Pogaduchy, czyli rozmowy o wszystkim i niczym.

Tutaj można prowadzić luźne dyskusje, pogaduszki o wszystkim i niczym. Dyskusje nie związane z treścią wpisów. Zamieszczać ciekawe informacje, linki. I generalnie mówić o wszystkim co wam leży na wątrobie… 😉

Reklamy

7 114 thoughts on “Pogaduchy, czyli rozmowy o wszystkim i niczym.

 1. 10-letnia dziewczynka, która zapobiegła wojnie pomiędzy ZSRR i USA.

  Samantha Reed Smith urodziła się w miejscowości Houlton, stan Maine w USA. W wieku dziesięciu lat w jednym z artykułów czasopisma “Times” Samantha przeczytała, że Jurij Andropow stwarza zagrożenie dla USA i pod jego kierownictwem Związek Radziecki może rozpocząć wojnę przeciwko Stanom Zjednoczonym. Po czym Samantha zapytała się mamy: “Czemu wszyscy się boją pana Andropowa? Czemu nikt nie zapyta go, czy planuje zaatakować nasz kraj?” Matka w ramach żartu poleciła córce, zapytać u źródła.


  Samantha Smith

  Samantha wzięła tę poradę na poważnie i wysłała Jurijowi Andropowi list o następującej treści:

  “Szanowny Panie Andropow!

  Nazywam się Samantha Smith. Mam dziesięć lat. Gratuluje Panu nowego stanowiska. Bardzo się martwię rozpoczęciem wojny nuklearnej pomiędzy Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi. Pan jest po stronie wojny czy nie? Jeśli Pan jest przeciwko wojnie, proszę mi powiedzieć, jak Pan zamierza zapobiec tej wojnie? Pan oczywiście nie musi odpowiadać na to pytanie, jednak chciałabym wiedzieć, dlaczego Pan chce podbić cały świat, albo conajmniej nasz kraj. Pan Bóg stworzył ziemię, żebyśmy mogli wszyscy razem żyć w pokoju i nie walczyć ze sobą.
  Z poważaniem, Samantha Smith”.

  List Samanthy został wysłany do ZSRR w listopadzie 1982 roku, na początku 1983 roku opublikowano go w radzieckiej gazecie “Prawda”, a już wiosną 1983 roku Samantha dostała odpowiedź od Jurija Andropowa. W swoim liście zauważył on, że Samantha jest bardzo odważną i uczciwą dziewczyną, podobną do Becky, koleżanki Toma Sawyera ze słynnej książki Marka Twaina. W piśmie przekonywał, że w Związku Radzieckim wszyscy chcą pokoju dla siebie i narodów na świecie. Na końcu swojego lista Jurij Andropow zaprosił Samanthę do ZSRR, żeby dziewczyna miała możliwość poznać kraj, spotkać się ze swoimi rówieśnikami, odwiedzić międzynarodowy obóz “Artek” i przekonać się do tego, że ludzie w Związku Radzieckim są po stronie przyjaźni między narodami.

  Podróż do ZSRR

  W lipcu 1983 Samantha z rodzicami przyleciała do Związku Radzieckiego, gdzie spędziła dwa tygodnie. Jurij Andropow, będąc wtedy ciężko chory, nie mógł się z nią spotkać, lecz rozmawiali przez telefon. Środki masowego przekazu uważnie śledziły wizytę Samanthy. Przed powrotem do domu, dziewczynka z uśmiechem na twarzy wykrzyknęła po rosyjsku: “Będziemy żyć!” („Budiem żyt’ !”).

  Podróż do ZSRR zainspirowała ją do napisania książki pod tytułem: „Moja podróż do ZSRR”. Dziewczyna opisała w niej wszystko, co widziała na własne oczy i wysnuła wniosek: „Oni są tacy sami jak my”. Właśnie Samancie zawdzięcza swoje powstanie termin „dyplomacja dziecięca”.

  Pamięć o Samancie

  Na nieszczęście, Samantha Smith poniosła śmierć w bardzo młodym wieku. W sierpniu 1985 wraz ze swoim ojcem wracała z Anglii po zakończeniu show Roberta Wagnera, gdzie grała jedną z ról.

  Przy słabej widoczności samolot nie trafił w pas startowy i rozbił się. Zginęli wszyscy znajdujący się na pokładzie: dwóch pilotów i sześciu pasażerów. W stanie Maine pierwszy poniedziałek czerwca oficjalnie jest celebrowany, jako dzień pamięci Samanthy Smith.

  W październiku 1985 matka Samanthy założyła Fundusz Samanthy Smith, który zajmował się organizacją wycieczek radzieckich uczniów do USA. W Moskwie z kolei został założony Centrum Dyplomacji Dziecięcej im. Samanthy Smith. W 1986 roku w mieście Augusta (stolica stanu Maine) ustawiono pomnik Samanthy Smith. Poza tym jej imię noszą: ścieżka w obozie Artek, szczyt górski na Kaukazie, amerykańskie podstawówki i ulice w byłych republikach ZSRR.

  https://zalajkowane.pl/samantha-smith/

  Polubione przez 1 osoba

  • Niektórzy twierdzą, że katastrofa lotnicza, w której zginęła Samantha Smith była sprokurowana.
   Amerykańska młodzież musiała wierzyć w imperium zła zagrażające USA, a więc żadnych wyłomów w świadomości wkraczających w życie ludzi.
   Kto wie?

