Pogłębiają się negatywne zjawiska w gospodarce Rosji.

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

W opinii znanego ekonomisty rosyjskiego prof. Walentina J. Katasonowa pogłębia się antynarodowa i antysocjalna polityka gospodarcza obecnego rosyjskiego rządu oraz banków – zarówno Centralnego Banku Rosji( CBR) pod kierownictwem pani prezes Nabiuliny , jak i najważniejszych banków  państwowo- prywatnych i prywatnych.  

View original post 184 słowa więcej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

83 odpowiedzi na „Pogłębiają się negatywne zjawiska w gospodarce Rosji.

 1. Andrzej Pucyn pisze:

  Troszkę sobie tak myślę że w Rosji Chabad nieco szaleje a PAZIEM tym przestraszony coraz bardziej pierdzi koszernie ale nic to koniec żartów bo zostanę emerytem .

  Polubienie

  • Andrzej Pucyn pisze:

   Z drugiej strony naprawdę nie ma się czemu dziwić że ludzie w Polin głupieją włącznie z WPS i już nie rozróżniają wrogów od przyjaciół .
   Przyszłość rysuje się żle . Mamy jeszcze przed sobą ponad dwa lata rządzenia Kalksteina . Patrząc na łapówki polityczne – za chwilkę podobne 500 plus dla emerytów i rencistów .Trzymają tą niespodziankę bliżej wyborów i mamy następne cztery lata rządów Kalksteina.
   W sumie sześć lat jak z bicza strzelił .
   Następnie przez koszernych zostanie wykreowany Petru bo trzeba będzie naprawiać Polskę po rządach Kalksteina patrz ( Miller – koszerny Buzek ) .
   Podliczymy mamy sześć lat Kalksteina plus chociaż osiem lat Petru czyli w sumie piętnaście lat a nawet i więcej .
   W sumie musimy to liczyć przedział 15 – 20 lat .
   Żadnych szans nie ma aby doszły do władzy elementy patriotyczne pozasyjonityczne .Piskorski równie dobrze i może jeszcze siedzieć i 10 lat .
   Może dziwić fakt że tacy ludzie jak Żiemiński , Kosiur z bezradności głupieją? . Mam trzy lata zaliczone psychologii więc wiem co piszę .
   Z Rosji też nic dobrego nie idzie jak wspominał KAZ.
   Panowie jest żle i to są fakty .

   Polubienie

   • przemex pisze:

    A ja się zastanawiam na ile są wiarygodne owe doniesienia z rosyjskich kręgów opozycyjnych o coraz gorszej sytuacji ekonomicznej w Rosji. Bo są one jakoś dziwnie zbieżne z jeczeniem zachodnich, w tym „polskich”, mediów na temat pogarszajacego się rzekomo stanu rosyjskiej gospodarki.
    Może ta zbieżność jest przypadkowa a może nie. Ciekawi mnie na ile owymi opozycjonistami kieruje zwyczajna zawiść o to, że nie mają większego wpływu na decyzje podejmowane w kraju, a na ile jest to krytyka podparta faktami.
    Przydałaby się troszkę danych ekonomicznych aby to zweryfikować.
    A odnośnie Rosji, prawda jest taka, że o ile czuję sympatię do tego kraju i narodu(i liczę w przyszłości na szerszą współpracę), o tyle uważam, że przede wszystkim należy liczyć na siebie. Rosja jeżeli w ogóle kiwnie palcem w naszej sprawie, to nie za darmo i narzuci swoje warunki.

    Polubienie

 2. Andrzej Pucyn pisze:

  Żaden Putin w niczym nam nie pomoże bo nie pomaga się próżni mózgowej . Łukaszenka już przyjmuje masę chórów wojskowych z nad wielkiego bajora oraz syjonistów Polin na dobrych obiadkach i kawusi np : Waszczykowski czy ten młody koszerny Morawiecki . Również wysyła swoich ludzi na spotkania do Polin niby na jakieś dyskusje a odstawiane tam są niezle balety .
  Waszczykowski jako szczyl 29 letni miał swój debiut w MSZ i wtedy już go koszerni wysoko mierzyli .
  Ponadto Łukaszenka ma u siebie wszystkie media koszerne a pejsatków którzy nimi się bawią nazywa swoimi przyjaciółmi. Jeszcze 10 lat temu rzecz u Łukaszenki niedopuszczalna a pięć lat temu robił przegląd wszystkich wyższych urzędów na Białorusi w temacie czy nie zagnieżdzili się tam zgarbione nosy .Dziś w 2017 roku taki przegląd to tylko marzenia .
  Niech was nie zmyli Zapad 2017 .
  Śmieszy mnie Pająk i skonfliktowany z nim WPS mówiąc ze zmiany w Polin zależą od sytuacji w USA.Nawet jakby tak było ( przepraszam za używanie nie słowiańskiego języka ale inaczej nie mogę) te pśity i kutasy syjonistyczne wyniuchają to i zaczną się przyłączać do zwycięzców .U Kalksteina w chałupce zrobi się nowy okrągły stołek który ktoś wystruga o oddadzą władzunię Piskorskiemu sami do niego się przyłączając .
  Zdarzało mi się widzieć wielokrotnie u boku Piskorskiego Ikonowicza . To ta psita go broniła u siebie na fejsie jak go aresztowano .
  Tylko niech mi nikt nie mówi że to porządny pejsatek .
  Oni zawsze spadną na cztery łapy .
  Powiedzenie cipy Kurskiego wciąż aktualne ” głupi ludek to na dole kupi ” .
  Znam wielu ludzi z ich kręgów . Od dłuższego czasu widzę ich uśmiechnięte mordy a to dobrze nie wróży . Sam klepię biedę z powodów o których nie chcę pisać ale poważnie się zastanawiam czy znowu się do nich nie podłączyć jak dawno już temu .
  Idą ciężkie czasy a i parę złotych by się przydało i dobra praca a nie jakieś gówno za 1800 na miesiąc bo akurat od 1 stycznia załatwiłem sobie robotę za taką marną czapkę drobnych .

  Polubienie

 3. Polak-Słowianin pisze:

  „W opinii znanego ekonomisty rosyjskiego prof. Walentina J. Katasonowa pogłębia się antynarodowa i antysocjalna polityka gospodarcza obecnego rosyjskiego rządu oraz banków … ”

  „W opinii”… Takie wpisy potrafią być irytujące – „autorytety” mają różne opinie – liczy się to jaki jest rzeczywisty stan rzeczy. Jeśli mają się liczyć opinie a nie dowody to znaczy, że jeżeli znajdziemy jakiś inny „autorytet” ekonomiczny, który przedstawi pozytywną opinię to my wtedy wiemy, że w Rosji jest jednak dobrze (zwłaszcza, jeśli nam akurat taka opinia pasuje). A może jest jednocześnie źle i dobrze?

  Andrzej Pucyn,

  WPS nieraz zaznaczało, że piętnuje antypolską, antynarodową działalność instytucji kk oraz jego hierarchów a nie walczy z kościołem i wiarą jako takimi. O kwestiach narodowych też pisali, że np. wiąże się to z długoletnią oddolną pracą. No i starają się coś pod tym kątem zmienić, działają.
  Przecież o tym wiesz, my tutaj, jako że jesteśmy oddani Słowiańszczyźnie, patrzymy i oceniamy czyjąś działalność biorąc również pod uwagę i ten punkt widzenia – czy to będzie Putin, Rosja, czy WPS. Na przykład wpisy Dariusza Kosiura świadczyły niejednokrotnie o tym, że serce ma po właściwej stronie. Bierzemy pod uwagę interes Słowiańszczyzny, więc jeśli nawet skrytykujemy czasami WPS to nie znaczy, że ich zwalczamy. Tak to widzę.

