Uwagi

Tutaj można wrzucać wszelkie uwagi, odnośnie naszej strony, moderacji dyskusji, wyglądu, itp.  Opinie o innych stronach, blogach, forach internetowych czy tamtejszych komentatorach. A także ważne wiadomości, pytania, prośby.

 

Reklamy

58 thoughts on “Uwagi

 1. PAZiuchna był chyba na WPS dziś na browarach bo pierwszy raz w histori dal mi lajka .Zresztą mu napisałem dziś że coś musiał wypić że mnie zalajkował .
  Panowie dobra rada : nie pijcie taniej wódki bo jednak ta droga jest po prostu cymes . Po piwie tylko dynka boli a dobra wódeczka ist wunderbar .

  Polubienie

 2. Nawet dobrze, że PZ o tym napisał. Jeśli ustanawia się paragrafy prawa w sposób umożliwiający (np. poprzez użycie sformułowań dających szeroką możliwość ich interpretacji) szykanowanie kogoś „prawem”, czy „zgodnie z prawem” i w ogóle wprowadza się takie „prawo” umożliwiające zniszczenie komuś życia to znaczy, że daje się wtedy komuś możliwość korzystania z tego. „Sąd” będzie mógł wzywać językoznawców i specjalistów, którzy będą ustalać czy oskarżony dopuścił się już „wzniecania” [nienawiści lub wrogości], czy może jednak nie. Oczywiście gojowi wmówi się, że wszystko to jest stworzone dla jego dobra (no i przy okazji adwokaci „dobroczyńcy” goja zarobią na swoją „skromną kromkę chlebka”). Przemek też dopiero co pisał o tzw. „wolności słowa”. Być może i ten profesor Płatonow myślał, że korzysta jedynie z legalnie przysługującej mu wolności słowa a tu taka niespodzianka.

  Polubienie

  • Nie ma wolności słowa. Właściwie to nie ma jej nigdzie. Spróbuj na przykład w Rosji publicznie skrytykować dogmaty prawosławne, to będziesz miał problem…
   Andrzej wspomniał o cipkach Pussy Riot. Mówi się, że to amerykańska prowokacja, ale mnie to za bardzo nie przekonuje. Równie dobrze stać za tym mogła sama cerkwia(i być może niektóre sprzyjające jej kręgi rządowe) aby mieć powód do zmiany ustawodawstwa na swoją korzyść.

   No ale w takim świecie żyjemy, że tu nigdzie nie ma za dobrze.

   Polubione przez 1 osoba

 3. oj chłopczyki 🙂 lajka nie dostali od Kosiura i beczą 🙂

  Właśnie uwarzyłem smalczyk z cebulką , ogóreczek kwaszony i borowik marynowany stoi w spiżarce. Dawaj tu Andrzejku z tą wunderbarną wódeczke . Zdrowsze to to od lajków 🙂

  Polubienie

  • Andrzej,
   WIEDZ, że to nie ja. Już o tym kiedyś wspomniałem – NIE PISZĘ na WPS po tym co zrobiono Kazowi. Poza tym nie mam nad czym „beczeć” ponieważ wpis PZ „Syjoniści w Moskwie atakują działaczy ruchu słowiańskiego” ma ten plus, że pokazuje jak potrafią mścić się zaniedbania natury prawnej.
   DO WIADOMOŚCI: Andrzej (opolczyk), Andrzej, Kaz, Przemek.
   Od następnego wpisu piszę pod nickiem nyja999.
   Za dużo zamieszania powstaje w związku z tym moim nickiem „Polak-Słowianin”.

   Polubienie

   • Albo są to zaniedbania rzeczywiste wynikające z niedopatrzenia przez rosyjskiego ustawodawcę. Albo celowe niedopatrzenie, po to by stworzyć sobie furtkę prawną dla ewentualnego unieszkodliwiania ludzi w jakiś sposób niewygodnych dla władzy czy różnych grup interesu. Taki przepis o mowie nienawiści można interpretować dowolnie. Nawet rzeczowa krytyka, podparta argumentami może być podciągnięta pod „mowę nienawiści”. Oczywiście nie dotyczy to tylko Płatonowa, bo każdy może paść ofiarą takiego „prawa”.
    Przy czym nie twierdzę znowu, że za tym stał Putin. Nie jest dyktatorem i nie wie o wszystkim co dzieje się w państwie. Nie sądzę by stał za takimi działaniami milicji, to nie jego obszar działania.

