwykła świnia!
  Ja to potrzebuję do zrujnowania jemu opini; bydle udające polskiegp patryjotę. On
  myślał wysyłając mi takie powiadomienie, że ja o tym jego zatrzymaniu poinformuję
  środowisko patryjotyczne i on będzie gloryfikowany za jego pracę, za ktorą to, aż go
  zaaresztowali. Teraz w środę napisał do Głogoczowskiego, przez co wszystko już
  jest jasne.”

  Od początku nie dałem wiary tej informacji. I jak widać nie omyliłem się. Maciejczyk po wymyślonym przez siebie swoim „aresztowaniu” przez jakiś czas nie dawał znaku życia. Po czym spokojnie odezwał się odpisując Głogoczowskiemu. Czyli, gdyby był wcześniej rzeczywiście „aresztowany”, to odpisując Głogoczowskiemu musiałby w międzyczasie zostać „zwolniony” z owego „aresztu. Dziwne jest to, że po jego „aresztowaniu” i następnie „zwolnieniu” nigdzie nikomu nie wspominał i nikogo o tym nie poinformował, co byłby zapewne zrobił po zwolnieniu, gdyby wcześniej rzeczywiście został „aresztowany” czy „zatrzymany”. Zresztą, gdyby rzeczywiście na lotnisku go zatrzymano czy aresztowano, to jego środowisko z Chicago zrobiłoby wokół tego wrzawę. A jej nie było.
  Wygląda więc na to, że znajoma z Chicago ma rację – Maciejczyk sam owo „aresztowanie” wymyślił, sam tego maila wysłał podszywając się pod „Monikę”, a chciał tym zrobić sobie aureolę męczennika za sprawę.

  Nabrać dali się na podstęp Maciejczyka panowie z WPS publikując „informację” o jego rzekomym aresztowaniu. Maciejczyk wykorzystał ich łatwowierność, wpuścił ich w kanał, a oni publikując jego wymysł niestety, ale sami się ośmieszyli…

  Polubione przez 1 osoba

 7. Zyga, patrz jak ta gnida Edward łże – pisze że Leliwa tak nagina naszą historię do historii żydo-niemieckiej jak ja. A przecież to ja demaskuję wszystkie żydowskie oszustwa historyczne, wszystkie żydo-katolickie oszustwa historyczne, a ponadto niemieckie historyczne brednie propagandowe jak choćby w tekście: „Propagandowe kłamstwa o Słowianach rodem z Niemiec w The Poland Times”:
  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/05/26/propagandowe-klamstwa-o-slowianach-rodem-z-niemiec-w-the-poland-times/
  Te niemieckie brednie o Słowianach, którzy dopiero w średniowieczu rzekomo przyszli nad Wisłę, Odrę i Łabę demaskowałem wielokrotnie. Tak więc gnida Edzio po prostu łże.
  Owszem, demaskuję też brednie turbo-lechitów, za co mnie to pseudosłowiańskie oszołomstwo nienawidzi. Ale taki to już jest los człowieka demaskującego chore wymysły świrów – ciągle będzie oczerniany ze zwykłej nienawiści i chęci zemsty za zdemaskowanie bzdur.

  Polubienie

  • https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/06/18/relacja-1-z-jubileuszowego-zjazdu-wszechslowianskiego/comment-page-1/#comment-31007

   Ewika ( tę, czy tego) proszę o nie zaśmiecanie więcej portalu WPS . Do dyspozycji jest cała gama PiSowsko- Radiomaryjnych klonów oraz tzw. „narodowo-katolickich” stron. O to samo proszę Fredo ( Zygę, czy jak tam się nazywa szanowny pan). Ostatnio, tj. przez ponad 3 tygodnie byłem mocno zajęty innymi sprawami ( m.in. przygotowaniem i uczestnictwem w Zjeździe Wszechsłowiańskim), ale nie dawniej jak wczoraj nadesłano mi „dyskusję” prowadzoną przez wydawałoby się poważnych blogerów.

   https://przemex.wordpress.com/2017/06/01/kolejny-zlot-grupy-bilderberg-i-xiii-tzw-sobor-slowianski/comment-page-1/#comment-2204