   Polubienie

 2. Nacjonalizm Zadrużny

  Kim Dzong Il
  ”Zachować charakter oparty
  na ideach Dżucze i narodową
  specyfikę w rewolucji i
  budownictwie nowego
  społeczeństwa
  Strona 13

  W narodowej specyfice nasza partia widziała ważną podstawę narodowej
  konsolidacji. Miłować swój naród i cenić swój charakter narodowy – oto jest
  ogólny psychologiczny nastrój wszystkich, którzy należą do danego narodu, a
  to ma ważne znaczenie dla jego zwartości i jedności. Prawdziwi komuniści
  Korei od samego początku walki rewolucyjnej przywiązywali wielką wagę do
  narodowego charakteru i aktywnie walczyli o zwartość różnych warstw ludności
  na bazie cech narodowych. Dzięki temu mogli oni pomyślnie współpracować z
  nacjonalistami. Imperialiści i różni reakcjoniści, usiłując zasiać wewnątrz
  narodu ziarno wrogości i waśni, rozprawiają, że jakoby między komunizmem a
  nacjonalizmem istnieje bezdenna przepaść nie do pokonania, ale w gruncie
  rzeczy zarówno komunizm jak i nacjonalizm mają jednakowe wspólne cechy i
  dążenie – miłość do Ojczyzny i narodu. Nie można osiągnąć narodowej
  konsolidacji wówczas, gdy’ postępowe strony nacjonalizmu są ignorowane i
  odrzucone a tylko jest uwzględniana jego ograniczoność. Komunizmowi nie
  przeciwstawia się nacjonalizm w ogóle. Jemu przeciwstawia się burżuazyjny
  nacjonalizm, którego zwolennicy ubierają się w togę nacjonalistów i
  podporządkowują interesy ogólnonarodowe interesom mniejszości –
  przedstawicielom klas eksploatatorskich, a także jemu przeciwstawiają się
  narodowy egoizm i narodowy szowinizm. My, biorąc za podstawę nasze ogólne
  wspólne cechy czyn’ miłość do narodu i troskliwy stosunek do swojego
  narodowego charakteru, wystąpiliśmy jako inicjatorzy współpracy i zespolenia z
  nacjonalistami, nieustannie pomagaliśmy im wejść na drogę patriotyzmu, co
  pozwoliło im wnieść duży wkład w walce o narodową niezawisłość i socjalizm,
  dzieląc razem z komunistami wspólny los w tej walce.

  Polubienie

 3. Pjongjang, 6 października (KCNA) – rzecznik MSZ.

  Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna wydała w niedzielę następujące oświadczenie:

  W dniu 5 października, po wstępnym kontakcie 4 października na podstawie porozumienia między obiema stronami – KRLD i USA przeprowadziły negocjacje na szczeblu roboczym w Sztokholmie, w Szwecji.

  Do negocjacji podeszliśmy z oczekiwaniami i optymizmem, że strona amerykańska będzie myślała i działała we właściwy sposób, ponieważ sama uporczywie prosiła o otwarcie negocjacji – wysyłając powtarzające się sygnały, że jest gotowa do dialogu opartego na nowych metodach i twórczych rozwiązaniach.

  Jednak, jak się okazało – banalne stanowisko przedstawione przez delegatów strony amerykańskiej podczas negocjacji sprawiło, że poczuliśmy się zawiedzeni.
  Na nasze konkretne oczekiwania zaproponowana została pusta nadzieja, a więc wzbudziło to u nas wątpliwości, czy Stany Zjednoczone naprawdę chcą i są w stanie nawiązać dialog.

  http://krld.pl/krld/czytelniateksty/biuletyny//398%20-%20Fate%20of%20DPRK-U.S.%20Dialogue%20Depends%20on%20U.S.%20Attitude-%20DPRK%20Foreign%20Ministry%20Spokesperson.pdf

  Polubienie

 4. Nawiedzeni „narodowcy”.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/10/07/konferencja-traktat-wersalski-znaczenie-polityczne-i-kulturowe-dla-narodow-slowianskich/comment-page-1/#comment-177237
  Pamiętajmy, Matka Boża powstrzymuje karę, jednak miłosierdzie jest warunkowe. Ku nawróceniu i pokucie otrzymaliśmy z Nieba szereg duchowych środków. Matka Boża Fatimska wskazała wyraźnie codzienne odmawianie Różańca, nabożeństwo pierwszych sobót, poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. – Czy te warunki zostały spełnione? Rosja się nie nawróciła a następstwa jej błędów rozsiane są po całym świecie – utrwalone grzechy społeczne sprzyjają popadaniu w grzechy indywidualne. – Prędzej przy później przyczyni się to do upadku naszego narodu, jeśli nie odpowie on pokutą i nawróceniem.” Sławomir Olejniczak prezes IESiR”

  Polubienie

 5. Andrzeju,

  Na kogo głosujesz w wyborach? Bo ja na komunistów i narodowych socjalistów. Gdyby jeszcze tacy byli na scenie politycznej. 😂

  Chociaż z Koszalina podobno startuje kandydat Komunistycznej Partii Polski. Chce likwidacji IPN i odwołuje się do PRL. 😀

  Polubienie

  • „Andrzeju,
   Na kogo głosujesz w wyborach? Bo ja na komunistów i narodowych socjalistów. Gdyby jeszcze tacy byli na scenie politycznej. 😂”

   Przemku … .

