Pogaduchy, czyli rozmowy o wszystkim i niczym.

Tutaj można prowadzić luźne dyskusje, pogaduszki o wszystkim i niczym. Dyskusje nie związane z treścią wpisów. Zamieszczać ciekawe informacje, linki. I generalnie mówić o wszystkim co wam leży na wątrobie… 😉

430 odpowiedzi na „Pogaduchy, czyli rozmowy o wszystkim i niczym.

 1. kanassatego pisze:

  Dot. komentarza Zygi o PRL:

  Zdając sobie w pełni sprawę z błędów systemu komunistycznego (o czym może przy innej okazji), nie mogę jednak zapomnieć o tym:

  1. „Komuna” dała mi bezpłatne, doskonale wykształcenie: podstawowe, średnie, wyższe. Poziom akademicki Wydziału Filologii Angielskiej na Uniwersytecie w Krakowie był jednym z najwyższych w Europie. Podczas studiów korzystałem z taniej żywności w stołówce studenckiej i taniego akademika.
  2. Gdy otrzymałem propozycję studiów doktoranckich w USA, Uniwersytet Śląski, gdzie wtedy pracowałem, zapłacił za bilety lotnicze i udzielił urlopu naukowego na 1 rok do ewentualnego przedłużenia.

  Mógłbym podać jeszcze kilka innych przykładów, ale z mojej prywatnej perspektywy jest oczywiste, że „komuna” dała mi (i innym) niebagatelną, niezwykłą szansę na karierę zawodową. Mam więc wobec PRL dług wdzięczności, który jednak nigdy nie będę mógł spłacić w żaden sposób. Jedyną rzeczą, którą mogę zrobić to nie zapomnieć i mówić o tym na publicznym forum takim jak PrzemexBlog, WPS (kiedyś, ale już nie teraz ), Sputnik Polska, Russia Insider, czy RT. Oczywiście, w USA przy każdej okazji też o tym mówię i piszę. Ale to już inny temat.

  Lubię to

  • Zyga pisze:

   Dzięki KAZ za odpowiedz zawsze pilnie czytam co piszesz lecz nigdy nie mówiłem że PRL był bez wad chociaż tych wad wiele nie widzę .Mi się dobrze żyło i nie tylko mi .
   Te jeb… kur…. dziś mówią a bo trza było stać w kolejkach za chlebem o 4 rano zapierd… do piekarni .Zgoda ale jaki to był chlebuś jak pięknie pachniał jak go pieczono to pachniało na pół wsi .
   A dziś ty debilu skończony propejsaty pójdziesz do pejsatego supermarketu kupisz bułkę którą piecze tej ich jeb…. elektroniczny piekarz made in Germany i co ta bułka wart ?
   Wybacz KAZ ale co będę pisał dalej .Sam wszystko wiesz .
   Jestem trochę wkurzony bo wczoraj po browarkach wziąłem za łep i wyprowadziłem sąsiada z mojej posesji dając mu przy bramie kopa w dupę .
   Musiałem tak zareagować bo szlak mnie trafił na jego słowa :
   ” Tego Piskorskiego to najlepiej na niego sznur jak na tych w Norymberdze ”
   Mimo ponad 70 krzepę jeszcze mam i to cieszy .

   Polubione przez 1 osoba

 2. Zyga pisze:

  Kosiur pieje z radości nad pewną maturzystką . Nie chcę bawić się w nawiedzonego Wykutego co niedługo u swojego ojca poszuka żydostwa i pracy dla Mosadu ale jakby ta twarzyczka niewiele ma wspólnego ze Słowianką raczej z garbatym nosem bez haplo grupy jak mawia Waldi .
  ale cóż mogę się mylić a przecież i żydki mogą być porządni .Co myślicie ?
  Przecież dla mnie typowy garbaty nosek . Stawiam tylko że żydki sobie znowu robią kabaret z gojów tylko tym razem upatrzyli Kosiura i Ziemińskiego .
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/05/14/syjonistyczna-zydo-rezimowa-banda-indoktrynuje-polska-mlodziez/
  Hubalblog tez zauwazył jakby naród wybrany w tej twarzyczce .On doigra się chłop .Będzie ban od Ziemińskiego .

  Lubię to

  • Zyga pisze:

   Podobno matka Boniego też patriotka to może nie każdy żyd to beeeeeeeeeee.

   Lubię to

  • przemex pisze:

   Eee, Zyga, nie najgorsza ta dziewucha z twarzy i nie głupia. Ciekawe jaka jest od twarzy w dół, może by się z nią umówił?(żartuje) 😉 W sumie mało ważne czy żydówka, prawdę napisała. Natomiast ks. Isakowicz plecie częściowo brednie. Za PRL-u proupowska propaganda była zakazana. A propaganda w wydaniu reżimowych mediów w ogóle jeżeli już, to była dużo mniej zakłamana niż dziś i w sumie dość prymitywna. To już dużo gorsze było ględzenie radia wolna jewropa i głos żydoameryki.