   Przyznam, że wolałbym czegoś takiego więcej nie czytać. Wyedukowani, świadomi ponad przeciętność w stosunku do ” szarych mas internetowych” blogerzy przerodzili się w grono babek kościelnych, czy bab w maglu, które plotkują z braku zajęć, albo z natury, o Maciejczyku, Kosiurze i Ziemińskim. Mam przed oczami emerytów zbierających się w łódzkim Parku Sledzia ( teren dawnego osadnictwa żydowskiego w Łodzi, a potem teren getta łódzkiego) wokół stolików, na których rozgrywane są partie damki, a nieraz szachów. Wianuszek gapiów obserwuje i komentuje grę siedzących przy stole i robi różne uwagi. Ale jak można na temat szachów rozmawiać z kimś, kto zna się tylko na zasadach gry w warcaby ? Czegoś więcej spodziewałem się po panach, ale cóż. Czas pieprzenia przy klawiaturze mija i po co gadać o ” niszowym portalu” kiedy samemu redaguje się lub jedynie komentuje jeszcze bardziej niszowy? Jak można rozwodzić się na temat geopolityki i posunięć Putina, jak nie czyta się po rosyjsku, nie bywa się w Rosji i nie rozmawia się z Rosjanami ( a tam jak w Polsce jest wiele opcji, wiele zamętu, wiele indoktrynacji, wiele dezinformacji, wiele przyziemnych interesów, wiele konformizmu, wiele głupoty, bardzo wiele wyrafinowanych działań wrogów Rosji i Słowiańszczyzny itd). Zamiast wspierać się wzajemnie w gronie nielicznych świadomych Polaków( co nie znaczy bezgrzesznych i krystalicznie czystych „Słowian”) grzebiecie się w duperelach i sprawdzacie, czy Maciejczyk lub Ziemiński, co dzień zmieniają bieliznę i czy przypadkiem nie popełnili „słowiańskiego grzechu” kontaktu z chrześcijanami. Doprawdy zabawne :))) Zapalczywość i fundamentalizm rodzimowierny, panteistyczny, czy agnostyczny jest taką samą zarazą jak katolicki, prawosławny, żydowski, muzułmański, czy buddystyczny. Normalność, to ład moralny, pierwszeństwo duchowości nad prymitywnym materializmem oraz prawo narodów do suwerennego bytu państwowego i współodpowiedzialności za życie we wspólnocie, którą kształtujemy w oparciu o dobro wspólne słuchając głosu i rad najmądrzejszych we wspólnocie oraz broniąc nawet za cenę swego życia swoich niezbywalnych praw.

   Polubienie

   • grypa666 19 czerwca 2017 o 23:20

    Koment Opolczyka (Andrzej Szubert) u Przemexa, rozeźlił, bo na marginesie wymienia WPS? Faktem jest, że WPS dał się wpuścić w maliny oszustowi spod ciemnej gwiazdy, Maciejczykowi.
    Podczas gdy Dr Ziemiński zajmuje się wznosłymi tematami jak ideologia, ktoś musi pilnować, by narodowcom niewłazili w szpary dranie, dezinformatorzy i manipulatorzy.
    Wielka chwała z pracy na szczycie słowiańskim z pozycji Pana Ziemińskiego, a dla obnażycieli ożydzanie i zelżenie przez Mciejczyka i przydupasów: http://wp.me/pzHyp-6Bx

    Wg samego Maciejczyka, pojechał on na Zjazd z dość podejrzaną misją, więc jako notoryczny oszust wzbudza podejrzenia… co próbują wyjaśnić „niszowcy”. Jeśli to przeszkadza Jaśnie Państwu Niszowemu WPS, to niech niedziwią się z poparcia jakiego nie mają. Rzadko który Słowianin dołączy do grupy, gdzie kryje się złodzieja Tejkowskiego, oszusta i ożydzacza Maciejczyka czy ożydzacza i złodzieja Głogoczowskiego.

    Akurat co do expertyzy krytykowanych niszowych blogów to Paziem przypomina …Paziema :)) Ma na tacy pod nos podane, kto jest jaki w środowisku, a mówi że deszcz pada…
    Od słów „Zamiast wspierać się…” Paziem pokazuje kompletne niezrozumienie kwestii:
    „czy przypadkiem nie popełnili „słowiańskiego grzechu” kontaktu z chrześcijanami” — wcale nie o to chodzi w komencie Opolczyka, tylko o oszustny cyznizm Maciejczyka wobec chrześcijan! Pan Paweł zje własne słowa: „Normalność, to ład moralny, pierwszeństwo duchowości nad prymitywnym materializmem”.

    Polubione przez 1 osoba

    • Noo… nie sądzę aby te uwagi zostały dobrze przyjęte na WPS…
     Nieraz zrobiono ich już w chuja, głównie z powodu otaczania się podejrzanymi ludźmi, ale widać nie mają zamiaru pozwolić sobie czedgokolwiek wytłumaczyć. Chyba znowu muszą się gdzieś potknac.

     Polubione przez 1 osoba

 8. A mnie zastanawia abstrahując już od tego kto był tak dobry, aby podesłać to prezesowi, bo to mnie mało obchodzi, czy słuszne uwagi odnośnie na przykład moderacji dyskusji czy promowania podejrzanych typów, jak Maciejczyk są obrabianiem dupy czy może jednak stwiedzeniem faktu…
  Po za tym mimo takich nerwowych reakcji, niech Pan Prezes Zieminski nie myśli, że wbije klina między mnie a WPS i nastawi wrogo do inicjatywy, którą przecież sam nie tworzy. O Panu Kosiurze nadal mam dobre zdanie i większość inicjatyw WPS popieram. Nie oznacza to oczywiscie, że muszę się zgadzać ze wszystkim co robią i piszą, mam prawo mieć własne zdanie.

