Pogaduchy, czyli rozmowy o wszystkim i niczym.

Tutaj można prowadzić luźne dyskusje, pogaduszki o wszystkim i niczym. Dyskusje nie związane z treścią wpisów. Zamieszczać ciekawe informacje, linki. I generalnie mówić o wszystkim co wam leży na wątrobie… 😉

7 217 thoughts on “Pogaduchy, czyli rozmowy o wszystkim i niczym.

 1. rzeczpospolitapolska 15 listopada 2019 o 14:34

  autor komentarza: Troll Polonii
  https://marucha.wordpress.com/2019/11/13/arcelormittal-wygasi-wielki-piec-w-nowej-hucie-rmf-to-koniec-kombinatu/#comments

  Ja mam wielkie i osobiste a takze narodowe pretensje do tych wszystkich zdrajcow i nieukow, ktorzy przefrymarczyli i Hute Lenina i Hute Katowice.
  Jest to jawna zbrodnia dokonana na polskim przemysle.
  Jest to zbrodnia wobec panstwa polskiego, ktorego tak chetnie pozbyli sie bandyci lokalni.
  Pracowałem w HiL zanim zaczalem studiowac.
  Pracowalem w laboratorium chemicznym na ZMO (Zaklad materialow ogniotrwalych)
  Z perspektywy lat i doswiadczen uwazam, ze byl to jeden z najlepiej zarzadzanych kombinatow metalowych na swiecie. Wspolpracowalismy z ASEA ze Szwecji. Linzem z Austrii i Toshiba z Tokyo..
  Pracownicy HiL byli wysylani na szkolenia do Anglii. Austrii i Japonii (Toshiby).
  Hute Katowice pomagali nam budowac Szwedzi (ASEA) , Luksemburczycy (Wurth) i Austriacy.(Linz) . Kupilismy licencje na walcownie blach karoseryjnych z Japonii i tam sie szkolili mlodzi inzynierowie.
  Przeciez nie mielismy wlasnej rudy. Sprowadzalismy rude zelaza z Krzywego Rogu.
  Pracowalem w laboratorium to wiem, ze to byla slaba ruda (ca 37% zelaza). Szwedzka ruda byla duzo lepsza a w Australii ruda zelaza w tzw. Iron Triangle i Zachodniej Australii zawiera do 70% zelaza!
  Z tej rudy z Krzywego Rogu produkowalismy ogolem w Polsce 7 milionow ton stali rocznie.
  ‚Huta – zywicielka’ zatrudniala prawie 40 tysiecy pracownikow. Byl to kompletny kombinat z wszystkimi pomocniczymi wydzialami produkcyjnymi i OZR (Oddzial Zaopatrzenia Robotniczego – stolowki pralnie, kioski itp).
  Tylko ostatnie skurwysyny i obesrane pierwotniaki, zdrajcy i kanalie pozbyly sie takiej zyly zlota. Za bezcen.
  Chocby tylko z powodu Huty Lenina i Huty Katowice nalezaloby postawic w stan oskarzenia o zdrade narodowa cala te zasrana wierchuszke ubeckiej Solidarnosci – lacznie z tymi dzialaczami, ktorzy teraz dorwali sie do koryta i na trupach polskiego przemyslu tancuja jak im zydowska orkiestra zagra.
  Kanalie, chamy oszusty. Bandyci. Pelzak ameba ma wiecej rozumu.
  Huta Lenina opiekowala sie szkolami.
  Zespol Szkol Zawodowych i Technikum w Nowej Hucie przygotowaly wielu wykwalifikowanych pracownikow, ktorzy teraz bardzo przydali sie na emigracji.
  Byli uczniowie technikum w Nowej Hucie zajmuja wysokie stanowiska w ASEA w Poludniowej Korei i na Tajwanie..w Australii i w Poludniowej Afryce.
  Parszywa Solidarnosc nasrala na wszystkich polskich specjalistow i wyplula ich z kraju.
  A teraz latwo zwalac na muzulmanow, ze nas okradli z przemyslu, dumy narodowej , majatku narodowego i polskiego przemyslu – nie tylko stalowniczego. Odziezowego tez.
  Moglismy budowac mosty, cale miasta, produkowalismy blache karoseryjna, mielismy bardzo nowoczesna stalownie konwertorowa, produkowalismy stal dla siebie i na eksport.
  Kombinat ogrzewal mieszkania w calym miescie (200 tys. mieszkancow)
  I rzygac mi sie chce jak sie patrze na te mordy zdrajcow i chamow lizacych buty zachodnim ‚biznesmenom’.
  Francowate profany … kryminaliści …