   Dziękuję za to pytanie.

   Powiem tak, ja nie chodzę na wybory do knesejmu (jedynie czasem uczestniczyłem w lokalnych, kiedy znałem osobiście kandydata).

   Jeśli chodzi o komunistów i narodowych socjalistów, to jest mi z nimi po drodze.
   Jednakże głosowanie na nich w obecnym stanie rzeczy nic nie daje, a tylko robi frekwencję mafii pookrągłostołowej.
   Wpuszczenie na listy niektórych komunistów i narodowych socjalistów jest czystym zabiegiem socjotechnicznym.
   System wie, że nie stanowią oni realnego zagrożenia i traktuje ich, jak przysłowiowy kwiatek u kożucha.

   Mafia pookrągłostołowa potrzebuje mandatu – inaczej frekwencji do zawiadywania ludem tubylczym między Odrą a Bugiem i dalszego niszczenia dorobku jego wcześniejszych pokoleń (chociaż nie wiele tego zostało, oj bardzo niewiele).
   Więc poprzez uczestniczenie w tej wyborczej farsie przykładamy my również do tego rękę.

   Trzeba wiedzieć, że obecny reżim i tak zrobi, jak zaplanował, a gdy sytuacja będzie wymykała mu się z pod kontroli, to przejdzie na sterowanie ręczne, np. w trakcie liczenia kart, podobnie, jak to uczyniono w trakcie referendum ogólnokrajowego w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

   Wiele już razy pisałem, że bez istotnych wstrząsów gospodarczych i w wyniku ich politycznych (łącznie z przelewem krwi) w skali Europy (w tym Unii) nic istotnego też się nie wydarzy.
   Obecnie jakikolwiek zryw w Polsce zostanie stłumiony na wzór Jugosławii.

   Zatem tylko w sposób pokojowy praca u podstaw nad uświadamianiem (bez udziału w prowokacjach) i czekanie na sprzyjający moment. Historia jest cierpliwa, ma czas.
   On (odpowiedni czas) przyjdzie, a wtedy prawdziwi Polacy będą potrzebni.

   Pozdrawiam … .

   Polubienie

 6. Jotazet1
  5 godzin temu
  A grunwaldowcy to nawet podają nazwiska na kogo głosować
  Też możesz przepytać przewodniczącego Bartosza Bieszczada na okoliczność wyborów
  Stanowisko ZPR „Grunwald” w sprawie wyborów do Sejmu i Senatu 2019

  ZPR „Grunwald”, przez wzgląd na dobro kraju, konieczność odzyskania suwerenności i poprawy położenia szerokich wartsw społecznych z ubolewaniem oświadcza, że żaden z zarejstrowanych komitetów wyborczych nie spełnia jego podstawowych oczekiwań. W związku z tym nie może udzielić poparcia żadnemu z nich. „Stare ugrupowania”, wywodzące się z dawnej „Solidarności” (PiS i KO) stanowią ekspozyturę interesów obcych państw (głównie USA i RFN), podczas gdy „nowe siły” (Lewica i Konfederacja) są przesiąknięte pochodzącym z Zachodu liberalizmem obyczajowym lub gospodarczym i ich dojście do władzy oznaczałoby dalszy i jeszcze głębszy demontaż państwa i wyprzedaż jego zasobów.

  Jednakże, zdając sobie sprawę z konsekwencji wyboru „większego zła” oraz że faktu, że wśród różnych komitetów wyborczych znajdują się kandydaci wyróżniający się i zasługujący na zaufanie, ZPR „Grunwald” wzywa swoich członków i sympatyków do:

  1) Wzięcia udziału w wyborach do Sejmu i Senatu 2019.

  2) Udzielenia poparcia dla poszczególnych kandydatów, którzy w Państwa okręgu wyróżnili się aktywnością, odwagą lub uczciwością i których poglądy i wypowiedzi są zbliżone do poglądów reprezentowanych przez Grunwald.

  3) W wypadku braku zaufanych kandydatów, do oddania głosu nieważnego poprzez skreślenie całej listy.

  4) Do nie oddawania głosów na komitety PiS / KO. PiS w trakcie swoich rządów wykazał się skrajną służalczością wobec interesów USA, państwa, które traktuje nasz kraj w sposób instrumentalny w agresywnej polityce przeciwko Rosji. Polityka taka jest skrajnie nieodpowiedzialna i może sprowadzić na nas największą w dziejach katastrofę.

  ZPR „Grunwald” poleca następujące kandydatury:

  Do Senatu:

  – Chełm – RĘKAS Konrad, dziennikarz

  – Warszawa – JARUZELSKA Monika Anna, wykładowca akademicki

  – Lublin (14) – MATEŃKA Wojciech, psycholog

  – Opole – SANOCKI Janusz Antoni, dziennikarz

  – Bielsko-Biała – JACHNIK Jerzy Witold, inżynier

  – Rzeszów – KARDASIŃSKA Marzena, pegagog

  – Częstochowa – KUBAT Krzysztof Piotr, rolnik

  – Sieradz – PIGŁOWSKI Dariusz Andrzej, inżynier

  – Lublin (16) – GÓRSKI Wojciech Jan, historyk

  Do Sejmu:

  – Warszawa – ZIĘTEK-WIELOMSKA Magdalena, prawnik, komitet nr 4, pozycja 17.