    Polubione przez 1 osoba

    • Przemku bez jaj .Putin o tym nie wiedział bo to nie jego obszar działania .Nie róbmy jaj z poważnych rzeczy bo ktoś napisze że zesłanie cipek do piekła bo tak to można nazwać to nie Putin tylko sądy bo Putin wpływu na sądy nie ma .
     Taka akcja nie jest możliwa bez zielonego światła ze strony Putina .
     Gdyby jednak nie wiedział to już powinien wyciągać konsekwencje .
     Putin to jest ktoś a nie pierdzident Duda .

     Polubienie

     • W dalszym ciągu nie sądzę by wiedział co dokładnie robi taki czy inny komisariat milicji czy prokuratura w tej czy innej części Rosji. Rosja to ogromny kraj, to nie Andora czy Monako lub Liechtenstein. Nie ma kryształowej kuli w gabinecie, dzięki której oraz specjalnym zaklęciom wie co się dzieje w czasie rzeczywistym tu czy tam. To nie jest bóg. Ma wpływ w obszarach, które gwarantuje mu konstytucja, po za tym jego wpływ jest ograniczony, pośredni(po przez swoich ludzi na stanowiskach, ale tu zachodzi czynnik korupcji) lub zerowy.

      Polubienie

 4. Paul Craig Roberts unloads:

  „The crazed morons in Washington are risking the life of the planet. The presstitutes are worse than the whores that they are. They never question the path to war; they only amplify it. Washington’s craven, cowardly, moronic vassel states in UK, Germany, France, Italy, Netherlands, Belgium, Poland, and the rest of the EU/NATO idiots are, by their cooperation with Washington, begging for their own destruction.

  Nowhere in the West is there a sign of intelligence.
  Will Washington follow Adolf Hitler’s folly and march into Russia?”

  Końcowe uwagi tego słynnego krytyka Usraela w jego dzisiejszej publikacji na portalu CounterPunch.

  Polubienie

 5. John Whitehead, amerykański dziennikarz i autor książki o tym, jak rząd amerykański prowadzi wojnę z własnymi obywatelami, opublikował dziś przerażający artykuł o przestępczości rządu amerykańskiego:

  https://www.counterpunch.org/2017/10/19/the-experiment-in-freedom-is-failing/

  Z artykułu powyższego wybrałem taki fragment dla ilustracji argumentu Whitehead’a:

  The U.S. government now poses the greatest threat to our freedoms. More than terrorism, more than domestic extremism, more than gun violence … the U.S. government remains a greater menace to the life, liberty and property of its citizens than any of the so-called dangers from which the government claims to protect us.

  Czyli:
  Rząd amerykański jest obecnie największym zagrożeniem dla wolności (obywateli USA). Bardziej niż terroryzm, bardziej niż krajowy ekstremizm, bardziej niż przestępczość przy użyciu broni … rząd amerykański jest większym zagrożeniem dla naszego życia, wolności i własności prywatnej niż jakiekolwiek niebezpieczeństwa, przed którymi nasz rząd twierdzi, że nas ochrania.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Ponieważ jest wielka cisza na morzu, wrzucam 2 cytaty. Nie mam żadnego zamiaru cokolwiek sugerować cytując te wypowiedzi, dlatego nie podaję autorów. Jedynym powodem jest to, że właśnie minęło święto 11. listopada.

  „Jak pamiętamy 11 listopada nie wydarzyło się nic istotnego z punktu widzenia kreowania niepodległych władz nowego kraju. Może poza symbolicznym, i raczej groteskowym aktem, który odbył się w prywatnym mieszkaniu Józefa Ostrowskiego, członka Rady Regencyjnej, gdzie nastąpiło „przekazanie władzy wojskowej” Józefowi Piłsudskiemu”.

  „Polacy są ślepi na rzeczywistość od dawna. Powstanie II Rzeczypospolitej, czyli jak się przyjęło powszechnie mówić odzyskanie niepodległości, w największym stopniu zawdzięczamy komunistom. Komunistom i socjalistom”.