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/11/15/koniec-kombinatu-w-nowej-hucie-krzyz-zwyciezyl/#comment-178154

  Polubienie

 2. Prawda / 10.02.1929 / Łódź / Rok 5, Nr 6

  Trocki

  W urzędowym organie rządu sowieckiego ukazał się komunikat, według którego naczelne władze partji komunistycznej i naczelna władza sowieckiej republiki rosyjskiej zdecydowały się wydalić z granic Rosji Leona Trockiego, jednego z najbardziej czynnych uczestników przewrotu bolszewickiego, ministra wojny republiki sowieckiej i generalisimusa armji czerwonej – byłego, oczywiście.

  Trocki od zgórą roku przebywa na zesłaniu w odludnej miejscowości syberyjskiej. Udało mu się jednak w międzyczasie opublikować obszerną książkę o stosunkach w dzisiejszej republice sowieckiej, książkę, która rozeszła się w niezliczonej ilości egzemplarzy i w tłumaczeniach na wszystkie niemal europejskie języki. A równocześnie liczni jego zwolennicy prowadzili nieustającą akcję konspiracyjną, skierowaną przeciwko dzisiejszym władzom międzynarodówki komunistycznej a nawet przeciw obecnemu rządowi Rosji sowieckiej, znajdując coraz większe wpływy w masach robotniczych, niezbyt zachwyconych owocami rewolucji komunistycznej, jakie im przypadły w udziale. Jako były naczelny wódz czerwonej armji, Trocki do dnia dzisiejszego posiada licznych zwolenników i wielbicieli w jej szeregach. Agitacja „Trockistów” dotarła przeto także i do szeregów armji czerwonej, wywołując tam liczne i wyraźne objawy wrzenia i niezadowolenia. Jednym ze skutków tej agitacji jest niezawodnie najświeższa afera Tuhaczewskiego, byłego naczelnego wodza w wojnie z Polską, a ostatnio dowódcy wojskowego okręgu Leningradzkiego. Tuhaczewski oskarżony został ni mniej ni więcej tylko o to, że przygotowywał zamach stanu w celu ujęcia władzy w swoje ręce i odegrania roli Napoleona rewolucji rosyjskiej.

  Trocki stał się wysoce niewygodnym dla dzisiejszych władców Rosji. Pozostając w granicach państwa sowieckiego, uważany był przez wszystkich malkontentów i opozycjonistów za głowę obozu wrogiego dzisiejszej władzy. Mimo najściślejszego dozoru komunikacja między nim a opozycją zawsze byłaby możliwą i przy pierwszej nadarzającej się sposobności, Trocki mógłby zostać uwolniony i stanąć na czele akcji rewolucyjnej. Jednem słowem Trocki, chociaż wygnany na Syberję, był dla władzy sowieckiej o wiele groźniejszym niż swego czasu był car i jego rodzina, również na Syberji więzieni. A jednak rząd sowiecki nie mógł się zdecydować na załatwienie się z Trockim w taki sam sposób, w jaki załatwiono się z carem. Wykonawców może i znalazłby, ale skutki mogłyby być groźne. Zdecydowano się przeto na wysiedlenie go z granic państwa sowieckiego. Tak przynajmniej głosi oficjalny komunikat rządowy. Zdaniem władzy sowieckiej Trocki na obczyźnie przestanie być niebezpiecznym przeciwnikiem. Co najwyżej może wywołać pewne zamieszanie w organizacjach komunistycznych zagranicznych, to jednak nie niepokoi szefów moskiewskiej międzynarodówki komunistycznej. Wiadomo bowiem, że prawie wszystkie zagraniczne organizacje komunistyczne zależne są całkowicie od subsydjów moskiewskich. To też prześcigają się one w okazywaniu dowodów wierności, gorliwości i lojalności dla Moskwy oficjalnej. Zaledwie nieliczne grupki tu i ówdzie nieśmiało opowiadają się po stronie Trockiego, jako przedstawiciela czystego komunizmu. I tak już pozostanie – Trocki pozbawiony środków – na obczyźnie nie będzie miał żadnych wpływów a w dodatku komuniści zagraniczni stanowczo lepiej będą go „strzegli” niż czerwona gwardja lub nawet czerezwyczajka w własnem państwie. Może nawet zamach na niego urządzą. A zresztą na rewolucję światową Moskwa przestała już liczyć – więc gdyby nawet Trocki usiłował krzyżować szyki propagandzie bolszewickiej, kierowanej z Moskwy, wielkiej szkody międzynarodówce nie wyrządzi. Propaganda ta i tak słabnie z braku funduszów i wobec mnóstwa roboty w własnem państwie.