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Nikt tutaj WPS nie zwalcza i zwalczać nie będzie. A że czasem się z nimi nie zgadzam to inna kwestia.
   Odnośnie autorytetów. Nie wierz nigdy w autorytety, bo zawsze możesz znaleźć autorytet przeciwny.
   A w Rosji pod jednymi względami jest dobrze pod innymi źle. Jakiejś jednoznacznej opinii w zasadzie nie da się wydać, bo rzeczywistość jest dość złożona. Już kiedyś zastanawialiśmy się tutaj z opolczykiem jak to jest, że Nabiulline, Kudrina czy Miedwiediewa kręuje się jako wrogów Putina. Kiedy to Nabiulline na stanowisko szefa Banku Centralnego mianował Putin, bo to jest prerogatywa prezydenta. To polityk takiego formatu mianuje swoich wrogów na takie stanowiska?

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    W tym względzie zapraszam do poczytania opolczyka a sprawa się nieco wyjaśni . Zastanawiające jest jednak to że Putina powoli zaczyna się kreować na człowieka który traci kontrolę nad wszystkim w Rosji .
    Proszę zobaczyć co o Nabiullinie pisał opolczyk a co Ziemiński dwa miesiące temu .Rozdzwięk jest znaczny nie wiem czy to Andrzej zauważał czy nie ale tak to widzę .

    Polubienie

 4. Andrzej Pucyn pisze:

  Proszę o akceptację wpisu bo muszę napisać z innego emiala . Polaku Słowianinie myślę podobnie a dajmy im już spokój . Przyszłość pokaże co z WPS będzie dalej .

  Polubienie

 5. Polak-Słowianin pisze:

  Andrzej Pucyn,

  Dzięki za wyrozumiałość. Sam wiesz jak jest, najpierw przeważnie jest to grupka ludzi, która próbuje coś zmienić, większość przy nich stanowi wówczas taką bezwładną, śpiącą lub przeciwna temu „masę”. A wszelkie kryzysy, bieda może być też wykorzystana przez zwykłych demagogów, czy oszustów, którym czasami uda się porwać tę „masę” za sobą – wszystko zależy więc od tego komu i z jakimi motywacjami uda się przejąć kontrolę, władzę – kwalifikowanym, kompetentnym ludziom reprezentującym to, co rzeczywiście potrzebne jest Polsce i Narodowi Polskiemu, czy jakimś innym kreaturom, bo jak wiadomo pejsy i demagodzy ze swojego punktu widzenia też chcą, czy robią dobrze.

  Przemex,

  „Nikt tutaj WPS (…) To polityk takiego formatu mianuje swoich wrogów na takie stanowiska?”

  Nic dodać nic ująć.

  Polubienie

 6. Andrzej Pucyn pisze:

  Polaku Słowianinie cóż powiedzieć bo prostu szacun dla ciebie , ale nie mylić z klakierstwem bo pisze co myślę .
  Tu mała poprawka .”Robią dobrze dla siebie” to na pewno ha ha ha .
  Mnie jedno tylko w tym wszystkim zastanawia : rozpierd… cały przemysł , wszystko ujebać , wypierd.. stąd 5 mln zdrowych ludzi do mycia kibli u anglosasów , więzić człowieka niewinnego w pierdlu , zajebać całe rolnictwo , kraść na potęgę ile wlezie z ludzi zrobić dziadów a towarzystwo chodzi zadowolone z uśmiechem na ustach .
  To już kur… małpa wzięła by broń i rozstrzelała to wszystko . Onegdaj usłyszałem że to może być Syndrom Sztokholmski ale chyba jednak to za duże uproszczenie .
  Jakby był jakiś protest przeciwko koszernych czy takim czy owakim już bym jechał a gdzie tu jechać kużwa jak nikt nie protestuje i każdy zadowolony zwłaszcza z tego 500 plus.

  Polubienie

  • Polak-Słowianin pisze:

   Andrzej, szacunek również dla Ciebie, nie popadłeś w stagnację, rezygnację, mówisz też o rzeczach ważnych, jest to budujące (to było bez klakierstwa).
   Sam widzisz, próbują coś zmienić tylko ci ludzie, którzy tego chcą. Może jak do tych pogrążonych w stagnacji, czy rezygnacji zaczęto by strzelać to by wtedy się ruszyli. Wszystko jednak przebiega powoli i tak „masa” daje się urabiać w pożądanym kierunku (a gdy jeszcze nie ma zjednoczenia, jeśli każdy uważa, że „wie” najlepiej, lub zdaje się na innych, to tym bardziej jest to łatwiejsze).

   Polubienie

 7. Andrzej Pucyn pisze:

  Przemexie jak za dużo pisze daj znać to przerwę .Chciałbym jednak prosić o pozwolenie nieco więcej popisać jeżeli będzie to możliwe .

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Nikomu nie przeszkadzam się tutaj wypowiadać, byle wypowiedz była z sensem i w miarę możliwości zgodna z tematem danego wpisu. A sprawy mniej ważne, plotki, różnej maści info, gadki o „dupie maryni”( 😉 ), itp., w temacie „Pogaduchy”. 🙂

   Polubienie

 8. przemex pisze:

  http://www.prawica.net/8097 Krymski most – emocje rosną
  http://www.prawica.net/6179 Rosja w krzywych lustrach
  http://www.prawica.net/5850 Mięsa znów więcej, no i most Putina na dodatek
  http://www.prawica.net/3542 Rosja 2015 – rekordowa produkcja mięsa
  http://www.prawica.net/3560 Rosyjskie słoneczniki i sieczka dla lemingów
  http://www.prawica.net/3450 Nowe mieszkania w Polsce i Rosji
  http://www.prawica.net/3196 Jak w końcu jest z tą Rosją
  http://www.prawica.net/2212 Koniec Putina – Rosjanie, pozbawieni pensji, z głodu jedzą już odpady

  Polubienie

 9. Andrzej Pucyn pisze:

  PRZEMEXIE uważam ze dosyć dobry wpis Juliusa dlatego pozwalam sobie go wkleić . Myślę że to jest jedyny człowiek myślący u Tadzia oprócz Głogoczowskiego .
  Pozostałe towarzystwo to pisowe pśity , ale myślę że dla Juliusa i marksisty warto poczytać tamte forum .

  julius 15 września 2017 o 7:06 PM
  Tłumy na otwarciu nowej galerii handlowej

  To najmłodsza galeria handlowa w Polsce i pierwsza od 10 lat w Warszawie. Galeria Północna, która została otwarta 14 września na warszwskiej Białołęce, przyciągnęła tłumy. Blisko 65 000 warszawiaków na wielkie otwarcie Galerii Północnej.

  Żydzi wybudowali plebsowi nową galerię i ten już w euforii. Jak z takim materiałem ludzkim
  można zbudować silny kraj? Karty kredytowe pójdą w ruch a Żydki tylko kasiorę wyciągniętą od zidiociałych Polaków będą z zadowoleniem przeliczać.

  Polubienie

  • Andrzej Pucyn pisze:

   65 tys gojów ładnie na otwarciu .Taką mamy teraz kulturę dobrze się nażreć a potem się dobrze wysrać ewentualnie na noc ciurlanie któremu towarzyszy albo której to czynności towarzyszy puszczanie gazów bo jak można inaczej jak się żre śmieciowe żarcie i zero ruchu .
   Panowie wybaczcie język .
   Dokąd to wszystko zmierza ?

   Polubienie

   • przemex pisze:

    Rzymska zasada „chleba i igrzysk” się kłania. Czasem troszkę więcej chleba się rzuci, jak nie ma, to troszkę więcej igrzysk i jest git. Władza robi co chce.

    Swoją drogą to nie tylko u nas jest taka moda. Na zachodzie i u Wuja Sama skąd to przybyło jest identycznie.