  Polubienie

 7. Cd:

  „Tym, co zmusiło mnie do napisania tej książki, jest fakt, że kult Piłsudskiego nie tylko zaszkodził nam w przeszłości, przyczyniając się walnie do szybkiej utraty wywalczonej niepodległości i obłędu maksymalizowania wojennych strat aż do granicy biologicznej zagłady, ale szkodzi nam także i dziś. Cofa nas w rozwoju. Niszczy to, co stanowi naszą cywilizacyjną odrębność, co decyduje o naszej wyjątkowości, co nam pozwoliło odnieść największy sukces w dziejach, jakim było odzyskanie i obronienie niepodległości po I Wojnie Światowej – i co powinno pozostać, jak za dawnych czasów, podstawą polskości: Polski republikanizm”.

  Polubienie

 8. Nie wiem czy ktoś na tym blogu zwrócił uwagę, że właśnie minęła 50 rocznica przerażającej masakry wietnamskich kobiet, dzieci i starców w wiosce My Lai, 16. marca 1968.

  Ponad 500 niewinnych cywili wietnamskich zmasakrowanych przez kilkunastu zboczeńców amerykańskich, tak zwyrodniałych jak tylko człowiek może być zwyrodniały. (Wielu innych Jankesow nie brało technicznie udziału w masakrze, bo po prostu stali obok i się patrzyli.) Niektóre kobiety i dziewczyny, zanim zostały rozstrzelane lub zasztyletowane, były oczywiście najpierw brutalnie zgwałcone.

  Żadna z tych wietnamskich osób nie była absolutnie żadnym zagrożeniem militarnym dla oprawców jankesowskich. W wiosce nie było ani jednego żołnierza Viet Congu, nie było żadnej broni.

  Tylko jeden z tych amerykańskich podludzi został ukarany i to bardzo lekko, taki jeden mały jankesowski skurwysyn o nazwisku Calley. Jankesowski „wymiar sprawiedliwości” (zlituj się żydowski boże!) skazał go na 3 i pół roku aresztu domowego. Tak, tak, możecie płakać albo się śmiać.

  Ale jak to czasami bywa, wśród tej bandy jankesowskiej, która napadła na wioskę My Lai, znalazł się jeden Amerykanin, który był człowiekiem: Hugh Thompson Jr. O nim przy okazji.

  Polubienie

 9. SIEMA KAZ
  WŁAŚCIWIE TO JEST TYPOWE DLA TEJ SWOŁOCZY . SWOJĄ DROGĄ CZY KTOŚ W POLIN PAMIĘTA POTĘŻNĄ MASAKRĘ DOKONANĄ NA PALESTYŃCZYKACH PRZEZ HAGANĘ I KURWY Z GRUPY STERNA .
  MORDOWANO TAM PALESTYNKI , GWAŁCONO , WYCIĄGANO PŁODY NA ŻYWCA A ROBIŁY TO KURWY Z HAGANY I JAK WSPOMNIAŁEM Z GRUPY STERNA .
  GÓWNO PRAWDA JEST TO JAK PIERDOLĄ ŻYDKI ŻE HAGANA NIE BYŁA ORGANIZACJĄ TERRORYSTYCZNĄ A WOJSKOWĄ .A KTO KURWA WYSADZAŁ W POWIETRZE HOTELE I ANGLIKÓW BĘDĄCYCH TAM NA ZASADZIE MANDATU Z LIGI NARODÓW .
  JAK ŻYDZI USPRAWIEDLIWIALI TA MASAKRĘ .?
  TYPOWO DLA TYCH MORDERCÓW I ZBRODNIARZY .
  „MUSIELIŚMY TO ZROBIĆ BO INACZEJ NIE POWSTAŁBY NASZ UKOCHANY IZRAEL .”
  BANDA NAJWIĘKSZYCH ZBRODNIARZY ŚWIATA . NIESTETY BEZ ŻADNEJ KARY ZA SWOJE ZBRODNIE BO WIADOMO TO ONI MAJĄ WPŁYWY I RZĄDZĄ ŚWIATEM .
  JUŻ TA JEBANA ELIZABETH TAYLOR MIAŁA ZA PRZYJACIELA PEWNEGO BARDZO NIECIEKAWEGO ŻYDKA .
  ROZUMIEM KAZ INDIANIE , DUCHY INDIAŃSKIE I DLATEGO TAM MIESZKASZ ALE JA BYŁ KURWA W TYM CHORYM KRAJU NAWET MINUTY NIE WYTRZYMAŁ . TO JEST ZAKAŁA ŚWIATA STWORZONA PRZEZ OJCÓW ZAŁOZYCIELI MASONÓW . TEN KRAJ MA KREW NA RĘKACH .