  Jest przeto wielce prawdopodobnem, że rząd sowiecki zamiar swój wykona i Trockiego wysiedli z Rosji, o ile tego dotychczas nie uczynił. Narazie wszakże brak wszelkich sprawdzonych wiadomości o jego losach od chwili wydania owego komunikatu.

  http://retropress.pl/prawda/trocki/

  Polubienie

 3. Prosto z Mostu / 30.08.1936 / Warszawa / Rok 2, Nr 38 (92)

  Niezrozumiały przebieg procesu trockistów *

  Dla człowieka Zachodu niezrozumiały jest zupełnie przebieg procesu trockistów w Moskwie. Akt oskarżenia zarzucał im, że pozostając w kontakcie z bawiącym zagranicą Trockim, a nawet korzystając z pomocy niemieckiej policji politycznej (Gestapo), zorganizowali spisek, mający na celu zamordowanie Stalina i czołowych dygnitarzy sowieckich oraz zagarnięcie władzy.

  Słyszało się dotąd, że pomiędzy stalinizmem i trockizmem istnieje wcale zasadnicza różnica w poglądach na cele bolszewizmu. Trockiści zarzucali zawsze Stalinowi nie mniej nie więcej, tylko zdradę ideałów bolszewickich. Tymczasem przyszedł proces, na którym nie usłyszeliśmy z ust oskarżonych ani jednego zarzutu. Nie wygłaszali płomiennych mów, nie użyli bynajmniej trybuny sądowej do zasadniczej rozprawy. Zaczęli od złożenia podziękowania władzom sowieckim za jawność procesu, przyznali się do wszystkiego, co im zarzucił prokurator, a potem kajając się za winy, poprosili dla siebie o karę śmierci…

  A nie były to żadne płotki partyjne, ale grube, najgrubsze ryby bolszewizmu a potem trockizmu z samym Zinowjewem i Kamieniewem na czele. Co to ma wszystko znaczyć? Jak sobie to wytłumaczyć?

  Wyrok śmierci, wydany przez sąd sowiecki, został wykonany. Wiadomo jednak, że wszyscy oskarżeni, którzy bardzo teatralnie i bardzo patetycznie prosili o karę śmierci, gdy im tę karę orzeczono, wnieśli odrazu prośbę o ułaskawienie.

  Tu bodaj mieści się rozwiązanie zagadki i wytłumaczenie tak sprawnie rozwijającej się przez cały proces inscenizacji. Dotrzymanie wszystkich punktów tej inscenizacji musiało być widocznie związane z nadzieją ułaskawienia. Ale gdy oskarżeni zrobili co do nich należało, gdy już dostatecznie się upodlili, ułaskawienie nie przyszło… Centralne władze sowieckie uznały, że lepiej, aby Zinowjew i Kamieniew zabrali ze sobą do grobu to, co wiedzą.

  W każdym razie warto tu przypomnieć pogłoskę, jaka rozeszła się przed kilku laty w czasie, gdy został skazany na wygnanie Trocki. Nie rozstrzelano go. Pozwolono mu ujść z życiem. Otóż mówiło się wówczas, że sztab rewolucji bolszewickiej, jeszcze w r. 1917, pomny na historję rewolucji francuskiej i wzajemnego wyrzynania się w niej przywódców, związał się umową, że cokolwiekby zaszło, przywódcy rewolucji bolszewickiej gwarantują sobie nawzajem życie. Wypuszczenie z Rosji Sowieckiej Trockiego było istotnie potwierdzeniem dla hipotezy istnienia takiej umowy.