   Lubię to

   • Zyga pisze:

    A mój ojciec tego ględzenia słuchał po nocach i klął bo mu komuchy zakłócają nieraz żeśmy o to koty darli cóż ojcu pierdolnemu na łep chyba . Mi tam dobrze za PRL i tych kurew z nad wielkiego bajora nigdy nie słuchałem , a że dawno już kiedyś kibelek miałem poza domem jak to na wsi to jak przywlókł ojciec jak to się nazywało zdaje się Tygodnik Solidarność i gdy przeczytał to ja to brał i tym sobie żopę podcierałem .

    Lubię to

    • Zyga pisze:

     starość nie radośc ale ta wolna jebana żydowska jewropa to chyba z Monachium nadawali a ten pejsaty żydowski Głos Hameryki chyba z usa jeb… kur…

     Polubione przez 1 osoba

     • Zyga pisze:

      Wiadomo człowiek wtedy malo wiedział ale zawsze wychodziłem z takiego rozumowania mam cztery swinie , 2 krowy , ziemię z tytoniu pierwszej klasy którego miałem do hu… świetny zarobek , motor Jawę , za Gierka żonie kupiłem bursztyn warty kupę siana , stać mnie było na telewizor na wódeczkę dobrą na winko .
      to po hu… mi jakieś kutasy nadające jakieś audycje przeciw PRL czy jakiś jebany Wałęsa .Mój ojciec myślał pewnie że mu dadzą 100 razy więcej ta jebana szarańcza niestety mocno się zawiódł .

      Polubione przez 1 osoba

      • przemex pisze:

       Ludzie byli głupi i naiwni i w sumie wielu do dziś jest…

       Lubię to

      • Zyga pisze:

       Przemex tak ta swoją żonkę kochałem że specjalnie do Krakowa jezdziłem i kupowałem tam masę słodyczy głównie bomboniery bo tam była fabryka tych słodyczy był świetny wybór i były tańsze a moja zona uwielbiała ten bomboniery . a jaka była jakosć tych bombonierek naprawdę pyszne to nie dzisiejsze pejsate gówno które mozesz kupić w carefourach . Oszczędzały się słodycze dużo jednorazowo się nie jadło żona pracowała w polu to i się nie tyło no i jedzenie było zdrowsze no i kobity bardziej uważały aby nie przytyć .Taka prawda chociaż przy świniobiciu to też te starsze baby wtedy po 60 – 70 lat to tak wpierd…. słoninkę że az się kurzyło jak to się mówi słoninkę na trzy palce .

       Polubione przez 1 osoba

      • przemex pisze:

       Dziś to nie jedzenie, rzadko coś dobrego w sklepie łapniesz, jak kupisz bułki czy chleb to to jest bez smaku. Nie wiadomo co to w ogóle jest, a skład to prawie same związki chemiczne. Ludzie kupują i wpierdalają na potęgę, a potem dziwisz się, że oddziały onkologiczne są pełne.

       Lubię to

 3. Polak-Słowianin pisze:

  Zyga,

  „ale cóż mogę się mylić a przecież i żydki mogą być porządni .Co myślicie ?”

  Jeśli kochają bezwarunkowo Słowiańszczyznę to dlaczego nie?

  Polubione przez 1 osoba

 4. anonim pisze:

  Właśnie pogrzebano mojego znajomego ok 40-stki. Rok temu mojego kolege 34l.
  Też zaczynali od pifka. Alkohol napój niewolników i ludzi z problemami. W starożytnym Egipcie pojono nim chłopstwo
  Za aryjec.wordpress.com
  ” Przekonanie, jakoby alkoholizowanie się stanowiło nieodłączny element naszej kultury narodowej, niszczy Polaków i inne ludy słowiańskie od dobrych kilku wieków. I zaledwie kilku: alkohol pojawił się na Słowiańszczyźnie wraz z chrześcijaństwem. Pierwsze gorzelnie, winnice i browary powstawały przy klasztorach. Natomiast dystrybucją tego paskudztwa zajmowali się oczywiście Żydzi, którzy jako pierwsi otwierali karczmy. Taka to więc „słowiańska” tradycja.