  Polubienie

 10. PEWIEN ZNANY ZYDEK TAK POWIEDZIAŁ O USMAŃCACH .
  ” AMERYKANIE SĄ TAK GŁUPI ŻE JAK DOSTANĄ KATARKU SAMI NIE POTRAFIĄ WYTRZEĆ NOSA . TO DLA NICH ZA TRUDNE . MY MUSIMY BRAĆ CHUSTECZKĘ I WYCIERAĆ IM NOS ”
  AUTENTYCZNA WYPOWIEDZ PEWNEGO WPŁYWOWEGO ŻYDA Z USA .

  Polubienie

 11. Ile tutaj zwyczajnych plugastw!!!Na kogo wy sie zgrywacie????Jestescie
  smieciem antypolskim,obleslymi skurwysynami pozbawionymi minimum
  moralnosci.A przemexs na innych portalach zgrywa sie na takiego……..szkoda
  czasu.Jestes przemex odrazajacym bydlakiem razem ze swoimi zapijaczonymi
  degenaratami.Powinno sie was wyslac na przemial.
  Zamknijcie juz swoje ryje.

  Warning!

  Troll Detected!

  Marian has been banned!

  przemex

  Polubienie

  • Przemek teraz rozumiesz o co chodzi . Dawać bana bo to nie ma na co czekać . Mówię ci to od kilku dni .
   Chyba teraz masz już jasność o co chodzi bo mi się już znudziło pisać w tym temacie .

   Polubienie

 12. „Jak myslisz dostaną usmańce w dupę w Syrii?”

  Pytanie jak najbardziej wskazane. Ale nikt z nas nie wie wszystkiego, co się dzieje za kulisami wojny w Syrii. Faktem jest, że „Pomarańczowa Małpa” (jak nazywają Trumpa niektórzy Amerykanie) kazała wystrzelić 59 pocisków manewrujących Tomahawk na teren Syrii w zeszłym roku, zabijając 9 żołnierzy Syryjczyków jak i również kilku cywili, w tym 4 dzieci. To kolejna masowa zbrodnia wojenna popełniona przez USA, za którą jak zwykle ani „Pomarańczowa Małpa” ani nikt z Pentagonu i Białego Domu nie był pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

  Dysponując w Syrii systemami S-300 a szczególnie S-400 (obecnie najlepszymi na świecie rakietowymi systemami obronnymi), Rosjanie technologicznie i teoretycznie poradziliby sobie z przechwyceniem pocisków typu Tomahawk jak i ze zniszczeniem platform, z których te pociski zostaną wystrzelone, głównie z okrętów amerykańskich, ale także brytyjskich i francuskich. (Zakładając oczywiście, że USA znowu użyją Tomahawków, a na to się zanosi, choć oczywiście można tylko spekulować.)

  Przy okazji: Tomahawk jest już dość przestarzałym pociskiem, dość wolnym, bo nieprzekraczającym ok. 900 km na godzinę. Obecnie jest kilka innych, bardziej nowoczesnych, o wiele szybszych pocisków manewrujących: Są to np. pociski Oniks, Kalibr (rosyjskie) i szczególnie BrahMos (hindusko-rosyjski)–wszystkie ponad 2 razy szybsze od Tomahawkow.

  Dla Rosjan nie jest to problem techniczny, jest to natomiast bardzo trudny problem polityczny. Putin apelował ostatnio o zdrowy rozsadek, ale obecny rząd amerykański nie wie, co to jest zdrowy rozsadek.

  Polubienie

 13. Warte zacytowania:

  „Archeolodzy badający narodziny rolnictwa zrekonstruowali kluczowy etap, w którym popełniliśmy najgorszy błąd w historii naszego gatunku. Zmuszeni do wyboru między ograniczaniem populacji a próbą zwielokrotnienia produkcji żywności, sięgnęliśmy po to drugie i zafundowaliśmy sobie głód, wojnę i tyranię. Styl życia praktykowany przez łowców-zbieraczy był najbardziej udanym i długowiecznym w dziejach Homo sapiens.

  Badanie opublikowane 17 marca 2017 w czasopiśmie The Lancet ustaliło, że najzdrowsi ludzie mieszkają obecnie w lasach Boliwii i są członkami plemienia łowców-zbieraczy Tsimane”.