  PS
  Acha, i nie jestem emerytem. 😉

  Polubienie

 9. Bełkot, insynuacje i demagogia, facetowi odwala, teraz to ja mam wrażenie, że WPS zaczyna przypominać zbiegowisko znudzonych emerytów, którym brakuje zajęcia.
  Ciekawe czemu się tak leliwy uczepil jak rzep psiego ogona i jeździ po nim jak po psie. Mam wrażenie, że ów „edward” celowo robi tam krecia robotę.

  Polubienie

  • „Bełkot, insynuacje i demagogia, facetowi odwala, teraz to ja mam wrażenie, że WPS zaczyna przypominać zbiegowisko znudzonych emerytów, którym brakuje zajęcia.”

   Dokładnie tak”

   „Ciekawe czemu się tak leliwy uczepil…”

   Mnie też! Ten Edzio to ten drugi Edzio, nie ten z „Szikago”. Tamten ma inne „pióro”.
   Edzio nadal łże. Najpierw podstępnie pisze moje nazwisko przez Sch a nie Sz, aby podkreślić moją domniemaną „niemieckość”. A potem zmyśla że nigdy nie „dotykam protestantyzmu”. A ja nawet Stachniuka krytykowałem za jego zachwycanie się protestancką gospodarką. Stachniuk naturalnie nie posiadał naszej wiedzy o żydo-globalizmie i żydo-kapitalizmie i dlatego dał się zwieść pozorami protestanckiego „dobrobytu”.
   Najczęściej zwalczam żydo-katolicyzm, bo to on niszczy Polskę. Protestantyzm w Polsce ma zerowe znaczenie. Ale i ten odprysk wielokrotnie „dotykałem”, czego Edzio albo nie wie, albo udaje że nie wie. Wielokrotnie pisałem, że wszystkie odpryski krystowierstwa to żydowskie oszustwo. Wszystkie, czyli i protestantyzm. „Imiennie” żydo-protestantyzm „dotykałem” przypominając, że to on był matecznikiem żydo-globalizmu i żydo-kapitalizmu. Pisałem i o tym, że w eksterminacji czarownic oraz w eksterminacji Indian w Ameryce płn protestanci eksterminowali czarownice i Indian na równi z katolikami. I wielokrotnie pisałem o fanatycznej wojnie trzydziestoletniej, w której protestanci i katolicy modlili się do tego samego żydowskiego psychopaty Jahwe „…i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”. A zaraz potem łapali za szable, rapiery i topory i mordowali się bez litości i miłosierdzia.
   Tak więc Edzio łże jak z nut.
   Tu wrzucam jedną z wielu moich wypowiedzi o protestantyzmie/reformacji z tekstu, w którym krytykowałem niektóre wypowiedzi Kosiura:

   „Osobiście nie podzielam tych zachwytów nad reformacją. Początkowo była równie fanatyczna jak katolicyzm, zwalczała równie fanatycznie „innowierców” – zwłaszcza katolików, a w paleniu „czarownic” w niczym katolikom nie ustępowała. Niekiedy była nawet bardziej fundamentalistyczna – w Szwajcarii np. w czasach Kalwina dekretem z roku 1546 zakazywano nadawania dzieciom innych imion niż biblijne. Luter natomiast znany był z chorobliwej nienawiści do Słowian, a podbitych i ujarzmionych przez Niemców Serbołużyczan nazywał „najgorszym ze wszystkich narodów”. A jeszcze w XIX wieku Darwin przez wiele lat wstrzymywał z się publikacją jego przełomowego dzieła o ewolucji gatunków bojąc się reakcji protestantów.
   Rozwój nauki i edukacji w krajach objętych reformacją nie zaistniał dzięki reformacji, a wbrew niej. Była po prostu za słaba, rozbita i nie wytworzyła hierarchicznej struktury, tym bardziej ponadnarodowej – odpowiednika Watykanu – aby móc narzucić na trwałe knebel i cenzurę. Choć stawiała opór, nie zapobiegła oświeceniu i idącej na jego fali laicyzacji życia społecznego. Reformacja okazała się po prostu za słaba i zbyt wewnętrznie rozbita i rozczłonkowana, aby była w stanie utrzymać samodzielnie myślących ludzi na łańcuchu ślepej wiary. Zasługą jej było bez wątpienia osłabienie mającego zapędy globalistyczne Watykanu i wyrwanie spod jego kontroli północnej Europy. Największym za to jej „mankamentem” było to, że to kraje protestanckie stały się siedzibą i matecznikiem żydo-banksterskiego globalizmu i kapitalizmu. Reformacja wyrwała wielu monarchów spod władzy Watykanu, ale nieświadomie wydała później ich w łapska żydo-banksterów.”
   https://opolczykpl.wordpress.com/2016/12/01/zydogenny-katolicyzm-a-polska-racja-stanu/

   Polubione przez 1 osoba

   • Opolczyk,

    Andrzej, temu Edziowi najwyraźniej coś się pojebało, zazdrość przez niego przemawia i tyle.
    Przecież nie czepiasz się do nikogo dopóki nie staje się namolnym, atakującym agentem żydogenności, ewangelizatorem itp.