  Hipoteza jednak nie potwierdziła się teraz w sprawie dwóch czołowych uczestników spisku trockistowskiego, Zinowjewa i Kamieniewa. A może raczej – umowę ówczesną, na którą Zinowjew i Kamieniew liczyli, uznano już za przestarzałą.

  * * *

  Z zeznań Zinowjewa i Kamieniewa powtarzających słowo w słowo prokuratorskie oskarżenie, największe niedowierzanie budzi w opinji publicznej przyznanie się do współpracy z niemiecką Gestapo. Jakto? Hitlerowska policja mogłaby współpracować z żydem Trockim? Z żydami Kamieniewem i Zinowjewem? Z komunistami jeszcze skrajniejszego autoramentu, niż obecnie rządzący w Rosji?

  Jeśli chodzi o pewne tradycje historyczne niemieckiej policji politycznej, to precedensy tego rodzaju były. Przypomnieć sobie bowiem warto o pewnym zaplombowanym wagonie niemieckim, w którym przywódcy bolszewizmu udali się w podróż do Rosji. Wtedy chodziło o pogrążenie za wszelką cenę Rosji w chaosie, aby czynnik rosyjski przestał brać udział w wojnie, chodziło o rozwiązanie armji niemieckiej rąk na wschodzie. Dziś wydaje się raczej, że oskarżyciele moskiewscy przypomnieli sobie sami swoje dawne czasy.

  http://retropress.pl/prosto-z-mostu/niezrozumialy-przebieg-procesu-trockistow/

  Polubienie

 4. Sławobor – 20 listopada 2019 o 19:17

  Kościół katolicki na przestrzeni kilkunastu stuleci wykorzystywał wiarę instrumentalnie(przy okazji fałszując historię) do czego w dzisiejszych czasach powinno mieć zastosowanie Art. 286. &1 Kodeksu karnego
  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/11/19/czesc-druga-z-2-opracowania-czy-polacy-stali-sie-zydami/#comment-178368

  Polubienie

 5. Stanlley

  Nie chcę wyjść na obrońcę tych pisowskich szumowin ale warto doprecyzować o co chodzi ze zwolnieniami lekarskimi i chorowaniem 4 razy do roku – więcej szczegułów poniżej :
  https://poranny.pl/l4-na-nowych-zasadach-na-zasilek-chorobowy-poczekasz-dluzej-czy-o-zwolnienie-lekarskie-bedzie-trudniej-sprostowanie-20112019/ar/c10-14588829

  Generalnie chodzi o to że jest pojęcie okresu zasiłkowego – na UOP wynosi on 183 dni. PRzed zmianami można było przedłużać sobie zwolnienie by osiągnąć 182 dni, następnie na jeden dzień pójść do pracy – i wrócić na zwolnienie – bo okres zasiłkowy zerował się już po jednym dniu. Planują zmienić by dany okres zerował się dopiero po 90 dniach.

  Na koniec – chcą oszczędzić na zgnębieniu ludzi 500 mln. Wiecie ile płaci taka biedra mająca ok 3 000 sklepów? 409 mln – 0.9 procent przychodu… Jak by naprawdę chcieli kasę zdobyć to by przycinęli korporacje które jadą na machlojach. Poniżej którkie podsumowanie podatków (nie)płaconych przez co poniektórych krętaczy z zachodnich korporacji.

  Jeronimo Martins – Biedronka – do Skarbu Państwa portugalska firma odprowadziła w 2016 roku 409 mln zł CIT, czyli 0,9 proc. uzyskanego przychodu.

  Lidl to składowa niemieckiej grupy Schwarz, która prowadzi w Polsce jeszcze hipermarkety Kaufland. Posumowaliśmy wyniki obu, a właściwie trzech firm, bo Lidl działa w dwóch postaciach: jako spółka z o.o. i spółka komandytowa. Wyszło nam, że razem wpłaciły 110 mln zł CIT. Daje to 0,8 proc. przychodów

  Auchan, czy Tesco, które wykazały straty i na wyniki Carrefoura, który wpłacił zaledwie 2 mln zł, czyli tylko 0,03 proc. swoich przychodów.