  Polubione przez 1 osoba

    • Zawsze jest jakiś koszt.

     Ograniczyć populację też nie jest proste, bo kto się na to zgodzi? Rządy? One są raczej zainteresowane powiększeniem populacji. Korporacje? Potrzebują taniej siły roboczej. Przynajmniej do czasu całkowitego zautomatyzowania produkcji. Kościoły? To już w ogóle zapomnij, one potrzebują nowych wyznawców. Doły społeczne? Dla nich rozmnażanie to często jedyna rozrywka i sens życia.

     Tak że wiesz. Jesteśmy w czarnej dupie. Musielibyśmy iść po pomoc do tych, których nie za bardzo lubie. Czyli elit finansowych. One podobno mają takie plany, które można nazwać w wielkim skrócie: ratowaniem środowiska naturalnego po przez ograniczenie populacji. Ale musisz uważać, żeby ktoś Ci nie przylepił łatki ludobójcy.

     Polubione przez 1 osoba

 14. Witam chłopaki,

  Nie chcę zaśmiecać Blogu Przemexa osobistymi informacjami, ale te informacje mogą Wam się przydać, bo niektórzy z Was są w tej samej kategorii wiekowej, co ja i co przydarzyło się mnie może przydarzyć się Wam. (Może się to również przydarzyć młodszym od nas, np. Przemkowi.) Muszę przyznać, że dopóki nie dowiedziałem się, że mam „wąskie kąty”, nie miałem pojęcia co to jest. Nie miałem też pojęcia jak niezwykle skomplikowanym narządem jest ludzkie oko.

  Mam też okazję dać choćby jeden tylko przykład jak działa amerykański system ubezpieczenia zdrowotnego, o czym chyba nie wiele osób wie.
  ———————————
  W kwestii wyjaśnienia:

  No więc widzę, ciągle widzę. (Na tyle dobrze, że tydzień temu wygrałem turniej tenisowy w Albuquerque!) Miałem już dwa laserowe zabiegi chirurgiczne na oba oczy, czyli mam teraz małe otwory w źrenicach, które to otwory służą jako regulatory ciśnienia w oku. Ponieważ otwór, który stworzyła ewolucja (a może Jezusicek czy jakiś inny żydowski bożek?! ) został zamknięty przez zmniejszający się kąt oczny (czy to z powodu wieku czy jakiegoś innego powodu), taki nienaturalny otwór w górnej źrenicy teraz przejmuje tę funkcję.

  Mój chirurg powiedział, że dobrze się stało, że zostałem dość wcześnie zdiagnozowany z „wąskimi kątami”, bo przez ten zabieg chirurgiczny uniknąłem potencjalnie poważnego uszkodzenia wzroku, a nawet ślepoty.

  Ale taka chirurgia laserowa („laser iridotomy”) jest tylko i wyłącznie profilaktyczna: nie poprawia ona aktualnego stanu wzroku. I nie jest to koniec mojej przygody z moimi oczami. Okazuje się, że w lewym oku mam pewne uszkodzenia albo wczesną degenerację, która wymaga interwencji innego specjalisty. (Podobno oko ludzkie jest tak skomplikowane, że wymaga łącznie aż siedmiu różnych specjalistów. Czyli w moim przypadku, muszę mieć wizytę u innego specjalisty: „retina/vitreous specialist”.)

  No i właśnie jestem w trakcie załatwiania takiej wizyty. Wydałem już ok. $800 i to przy tzw. „pełnym amerykańskim ubezpieczeniu”, bo ze względu na wiek kwalifikuję się na tzw. „Medicare” plus „supplemental insurance”, za które oczywiście muszę płacić, ok. $200 miesięcznie, mimo że jest ono niby „bezpłatne” dla seniorów. (To taki kolejny jankesowski szwindel. Cywilizowane kraje jak Norwegia czy Kanada mają prawdziwie bezpłatne systemy ubezpieczeń zdrowotnych dla wszystkich obywateli, ale „bogaty” Jankestan nie jest w stanie zaoferować takiego ubezpieczenia nawet dla startych dziadków i babek.)

  Ale gdybym nie miał Medicare, nie wiem czy byłbym w stanie kontynuować takie nie kończące się wizyty u różnych specjalistów od fenomenalnie skomplikowanego organu ludzkiego jakim jest oko.
  Następną wizytę mam mieć za 3-4 tygodnie.