    Jak podał Zyga, tenże Edzio sam na WPS napisał:

    „Jednak ten czlowiek uparcie opisuje ze przed chrzescijanstwem Slowianie zyli w grupach plemiennych zajmujac sie rolnictwem i lowiectwem.Wiec zadnej cywilizacji,zadnej panstwowosci,zadnego postepu,ect.”

    Ciekawe jaki postęp i jaką cywilizacjię ma on na myśli.
    O cywlizacji i postępie, które w straszliwy sposób wyniszcza Matkę Ziemię i zamienia Planetę w składowiska odpadów promieniotwórczych i innych lub w pustynię?

    Polubienie

    • Bardziej chyba o cywilizację typu rzymskiego, ale jak ona wyglądała każdy wie, niewolnictwo, podboje, imperializm, korupcja, kastowosc społeczeństwa, bieda ogromnych rzesz społecznych. Dzisiejsza cywilizacja od rzymskiej różni się tylko postępem technicznym i związanymi z nim odkryciami naukowymi. Choć ono w początkowej fazie przyczyniło się do wyrwania milionów ludzi spod wplywu krystowierstwa to z kolei powoduje olbrzymią dewastacje natury.

     Polubienie

     • Przemex,

      Wiesz co, przyszło mi coś do głowy, tego typu ludzie chyba myślą czy uważają, że my pisząc o Słowiańszczyźnie namawiamy pewnie do jakiejś stagnacji umysłowej, kulturalnej, naukowej czy duchowej, do cofania się.
      Czasami masie trzeba faktycznie łopatologicznie i wprost ciągle przypominać, że to nie o to chodzi, bo później brednie wypisują.

      Polubione przez 1 osoba

     • Mi to nie raz na myśl przychodzi. Ja osobiście jestem daleki od haseł cofania się wstecz i powrotu do „epoki kamienia łupanego”, tak powiem w wielkim skrócie. Sam nie mam zamiaru się nigdzie cofać i ani zawracać kijem Wisły, bo to bezsensu. Co się stało to już się nie odstanie, niemniej na wiele wynaturzen związanych z budową cywilizacji i jej rozwojem zawsze będę zwracał uwagę. Problem współczesnej ludzkości jest nie tyle technologia, która sama w sobie jest neutralna, ale prymitywizm duchowy człowieka. Człowiek duchowo tkwi w świecie zwierzęcym i nie nadąża za rozwojem technicznym.
      A po za tym ludzie, ktorzy na siłę chcą wyszukiwać dowodów istnienia u nas jakiejś scentralizowanej, imperialistycznej, wysoko zaawansowanej technicznej cywilizacji przedchrzescijanskiej, odzywają się też głęboko zakorzenione kompleksy nizszosci wszczepione im przez katolicyzm. Dlatego chcąc podbechtac swoje ego podbudowuja się marzeniami o jakiejś potędze, imperium, podbojach i innych glupotach, takie mają wyobrażenie cywilizacji. Dlatego wyszukuja na siłę dowodów istnienia takowych w przeszłości i chcieliby takiej w przyszłości.

      Polubienie

 10. Przemex,

  Tak jak piszesz, podstawowym problemem jest prymitywizm duchowy danych ludzi, ale na szczeście jest to też problem tymczasowy, bo człowiek nie może szkodzić wiecznie – albo sam zdechnie na skutek swojej nieodpowiedzialności albo ktoś inny go w końcu załatwi.
  Tyle, że NIESTETY przez jakiś czas może spowodować wiele cierpień i krzywd ludziom oraz innym istotom, środowisku.
  Ponadto krystowiercy są jeszcze bardziej podstępni, bo przekonują, że Polska jest tylko katolicka, najchętniej to Słowiańszczyznę by wymazali. Polska to dla nich tylko chyba w dokumentach istnieje, banda kiepów ubzdurała coś sobie i teraz wszyscy mają to przyjąć, tak jest bo oni tak chcą – a takiego wała!

  Sława!

  Polubienie

 11. Panie Piotrze,

  Dziękuję za link i trafne słowa w komentarzu, wygląda na to, że Maciejczyk zaczął grać według zasady: „wszystkie chwyty dozwolone (bo?) cel uświęca środki” a komu się to nie podoba, czy ma do tego jakieś halo, ten „nie wspiera”. Pan przynajmniej nie jest jakimś namolnym „nawracaczem”.

  Zyga, Przemex, Opolczyk,

  Jeśli chodzi o ten „fundamentalizm słowiański” to sprawa jest według mnie prosta, krystowierstwo jest naturalnym wrogiem Słowiańszczyzny – wiadomo co żydowiercy zrobili (to wciąż trwa, bo taki jest ten przekaz). Dr Ziemiński moim zdaniem straci tylko czas, bo wydaje się tego nie rozumieć. Atak Maciejczyka na Opolczyka to jakiś nonsens, nie da się tego poprzeć, przynajmniej mi.