    PS
    Ciekawe ile z tych 65 tysięcy idiotów ma jakiekolwiek pojęcie o tym kto to jest choćby Mateusz Piskorski…

    Polubienie

  • przemex pisze:

   Julius zawsze ciekawie pisze, czasem ciekawe materiały, linki wrzuci. Fajnie by było aby czasem swoje komentarze wrzucał i tu. 🙂

   Polubienie

 10. Andrzej Pucyn pisze:

  Przemex chyba mamy potwierdzenie tego co pisałem . Dla paziem Nabiulina która jak pisal Przemex usadził Putin bo takie uprawnienia to :
  paziem
  15 września 2017 o 21:49
  Koncentracja i monopolizacja sektora bankowego w Rosji być może jest etap[em do przyszłej nacjonalizacji ( czego życzę Rosji !, tak jak i Polsce!). Póki co jednak oznacza to jednak zupełnie coś innego. Zgadzam się z prof Katasonowem ( patrz od 7:45), że nie możemy mówić o nacjonalizacji, gdyż CBR nie jest tak naprawdę bankiem narodowym, ale jak i NBP – jest ekspozyturą żydo-globalizmu finansowego.

  Polemika wskazana ale wolę nie ryzykować bo to nerwusek i może zbanować .

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Putin obsadzając stanowisko szefa CBR swoim człowiekiem de facto sprawuje nad nim polityczną kontrolę i podporządkowuje jego działalność interesowi narodowemu Rosji. Po za tym ów bank, o ile mi dobrze wiadomo, ma obowiązek odstawiać 75% swojego zysku do rosyjskiego skarbu państwa. Więc nawet gdyby formalnie był własnością globalistów to tak naprawdę mają z niego gówno.

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    Przemexie zgoda całkowita .Zdecydowałem się ugryżć PAZIEM ryzykując bana .Od wczoraj odpowiedzi na moje pytanie niet . Oczywiście PAZIEM zalaikowany przez Darka w ciągu sekundy podobnie jak w stylu szczypiora czy niejakiego Jacka pseudo jakipodpis .Podejrzewam że to jest jakaś grubsza ryba .
    Nie chodzi o to że im żle życzę .Nigdy w życiu ale obserwatorom z zewnątrz nasuwa się jedyny wniosek .
    TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI .
    Ciekawi mnie jak PAZIEM odpowie jeżeli odpowie .

    Polubienie

    • Andrzej Pucyn pisze:

     Swoją drogą nie tak dawno naprawdę łepski facet Grzanek znany szerzej w sieci podobnie jak krystowierca Jaśko bredzący o aniołach i archaniołach które zobaczy po śmierci chyba że go wcześniej maryśką poczęstują a więc grzanek narzekał że nikt go nie lajkuje na WPS a szczypiorek proniemiecki dosłownie po minucie ma lajka .
     To by się zgadzało . Obserwowałem wpisy grzanka świetne żaden like na jego koncie .
     Trochę obserwuję WPS i od poniedziałku rano do wtorku wieczór kompletnie żaden wpis się nie pojawił jak się pojawiają to trzy cztery dziennie z tego 50% to jajcarskie wpisy naprawdę znudzonych emerytów jak nick jakipodpis .Sorry że do tego wracam ale takie fakty jak mi się wydaje chyba że się mylę .

     Polubienie

     • Andrzej Pucyn pisze:

      Ten niejaki jakipodpis podaje często głupawe linki . Ostatnio z koszernym Głódziem czy z tym profesorem koszernym masonem Nowakiem chwali ich zachęca do czytania tej pśity radiomaryjnej Nowaka i wszystko jest OK .
      Gdy Forged napisał parę wpisów wywalili to w powietrze za parę minut orzekając że tak nie wolno .
      To są fakty znane każdemu tylko to przypomniałem i zaznaczam nie jestem ich wrogiem ale takie fakty trzeba przypominać .
      To są jego ostatnie wpisy i niby na temat? .Może jednak facet powinien zawołać speca od PC aby mu kompa naprawił a nie truć dupę na WPS.
      U mnie wszystko wczoraj było w porządku i działa OK .Wszystko się wyświetla .Durny jego śmietnik został .Nikt go nie wykasował wisi bez sensu .

      jakipodpis
      15 września 2017 o 13:31
      ja też nie widzę

      Polubienie

      Odpowiedz
      jakipodpis
      15 września 2017 o 13:34
      Przed chwilą spróbowałem ponownie wysłać komentarz, lecz nic z tego

      jakipodpis
      15 września 2017 o 19:21
      A propos braku widoczności komentarzy: co jet tego przyczyną?

      Trzy wpisy ewidentnie śmiecące .Nic nie wnoszące .

      Polubienie

      • Andrzej Pucyn pisze:

       A chodzi o zwykłe wpisy które trafiają do spamu .Nie wiem czy ten Kosiur nie umie ich ze spamu wyłapać i umieścić na stronie ? Bo za chwilę będzie płodzona spisowa teoria dziejów że im pejsatki kasują wpisy a chodzi o banał a pejsatki mają zabawę .

       Polubienie

      • przemex pisze:

       Moje komentarze też wpadają tam do spamu, ale nie chcę im zawracać głowy ich wyciaganiem. To są wady działania algorytmów komputerowych i niewiele da się na to poradzić. Teorii spiskowych nie ma co dorabiać. Trzeba ręcznie takie komenty wyciągać.

       Polubienie

 11. Polak-Słowianin pisze:

  Filmik rosyjskojęzyczny, więc nie jest mi znany szerszy kontekst wypowiedzi Katasonowa – ktoś twierdzi, że następuje nacjonalizacja CBR a Katasonow z tą tezą polemizuje?
  Co do wypowiedzi PZ, no cóż, jeśli CBR nie jest jeszcze znacjonalizowany to nie możemy mówić o nacjonalizacji CBR, „ameryki” on tu odkrył.

  Przemex, nie ma jak konkrety (wpis: Wrzesień 15, 2017 o 6:18 pm), dzięki!

  Polubienie

 12. Polak-Słowianin pisze:

  Poprawka: „ameryki” on tu nie odkrył.

  Polubienie

 13. Polak-Słowianin pisze:

  Andrzej Pucyn,
  Podałeś tą wypowiedź PZ:

  „paziem
  15 września 2017 o 21:49
  Koncentracja i monopolizacja sektora bankowego w Rosji być może jest etap[em do przyszłej nacjonalizacji ( czego życzę Rosji !, tak jak i Polsce!). Póki co jednak oznacza to jednak zupełnie coś innego. Zgadzam się z prof Katasonowem ( patrz od 7:45), że nie możemy mówić o nacjonalizacji, gdyż CBR nie jest tak naprawdę bankiem narodowym, ale jak i NBP – jest ekspozyturą żydo-globalizmu finansowego.
  Polemika wskazana ale wolę nie ryzykować bo to nerwusek i może zbanować .”

  Andrzej (opolczyk) do CBR już się odnosił (jak i powyżej Przemex). Wczoraj nie mogłem znaleźć komentarza opolczyk, dlatego wklejam (fragment) dzisiaj:

  „Niedawno, kilka czy kilkanaście dni temu Ziemiński w długim komentarzu (nie mogę go odnaleźć) pisał właśnie o „polityce finasowej” w Rosji i powtórzył dosłownie kolportowane głupoty o tym, że rzekomo Centralnym Bankiem Rosji rządzi zachodnia żydowska finansjera. A jest to bzdura – szefową Banku Rosji jest bliska zaufana Putina, uzgadnia z nim wszystkie najważniejsze decyzje, a ponadto bank odprowadza do budżetu Rosji 75 % zysków. To jak może go kontrolować żydowska finansjera?” – https://przemex.wordpress.com/2017/07/13/niepokojace-zjawiska-w-finansowo-gospodarczych-mechanizmach-rosji/comment-page-1/#comment-2536

  I tak jak już pisałem, nie ma nic do rzeczy to, że nie możemy teraz mówić o nacjonalizacji CBR. Dokańczając:

  PZ pisze: „Póki co jednak oznacza to jednak zupełnie coś innego”

  Są ludzie, którzy poważnie przyjmują to, że jak czarny kot przebiegnie im drogę to oznacza to pecha – no pierwszorzędną wiedzą dysponują 🙂
  Liczą się konkrety, fakty, a nie „znaki”, czy przesądy.
  Nie pouczam was tutaj Panowie (Andrzej, Kaz, Przemex i inni, którzy wiedzą o co chodzi), to jest przeznaczone dla Czytelników innego pokroju.

