Uwagi

Tutaj można wrzucać wszelkie uwagi, odnośnie naszej strony, moderacji dyskusji, wyglądu, itp.  Opinie o innych stronach, blogach, forach internetowych czy tamtejszych komentatorach. A także ważne wiadomości, pytania, prośby.

 

Reklamy

17 odpowiedzi na „Uwagi

 1. Andrzej Pucyn pisze:

  PAZiuchna był chyba na WPS dziś na browarach bo pierwszy raz w histori dal mi lajka .Zresztą mu napisałem dziś że coś musiał wypić że mnie zalajkował .
  Panowie dobra rada : nie pijcie taniej wódki bo jednak ta droga jest po prostu cymes . Po piwie tylko dynka boli a dobra wódeczka ist wunderbar .

  Polubienie

 2. Polak-Słowianin pisze:

  Nawet dobrze, że PZ o tym napisał. Jeśli ustanawia się paragrafy prawa w sposób umożliwiający (np. poprzez użycie sformułowań dających szeroką możliwość ich interpretacji) szykanowanie kogoś „prawem”, czy „zgodnie z prawem” i w ogóle wprowadza się takie „prawo” umożliwiające zniszczenie komuś życia to znaczy, że daje się wtedy komuś możliwość korzystania z tego. „Sąd” będzie mógł wzywać językoznawców i specjalistów, którzy będą ustalać czy oskarżony dopuścił się już „wzniecania” [nienawiści lub wrogości], czy może jednak nie. Oczywiście gojowi wmówi się, że wszystko to jest stworzone dla jego dobra (no i przy okazji adwokaci „dobroczyńcy” goja zarobią na swoją „skromną kromkę chlebka”). Przemek też dopiero co pisał o tzw. „wolności słowa”. Być może i ten profesor Płatonow myślał, że korzysta jedynie z legalnie przysługującej mu wolności słowa a tu taka niespodzianka.

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Nie ma wolności słowa. Właściwie to nie ma jej nigdzie. Spróbuj na przykład w Rosji publicznie skrytykować dogmaty prawosławne, to będziesz miał problem…
   Andrzej wspomniał o cipkach Pussy Riot. Mówi się, że to amerykańska prowokacja, ale mnie to za bardzo nie przekonuje. Równie dobrze stać za tym mogła sama cerkwia(i być może niektóre sprzyjające jej kręgi rządowe) aby mieć powód do zmiany ustawodawstwa na swoją korzyść.

   No ale w takim świecie żyjemy, że tu nigdzie nie ma za dobrze.

   Polubione przez 1 osoba

 3. Jurek pisze:

  oj chłopczyki 🙂 lajka nie dostali od Kosiura i beczą 🙂

  Właśnie uwarzyłem smalczyk z cebulką , ogóreczek kwaszony i borowik marynowany stoi w spiżarce. Dawaj tu Andrzejku z tą wunderbarną wódeczke . Zdrowsze to to od lajków 🙂

  Polubienie

 4. Andrzej Pucyn pisze:

  Polaku – Słowianinie nie wiem czy to ty czy ktoś inny ale nieżle kogoś z tym nickiem opierd… na WPS PZ

  Polubienie

  • Polak-Słowianin pisze:

   Andrzej,
   WIEDZ, że to nie ja. Już o tym kiedyś wspomniałem – NIE PISZĘ na WPS po tym co zrobiono Kazowi. Poza tym nie mam nad czym „beczeć” ponieważ wpis PZ „Syjoniści w Moskwie atakują działaczy ruchu słowiańskiego” ma ten plus, że pokazuje jak potrafią mścić się zaniedbania natury prawnej.
   DO WIADOMOŚCI: Andrzej (opolczyk), Andrzej, Kaz, Przemek.
   Od następnego wpisu piszę pod nickiem nyja999.
   Za dużo zamieszania powstaje w związku z tym moim nickiem „Polak-Słowianin”.

   Polubienie

   • przemex pisze:

    Albo są to zaniedbania rzeczywiste wynikające z niedopatrzenia przez rosyjskiego ustawodawcę. Albo celowe niedopatrzenie, po to by stworzyć sobie furtkę prawną dla ewentualnego unieszkodliwiania ludzi w jakiś sposób niewygodnych dla władzy czy różnych grup interesu. Taki przepis o mowie nienawiści można interpretować dowolnie. Nawet rzeczowa krytyka, podparta argumentami może być podciągnięta pod „mowę nienawiści”. Oczywiście nie dotyczy to tylko Płatonowa, bo każdy może paść ofiarą takiego „prawa”.
    Przy czym nie twierdzę znowu, że za tym stał Putin. Nie jest dyktatorem i nie wie o wszystkim co dzieje się w państwie. Nie sądzę by stał za takimi działaniami milicji, to nie jego obszar działania.

    Polubione przez 1 osoba

    • Andrzej Pucyn pisze:

     Przemku bez jaj .Putin o tym nie wiedział bo to nie jego obszar działania .Nie róbmy jaj z poważnych rzeczy bo ktoś napisze że zesłanie cipek do piekła bo tak to można nazwać to nie Putin tylko sądy bo Putin wpływu na sądy nie ma .
     Taka akcja nie jest możliwa bez zielonego światła ze strony Putina .
     Gdyby jednak nie wiedział to już powinien wyciągać konsekwencje .
     Putin to jest ktoś a nie pierdzident Duda .