  Pozdrawiam,

  Kaźmir z Gaju Dębowego i za ok. 2 miesiące z Lasu Borealnego i Jeziora Cygnet w Kanadzie, pachnącej żywicą.

  Polubione przez 1 osoba

 15. No i Nadal nadal niszczy przeciwników i nie bardzo wiadomo, kto go teraz może zatrzymać przed zdobyciem absurdalnego, jedenastego tytułu mistrza French Open. Właśnie wygrał z malutkim Schwartzmanem z Argentyny, który, choć tylko 170 cm „wysoki” to ma olbrzymią wolę walki i znakomite umiejętności techniczne. (Kiedyś pokonał naszego ogromnego, 2-metrowego Janowicza, co było dość żenujące dla wschodzącej polskiej „gwiazdy” tenisa.)

  Polubienie

 16. KAZ teraz jestem ostrożny w temacie Hurkacza itp po tym jak Janowicz też się zapowiadał a wyszło jak zwykle .
  A tam Nadal , Roger z otyłą żonką .
  To były czasy i tennis .Dziś nie ma takich wirtuozów .

  Polubienie

 17. Pamiętam ten mecz .Tak tak PRL transmitował żydki durnowate a nie jak pierd… że był tylko ocet .ależ to było spotkanie .Pazury obgryzałem jak jasna cholera.

  Polubienie

 18. Moje (poranne) wolne myśli na wolnym blogu.

  Z listu do mojego starego znajomych z lat studenckich.

  Piszesz, że cieszysz się, że Rosja przegrała i że Chorwacja wygrała.

  Ja nie.

  40 lat temu, z pewnością cieszyłbym się, że „ruskie” przegrały. Teraz już nie. Po latach doszedłem do pewnej prawdy i nie mogę pozwolić sobie już więcej na rusofobię. Jestem zaszokowany moja dawna niewiedzą i naiwnością.

  Bardzo się cieszę, że Rosjanie znakomicie przygotowali Mistrzostwa Świata, lepiej niż ktokolwiek przedtem, tak dobrze, że Jankesi chyba nie będą mogli im dorównać, nawet za 8 lat. Bardzo się cieszę również dlatego, że wbrew prymitywnej, wulgarnej, wścieklej, patologicznej, rusofobicznej, jankesowskiej (i polakatolickiej i innej, szczególnie angielskiej) propagandzie, Rosjanie odnieśli znakomity sukces również dlatego, że doszli do ćwierćfinału, gdzie przegrali dopiero po dogrywce w rzutach karnych. I w ten sposób zamknęli mordy zawodowym rusofobom na Zachodzie, którzy uważali, że Rosjanie nie tylko nie mają żadnych szans na żadne zwycięstwo (bo to „najgorsza drużyna na Mistrzostwach”) ale że nie mają też prawa do organizowania takiej imprezy i że powinna ona być zbojkotowana przez tzw. „wolny Zachód”.

  Jankesi mogli i mogą sobie bojkotować albo nie: kompletnie się nie liczą obecnie w piłce nożnej i nawet się nie zakwalifikowali do Mistrzostw. (Przegrywając, miedzy innymi, nawet z Kostaryką!)

  Jankesowskie głupiaste media przez cały czas ignorowały największą imprezę sportową na świecie, jaką są Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, bo w Jankestanie robi się wszystko, żeby pospólstwo jankesowskie nie dowiedziało się o żadnych sukcesach Rosji, nawet w sporcie. Dopiero jak Rosja przegrała, od razu medialna mafia jankesowska podała wiadomość, że „mały kraj” (który według jankesowskich znawców piłki nożnej był „underdogiem”) pokonał Rosję. Czyli znowu ktoś pokonał „Wielkiego Potwora”, jakim jest Rosja. Czyli znowu Ameryka (i faszystowsko-katolicka Chorwacja) dobra – a Rosja zła, jak zawsze.

  Na szczęście obecna FIFA jest w miarę niezależna od Jankesów i innych rusofobów i wie dobrze, że Rosja jest złotą okazją dla międzynarodowej rywalizacji w piłce nożnej. FIFA i miliony ludzi na całym świecie maja teraz niezbity dowód, że Rosja posiada już znakomite zaplecze sportowe i potencjalnie wielu tak znakomitych piłkarzy jak Gołowin i Czeryszew, jeden z najlepszych strzelców na obecnych Mistrzostwach. I FIFA ukarze chorwackiego neo-faszystę, Widę, za jego neo-faszystowskie okrzyki po ostatnim meczu:

  https://www.rt.com/sport/432315-fifa-investigation-vida-glory-ukraine/

  Amigos, stay free and happy!