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Wcześniej CBR miał obowiązek odstawiac 50% zysku do budżetu, ale dekretem prezydenckim Putin zobowiązał CBR do odprowadzania aż 75% zysku. Skoro Putin narzuca swoją wolę CBR dekretami to jaką władzę nad CBR ma światowa finansjera? I jaki realny wpływ może ona mieć na gospodarkę Rosji?

   http://ria.ru/economy/20141006/1027149621.html

   Polubienie

  • Andrzej Pucyn pisze:

   Polaku Słowianinie piękne dzięki za odpowiedz .Jakbym był katolem to bym odpowiedział że w którymś kościele mi dzwoniło w kwestii wypowiedzi oploczyka ale nie wiedziałem w którym .Super że ją wyszukałeś .
   Przypomina mi się taka zabawna historyja wiele lat temu jak stałem z budką z kurczakami i handlowałem nimi pycha i hot – dogami aby zarobić pieniążki a moja żona wtedy była w 5 miesiącu ciąży a więc pieniądze potrzebne bo po urodzeniu wiadomo ile utrzymanie dziecka kosztuje .
   Pewnego dnia wpadłem na pomysł że może ciut więcej zarobię jak w każdą niedzielę ustawię się nieco bliżej kościółka z moimi pysznymi kurczaczkami zachowując jedność przepisową odległość a trzeba ci wiedzieć że wtedy byłem katolem jak się patrzy .

   Wtem zapierdala do mnie dwóch katabasów z mordą żebym się stąd wynosił bo stoję za blisko Kościółka . Mówię że się nie wyniosę bo stoję przepisowo i proponuję im po kurczaczku free i hot – doga na zgodę mówiąc że mi tu dobrze biznes idzie bo sprzedałem wiernym sporo moich przysmaków .
   Katabasy się wkurwili zadzwonili po gliny i rad nie rad musiałem opuścić tamto miejsce a tak dobrze biznes szedł .
   ŻEBY BYŁO ŚMIESZNIEJ KILKA LAT PO TYM JAK MNIE WYGONIONO JAK PSA ZBUDOWANO TAM SKLEP GDZIE SPRZEDAJE SIĘ KOMÓRKI I INNE GADZETY . SKLEP STOI BLIŻEJ KOSCIOŁA NIŻ STAŁA MOJA BUDKA Z PYSZNYMI KURCZACZKAMI I NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA .
   POWIESZ POLAKU SŁOWIANINIE .
   PO CO ? TO PISZĘ .
   ŻEBY UNAOCZNIĆ JESZCZE BARDZIEJ Z JAKIMI PSITAMI I KURWAMI MAMY DO CZYNIENIA .
   POZDRAWIAM .

   Polubienie

 14. Polak-Słowianin pisze:

  Andrzej, nie ma za co. Link do głównego tekstu opolczyka to:
  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/02/17/prezydent-putin-a-bank-centralny-rosji-rzekomo-kontrolowany-przez-klan-rothschildow/
  Doświadczyłeś na własnej skórze czym jest judeo-krystowierstwo w katolickim wydaniu.
  Przemex dzięki za link: http://ria.ru/economy/20141006/1027149621.html
  (MOSKWA, 6 października – RIA Novosti. Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę nakładającą na bank centralny obowiązek przekazywania do budżetu federalnego regularnie 75% dochodów, a nie 50%, jak wcześniej) – Opolczyk przetłumaczył ten fragment w swoim tekście.

  Polubienie

 15. Andrzej Pucyn pisze:

  Mamy odpowiedz PAZIEM nic z niej nie ponimaju więc może jakieś komentarze .
  Przemexie mam nadzieję że mnie do sądu za plagiat nie podasz ale posłuzyłem się w odpowiedzi twoimi wypowiedziami .
  paziem
  16 września 2017 o 17:32
  Ale u kogo, u Putina, czy u mnie?
  To, że Putin ją zaakceptował, to nie znaczy, że ona jest jego człowiekiem.Polityczna rzeczywistość w Rosji jest bardziej skomplikowana niż nam się wydaje. Wiele ujawni bezpośredni okres przed i po przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Nie ma to jak pokrętna i dosyć w sumie śmieszna odpowiedz.
   Wcześniej zanim została prezesem CBR była jego doradcą i ministrem finansów o ile się nie mylę. W takim razie kto Putina zmusił do zaakceptowania jej osoby na stanowisku prezesa CBR a wcześniej, na wyżej wymienionych stanowiskach? Z tego chyba wynika, że Putin to nie mająca żadnej władzy marionetka banksterów, która nie ma wpływu nawet na obsadzanie kluczowych stanowisk w państwie, tylko musi akceptować kandydatury podsuwane mu przez światową lichwę. Ale w takim razie dlaczego Rosja odnosi tyle sukcesów i powoli podnosi się ze zgliszcz po rządach Jelcyna? Przecież wobec takiej penetracji jego otoczenia, przez agentów banksterów, dawno Putina nie powinno być a Rosja powinna być już na kolanach.

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    Dziękuję przemexie za odpowiedz . Mam jasność dzięki wam panowie cholera wie tylko czemu prezes tak jakoś głupiutko pisze .Dałem mu odpowiedz zobaczymy co wymyśli . Jakiś facet o nicku jakipodpis być może to jakaś szycha bo mówią tam na niego Jacek głównie Dariusz Kosiur zamiast coś napisać konkretnego pisze pierdoły po niemiecku .
    Coraz większe tam jajca .
    jakipodpis
    16 września 2017 o 19:52
    was gespielt wird?

    Polubienie

    • przemex pisze:

     Andrzej,

     Poszukaj sobie wypowiedzi Albina Siwaka, facet jeździł do Rosji i zna się wieloma ważnymi Rosjanami, w tym z nieżyjącym już marszałkiem Kulikowem. Ludźmi z otoczenia prezydenta Putina. W wykładzie poniżej Siwak wyraźnie mówi regulacji wielu spraw w Rosji za pomocą dekretów, w czasie rządów Putina. W tym sprawy nacjonalizacji majątku ukradzionego przez żydowskich oligarchów czy obsadzania ważnych stanowisk państwowych przez „innostrańców”, w tym żydów. W Rosji Żydom nie wolno zajmować ważnych stanowisk w państwie, mogą funkcjonować jedynie w gospodarce, ale zgodnie z prawem Federacji Rosyjskiej, czyli szanować załogi pracownicze, płacić podatki, regularne pensje itp. W jednym z wykładów Siwak wspomniał o ile się nie mylę, że Rosjanie kiedyś i tak znajdą sposób na to by odebrać ukradzione majątki żydostwu. Tak więc Putin ma na tyle władzy, że może narzucać wolę rosyjskiemu żydostwu i nie bać się reakcji ich zachodnich pobratymców. Z tego punktu widzenia jakoś dziwne wydają mi się teorie, że Putin nie ma wpływu na obsadzanie tak ważnych stanowisk w państwie jak szef CBR, tylko musi akceptować nie swoich ludzi.
     Oczywiście trzeba pamiętać że Siwak jest katolikiem, ale ma na tyle sporą wiedzę na temat polityki, że można jego religijne poglądy spokojnie pominąć.