  – Koszalin – FABIAŃCZYK Lech, dziennikarz, komitet nr 3, pozycja 6.

  – Legnica – SAMBORSKI Tadeusz, historyk, komitet nr 1, pozycja 2.

  – Katowice (31) – GRONIEWSKA Małgorzata Krystyna, teatrolog, komitet nr 3, pozycja 7.

  – Sosnowiec (32) – NITWINKO Wojciech, politolog, komitet nr 3, pozycja 4.

  – Sosnowiec (32) – CYGAN Renata Aleksandra, księgowa, komitet nr 4, pozycja 9.

  – Rzeszów – LIPIŃSKI Zbigniew, publicysta, komitet nr 4, pozycja 9.

  – Konin – MACIEJEWSKI Eugeniusz, inżynier, komitet nr 7, pozycja 2.

  – Piotrków Trybunalski – OSTROWSKI Artur Zygmunt, nauczyciel, komitet nr 3, pozycja 2.

  – Kraków – KULIŃSKA Lucyna Michalina, pracownik naukowy, komitet nr 4, pozycja 27.

  ZPR „Grunwald” wzywa również do odrodzenia i odbudowy sił prawdziwej lewicy narodowej, która stawia sobie za cel budowę suwerennej Rzeczpospolitej poza strukturami NATO i UE, gdzie władza i własność będą w rękach ludzi pracy.

  7 października 2019, Zarzad ZPR „Grunwald”

  Polubienie

  • Nauczyciele, historycy i inni nim podobni (tak zwani humaniści) nie nadają się do uprawiania polityki w interesie społecznym. A paszoł won z nimi. Byłem w radzie gminy, to wiem co mówię.

   Polubienie

   • No i stawiać na kandydatów, którzy na miejscu pierwszym widzą dobro ludzi, a nie Watykanu i jego agentury – czyli kk.

    Jak Zbigniew Brzeziński wybrał JP2.
    Współpraca między Watykanem a Waszyngtonem.

    Polubienie

 7. Wracając Przemku do polityki:

  LuK
  9 października 2019 o 1:30 PM

  Niegłosowanie w wyborach może być szkodliwe raczej tylko jeśli utożsamiasz się z poszczególnymi partiami jak kibice piłkarscy ze swoimi klubami. Natomiast jeśli patrzysz na kraj przez pryzmat jego rzeczywistych interesów (niekoniecznie związanych z interesami głównych graczy partyjnych) to dla kraju byłoby lepiej, gdyby na wybory szły tylko rodziny partyjnych działaczy, a frekwencja nie przekroczyła 2-3 %. To byłby cios dla „demokratycznej” oligarchii i całego rynku kupczenia naszym krajem. Obdarłoby to system z jego ideologiczno-religijnej otoczki i być może otworzyło drogę do prawdziwych dobrych zmian. Trzeba w końcu wyrwać się z tego matrixu, bo inaczej ugotują nas jak żabę w garnku.

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2019/10/08/wejscie-smoka/#comment-164362

  Polubienie

 8. https://www.lewicanarodowa.pl/2019/10/strajkeu-kwasniewski.html

  Portal Strajk.eu umniejsza zbrodnie Kwaśniewskiego!
  Portal Strajk.eu upowszechnił komentarz dnia, w którym umniejsza zbrodnie i inne winy Aleksandra Kwaśniewskiego w odniesieniu do zaangażowania w kampanię wyborczą Sojuszu Lewicy Demokratycznej (Lewicy). Kampania wyborcza wyzwala różne emocje. Działacze na codzień wydający się być uświadomieni politycznie w czasie kampanii okazują inne prawdziwe oblicze. Portal Strajk.eu i red. Piotr Nowak wczoraj pokazali, że można przy tym upaść bardzo mocno.

  Komentarz dnia pt. „Dobra faza Lewicy na Kwachu” został upowszechniony na Portalu Strajk.eu 7 października 2019 o 19:50:16 (czytaj tutaj). Jego twórcą jest Piotr Nowak, redaktor Portalu Strajk.eu, działacz lewicowy, były członek Ogólnopolskiego Związku Zawodowego „Inicjatywa Pracownicza”.

  Spuścizna Aleksandra Zdzisławowicza Kwaśniewskiego jest oczywiście negatywna. Jako prezydent w latach 1995-2005 ponosi on ogromną odpowiedzialność za rozwalanie Polski, utrwalanie kapitalizmu i wprowadzanie liberalnych rozwiązań. Poza ustawą budżetową i ustawą zmieniającą ustawę zasadniczą prezydent może dowolnie odmówić podpisania każdej ustawy. Aleksander Kwaśniewski nie tylko podpisywał szkodliwe ustawy ale aktywnie szkodził całą swoją aktywnością.