  Wychodzi mi na to, że najpewniej dojdzie do tego, że to my będziemy „tymi złymi”.

  Zyga,

  Trzymaj się ile się da, sam możesz potem np. pomóc komuś w podobnej sytuacji, postaraj się znaleźć, mimo wszystko, w tym sens, czego Ci życzę!

  Polubione przez 1 osoba

  • Będziemy „tymi złymi”, bo nie siedzimy po cichu, mamy swoje zdanie, wyciągamy własne wnioski. A w Polskim grajdolku jak ktoś już coś robi to od razu ma się za niewiadomo kogo, żąda posluchu i posłuszeństwa i trzymania mordy w kubeł.

   PS
   A przede wszystkim dlatego, że mamy gdzieś „chrześcijańskie wartości” i nie chcemy na ich bazie niczego budować a wszelkich ruchów politycznych i społecznych w szczególności.

   Polubienie

   • Przemex,

    Ano właśnie, trudno być zainteresowanym szkodliwym przekazem, który cenić sobie mogą tylko osoby na prymitywnym poziomie zrozumienia duchowego – no bo jak można nie rozumieć, że np. wmawianie komuś przekonań „tylko my” lub „prawda jest tylko u nas” (w docelowym sensie, że inne szkodliwe, gorsze) jest uprawianiem szkodliwej i na dodatek żydogennej propagandy.
    Jakieś rozwiązanie (np. w ekonomii, gospodarce) idealnie spełniające swoje zadanie nie potrzebuje krystowierczej otoczki, podobnie jak nauka nie jest „muzułmańska”, czy „żydowska”, jest świecka.

    Polubienie

 12. Ziemiński niech się nie wygłupia z pisaniem o moim „fundamentalizmie słowiańskim”, bo w sprawie Słowiańskości nie ma on wiele do powiedzenia. A ze mnie taki fundamentalista słowiański, że mój nalepszy przyjaciel to prawosławny. I wcale go nie „nawracam” ani nie zwalczam. Zamiast pisać o słowiaskim „fundamentalizmie” niech Ziemiński napisze o tym prawosławnym, dominującym podczas owego moskiewskiego prawosławnego soboru.
  Wcześniej o owym soborze pisałem m.in tak:

  „Ten zjazd, czy jak też bywa on w krystowierczym żargonie nazywany – Sobór Słowiański – to w sumie dobra inicjatywa polityczna, ale TYLKO polityczna….”

  Obecnie zmieniłem zdanie – była to fatalna i i szkodliwa inicjatywa religijna. Cytuję tu za Ziemińskim z jego relacji (1) na stronie WPS:

  „Wyraźną intencją organizatorów było powiązanie idei słowiańskiej z duchowością prawosławną i wymiarem religijnym.”

  „…płyniemy trasą kluczowych miejsc nie tylko dla państwowości rosyjskiej, ale może głównie dla prawosławnej duchowości i religijnej tożsamości rosyjskiej.”

  Jestem pewien, że zakulisowym organizatorem i manipulatoren tego soboru była „rosyjska” żydogenna cerkiew. Jej sytuacja nie jest godna pozazdroszczenia mimo uzyskanych po upadku ZSRR wpływów politycznych. Po krótkim renesansie i euforii z odzyskania znaczenia politycznego cerkiew walczy z postępującą i w Rosji laicyzacją, a przerażeniem ogarnia ją narastające zainteresowanie kulturą słowiańską i powroty do pogaństwa znanych w Rosji sportowców. Pisaliśmy o tym Przemex i ja. Tu wrzucam mój link:

  „Rosyjskie chrześcijaństwo, w tym najsilniej reprezentowane w tym kraju prawosławie, staje przed poważnym i narastającym problemem. Jest nim wzrost popularności rodzimowierstwa. Na zagrożenia płynące ze wzrostu siły takich grup zwrócił uwagę Władimir Legojda, odpowiedzialny za kontakty Cerkwi prawosławnej ze społeczeństwem.

  – Nastroje neopogańskie zauważamy dziś głównie u osób młodych, pomiędzy 18 i 25 rokiem życia, mających dostęp do broni. To przedstawiciele najróżniejszego kalibru służb specjalnych i ochrony. Trend ten, niestety, dotyczy także młodych ludzi związanych ze sportem – oświadczył Władimir Legojda.”
  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/02/02/rosja-powoli-wraca-do-wlasnych-slowianskich-korzeni-oby/