     Polubienie

 16. Andrzej Pucyn pisze:

  Przemexie mamy już jasność PAZIEM wierzy rosyjskim ekspertom natomiast niekoniecznie Siwakowi który jak pisałeś też dobrze Rosję zna czy opolczykowi .Ma prawo do takiego wyboru chociaż i rosyjscy eksperci też się mogą mylić ale zdaje się Ziemiński nie przyjmuje tego do wiadomości .
  Jego wybór .

  paziem
  16 września 2017 o 21:17
  Szanuję bardzo trzeźwość sądów Andrzeja Szuberta w wielu sprawach i nie uleganie modom intelektualnym i niepoddawanie się przez niego wszechobecnej rusofobii. Nie znaczy to jednak, że pan Andrzej jest wszechwiedzący i nieomylny ( nikt z nas zresztą takim nie jest).

  W kwestii: kto i jaki wpływ wywiera na CBR za znacznie bardziej zorientowanego uważam jednak nie Opolczyka, a prof. Katasonowa czy Głaziewa, a także wielu poważnych Rosjan, z którymi bezpośrednio rozmawiałem w Rosji. Wiedza na temat wewnętrznej sytuacji we współczesnej Rosji jest w Polsce niemal zerowa lub nasycona wyłącznie rusofobicznym zacietrzewieniem wrzucanym do polskiej świadomości przez syjonistyczno- anglosaskie media i ich gestorów prowadzących wojnę informacyjną i wojnę hybrydową z Rosją.
  Na tym tle ludzie tacy jak Opolczyk, to skarb, ale nie da się wszystkiegp wydedukować lub skompilować z oficjalnie dostępnych źródeł zachodnich( też bardzo tendencyjnych lub słabo poinformowanych), a dostępu do rzeczywistych źródeł służb zachodnich nie ma ani Opolczyk, ani prawie nikt z nas komentatorów WPS).
  Dlatego nieodzowny jest kontakt bezośredni z rosyjską rzeczywistością i Rosjanami oraz nieodzowna do tego znajomość języka rosyjskiego. Pan Andrzej jeśli się nie mylę nie ma takich możliwości. Dlatego jego poglądy nie są wystarczająco autorytatywne w kwestii CBR i głównych wewnętrznych problemów społeczno-gospodarczych w Rosji i układu wewnętrznych sił politycznych.

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Jasne, że Opolczyk może się mylić, tak jak i zresztą Katasonow czy Głazjew, bo też są tylko ludźmi. W Rosji tak jak i w Polsce jest sporo dezinformacji, niedomówień, propagandy i tak jak w Polsce, tak i w Rosji, nie każdy kto się mieni ekspertem od tego czy owego, jest godny zaufania. Kłamcy są wszędzie. Nie będę się w zasadzie dalej spierał, bo nie ma to sensu. Mają swoje zdanie, to niech mają, mają do niego prawo.

   PS
   Tak swoją drogą, postawić Katasonowa i jemu podobnych na miejscu Putina i zobaczymy co takiego zdziałają. Krytykować każdy potrafi, ale rządzenie takim państwem jak Rosja to nie lada wyczyn.

   Polubienie

 17. Polak-Słowianin pisze:

  Przemek, słuszne uwagi.
  Dodam tylko, że przecież jeśli ktoś przedstawia tylko jakieś poglądy, czyli nie przedstawia jakiś konkretów, faktów, dowodów to jego ostateczna konkluzja jest również tylko jakimś poglądem.
  Jeśli Katasonow też dokładnie nie wie jak to jest, to nie wzniósł się do poziomu wiedzy, czyli do czegoś więcej niż tylko poglądy.

  Polubienie

 18. Andrzej Pucyn pisze:

  Panowie jeszcze jedno w tym temacie .Byłem pewny na 100% że Metro z innego forum szczypior przybiegnie na pomoc PAZIEM .
  Zamieścił on swój wpis swoim zwyczajem popisując się potężną wiedzą i zamieścił wykresy wyzywając na dokładkę szefową rosyjskiego banku .Czasami się zastanawiam czy ten pan to nie dziadek Metro – szczypiora bo może to być jego dziadek .
  Ten bankier przedwojenny to może być dziadek tego Metro ha ha .

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Jemu się nie dziwię, nazwał kiedyś Putina gangsterem, który jedyne czego pragnie to zgarnąć jak najwięcej dla swojej mafii. Wiedzę owszem ma, ale czasem przesadza i też nie zawsze ma racje.

   Polubienie

   • przemex pisze:

    Tak swoją drogą z postów Metro wywnioskować można, że Putin to marionetka banksterii. Tylko jakim cudem pozwolono mu na przejęcie Krymu, interwencję w Syrii, modernizację armii i wiele innych spraw. Jakoś nie wyobrażam sobie, że będąc otoczony wrogami zewsząd, w tym we własnym rządzie, osiąga się takie sukcesy. Po za tym Metro wciska kit o jakimś podziale ról we władzach Rosji. Że Putin ma mieć politykę zagraniczną, wojsko i spec służby a rząd gospodarkę, jednym i drugim nie wolno wchodzić w kompetencję. Tyle że Putin też był premierem i to dwukrotnie a „liberalny” Miedwiediew prezydentem. Więc role musiałyby się konsekwentnie odwrócić i kontrola nad polityką zagraniczną i wojskiem musiałaby należeć do skrzydła „prozachodniego”. Jednak w Gruzji widzieliśmy na ile to skrzydło jest „prozachodnie”, kiedy wojska rosyjskie nauczyły rozumu najemników Saakaszwilego.

    Polubienie

    • Andrzej Pucyn pisze:

     Przemex całkowita zgoda . Putin także był premierem ale raczej nie polemizuj tam ze szczypiorem bo skończysz jak moja osoba banem .Szczypior tak jak pisałeś ma dobre wpisy jak ten o miesiączkach ale także pajacuje jak jego wpisy o krystowierstwie . Naprawdę nie wykluczam ze to może być świetny zadaniowiec . Po drugie facet jest niemalże ikoną na WPS .Każdy jego wpis lajkowany przez Kosiura i prezesa .Uważam że grzanek pisze ciekawie a już dawno nic tam mu nie zalajkowano a jego wpisy bez żadnego komentarza giną w tłumie .Szkoda bo mógłby być dobrą przeciwwagą dla szczypiora .

     Polubienie

     • przemex pisze:

      Nie mam zamiaru tam polemizować, bo zostałbym „zjedzony”. Zresztą nie po to zakładałem tą stronę, żeby pisać gdzieś indziej. Po za tym widzę, że uaktywnili się też inni „wyjadacze” jak dziobak i zaraz radośnie podszczekują w stylu psiego admina wolnej pluskwy czy Dylaka(pseudonim: dylu dylu na badylu); Putin to pipka bo nie interweniuje zbrojnie! A powinien już mieć zdobyty Paryż i defiladę na Polach Elizejskich odbierać…

      Polubienie

 19. Andrzej Pucyn pisze:

  Przemex znam szczypiora od dość dawna . Czasami nie wiadomo co mu po łepetynie chodzi . Jego wpisy proniemieckie są żenujące . Zdecydowanie wolę grzanka to też łepski koleś i jego wpisy na wysokim poziomie .
  Nadmieniam że moje odpowiedzi do szczypiora na WPS usunięto po godzinie .