  Umożliwienie przez Aleksandra Kwaśniewskiego działalności mafii reprywatyzacyjnych, zgoda na tajne więzienia Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych (CIA) czy też kupno domu na słupa to zdaniem Piotra Nowaka „brudne sprawki” – określenie dość łagodne. Według niego ludzie szybko zapominają przywary. Tylko że naszym zadaniem, jako świadomych działaczy lewicowych, jest właśnie nieustanne przypominanie o takich karygodnych czynach i katastrofalnej spuściźnie. Ludzie zapominają? To im przypomnij!

  Dalej Piotr Nowak pisze, że Kwaśniewski to polityczna pierwsza liga, m.in. jako jedyny prezydent, który wygrał wybory prezydenckie w pierwszej turze i to w ramach ponownego wyboru. Tyle, że to nie jest żadne osiągnięcie. Platforma Obywatelska w 2011 roku jako pierwsze stronnictwo po 1989 roku ponownie wygrała wybory do Sejmu. Czy to stawia ją w jakimś lepszym świetle? W najbliższych wyborach sytuację może powtórzyć Prawo i Sprawiedliwość, bijąc przy tym rekordy poparcia. To nie są żadne osiągnięcia. Wszystkie te przypadki świadczą o fatalnej sytuacji polskiego społeczeństwa, które nie potrafi wyciągać właściwych wniosków i wykorzystać wyborów do posłania na trawkę stronnictw i ludzi szkodzących społeczeństwu.

  Do pozytywów Aleksandra Kwaśniewskiego mają należeć: wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej i uchwalenie ustawy zasadniczej, tj. Konstytucji. Mają to być pozytywy dobrze oceniane przez społeczeństwo. Rzekomą dobroć Unii Europejskiej już całościowo opisano na łamach Lewicy Narodowej, czytaj tutaj: Przeciwko Unii Europejskiej. I cóż z tego, że w 2003 roku 77,45% głosujących w głosowaniu ludowym opowiedziało się za wejściem Polski do Unii Europejskiej? Co z tego, że większość Polaków wciąż popiera członkostwo Polski w UE? To w żaden sposób nie umniejsza faktu, iż członkostwo w UE jest wysoce szkodliwe dla Polski i Polaków. Krytykę Unii Europejskiej z lewicowej pozycji można znaleźć także na Portalu Strajk.eu, np. tekst pt. „Lewica w Europejskiej Krainie Czarów” (czytaj tutaj). Również ustawa zasadnicza uchwalona w 1997 roku podczas przywództwa Aleksandra Kwaśniewskiego jest porażką. To obszerny temat na osobny wpis, ale pokrótce przytoczmy wady obecnej Konstytucji. Już w preambule wychwalana jest rzekoma odzyskana w 1989 roku suwerenność i demokracja. Według Konstytucji Bóg jest źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna. Nie lepiej jest w przepisach. Według Konstytucji podstawę ustroju gospodarczego stanowi „społeczna gospodarka rynkowa” (pojęcie całkowicie niejasne, sprzeczne samo w sobie), oparta na wolności działalności gospodarczej i własności prywatnej. Konstytucja nakazuje też podpisanie umowy międzynarodowej ze Stolicą Apostolską określającej stosunki z Kościołem Katolickim, wbrew przepisowi ogólnemu stanowiącemu że kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione. Konstytucja ma też przepis antykomunistyczny, wedle którego komunizm miał totalitarne metody i praktyki a prze to jest stawiany na równi z nazizmem i faszyzmem. Wobec powyższego nie można określić sukcesem przyjęcia takiej Konstytucji, do czego w dużej mierze przyczynił się Aleksander Kwaśniewski.

  W końcowej części komentarza dnia Piotr Nowak już pojechał po bandzie. Według niego nie ma się czego obawiać Aleksandra Kwaśniewskiego, gdyż jako nieaktywny polityk już nie wróci do żadnego pałacu, nie podpisze złej ustawy i nie wyśle nigdzie wojsk. No a gdzie odpowiedzialność? Kwaśniewskiemu jako byłemu prezydentowi przysługuje nie tylko emerytura, ale także pieniądze na działalność biura i ochrona państwowa. Nie spotkała go żadna kara, mimo że złamał Konstytucję choćby samym atakiem na Irak. No ale co tam, przecież Kwaśniewski już nie jest prezydentem, wiec luz… Kwaśniewski powinien siedzieć za swoje dokonania podczas prezydentury. Tymczasem według Piotra Nowaka Aleksander Kwaśniewski nie zasługuje nawet na powszechny ostracyzm jego wystąpień.

  Działaniem lewicowca nie jest wpisywanie się w nastroje społeczeństwa. Działaniem lewicowca powinno być ich odpowiednie kreowanie. Nie można ulegać pozytywnym nastrojom społeczeństwa wobec Aleksandra Kwaśniewskiego, trzeba te nastroje zmieniać poprzez przypominanie w przedmiotowy sposób całej jego negatywnej spuścizny, aby przynajmniej zmniejszyć szanse dopuszczenia do władzy kogoś podobnego.