  Kaźmir ze Świętego Gaju Dębowego wyciętego w pień przez katolickich barbarzyńców.

  Polubione przez 1 osoba

 19. Andrzej: „Ależ Kaźmir, proszę opisz Twoje spostrzeżenia ad marihuany leczniczej, chętnie poczytam i zapamiętam.

  Ależ Andrzeju, taka wiedza jest zbyt cenna żeby bablać o niej w internecie, nawet na Blogu Przemexa.

  Cenna i osobista, bo osobiście jeździłem do Kolorado, żeby porozmawiać z tymi, którzy znają Cannabis na co dzień z „dotyku”, a nie ze słuchania bablania o niej w mediach. I to w ten sposób trzeba eksperymentalnie ustalić dla siebie najbardziej optymalną kombinację CBD i THC. Ale to tylko jeden problem.

  I nie bablać. Silence is golden, Amigo. (Jak to kiedyś tak wspaniale śpiewali Angole z zespołu The Tremeloes. Ah, przyjacielu, co to były za czasy!)

  Od takiego bablania jak np. w radiu TOKFM czy telewizji TVN, nie mówiąc o rządowych mediach, już mi łeb pęka. Oni wszyscy tam tak pięknie i namiętnie po polsku mówią. I pamiętają o tym, aby w co drugim zdaniu użyć jakiegoś angielskiego wyrazu albo wyrażenia dla porażenia błyskotliwością swą słuchaczy swoich, mimo że prawie zawsze źle wymawiają te wyrazy i wyrażenia. (Nie wiem czy zauważyłeś, na przykład, że każdy w Polsce źle wymawia wyraz „leasing”? A takich przykładów mógłbym podać setki.) Zapominają ciągle, że nie o pierdzenie werbalne tu chodzi, szczególnie takie zgnojone anglicyzmami.

  Ale może i ja zaczynam pierdzieć werbalnie, więc kończę żeby wstydu oszczędzić.

  Polubienie

 20. $2.13 za galon to oczywiście mało, ale u nas w Nowym Meksyku można już kupić galon za $1.82!

  Ciekawe kto na tym najwięcej straci. Rosjanie się specjalnie nie przejmują, bo dostosowali jakoś gospodarkę do ceny $40+ za baryłkę. Najbardziej robią w portki (a właściwie w dżalabije czy jakieś szarawary) Arabowie z Arabii Saudyjskiej. Kiedy cena za baryłkę spadła do ok. $43 podczas przesilenia zimowego, 3 tygodnie temu, turbany wpadły w panikę.

  Jak mój stary znajomy z PRL mawiał, „ta swołocz kiedyś się doczeka: wróci do piachu skąd wyszła i będzie musiała piach wpierdalać” Szkoda tylko bardzo kobiet i dzieci muzułmańskich.

  Polubienie

 21. „Kiedy oficjalne władze w Warszawie zniżyły się do poziomu otwartej rusofobii, ludzie z Rosji wyraźnie widzieli, jak sprzeciwia się temu Gdańsk. I jesteśmy bardzo wdzięczni, że w Gdańsku nie zniesiono ani jednego pomnika żołnierzy Armii Czerwonej, a sam Adamowicz co roku — od 1995! — składał kwiaty na cmentarzu żołnierzy radzieckich, niezmiennie mówiąc dziennikarzom, że „nie wolno nam zapominać, iż to właśnie ZSRR i wszystkie jego narody poniosły największe straty w walce z nazizmem”. Kiedy rok temu nieznani napastnicy obrzucali kamieniami samochód turystów z Kaliningradu, pan Adamowicz zaprosił poszkodowaną rodzinę do Urzędu Miasta i osobiście ją przeprosił”. (Sputnik Polska)

  Polubienie

 22. Wypowiedź na FB, godna zacytowania tu i na wszystkich wolnych polskich portalach: (Dotyczy przygotowywanej książki Adama Ciocha o kryminalnej postawie Jana Pawła w sprawie pedofilii. Adam Cioch: „współautorstwo 2 z bodaj 4 krytycznych książek o JPII, jakie ukazały się po polsku, zobowiązuje”.)