  Tak więc cerkiew ma twardy orzech do zgryzienia i robi co może, aby ratować się przed utratą „owczarni”. Przypomina to dokładnie sytuację kk w Polsce, któremu owieczki uciekają, przez co krzykliwie wymyślają katolicy różne hucpy (jak intronizacja galilejskiego „zbawiciela”) aby mobilizować malejące stado owieczek. No i ten „sobór” cerkiew traktuje jako „koło ratunkowe”, choć i w samej Rosji formuła religijna owych soborów na dłuższą metę okaże się fatalną. Tym bardziej na arenie międzynarodowej. Niejeden polski, węgierski, słowacki czy chorwacki katolik, sympatyk Rosji, gotowy do sojuszu politycznego z Rosją, odrzuci ze wstrętem ideę sojuszu z Rosją na bazie żydo-prawosławia. Jeszcze więcej areligijnych sympatyków Rosji odrzuci taką fundamentalistyczną religijną ideologię soboru pseudosłowiańskiego, żydo-prawosławnego. Bo nie będą mieli ochoty służyć interesom pasożytów pasibrzuchów popów. Utrzymując taką formułę owych soborów organizatorzy manipulowani przez popów sami sobie podstawiają nogę. Bo ten pomysł skazany jest na porażkę. Nikt rozsądny z zagranicy nie będzie tańczył tak, jak mu ruskie popy grają. Przez co zainteresowanie za granicą ową popią inicjatywą nigdy nie będzie duże.

  Na koniec jeszcze jedna uwaga – Ziemiński wyliczył wszystkie „okrągłe stoły” (mnie ta nazwa odrzuca, bo przypomina mi magdalenkowy spisek) owego soboru. Był i taki (nr 12):

  „12. Okrągły stół ” Niszczycielskie siły w historii Słowiańszczyzny”.”

  Ciekawi mnie czy choć jedna osoba (poza być może Głogoczowskim) miała odwagę głośno i otwarcie powiedzieć, że najbardziej niszczycielską siłą w historii Słowiańszczyzny była rzymska szubienica, także żydo-prawosławnego odprysku. Jeszcze w XIII wieku, po kolejnym buncie pogańskim na Rusi, popy na stosach palili pogańskich wołchwów, broniących kultury słowiańskiej. Gdybym ja tam był, to bym ani sekundy się nie zawahał i wywalibym prosto w ślepia tym fundamentalistom, co myślę o ich antysłowiańskich, żydogennych gusłach. Nawet gdyby mieli mnie wyrzucić ze statku za burtę.

  I taki to jest mój „fundamentalizm” – demaskuję żydogenne propagandowe kłamstwa o rzekomym dobrodziejstwie rzymskiej szubienicy.

  Polubione przez 1 osoba

  • Też prawda, gdyby ów „sobór słowiański” miał formułę świecką, jak na inicjatywę polityczną przystało, byłby całkiem dobrą i godną poparcia inicjatywą. A jego charakter zdecydowanie prawosławny jedynie odstrasza potencjalnych uczestników i zwolenników. Gdyby zorganizować w Polsce lub innym skatoliczonym kraju słowiańskim podobny zjazd, o charakterze zdecydowanie katolickim to sądzę, że przez prawosławnych raczej nie zostałby potraktowany poważnie a nawet byliby wrogo nastawieni. Inna sprawa, że ów „sobór słowiański” to inicjatywa z czasów carskich(pod patronatem carskim) nienajlepiej się niestety kojarzacych i Rosjanom i innym Slowianom w tym przede wszystkim Polakom. Jego formuła jest już w zasadzie zmurszala i nieaktualna, nie odpowiadająca w zasadzie dzisiejszym realiom. Dlatego też realnego przełożenia na politykę jak w Rosji tak za granicą mieć raczej nigdy nie będzie.

   Polubione przez 1 osoba

   • Celem wizyty Prezesa Zieminskiego, pomijając już wzniosłe hasła i ideały, było po prostu zdobycie w Rosji oraz wśród zagranicznych delegacji znajomości, kontaktów, powiązań, wsparcia, które zaowocuja być może w przyszłości i wyrwa WPS z niszy politycznej w kraju i za granicą(zwykła polityka). Czyli po prostu normalne spotkanie towarzyskie o charakterze politycznym i formule prawosławnej, reszta to dorabianie ideologii. Na jakieś oszałamiające konsekwencje polityczne tego spotkania i ewentualnych kolejnych nie ma co liczyć.

    Polubienie

  • Tak więc cerkiew ma twardy orzech do zgryzienia i robi co może, aby ratować się przed utratą „owczarni”. Przypomina to dokładnie sytuację kk w Polsce, któremu owieczki uciekają, przez co krzykliwie wymyślają katolicy różne hucpy (jak intronizacja galilejskiego „zbawiciela”) aby mobilizować malejące stado owieczek.

   I dlatego między innymi papa i patriarcha spoktkali się niedawno na Kubie, to taka desperacka próba podania sobie ręki wobec narastającego wspólnego „zagrożenia neopoganskiego”. Krystowiercy atakują próbując zdobyć czy odzyskać utracone pozycje w wyniku postępującej laicyzacji, a zarazem zjawiska gnicia skostnialej cywilizacji zachodniej(wyroslej na gruncie reformacji, protestantyzmu, indywidualizmu i rewolucji przemyslowej), ale nieoczekiwanie pojawia się nowy prąd, odradzajace się poganstwo, przez co skazani są na walkę na dwa fronty.