  Portal Strajk.eu ma swoje wzloty i upadki. Upadał, gdy w redakcji były działaczki Partii Razem jak Marcelina Monika Zawisza i Justyna Samolińska. Podniósł się, kiedy przestał jednoznacznie popierać Razem. Czasami można tam przeczytać coś wartościowego. Kampania wyborcza jednak wyraźnie nie służy Portalowi Strajk.eu, znowu zalicza upadek potykając się o poparcie udzielane dla Lewicy. Redaktor Piotr Nowak jeszcze przed powstaniem tzw. koalicji Lewica sam siebie określał na łamach Portalu jako „zwolennik SLD z konieczności głosujący na Razem”. W jego ostatnich wpisach gołym okiem można było wyczytać jego sympatie polityczne, czasem przysłaniające obiektywizm wiadomości. Tym razem jednak przebił samego siebie, umniejszając znaczenie zbrodni dokonywanych pod przywództwem Aleksandra Kwaśniewskiego. Piotra Nowaka niejednokrotnie dotykały różne represje obecnego ustroju. Dziwi więc jego postawa wobec Aleksandra Kwaśniewskiego, który ten ustrój w l. 1995-2005 aktywnie tworzył i umacniał.

  Polubienie

  • Izaak Stoltzman to pookrągłostołowski szkodnik, który nic wspólnego nie miał i nie ma z prawdziwym ruchem lewicowym.
   Ten zwykły pływak (nie kojarzyć z pijakiem) był już szykowany w latach osiemdziesiątych na prezydenta w ramach przygotowań do pokojowego przejęcia władzy przez wiadomych.

   Polubienie

  • Qrwa, nawet szczury padają.
   Specjaliści od gazów cieplarnianych powinny tym się zająć!
   Rewitalizacja to byłoby dla nich niebagatelne wyzwanie, a nie tylko siedzieć na dupach i podsuwać gojom coraz to nowe rozwiązania poczynając od kominów w elektrociepłowniach, a kończąc na pierdzeniu u krów.

   Polubienie

 9. Bolsonaro zaatakował autonomię brazylijskich Indian na forum ONZ.

  Wiedząc, iż nie jest to możliwe, Jair Bolsonaro pragnie zdelegitymizować – na razie tylko moralnie – tradycyjne organizacje rdzennych mieszkańców Brazylii i samych przywódców, którzy rozpoznawszy agendę rządu Bolsonaro nazywają ją szaloną. Prezydent Brazylii zdaje sobie sprawę, że aby móc objąć ziemie brazylijskich Indian planem neoliberalnego zagospodarowania i zawłaszczenia, symbolizowanego przez postać ministra Paulo Guedesa, musi rozbić wspólnotę rdzennej ludności i jej organizacji, zasiać w niej ducha anomii i odrzucenia tradycyjnej identyfikacji. W tym celu pragnie obejść rdzenną reprezentację, a nawet stworzyć „klasę przedsiębiorczych indywidualności ze świata tubylczego apelujących do prezydenta o rozwój”. Członkowie tej klasy stojący po prawicy prezydenta mają zostać przedstawieni brazylijskiej i międzynarodowej opinii publicznej, jako prawdziwy, ale zakrzyczany głos rdzennej ludności Brazylii wspierający wysiłki Prezydenta Republiki. To taktyka bardzo prymitywna stosowana już przez koncerny wydobywcze w innych krajach Ameryki czy Afryki aby dowodzić, że „lokalna społeczność” zgadza się na jej działania wbrew głosowi jej samej.

  Podążając tą ścieżką Jair Bolsonaro na forum 74. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ powoływał się na listy jakie rzekomo otrzymuje od Indian, których wizje i przemyślenia okazują się zaskakująco zbieżne z jego podtrzymywaną od dawna linią polityczną. Aby unaocznić Światu, że Indianie kroczą ramię w ramię z nim, gabinet Bolsonaro do delegacji do Nowego Jorku włączył Ysani Kalapalo, indiankę pochodzącą z ludu Kalapalo, która swoją rozpoznawalność zbudowała jako youtuberka wyrażająca poparcie dla rozwiązań proponowanych przez gabinet Partii Socjalno-Liberalnej. Powołanie się na słowa listu jaki rzekomo otrzymał wraz ze „zmaterializowaną obecnością przedstawicielki rdzennej społeczności” miały wytworzyć wrażenie, że w Brazylii toczy się typowy liberalno-demokratyczny spór. „Bolsonaro ma swoich Indian, a opozycja własnych: i tak oto przegrani kłócą się, którą wizję polityczną realizować” [8].

  Próba imitacji indiańskiego przedstawicielstwa przy boku Bolsonaro spotkała się z szerokim potępieniem ze strony rdzennych mieszkańców. Swoją ostrzegającą notę wydali przywódcy 16 rdzennych ludów zamieszkujący Park Xingu w stanie Mato Grosso, którzy poczuli się w obowiązku zaalarmować krajową i międzynarodową opinię publiczną przed fałszerstwem dokonanym przez najwyższe instancje rządowe. „Rząd brazylijski obraża rdzennych przywódców Parku Xingu i Brazylii, promując kobietę z rdzennego ludu, która permanentnie działa w sieciach społecznościowych wyłącznie w celu obrażenia i zdemoralizowania przywódców oraz ruchu rdzennej ludności Brazylii” – czytamy w notce. Indianie z Parku Xingu przestrzegają, że członkini ludu Kalapalo, zabrana przez rząd Brazylii do Nowego Jorku, nie reprezentuje ludów Xingu, ani nie została wybrana do pełnienia takiej funkcji. Wygłaszane przez brazylijski rząd oraz Ysani Kalapalo opinie są ich osobistym zdaniem, ukształtowanym bez dialogu i bez skonsultowania z tym, co tak naprawdę myślą ludy Xingu.