  Polubienie

 20. Polak-Słowianin pisze:

  Andrzej, słusznie to obśmiałeś, bo staje się to coraz bardziej groteskowe.
  Moje zdanie jest takie, że zgodę na uzależnienie się musi ktoś wyrazić w przeciwnym razie mamy do czynienia z jakąś wszechmocną instytucją, która narzuca innym (i takim bezwolnym) swoją wolę tak jak chce i tak przedstawia to „Metro”.
  Jeśli lichwiarska międzynarodówka poprzez swoje działania przejęła/przejmuje Rosję, jej bogactwa, gospodarkę – i ktoś ma o tym wiedzę i przedstawia ją (ma na to dowody), wtedy jest to rzeczywiście coś konkretnego.
  Trzeba wpierw zorientować się czy dane osoby dysponują wiedzą, jeśli nie, to referują one tylko swoje poglądy – dotyczy to Katasonowa i „poważnych Rosjan”. Co do wypowiedzi PZ (o nieodzowności i czyimś zorientowaniu) to autorytatywna jest dopiero wiedza, jeśli tego nie ma u Katasonowa i u „poważnych Rosjan” to wcale nie są oni bardziej zorientowani od Andrzeja (opolczyka) w sytuacji, tak jak on (jeśli też nie ma wiedzy) przedstawiają tylko swoje poglądy.

  Polubienie

  • Andrzej Pucyn pisze:

   Jeżeli widziałeś to wiesz że posłużyłem się Kwinto i Duńczykiem takie jajca .Wpisy wykasowano i już mam bana bo chciałem zaprotestować przeciwko usunięciu moich wpisów .Super że zdążyłeś przeczytać i mam nadzieję że się trochę pośmiałeś . Wiedziałem ze mnie wywalą po tym robieniu sobie jaj ze świętości szczypiorowej . Nic nowego .Właściwie co miałem tam napisać to napisałem więcej i tak już nie zamierzałem się tam produkować . Nie zwalczam ich ani to nie są moi wrogowie ale coraz więcej rzeczy tam mi się nie podoba .
   Pozdrawiam cię Polaku Słowianinie i dziękuję za poparcie . Bez żartów w życiu tez ani rusz a zwłaszcza żartów z głupizny .

   Polubienie

  • przemex pisze:

   Mirek,
   Za chwilę to dojdzie do takiej aberracji, że jak nie będziesz miał znajomych „poważnych Rosjan” w rodzinie czy otoczeniu i nie będziesz jeździł do Rosji i rozmawiał regularnie z innymi „poważnymi Rosjanami”, to nie będziesz miał prawa do wypowiada się na temat sytuacji w Rosji. Bo od razu dostaniesz pałą po łbie; nie gadasz z Rosjanami i nie masz dostępu do źródeł wywiadowczych, to co ty możesz wiedzieć?
   Tylko ciekawe skąd dane biorą owi „eksperci”. Kiedyś u bodajże Zygmunta Białasa na blogu toczyły się podobne dyskusje na temat sytuacji w Rosji. Produkował się tam też swego czasu niejaki „1abezmetki”(zbanowany). Metro to przy nim pikuś. Facet obficie sypał jakimiś „danymi”, linkami i nie wiadomo jeszcze czym. Z jego propagandy można było wywnioskować mniej więcej, że Rosjanie już umierają z głodu a Putin nic z tym nie robi. Tutaj problem zachodzi taki, że dużo zależy od tego skąd dany „ekspert” bierze swoje dane, bo czasem widać wyraźnie, że poniektórzy biorą je z kosmosu i wyciągają na ich podstawie wnioski z okolic planetoidy Pluton, licząc na czyjąś naiwność. Ale kiedy skonfrontuje się je z rzeczywistością to sytuacja nieraz przedstawia się zgoła inaczej. Zresztą była tam też dyskusja o Ziuganowie. Rosyjskim komuniście, który w kampaniach wyborczych regularnie jeździ po ekipie Putina wyciągając dane z kapelusza i uprawiając czarny pijar, strasząc wyborców jakimiś apokaliptycznymi wizjami. Tylko jakoś mimo wszystko dziwnie małe poparcie mają. Sądzę zatem, że cześć z tych opinii poniektórych „niezależnych ekspertów” jest naciągana i służyć ma walce przedwyborczej. Tym bardziej że nadchodzą wybory prezydenckie.

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    No i jeszcze do tego trzeba znać mus jak PAZIEM język rosyjski czyli na poziomie średnio OK .U PAZIEMA cztery zdania po rusku i 8 wyrazów wstawek po polsku .Patrz You tube .

    Polubienie

   • Polak-Słowianin pisze:

    Przemek, świetnie to ująłeś.
    Logika to taki system przetwarzający dane, więc w zależności od tego jakie dane ktoś włoży do tego systemu, taki otrzyma wynik – a jak oni wkładają tam tylko takie dane, które dać im mogą jedynie pewien określony wynik (Putin marionetka – jak stwierdził ten prorok „dziobak”) to nic innego nie uzyskają, ale o tym, co tak naprawdę się dzieje, nie wiedzą, jeśli nie dysponują odpowiednimi danymi.

    Piotrek, widziałem, bo tam zajrzałem, nie można było się nie uśmiechnąć. Ja tam im gdybania nie żałuję, niech tylko trzymają spójność, a nie z opinii i poglądów robią rzeczywistą wiedzę o temacie (np. Putin się zaprzedał – nie byli przy tym, w głowie mu nie siedzą, nie mając dostępu do faktycznych danych tworzą jedynie z zupełnie innych danych swoje domniemania).

    Polubienie

    • przemex pisze:

     Cóż jeżeli nie mają źródeł informacji najbardziej zbliżonych do otoczenia Putina to nie wiedzą nic, tylko gdybają. Dlatego osobiście wolę opinię Siwaka, który znał się z prominentnymi funkcjonariuszami aparatu administracyjnego ZSRR i FR, pokroju Kulikowa. Ludźmi nieraz będącymi blisko Putina. Kiedyś krążyły brednie o tym, że Putin jest żydem. Siwak o ile pamiętam w rozmowie z bodajże Kulikowem pytał się go czy tak jest faktycznie. Kulikow miał powiedzieć, że Putin to rodowity Rosjanin, nie żaden żyd. A prawdziwi Rosjanie(z pejsami po kostki czy nawet brodami wlokącymi się jeszcze 5 metrów za nimi), którzy powtarzają te brednie o rzekomym żydostwie Putina nie wiedzą jak jest naprawdę i dali się zwieść.
     Mówią, że Putin został wybrany przez oligarchów i dzięki nim jest na stanowisku. Prawda, ale tylko częściowo. Bez poparcia środowisk wywiadowczych, spec służb i wojska, z którymi Putin jest od dawna związany, oligarchowie dawno by go odsunęli od władzy, w momencie w którym zaczął im uprzykrzać życie i podkopywać interesy.

     Polubienie

     • przemex pisze:

      Jeszcze odnośnie powoływania się na Siwaka.
      Z mojej strony to też jest jakieś powoływanie się na autorytet. W sumie Siwak też może przekłamywać czy mówić wprost nieprawdę. Dlatego ostatecznie zdaję się na swoją głowę a nie ekspertów. Toteż sytuacja, w której Putin mając rzekomych wrogów dosłownie wszędzie wokół siebie i działających po cichu przeciw niemu, w rządzie, ekipie doradców, w CBR, itp., mimo wszystko w ciągu kilkunastu lat podniósł Rosję ze zgliszcz rządów Jelcyna jest dla mnie niebywała. Chyba że Putin jest ich marionetką. Ale gdyby tak było po co pozwalają tej marionetce na odbudowę rosyjskiej państwowości i gospodarki? Nadrzędnym celem zachodu jest wyeliminowanie wszelkiej konkurencji wobec Imperium judeoanglosaskiego, w tym głównie Rosji. Mając w ręku Putina, konsekwentnie Rosja staczałaby się w dół, tak jak za czasów Jelcyna, a nie pięła do góry. Nie mówiąc już o odbudowie armii, dokopaniu Gruzji, odzyskaniu Krymu czy interwencji militarnej w Syrii i pokrzyżowaniu planów Imperium odnośnie Bliskiego Wschodu, bo to byłoby niemożliwe biorąc pod uwagę możliwości militarne jelcynowskiej Rosji. Żadna dialektyka nie byłaby im do niczego potrzebna, gdyby mieli Putina w garści. Wtedy prowadziliby nadal demontaż Rosji jak w czasach rządów familii.
      Po za tym, Putin ma pełna kontrolę nad armią czy aparatem wywiadowczym(w Rosji jest system prezydencki). Czy ludzie, którzy rozpowszechniają takie kocopoły o rzekomych agentach i wrogach Rosji w otoczeniu Putina, w rządzie, CBR, itp., nie przyjmują do wiadomości, że aparat bezpieczeństwa doniósłby mu o tym szybciej niż my byśmy zdążyli w ogóle o tym pomyśleć? I czy ci ludzie naprawdę myślą, że pomimo takiej wiedzy dopuszczałby tych ludzi do stanowisk państwowych? Chyb, że facet jest bezwolny, ale… no właśnie… wracamy do początku komentarza…