   Polubienie

 13. Moim skromnym zdaniem to denerwuje go to, że ich stowarzyszenie(nie zarejestrowane), jest po prostu niszowe i bez wielkiego znaczenia jak na razie. A ambicje do uprawiania wielkiej polityki są, więc robią co mogą(chwytają się brzytwy), ale guzik z tego wychodzi, a czasem nawet sobie szkodzą. A z tego co widzę szukają sobie jeszcze na siłę wrogów tam gdzie ich nie ma.

  Polubienie

 14. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/06/18/relacja-1-z-jubileuszowego-zjazdu-wszechslowianskiego/comment-page-1/#comment-31077

  Panie Piotrze,

  odpowiem krótko: 1) E.Maciejczyk jest dorosłym mężczyzna i działa na własny rachunek, choć od czasu do czasu współpracujemy ze sobą. Jego pielgrzymkowe działania nie mają żadnego związku z WPS; 2) Co WPS ma wspólnego z p. Tejkowskim oprócz tego, że się znamy, i że byliśmy zaproszeni na tę samą imprezę przez organizatorów ? 3) Z markiem Głogoczowskim jesteśmy znajomymi od lat, ale nie współpracujemy ze sobą organizacyjnie, ani nawet programowo. Cenie kilka jego wystąpień, ale z wieloma się nie zgadzam.

  Polubienie

 15. Proces jednoczenia Słowian powinien mieć charakter wyłącznie świecki, bez mieszana do tego jakiejkolwiek religii z krystowierstwem i poszczególnymi jego odpryskami na czele. Krystowierstwo jest zbyt rozbite wewnętrznie, aby móc cokolwiek na jego bazie budować, abstrahując już od jego wybitnie szkodliwego wpływu na ducha słowiańskiego. Natomiast rodzimowiercy wciąż nie są zbyt liczni i w dodatku niezorganizowani, by móc się liczyć jako siła polityczna. Choć mam nadzieję, że to się zmieni. W wielu krajach słowiańskich natomiast ateizm czy agnostycyzm zdobywa coraz szersze wpływy i zwolenników. Czechy tu są sztandarowym przykładem, a w Polsce czy Rosji ateistów również przybywa a ci nie sądzę, aby w swojej masie chcieli maszerowac pod krzyżem gdziekolwiek, prócz pojedynczych i niedoinformowanych i spolegliwych jednostek. Zresztą rodzimowiercy również w większości(po za może szczupakami swietokrzyskimi) nie mają zamiaru pod nim maszerowac, nawet pod pretekstem wyjatkowo szczytnych celów i ideałów. Jest tu jednak pewien problem, krystowiercy z oczywistych względów nie chcą pozwolić, aby Slowianskie odrodzenie odbywało się bez ich dominującego udziału , pod ich kontrolą i przewodnictwem. Grozi to ich zdystansowaniem i zmarginalizowaniem na płaszczyźnie politycznej, a co za tym idzie pogłębi ich już i tak niekorzystną sytuację, w której się znajdują, gdzie tracą coraz bardziej wyznawców, a co za tym idzie korzyści finansowe i wpływy polityczne. Czyli chodzi im tak naprawdę o ich egoistyczne interesy a nie dobro Słowian. Po zdobyciu dominacji jak zwykle, jak to mają w praktyce wyeliminuja wszelką konkurencję i stlamsza nabierajacy pomału rozmachu proces odrodzenia prawdziwego ducha Słowian. Celem ich tak naprawdę jest utrzymanie Slowianszczyzny pod duszacym, kneblujacym wpływem wspakultury krzyża. Z tego punktu widzenia nie chcą zgodzić sie na świecki charakter procesu odrodzenia narodowego i zjednoczenia Słowian. Przy czym podpieraja się argumentacją, że swieckosc to rzekomo zakamuflowany ateizm, demoralizacja, rzekomy upadek obyczajów i ogólnie upadek(krystowierczej) kultury, która przecież sama jest powodem i główną przyczyną upadku Slowianszczyzny, reszta jest pochodną tego upadku.

  Polubione przez 1 osoba

 16. Problem w tym, że Ci katolicy w swojej masie mają Pana Zieminskiego i jego uprzejmość oraz życzliwość względem nich głęboko gdzieś. A najchętniej utopili by go w łyżce wody.

  PS
  Pimpusiowi po tym komencie nie przewiduję długiej „kariery” na WPS…

  Polubienie

 17. Zyga, a ja całkiem inaczej postrzegam ten „incydent”. Pewnie, że bandyci z Pentagonu Rosję prowokują. Tak było w Donbasie, tak było z zestrzeleniem rosyjskiego samolotu nad Syrią przez Turcję i tak było z ostrzałem syryjskiego lotniska, choć wtedy Rosjan krótko wcześniej poinformowali bandycio o planowanym ataku. Ale gdy po nim Rosja wydała zdecydowane ostrzeżenie, wręcz ultimatum, pentagończycy wtulili ogony pod siebie i dalszych jawnych prowokacji w Syrii zaprzestali.