  Stanowisko rdzennych mieszkańców Xingu w stosunku do posunięcia rządu Jaira Bolsonaro można streścić do następujących punktów:

  Szesnaście rdzennych Ludów z terytorium Parku Xingu ((Aweti, Matipu, Mehinako, Kamaiurá, Kuikuro, Kisedje, Ikpeng, Yudjá, Kawaiweté, Kalapalo, Narovuto, Waurá, Yawalapiti, Trumai, Nafukuá i Tapayuna) całkowicie odrzuca manewr zastosowany przy okazji 74. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

  1. „Rząd brazylijski po raz kolejny demonstruje brak szacunku dla uznanych i wybranych przywódców rdzennej ludności Xingu, nie szanując autonomii organizacji rdzennych mieszkańców w zakresie decydowania i mianowania własnych przedstawicieli podczas wydarzeń krajowych i międzynarodowych”.

  2. „Rząd brazylijski obraża rdzennych przywódców Parku Xingu i Brazylii, promując kobietę z rdzennego ludu, która permanentnie działa w sieciach społecznościowych wyłącznie w celu obrażenia i zdemoralizowania przywódców oraz ruchu rdzennej ludności Brazylii”.

  3. „Szesnaście rdzennych ludów z terytorium Parku Xingu za pośrednictwem wodzów potwierdza własne prawo do autonomii decyzyjnej, poprzez własny system rządów włączających wszystkich naczelnych wodzów ludów Xinguanos”.

  4. „Rząd brazylijski, nieusatysfakcjonowany z ataków na rdzenną ludność Brazylii, chce teraz legitymizować swoją antyindiańską politykę, wykorzystując indiańską osobowość sympatyzującą z radykalnymi ideologiami, aby przekonać społeczność międzynarodową do swojej polityki kolonialnej i etnocydalnej”.

  5. „Nie akceptujemy i nigdy nie zaakceptujemy rządu brazylijskiego, który sam powołuje się na rodzimą reprezentację, bez konsultacji z nami, za pośrednictwem naszych uznanych i wspieranych organizacji i przywódców”.

  List podpisali: Tafukuma Kalapalo, Aritana Yawalapiti, Afukaka Kuikuro, Kotok Kamaiurá, Atakaho Waurá, Tirefé Nafukuá, Arifira Matipu, Awajatu Aweti, Mayukuti Mehinako, Kowo Trumai, Melobo Ikpeng, Kuiussi Suya, Sadeá Yudjá, Mairawe Kaiabi oraz Stowarzyszenie Rdzennej Ludności Xingu (Associação Terra Indígena Xingu – ATIX).

  Opracowanie: Damian Żuchowski
  Źródło: Wolnemedia.net

  Więcej na:
  https://wolnemedia.net/bolsonaro-zaatakowal-autonomie-brazylijskich-indian-na-forum-onz/

  Polubienie

 10. W latach 1990. lekarze ostrzegali przed szczepieniami, dziś zmuszają … .

  Opublikowano: 12.10.2019 |
  Liczba wyświetleń wpisu: 1128

  Wiesław Magdzik i Barbara Dębiec w 1991 roku tak pisali o szczepieniach w książce pt. „Szczepienia Ochronne”: „Należy przestrzec przed zbyt pochopnym rozszerzaniem liczby szczepień, nawet u dzieci zdrowych. Obserwuje się bowiem, że bardzo młode dzieci, poddane silnym, wieloswoistym stymulacjom antygenowym (bakterie i pasożyty) wykazują cechy starzenia się odpowiedzi immunologicznej. Polegają one na zmniejszeniu reaktywności komórek T w stosunku do nowych antygenów oraz zwiększeniu stężenia immunoglobulin, przy jednoczesnym patologicznym ich rozszczepieniu. Zwiększa się wtedy ilość autoprzeciwciał, zmniejsza się ilość przeciwciał swoiście reagujących. Dalszym powikłaniem nadmiernej stymulacji immunologicznej, może być rozwój białaczek i chłoniaków wywodzących się z komórek B”.

  Możemy domniemywać, że w latach 1990. był to oficjalny pogląd lekarzy w Polsce. Książka została wydana przez: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich. Jawnie i stanowczo przestrzegali przed pochopnym, niepotrzebnym szczepieniem dzieci chorych i zdrowych. Już wtedy wiedzieli, że szczepionki osłabiają układ odpornościowy. Wywołują białaczkę i chłoniaki, czyli złośliwe nowotwory.

  Trzeba to wyraźnie powiedzieć: w latach 1990-tych lekarze w Polsce uważali, że szczepionki wywołują nowotwory!

  Co takiego więc na dobre zmieniło się w szczepieniach, że obecnie lekarze nie tylko namawiają do szczepień, ale wręcz siłowo zmuszają do nich przy udziale policji i sądów? Co takiego się stało, że szczepionki z niebezpiecznymi składnikami są zdrowe i nie wywołują już nowotworów? Kto jest odpowiedzialny za tak radykalną zmianę poglądów polskich lekarzy?