  Wszystkie trzy sieci hipermarketów w latach 2014, 2015 i 2016 prowadziły działalność praktycznie bez zysków. Każdy obroty ma na poziomie takim jak Lidl, a zysków brak.

  Acha – zapomniałem – przecież nie podniosą ręki na swoich pracodawców – korporacje odrazu ustawią do pionu polityka który śmie podnieść rękę na ich pieniądze.

  źródło : https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/cit-firmy-placa-podatki-lidl-biedronka-budzet,229,0,2404837.html

  20-11-2019 13:36

  https://wolnemedia.net/moze-byc-trudniej-o-swiadczenia-chorobowe/

  Polubienie

 6. Może być trudniej o świadczenia chorobowe.

  Opublikowano: 20.11.2019
  Liczba wyświetleń: 1117

  Narracja o „socjalistycznym” charakterze rządu Mateusza Morawieckiego zapewne mocno osłabnie, gdy obecna władza wprowadzi nowe rozwiązania dotyczące zasiłków chorobowych. Szukając oszczędności budżetowych chce ona bowiem znacząco utrudnić możliwość uzyskania świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, być może ograniczając możliwość chorowania z prawem do świadczenia tylko do czterech razy w roku.

  Tak wynika z odpowiedzi na interpelację poseł Platformy Obywatelskiej Joanny Muchy, której udzielił wiceminister finansów Leszek Skiba. Jej pismo dotyczyło planowanych przez rządzących zmian, jakie mają stać się udziałem okresu wyczekiwania na zasiłek chorobowy. Z pisma sygnowanego przez Ministerstwo Finansów wynika, że w przyszłym roku władza znacząco utrudni możliwość uzyskania pieniędzy z tytułu zasiłku macierzyńskiego i opiekuńczego.

  Tym samym pieniądze będzie można otrzymać dopiero po przepracowaniu 90 dni na etacie i 180 dni w trakcie których prowadziło się własny biznes. Według obecnie obowiązujących przepisów prawo to przysługuje już po 30 dniach w przypadku pierwszej kategorii osób, a także 90 dni jeśli chodzi o przedsiębiorców.

  Otwarte pozostaje pytanie, czy zmiany dotkną również zasiłków z tytułu ubezpieczenia chorobowego, z którego korzystają miliony pracowników oraz setki tysięcy przedsiębiorców. Najprawdopodobniej reforma przygotowywana przez rząd Morawieckiego dotknie wszystkich rodzajów świadczeń społecznych, dzięki czemu władza chce zaoszczędzić około pół miliarda złotych.

  Ponadto rządzący chcieliby wprowadzić zasadę powstawania nowego prawa do zasiłku tylko wtedy, gdy do ponownego zachorowania dojdzie po upływie 90 dni od zakończenia poprzedniej niezdolności do pracy. Oznaczałoby to możliwość chorowania co najwyżej cztery razy do roku, przy czym w tej kwestii należy poczekać na ustalenie interpretacji nowych przepisów.

  Na podstawie: Prawo.pl, Rp.pl
  Zdjęcie: EdTech Stanford University School of Medicine (CC BY-NC-ND 2.0)
  Źródło: Autonom.pl

  https://wolnemedia.net/moze-byc-trudniej-o-swiadczenia-chorobowe/

  Polubienie

 7. Wojsko w Boliwii łamie strajki ostrą amunicją.

  Opublikowano: 20.11.2019
  Liczba wyświetleń: 897

  Zorganizowany przez administrację USA przewrót w Boliwii każdego dnia przynosi nowe manifestacje protestu, strajki i ofiary śmiertelne. Wczoraj wojsko atakowało strajkującą rafinerię pod La Paz zabijając co najmniej trzy osoby i raniąc dalsze trzydzieści. Żywność zdrożała dwukrotnie i zaczęło jej brakować, nie ma benzyny, a wojsko, któremu „tymczasowa prezydent” ze skrajnej prawicy Jeanine Añez dała zielone światło na bezkarne zabijanie, nie jest w stanie zaprowadzić nowego porządku.