      Polubienie

      • Polak-Słowianin pisze:

       Przemek,

       „Jeszcze odnośnie (…) Chyb, że facet jest bezwolny, ale… no właśnie… wracamy do początku komentarza…”

       Bardzo ładnie to rozpisałeś. Właśnie o to chodzi, żeby zdawać sobie sprawę na czym się stoi, a niektórzy po prostu totalnie „odlatują”, jak np. wspomniany już tutaj przez nas „dziobak”.

       Polubienie

 21. Andrzej Pucyn pisze:

  Jedno jest pewne .Pan prezes za grosz poczucia humoru nie ma no i szczypior jest tam nietykalny .
  Także widać że raczej nie lubi szefowej banku a szkoda .
  Właśnie słuchałem jego wypowiedzi gdy był w Rosji .Prezes tak wczoraj chwalił się znajomością rosyjskiego a w każdym zdaniu gdy mówi po rosyjsku dokłada trzy czy cztery polskie wyrazy .
  To jaka to znajomość rosyjskiego? .W szkole najwyżej trójka .

  paziem
  17 września 2017 o 10:02
  Panie TPD, już panu dawałem wielokrotnie do zrozumienia, że jak mawiał klasyk w „Konopielce”: „pisanie, to nie gadanie i byle czego się nie pisze”,ale pan z uporem „swoje”.Dlatego wypieprzam te pana skądinąd fajne kawałki z Vabank.A na Nabiulinę radzę spojrzeć najlepiej przez przyciemnione okulary.

  Polubienie

  • Polak-Słowianin pisze:

   Ciekawe czy ten „szczypior” z WPS to ten sam szczypior z którym rozprawiał się kiedyś „Palmer”: https://palmereldritch1984.wordpress.com/kopia-zablokowanych-na-wps-komentarzy-do-dzialan-dezinformacyjnych-osoby-uzywajacej-pseudonimu-szczypior/#komentarz2

   Polubienie

   • przemex pisze:

    Ten sam szczypior. Widać to zresztą po argumentacji. Tamta dyskusja zaczyna mi się przypominać, śledziłem też wtedy WPS.
    Palmer chwycił szczypiora na kilku absurdalnych stwierdzeniach i cośkolwiek dziwnej religijnej „argumentacji”. Ale Plamer nie wiedział chyba o jednej rzeczy, o której my wiemy. Szczypior/Metro jest orientacji prawosławnej, do czego się przyznał. Stąd te wtręty religijne. Tak wychwalane przez Metro prawosławne rytuały chyba poważnie szkodą… na głowę.
    Zresztą matecznikiem szczypiora jest forum prawda2.info czy jakoś tak. Stamtąd przylazł.

    Polubienie

    • Piotr Andrzej Pucyn pisze:

     Przemex nic dodać nic ująć .Chyba tylko to że facet jest zajebiście proniemiecki ale w tym temacie grzanek mógłby więcej napisać .

     Polubienie

    • przemex pisze:

     http://myslnarodowa.wordpress.com/2013/10/21/mnoznik-kreacji-pieniadza-i-mechanizm-kreacji-pieniadza-w-systemie-bankowym-z-rezerwa-czastkowa/

     https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/27/druk-pieniadza-parytet-zlota-i-recesje/

     Swoją drogą blog Palmera dobrze sobie poczytać. Szczególnie w kontekście spraw związanych z ekonomią(i nie tylko), ten powyżej zalinkowany artykuł i artykuł zalinkowany przez Mirka, plus artykuł o parytecie złota(parytecie o ile pamiętam namolnie promowanym przez WPS). Banksteria ma wprawdzie władzę nad systemem bankowym, niemniej to nie sam system jest problemem co jego władcy. I manipulacja tym systemem też nie jest dla nich taka prosta, wszechwładni nie są.

     Polubienie

    • Polak-Słowianin pisze:

     Dzięki Przemek, jeszcze mały off-top, na końcu tej dyskusji zauważyłem też, że Metro neguje Teorię Ewolucji, jako rzekomo nienaukową – widać, że przecież facet inteligencję ma, a tak dał się omotać religiantom-ignorantom.

     Polubienie

     • przemex pisze:

      Metro często to robi, prawie przy każdej dyskusji stara się dosyć agresywnie narzucić swój pogląd dotyczący teorii ewolucji jako wiedzę i fakty. Ten facet chyba nie rozróżnia poglądów od wiedzy. A żeby coś podważyć, a w szczegolnosci teorię ewolucji trzeba mieć szeroką wiedzę na ten temat z różnych dziedzin. A żeby taką wiedzę posiąść trzeba poświęcić nieraz pół życia i ogromne środki na badania naukowe, a gdzie Metro takowe badania robił? Badania w internecie i ksiazkach przeciwników ewolucji to za mało.
      Ja rozumiem, że ktoś może mieć pogląd odmienny i na przykład ze względów religijnych nie akceptuje teorii ewolucji. Ale to tylko jego pogląd, który niekoniecznie musi być zgodny z prawdą. A już autorytarne narzucanie tego poglądu jako wiedzy i faktów jest bezczelne.

      Polubienie

      • Polak-Słowianin pisze:

       Dochodzi tu jeszcze kwestia, dlaczego to robią, jak widać wymyślili sobie, że współczesna nauka im wadzi (w kwestiach tego w co wierzą) i stąd ten atak.
       Przypomniało mi się, że mieliśmy tu z Metro kiedyś dyskusję, było to w temacie: „Armagedon dla katolikopolaków czyli gadzinówka Zionzeitung GW promuje Słowiańszczyznę… – blog polski”.

       Polubienie

      • przemex pisze:

       Tyle że oni odwracają kota do gory ogonem i twierdzą, że to oni są atakowani przez ewolucjonistow. Dla nich samo istnienie teorii ewolucji już jest atakiem. Ewolucjonizm rzekomo przyczynia się do szerzenia ateizmu, materializmu, faszyzmu, darwinizmu społecznego, marksizmu i nie wiadomo czego jeszcze.

       Polubienie

      • Polak-Słowianin pisze:

       Czyli mamy zgodność, bo nauka nie wyklucza ‚duchowości’, ale odlotowcy mogą się trafić po obu stronach.

       Polubienie

      • przemex pisze:

       widać, że przecież facet inteligencję ma, a tak dał się omotać religiantom-ignorantom.

       Ja myślę, że nie tak do końca dał się omotac. Palmer słusznie zauważył, że kiedy szczypior nie miał argumentów nagle starał się zmienić temat. Sposób na atak na teorię ewolucji to jeden z nich. Tacy ludzie to zawodowcy, z nimi się nie podyskutuje. Mają sprawdzone narzędzia, metody i doświadczenie. Kiedyś w dyskusji u Białasa, podczas sporu o Jezusa napisał, że on traktuje Jezusa jako postać literacką. Tylko w takim razie powoływanie się w dyskusji o ekonomii na postać literacką, która pojęcia zresztą o współczesnej ekonomii nie mogła mieć, nie ma żadnego sensu. No ale to też znany sposób na zamydlanie oczu i spychanie dyskusji na niewłaściwy tor.