  Autorstwo: Robert Brzoza
  Źródło: MartaBrzoza.pl

  https://wolnemedia.net/w-latach-1990-lekarze-ostrzegali-przed-szczepieniami-dzis-zmuszaja/

  Polubienie

 11. Informacja dla niewydolnych intelektualnie donosicieli z lubelskiego.

  Jako kontestator obecnego systemu nie byłem na wyborach i nie głosowałem. Nie cieszy mnie wygrana PIS tylko zmasakrowanie obozu KO. Ze wszechmiar zasłużyli sobie. Raz jeszcze brawa dla PiS za rozdupczenie opozycji. 😀

  Polubienie

 12. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/10/13/nauki-dla-polski-plynace-z-tureckiej-operacji-zrodlo-pokoju/comment-page-1/#comment-177385

  Sławobor
  15 października 2019 o 16:18

  Zdaniem felietonisty i pułkownika w rezerwie Aleksandra Żylina decyzja Pentagonu o przekazaniu syryjskiego miasta Manbij pod kontrolę Rosji jest pułapką dla Moskwy. Według eksperta na tym terytorium należy spodziewać się prowokacji wojskowych od terrorystów.

  „W rzeczywistości Amerykanie umywają ręce z tego terytorium. Ale ich instruktorzy i doradcy wojskowi będą nieoficjalnie nadal doradzać terrorystom i dostarczać im zaawansowaną technicznie broń – te same drony do atakowania rosyjskich baz. W ten sposób Pentagon stworzy system ukrytych prowokacji wojskowych zarówno wobec Rosji, jak i Turcji, która również utkwi w operacji wojskowej ”, powiedział Zhilin w wywiadzie dla URA.RU.

  Według eksperta, w najbliższej przyszłości USA oficjalnie skoncentrują się na operacji wojskowej przeciwko Iranowi. W tym celu samoloty uderzeniowe są przenoszone do Arabii Saudyjskiej. „Po oficjalnym wycofaniu się z Syrii Amerykanie rozpraszają uwagę. Wcześniej wymyślili już opcję uderzenia w Iran korzystając z lotnisk w Gruzji. Należy rozumieć, że Iran w ogóle nie jest chroniony przed tym krajem ”, powiedziało źródło.

  Wcześniej okazało się, że Stany Zjednoczone zgodziły się na przekazanie kontroli nad Manbij (prowincja Aleppo)Rosji. Według źródła w Pentagonie amerykańskie wojsko powinno pomóc w zdobyciu przyczółka na tym terytorium stronie rosyjskiej przed ich wyjściem.
  https://yandex.ru/turbo?text=https%3A%2F%2Fura.news%2Fnews%2F1052403263&promo=navbar&utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 13. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/10/15/koniec-wyborczej-hucpy-pookraglostolowej-bandy/comment-page-1/#comment-177404

  Sławobor
  16 października 2019 o 15:54

  NATO oskarża Rosję o agresję militarną przeciwko amerykańskiej bazie w Polsce za pomocą elektronicznych systemów walki.

  Jeden z najbardziej szanowanych krajowych politologów, prezes Centrum Komunikacji Strategicznej (ustanowionego przez Służbę Wywiadu Zagranicznego na mocy dekretu prezydenckiego) Dmitrij Gabitowicz Abzałow skomentował zarzuty kierowane przez NATO przeciwko Rosji – atak na amerykańską bazę Aegis Ashore w Polsce.
  Oskarżenia przeciwko naszemu krajowi w imieniu NATO wysunął sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.
  Od słownego zagrożenia militarnego Moskwa przeszła do bezpośrednich agresywnych działań, które obejmują atak elektronicznymi systemami blokowania, którymi została poddana [ze strony rosyjskiej] nasza amerykańska baza Aegis Ashore w Polsce.
  Uważamy ten incydent za bezpośrednią agresję wojskową. Domagamy się oficjalnych przeprosin od Rosji, a także kompleksowych gwarancji, że to się więcej nie powtórzy, w przeciwnym razie udzielimy twardej odpowiedzi.
  Komantarz
  Podsumowując, zauważamy

  Nasi „czcigodni partnerzy” wielokrotnie deklarowali, że baza Aegis Ashore jest głównym „argumentem siły” przeciwko Rosji. Teraz jesteśmy najpierw oskarżani o zamiar zniszczenia jej , a następnie – bez żadnego dowodu, na „agresję” przeciwko niej.
  https://zen.yandex.ru/media/politika_kompetentno/nato-obviniaet-rossiiu-v-voennoi-agressii-protiv-amerikanskoi-bazy-v-polshe-kompleksami-reb-kommentarii-eksperta-5da5fca743fdc000ae62f362

  Polubienie

 14. Мамаев курган

  @zasdf zasdf Dokument Berii do Stalina o rzekomym rozstrzelaniu polskich oficerów został sfałszowany przez Gorbaczowa w latach 80 tych. W latach 2008-2010 dokonano ekspertyzy tego dokumentu , która potwierdziła fałszerstwo w ponad 50 miejscach (papier, czcionki, pieczatki, podpisy) gdzie w prawie rosyjskim już przy 7 oznakach uznaje się dokument za sfałszowany.


  Viktora Iljuchina zajebali kilka miesięcy po tym jak wygłosił wyniki tej ekspertyzy w Dumie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.