     Polubienie

     • Andrzej Pucyn pisze:

      Dyktatorem nie jest ale ma spore uprawnienia jako prezydent Rosji .

      Polubienie

     • przemex pisze:

      W dalszym ciągu nie sądzę by wiedział co dokładnie robi taki czy inny komisariat milicji czy prokuratura w tej czy innej części Rosji. Rosja to ogromny kraj, to nie Andora czy Monako lub Liechtenstein. Nie ma kryształowej kuli w gabinecie, dzięki której oraz specjalnym zaklęciom wie co się dzieje w czasie rzeczywistym tu czy tam. To nie jest bóg. Ma wpływ w obszarach, które gwarantuje mu konstytucja, po za tym jego wpływ jest ograniczony, pośredni(po przez swoich ludzi na stanowiskach, ale tu zachodzi czynnik korupcji) lub zerowy.

      Polubienie

 5. kanassatego pisze:

  Paul Craig Roberts unloads:

  „The crazed morons in Washington are risking the life of the planet. The presstitutes are worse than the whores that they are. They never question the path to war; they only amplify it. Washington’s craven, cowardly, moronic vassel states in UK, Germany, France, Italy, Netherlands, Belgium, Poland, and the rest of the EU/NATO idiots are, by their cooperation with Washington, begging for their own destruction.

  Nowhere in the West is there a sign of intelligence.
  Will Washington follow Adolf Hitler’s folly and march into Russia?”

  Końcowe uwagi tego słynnego krytyka Usraela w jego dzisiejszej publikacji na portalu CounterPunch.

  Polubienie

 6. Andrzej Pucyn pisze:

  jeżeli ktoś chce zobaczyć moje jajca z tadziem po wypiciu pol litra i malpeczki to tutaj :
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2017/10/02/pala-po-demokracji/#comment-122797
  ale się tadziu wkręcił ha ha ha .
  grzanek się wkurw….. jajca to mój żywioł zwlaszcza po ukocchanej wodeczce .

  Polubienie

 7. kanassatego pisze:

  John Whitehead, amerykański dziennikarz i autor książki o tym, jak rząd amerykański prowadzi wojnę z własnymi obywatelami, opublikował dziś przerażający artykuł o przestępczości rządu amerykańskiego:

  https://www.counterpunch.org/2017/10/19/the-experiment-in-freedom-is-failing/

  Z artykułu powyższego wybrałem taki fragment dla ilustracji argumentu Whitehead’a:

  The U.S. government now poses the greatest threat to our freedoms. More than terrorism, more than domestic extremism, more than gun violence … the U.S. government remains a greater menace to the life, liberty and property of its citizens than any of the so-called dangers from which the government claims to protect us.

  Czyli:
  Rząd amerykański jest obecnie największym zagrożeniem dla wolności (obywateli USA). Bardziej niż terroryzm, bardziej niż krajowy ekstremizm, bardziej niż przestępczość przy użyciu broni … rząd amerykański jest większym zagrożeniem dla naszego życia, wolności i własności prywatnej niż jakiekolwiek niebezpieczeństwa, przed którymi nasz rząd twierdzi, że nas ochrania.

  Polubione przez 1 osoba

 8. kanassatego pisze:

  Ponieważ jest wielka cisza na morzu, wrzucam 2 cytaty. Nie mam żadnego zamiaru cokolwiek sugerować cytując te wypowiedzi, dlatego nie podaję autorów. Jedynym powodem jest to, że właśnie minęło święto 11. listopada.

  „Jak pamiętamy 11 listopada nie wydarzyło się nic istotnego z punktu widzenia kreowania niepodległych władz nowego kraju. Może poza symbolicznym, i raczej groteskowym aktem, który odbył się w prywatnym mieszkaniu Józefa Ostrowskiego, członka Rady Regencyjnej, gdzie nastąpiło „przekazanie władzy wojskowej” Józefowi Piłsudskiemu”.

  „Polacy są ślepi na rzeczywistość od dawna. Powstanie II Rzeczypospolitej, czyli jak się przyjęło powszechnie mówić odzyskanie niepodległości, w największym stopniu zawdzięczamy komunistom. Komunistom i socjalistom”.

  Polubienie

 9. kanassatego pisze:

  Cd:

  „Tym, co zmusiło mnie do napisania tej książki, jest fakt, że kult Piłsudskiego nie tylko zaszkodził nam w przeszłości, przyczyniając się walnie do szybkiej utraty wywalczonej niepodległości i obłędu maksymalizowania wojennych strat aż do granicy biologicznej zagłady, ale szkodzi nam także i dziś. Cofa nas w rozwoju. Niszczy to, co stanowi naszą cywilizacyjną odrębność, co decyduje o naszej wyjątkowości, co nam pozwoliło odnieść największy sukces w dziejach, jakim było odzyskanie i obronienie niepodległości po I Wojnie Światowej – i co powinno pozostać, jak za dawnych czasów, podstawą polskości: Polski republikanizm”.

  Polubienie

 10. kanassatego pisze:

  Nie wiem czy była już tu dyskusja a przynajmniej wzmianka na temat portalu Avaaz. Warto o nim przypominać i może czasami z niego skorzystać:

  https://secure.avaaz.org/page/pl/

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s