  Obecny incydent oceniam tak- leci sobie duży ważny rosyjski samolot symbolizujący Rosję. Nagle z boku, bardzo blisko, pojawia się usraelski myśliwiec, jakby chciał zaznaczyć czy pokazać – cała przestrzeń powietrzna należy do nas, my jesteśmy światowym żandarmem i bez naszej zgody nikt nie może tutaj latać. I wtedy z tyłu przyspiesza eskortujący rosyjski myśliwiec, wlatuje pomiędzy ważny rosyjski samolot a usraelskiego prowokatora jakby chciał powiedzieć – spadaj pętaku, bo dostaniesz „kopniaka”. Dla podkreślenia ostrzeżenia wykonał łagodny przechył w stronę eskortowanego ważnego rosyjskiego samolotu. Usraelski pętak zrozumiał ostrzeżenie, zmienił kurs i jak niepyszny, jak odgoniona natrętna mucha, zaczął się oddalać. A rosyjski ważny samolot, majestatycznie, spokojnie dalej leciał tam, gdzie chciał lecieć, nie zwracając uwagi na wściekłe bzykanie odlatującego pentagońskiego pętaka.

  Te incydent symbolizuje obecny układ sił – Rosja leci swoim kursem. Pentagoński pętak, uzurpujący sobie panowanie nad światem (dla żydo-banksterów naturalnie a nie dla usraelitów) próbuje pokazać, że świat to jego „przestrzeń powietrzna”. Ale odgoniony przez rosyjski myślowiec, tuli ogon od siebie i odlatuje.

  Polubione przez 1 osoba

  • Przegrywają w Syrii i dlatego prowokują, grożą a czasem nawet mszcza się. W Syrii systematycznie dokonują ostatnimi czasy takich desperackich czynów. To ostrzeliwuja kolumny wojsk rządowych, to ostatnio zestrzelili syryjski myśliwiec i wiele innych. Z jednej strony to zemsta za kleski ponoszone przez amerykanskie siły zastępcze w Syrii a z drugiej rozpaczliwe próby zachamowania ofensywy rządowej i próby pomocy terrorystom. Zresztą nie wiadomo jak to może się jeszcze skończyć, ściągają wyrzutnie rakiet, sprzęt pancerny, żołnierzy, budują nielegalne bazy, nie mają zamiaru ustapic. Myślę, że w pewnym momencie Rosja i rząd syryjski stanie przed perspektywą nieuchronnej konfrontacji z wojskami USA i ich sojuszników. Albo Assad ustąpi i odda niektóre czesci kraju, albo dojdzie do bardzo ryzykownej konfrontacji.

   Polubienie

   • Tak napisał, bo niedawno przy okazji organizacji wyjazdu do Rosji na zjazd słowiański, o ile się nie mylę, uskarzali się na słaby odzew i niskie datki, przy okazji poprzedniego zjazdu, mimo oficjalnej prośby o pomoc zamieszczonej na stronie.
    Problem w tym, że sami odstraszaja potencjalnych darczyńców, pomijając fakt, że Polacy generalnie nie mają kasy a takie organizacje jak WPS w zasadzie mają gdzieś. Nie wspomnę już o tym, że takie prośby przez wielu Polaków traktowane są jak zebractwo i wielu odnosi się do tego negatywnie.

    Polubienie

 18. Noo… pimpus jedzie po bandzie, będzie na celowniku Prezesa…
  Ciekawi mnie kiedy Tomek Wykuty wpadnie na WPS i pojedzie po nich jak po łysej świni, jak swego czasu przy okazji listu do ultrasyjonisty Trumpmena. Dawno go tam nie było a on ma mniej wyczucia niż my i nie bawi się w dyplomacje…

  PS
  Swoją drogą uważam, że Pimpus, traci tylko czas…

  Polubienie

  • Mnie w sprawie życzeń dla krystowiercow publikowanych na WPS dziwi tylko jedno, z jednej strony krytykują chrześcijaństwo i katolicyzm i działalność KRK w różnych wpisach a potem wrzucają życzenia, wydaje mi się to kontrproduktywnym działaniem. Chyba, że wychodzą z założenia, że skoro większość czytelników to katolicy to wypada się im w łaski wkupić, ale wobec krytyki katolicyzmu nie widzę sensu takiego postępowania. Ja bym na ich miejscu w ogóle żadnych życzeń nie umieszczał.

   Polubienie

   • Takich porządnych i uczciwych a zarazem gotowych do działania na rzecz interesów państwa i wspólnoty narodowej a przede wszystkim traktujących swoją wiarę jako sprawę wyłącznie osobistą no i będących odpowiednio wyedukowanych, ze świecą szukać, albo nawet nie tyle ze świecą co z latarnią morską. Choć ja mam wrażenie, że tacy katolicy katolikami tak naprawdę już nie są, pomimo nie raz ostentacyjnej pobożności jaką sobą prezentują. A dobrzy i uczciwi są nie dzięki katolicyzmowi a wręcz pomimo niego.

    Polubienie

 19. Pingback: Romuald Piątek: Pokrzywdzeni przez Zbrodnicze Państwo « Grypa666's Blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.