  W La Paz, gdzie z powodu strajków i blokad dróg zaczyna brakować paliw, długie kolejki ustawiają się przed sklepami spożywczymi i na targach, gdzie coraz trudniej znaleźć żywność, mimo skoku cen. Rząd tymczasowy obiecuje „mosty powietrzne” wojska, które miałyby zapewnić dostawy, lecz na razie nie widać żadnych rezultatów – protesty przeciw puczystom sparaliżowały kraj. Zmuszony do dymisji lewicowy prezydent Evo Morales pozostaje na wygnaniu w Meksyku.

  Od zamachu bardzo wzrosła rola polityczna lokalnego Kościoła, który próbuje doprowadzić do rokowań puczystów z partią socjalistyczną Moralesa, ciągle mającą większość w parlamencie. Chodzi o wybór nowego Wysokiego Trybunału Wyborczego (odpowiednika polskiej PKW), jedynego, który może ogłosić i zorganizować przedterminowe wybory parlamentarne i prezydenckie.

  Tymczasem dwójka najbliższych sojuszników samozwańczej „prezydent” Añez, Carlos Mesa, który przegrał w październiku wybory z Moralesem i najgłośniejszy rzecznik nowej władzy Luis Fernando Camacho, naciskają na nią, by nie bawiła się w negocjacje, tylko ogłosiła wybory własnym dekretem. Byłoby to łatwiejsze niż rekonstrukcja boliwijskiej PKW, której członkowie zostali przez puczystów wsadzeni do więzienia. W takim razie manifestacje zwolenników obalonego Moralesa, przeciw powrotowi rządów oligarchii, raczej nie wygasną. Boliwia znalazła się na skraju wojny domowej.

  Autorstwo: JSz
  Źródło: Strajk.eu

  piosk2

  Przypadkiem tak się składa, że Boliwia ma bardzo duże i bogate złoża Litu. (z którego przypadkiem wykonuje się obecnie akumulatory) Poprzednio urzędujący prezydent chciał zbyt wiele od korpo której udzielił koncesji na ekspoloatację. Mianowicie chciał, aby dostarczyła ona technologię do przerobu litu do gotowego półproduktu na miejscu. Niestety nie leżało to w interesie korpo, która chciała się wymigać. Koncesja została odebrana, a po zwycięstwie w wyborach prezydenta (pierwszego i jedynego w historii tego kraju przedstawiciela ludnosci tubylczej) się zaczęło.
  “Oddolne” ruchy i protesty spowodowały ustąpienie prezydenta przed drugą turą wyborów (nie miało na to wpływu uwięzienie brata prezydenta), konstytucyjny zastępca prezydenta – marszałek zaginął i władzę przejeła pani prezydent, która reprezentuje mniejszość “kaukaską” i niewątpliwie interesy pewnej korporacji.
  Przecież nie można pozwolić, aby interesy jakichś tubylców stanęły na drodze rewolucji energetycznej całego świata (nie wspominając, że także na drodze pewnej korpo do uwłaszczenia się na bogactwie naturalnym pewnego kraju.)

  Jak się to skończy ? Zobaczymy, ale nie wróżę sukcesu ludności tubylczej.

  Informacje w komentarzu zaczerpniete z bloga:
  https://rewolucjaenergetyczna.wordpress.com/

  https://wolnemedia.net/wojsko-w-boliwii-lamie-strajki-ostra-amunicja/

  Polubienie

 8. Metro | 21/11/2019 o 01:01

  Re: STAROŻYTNY ŻYDOWSKI PLAN PRZEJĘCIA ŚWIATA ZA POMOCĄ LICHWY

  ///Czyli kompletnie nic się nie zmieni/// [jeśli odbierzemy bankom komercyjnym prawo do tworzenia pieniądza, a zostawimy lichwę jako taką]

  Czy kompletnie nic się nie zmieni jeśli zamiast tworzenia pieniądza (opartego na lichwie) przez banki komercyjne wprowadzilibyśmy pieniądz państwowy (oparty na lichwie), tworzony wyłącznie przez bank państwowy?