       Polubienie

      • Polak-Słowianin pisze:

       „Ja myślę, że nie tak do końca dał się omotac”

       Erystykę stosuje, jak przytomnie zauważyłeś. Mimo wszystko czarno na białym twierdzi, że TE jest nienaukowa, więc nawet gdyby nie do końca dał się omotać, to wprost wygłasza nonsens i dopóki nie wyjaśnia co tak naprawdę ma na myśli to jest to głoszeniem bzdury (bo TE jaka jest, jak nie naukowa).

       Polubienie

 22. Andrzej Pucyn pisze:

  Panowie proszę spojrzeć .Wpis dziobaka tego pejsatka niby to z Rosji antyputinowski .Wsławił on się tym także że pisał brednie o zamachu majowym wielbiąc Selmana . Wpisy sprzed kilku tygodni .
  Wpis stoi antyputinowski na WPS .Szanowny pan prezes się go nie czepia .Wszystko jest OK .
  Dziobak niucha po WPS bez żadnych konsekwencji .
  Nie dziwne to ?

  dziobak
  17 września 2017 o 01:27
  Przewidywałem, że Rosja padnie a wtedy nastąpi przewrót wojskowy i to będzie początek nowego prządku świata. Ważne żebyśmy byli na to przygotowani i żeby nas nie zaskoczyło, Putin to tylko marionetka, a szkoda, ale niestety gdy się nie stawia na akcję zbrojną tylko na przemówienia (lub spanie na styropianie) to skutek będzie taki –„lepperowski”.
  Tak więc czekajmy na obudzenie się Armii Czerwonej w ruchu antyputinowskim, To będzie początek.

  Polubienie

 23. Piotr Andrzej Pucyn pisze:

  Przemex kojarzysz może kolesia o nicku ziut z neonu24 .Dawniej go czytywałem podobnie zresztą jak fryzjerkę wiejską nanę ale od dłuższego czasu nie czytam neonu to nie za bardzo wiem co się tam dzieje .
  We wczorajszym wpisie Kosiur mocno ziuta pochwalił za cenne artykuły aż tu mu nagle ktoś odpisał że ziut to koszerny pisdzielec .
  Nie wiem tego ale podejrzanym jest fakt ze ziut pisze sobie tam co chce i nigdy nie dano mu na neonie kopa w dupę .
  Kosiura po wielu miesiącach odblokowano i pisze normalnie na neonie . Tłumaczenie Kosiura dlaczego go koszerni odblokowali :
  „Niby ze względów czysto marketingowych gdyż na jego blokadzie tracili niby dużo siana” .
  Natomiast Dobrze znam Piotra Marka .Wydaje się porządny .
  Jakiś czas temu Piotr Marek srał ze strachu w gacie bo przyczepił się go jakiś pejsatek i groził sądem i poważnymi konsekwencjami .
  Piotr Marek za dobrą radą przestał srać w gacie ze strachu zaczął działać racjonalnie był u adwokata zaczął używać mózgu i agresywny pejsatek szybciutko odpuścił .
  Właśnie tak z nimi trzeba postępować .

  Polubienie

 24. Piotr Andrzej Pucyn pisze:

  Dzięki Przemexie za odpowiedz .Trochę go wcześniej znałem z neonu ale nie czytywałem bo za długie powieści pisze podobnie jak fryzjerka .
  Skoro facet może być koszernym z PIS to czemu Kosiur się nim zachwyca? .Nie wiem .
  Wklejam ostatni wpis Marka .Myślę że ciekawy .

  Piotr Marek
  18 września 2017 o 07:13
  Trochę może obok tematu, ale proszę przeczytać ostatni fragment tego wpisu o tajnych stowarzyszeniach ku przestrodze wielu durni:

  Relacja świadka brzmi tak: „Największym wrogiem sekty mają być IDEOLOGIE PRAWICOWE jak NACJONALIZM czy patriotyzm. Do skutecznego wprowadzenia NWO potrzebny iluminatom jest człowiek czujący się obywatelem świata, a nie związany z jednym miejscem.” LUDZIE, KTÓRZY BYLI W ŚRODKU POTWIERDZAJĄ, ŻE NAJWIĘKSZYM ZAGROŻENIEM JEST RZECZYWISTA TRADYCYJNA PRAWICA I NACJONALIZM, A NIE ŻADEN KOŚCIÓŁ KATOLICKI CZY INNE. Po latach 60-tych, po XVII KK wyraźnie jest narzędziem judeomasoństwa anglosaskiego, a nawet pośrednio tego europejskiego. W buty niech sobie wsadzą teorie wyssane z palca wszystkie neokatoliki z ich teoriami, że ich „religijność” to takie „największe narzędzie” do walki ze „złem”.

  http://pikio.pl/sekrety-masonow-1-wychowanka-illuminati-ujawnia-wszystko-co-wiedziala-o-organizacji/

  Państwo narodowe, autorytarne i tradycjonalistyczne jest zaprzeczeniem NWO, które jest państwem wielonarodowym, demoliberalnym i rewolucyjnym. Kosmopolityczna gospodarka liberalnego kapitalizmu i międzynarodowa religijność są narzędziami pomocniczymi ku niszczeniu wszelkich przejawów obrony przed NWO.

  Polubione przez 1 osoba

  • przemex pisze:

   Przedsoborowy Kościół był tak samo antynarodowy i kosmopolityczny jak posoborowy. W tej kwestii się nic nie zmieniło. KRK przybrał tylko maskę nowoczesności i liberalizmu. Masoneria nie radziłbym się zbytnio przejmować. Dziś to tylko zabawa dla ludzi, którzy chcą być przekonani o swojej wyjątkowości. Swoje rzeczywiste znaczenie utracili dawno temu. Jeżeli ktoś za dużo gada o masonerii, od razu mam podejrzenia, że stara się zamydlic oczy.

   Polubienie

   • przemex pisze:

    Piotr Marek to generalnie łebski koleś, ale czuć u niego przebijajaca się z komentarzy fascynację kościołem przedsoborowym. Po za tym zdziwił mnie jakiś czas temu komentarzem w stylu; poganie niech się nie szarogesza bo Polski to oni nie zbudowali. Coś w ten deseń. No rzeczywiście, skatoliczonej Polski poganie nie budowali. Skatoliczona Polskę zbudowano na trupach pogan. Swoją drogą taką Polskę jaką „zbudowali” pobozni chrześcijanie, to ja mam w okolicy lewego jądra.

    Polubienie

    • Piotr Andrzej Pucyn pisze:

     Przemexie trafiłeś w sedno i faktycznie nieco capi tą przedsoborówką . Mnie ostatecznie przekonał gdy wybatożył dupę niejakiego Toronto ale to cholernie dawne czasy . Nawet jak coś od niego wanjajet to nie jest on grożny a to zdanie jego też coś mi świta że on tak napisał .

     Polubienie

 25. Piotr Andrzej Pucyn pisze:

  A leliwie po piwku Okocim się na wspomnienia zebrało na WPS i wkleił pioseneczkę tego kutasa Rosiewicza oczywiście tą PRLowską starszą .W odpowiedzi mu wkleiłem najnowszy hit tego debila z serii disco polo .
  Dawniej tego ziuta czytywałem bo krócej pisał a że człowiek wszystkiego nie wie to do łba mi nie przyszło że ten Neon jest koszerny .

  Polubienie

 26. Polak-Słowianin pisze:

  Przemek,

  „Po za tym zdziwił mnie jakiś czas temu komentarzem w stylu; poganie niech się nie szarogesza bo Polski to oni nie zbudowali. Coś w ten deseń”

  No nieźle, tym samym Piotr Marek (myślę, że nieświadomie) przyznaje, co judeo-krystowiecy narobili, sami przyznają się do winy (wobec Słowiańszczyzny) poprzez tego typu stwierdzenia.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.