  Krzysia Golanska:

  „Bardzo dobrze, że JP2 pod koniec swojego życia był ciężko chory i cierpiał choć uważam, że to zbyt mała kara za całe zło, które wyrządził swoim nędznym żywotem cwanego klechy. Pewno niektórzy zaczną zachwycać się kolejnym cwaniakiem jakim jest Franek, a przecież nie tak dawno Franek sam podpisał nakaz ukrywania kleszej pedofilii.

  To tylko polski boży ludek daje się nabrać na te wszystkie propagandowe manipulacje tego dyktatora i jego poprzedników. Faktycznie te jego wypowiedzi w sprawach, kobiet, LGBTQ czy pedofilii to fałsz, obłuda i zakłamanie.

  Zgadzam się z opiniami R.Czarneckiego i również uważam, że PO to PiSbis. To identyczna religijna sekta, która tylko wymienia się z PiSem przy wspólnym z klerem korycie władzy i dobrobytu. To identyczne zło jak PiS. Takim ludziom jak Tusk, Schetyna i ich koalicjantom nie powinno się ufać i takich nie powinno się wybierać. Niestety ostatnie wybory samorządowe pokazały, że Polacy wciąż głosują na kościelną „dżumę”, albo na kościelną „cholerę”.

  Ta ostatnia prokościelna propozycja PO świętowania na cześć bardzo złego człowieka potwierdza, że PO to PiSbis.

  Polubienie

 23. Ostatnia już moja odpowiedz .Hasło wyluzuj zdecydowanie w kierunku KAZ ale czy ktoś ma tyle odwagi aby mu to powiedzieć trochę prawdy w oczy że jest agresywny i nerwowy co było widać w jego wczorajszych wpisach do mnie gdzie mnie bez powodu ten intelektualista zaatakował .
  Mam lepsze rzeczy do roboty wokół mojej posesji idzie wiosna nawet już przyszła Wczoraj 11 stopni było niż czytanie nerwowego intelektualisty z USA pod moim adresem broniącego niby polskiego rządu .Dla niego może być polski i patriotyczny .To jego zdanie ale niech ma szacunek do innych poglądów .A co to ja nie znam wykształconych ludzi doktorów – lekarzy , adwokatów .Oni wszyscy wykształcili się w mojej wiosce za czasów PRL chodząc do tamtejszego liceum .Wszyscy do dziś w większości .Gdy ich spotykam jak przyjeżdzają to pogadają .Nikt z nich się nie wywyższa bo wykształcony.
  kto myślący po przeczytaniu wczorajszych wpisów sam się domyśli jaki charakter ma prawdziwy kAZ intelektualista z USA.
  Żegnam
  PS .Wróciłem od piątej rano po biegach to jeszcze sobie poczytałem ale za chwilę kasuje z ulubionych również portal Tadzia . Życie ma się jedno .Szkoda zdrowia na politykę.
  Żegnam.

  Polubienie

  • Ten cały KAZ ciągle wstawia tu fragmenty angielskiego i pisząc do mnie z góry każe mi to tłumaczyć na polski z google . Gdybym był złośliwy napisałbym do niego odpowiedz po niemiecku(bo po 20 latach pobytu w Niemczech) znam ten język perfekcyjnie kazałbym mu szukać tłumaczenia w wujku google jak on do mnie napisał całkowicie mnie opluwając.
   Pytanie tylko brzmi po co mam to robić ?
   Tu jest Polska mimo że rządzona przez żydów.Moja ojczyzna i tu króluje język polski dlatego żadnych wstawek po niemiecku nie będę robił ani się chwalił znajomością niemieckiego bo nie ma czym się chwalić tym bardziej że angielski i niemiecki to są tak proste języki że nawet małpa w ZOO się ich nauczy jak zechce co innego polski można powiedzieć najtrudniejszy język świata .Ta wypowiedz w ramach uzupełnienia pierwszego wpisu.

   Polubione przez 1 osoba

 24. Niewyobrażalna gigantyczność i magia wszechświata w tym wideo produkcji NASA. I pomyśleć, ze ta niewyobrażalna gigantyczność i magia wszechświata zostały stworzone przez jakiegoś nieuka żydowskiego i jego mściwego, zawistnego i morderczego Ocieca:

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.