  W książce „Pieniądz wolny od inflacji i odsetek” (http://jestesmyzmiana.pl/wp-content/uploads/2018/05/Margrit-Kennedy-Pieni%C4%85dz-wolny-od-inflacji-i-odsetek.pdf) w rozdziale I Autorka twierdzi że średni udział lichwy w kupowanych towarach i usługach to 35-40%. W przypadku zakupów państwowych ten udział na przekraczać 50%. Przyjmijmy że ten szacunek odpowiada realiom dzisiejszej Polski.

  Gdyby tak było, to po wprowadzeniu ustroju pieniądza państwowego, oczywiście nie tylko w Polsce a w całym Eurosojuzie, bo Polska mało co produkuje, to banki zamiast owych 35-40% lichwy przejmowałyby pewnie maksymalnie ~20% owej lichwy w postaci marży, czyli 7-8% całości cen towarów i usług konsumpcyjnych. Reszta, a więc 28-32% udziału we wszystkich kupowanych towarach, trafiałaby do banku centralnego (banków centralnych). Dodatkowo można by dyscyplinować kartel bankowy tworząc czy pomagając tworzyć państwowe czy komunalne sieci dilerów kredytów w rodzaju niemieckich kas oszczędnościowych.
  Oni mogliby tylko żyć z marży od kredytów od ludności i od prywatnego przemysłu, bo trudno sobie wyobrazić sytuację, że marżę zarabialiby na kredytach, które bank centralny udziela rządowi.

  Nawet gdyby w ustroju pieniądza państwowego (tworzonego przez bank centralny) pozostawić lichwę, to można by sobie wyobrazić lichwę jako państwowy podatek od kreacji pieniądza. Biorąc pod uwagę (1) udział lichwy w cenach towarów oraz (2) udział budżetu państwa w PKB, zasadnym byłoby wówczas rozważenie likwidacji wszelkich innych podatków, no może oprócz akcyzy na alkohol i jakieś podobne grzeszne artykuły. Wówczas cały budżet państwa wraz z ZUSem mógłby być finansowany lichwą interpretowaną jako podatek od kreacji pieniądza, i śladowo innym podatkami (np. akcyza). Reszta podatków nie byłaby potrzebna.

  Czy to nie jest poważna zmiana?

  Poza tym tak dramatyczny spadek przychodów żydowskiego kartelu bankowego musiałby wpłynąć na spadek jego siły politycznej. Oczywiście odebranie „im” lichwy należałoby powiązać z odebraniem „im” wpływów w mediach, zmianą programów nauczania w szkołach, odebraniem „im” dominującej pozycji w przemyśle kulturalnym, itp. To musiałoby się wiązać z jakimiś zmianami własnościowymi. Trudno zostawić HGW kamienice, które ukradła. Wprowadzenie pieniądza państwowego musiałoby być częścią szerszego pakietu reform dejudaizacyjnych, przecież samo wprowadzenie pieniądza państwowego to właśnie reforma dejudaizacyjna.

  To wszystko to dramatyczna zmiana. Bjerknes ma rację, to lichwa jest głównym fundamentem siły judaizmu.

  Metro,

  nie lubię żadnych teorii ekonomicznych. Służą zaciemnianiu sprawy. Jeśli banki będą państwowe, banki centralne też, wszystkie odsetki wracać będą do budżetu państwa i spowrotem do obiegu pieniądza. To będzie koniec lichwy i koniec banksterów. Marże z lichwą nie mają nic wspólnego. To mieszanie pojęć.
  A gdy banksterzy stracą fundament ich potęgi – banki i lichwę, odebranie im polityki, mediów, szkolnictwa, medycyny itp. pójdzie niejako automatycznie. Zmiany własnościowe też będą konieczne – trzeba będzie rozwalić koncerny, zlikwidować złodziejską giełdę, manipulującą wartością wszystkiego – walut, złota, akcji itp. Ale fundamentem NWO są banki i lichwa. Bez nich Rotszyldzi i Rockefellerzy byliby co najwyżej sklepikarzami. Ale nigdy nie władcami zachodu.

  opolczyk

  https://opolczykpl.wordpress.com/czytelnia/comment-page-4/#comment-87971

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.