  Powody propagowania alkoholu przez wrogi nam element są oczywiste: służy to degeneracji biologicznej i intelektualnej Słowian, wybitnie ułatwia ogłupianie społeczeństwa i manipulację nim. Alkoholowa propaganda doprowadziła do tego, że abstynencję uważa się za dziwną i podejrzaną praktykę, zaś człowiek stroniący od alkoholu nierzadko skazany zostaje na bardzo okrojone życie towarzyskie. Niektórzy nawet kojarzą wstrzymywanie się od alkoholu z wpływem obcej kultury – islamu. Tymczasem fundamentem relacji międzyludzkich stała się ohydna ciecz, która uszkadza mózg, żołądek, wątrobę, serce i układ krwionośny, komórki jajowe i nasienie. Alkoholizm rujnuje rodziny, jednak nie mniejsze szkody wyrządza szkoła tzw. kulturalnego picia. Lekarze zalecają „pić z umiarem”, ponieważ to zapewnia im stałych klientów. Podobnie ma się rzecz z kampanią „w ciąży nie piję alkoholu”: oznacza to bowiem, że poza ciążą kobiety piją, a skoro tak, to nie urodzą zdrowych dzieci. Wiedzę społeczną na temat spustoszeń sianych w organizmie przez etanol należy uznać za nikłą. Przecież dla wielu Polaków jedno piwo dziennie nie nazywa się już spożywaniem alkoholu. Trwogą napełnia fakt rozpowszechnienia się wódki, wina i piwa pośród młodzieży, zaś jeszcze większą – coraz pełniejsze przyzwolenie rodziców na alkoholowe eksperymenty nastolatków.

  Dopóki będziemy pobłażać głupocie, jaką jest wlewanie w siebie podawanej nam na tacy przez wrogów trucizny – nie ma co marzyć o narodowym odrodzeniu. Etyczna poprzeczka winna być ustawiona bardzo wysoko – tylko wtedy naród ma szanse bronić się i przetrwać. Dotyczy to zresztą nie tylko pijaństwa, ale i rozwiązłości seksualnej (które to zjawiska idą ze sobą w parze).

  Skąd zatem wzięły się piwo i miód pitny u dawnych Słowian? „Piwo” to coś, co się pije (krzesiwo – to, co się krzesze itd.) – to po prostu staropolska nazwa wody pitnej. Miód pitny sporządzano rozrabiając zwykły miód w wodzie, tak by nadawał się do picia. Jeśli uważasz naszych Przodków za okazjonalnych pijaków – zostałeś otumaniony przez antysłowiańską machinę. Alkohol otępia i osłabia – czy chcesz być słaby i tępy?

  Przejrzyjmy wreszcie na oczy i powiedzmy stanowcze NIE alkoholowej zagładzie Słowian.”

  Podpisuje sie pod tym obiema ręncami 😃
  Nie pije ani nie zażywam niczego już od 5lat

  Polubione przez 1 osoba

 5. Zyga pisze:

  Piję piwo wiele lat i nic mi nie jest tylko trzeba pić z głową . Wiem dobrze że alkohol jest szkodliwy sam za PRL widziałem po każdym niedzielnym meczu naszej drużyny pijanych moich kolegów . Taki był rytuał tylko oni popełniali błąd i pili denaturat albo cholera wie co w dużych ilościach .
  Mogłeś to piwo wypić gdzie chciałeś gliny cię za to nie ścigały .Teraz spróbuj gdziekolwiek łyknąć piwa zaraz masz na karku syjonistycznych strażnikow którzy i tak nic innego nie mają do roboty oprócz zakładania blokad na auta i kara stówka .
  Gdzie parę metrów dalej masz piwko w lecie na dworze tatuś pije w pubie na parasolkach a obok jego dziecko się patrzy i kar żadnych i to jest to właśnie kurestwo i syjonistyczna obłuda . Nieraz byłem tego świadkiem .
  i nieraz moja prababcia mi opowiadała jak Niemcy rozpijali Polaków w karczmach w czasie wojny .
  I TU DRUKOWANE :
  WSZYSTKO JEST DLA LUDZI TYLKO NIE TRZEBA BYĆ IDIOTĄ .

  Polubione przez 1 osoba

  • anonim pisze:

   „Piję piwo wiele lat i nic mi nie jest tylko trzeba pić z głową . Wiem dobrze że alkohol jest szkodliwy sam za PRL widziałem po każdym niedzielnym meczu naszej drużyny pijanych moich kolegów . Taki był rytuał tylko oni popełniali błąd i pili denaturat albo cholera wie co w dużych ilościach ….”

   To (mało)zabawne, ale mój kolega (nieżyjący) podobbną miał nawijke

   Polubione przez 1 osoba

   • Zyga pisze:

    Nie wiem co twój kolega pił i w jakich ilościach mogę pisać tylko na podstawie swoich doświadczeń .
    Wszystko w nadmiarze i bez głowy używane szkodzi nie tylko alkohol ale także sex , brak ruchu , żle odżywanie i wpierd… codziennie schabowych z frytkami ale jak schabowego zjesz raz na 2 miesiące to ci raczej nie zaszkodzi .
    Na tej zasadzie nic byś sobie w życiu nie poużywał bo nie wypije piwa bo mi zaszkodzi nie pociupciam bo katarku dostanę . Z takimi poglądami to do zakonu .
    wyznaję zasadę : wszystko dla ludzi ale z głową .Takie moje zdanie .

    Polubione przez 1 osoba

    • anonim pisze:

     Fajnie że podchodzisz do sprawy racjonalnie. Zatem zrób sobie małą analize i zestaw liste głupot popełnionych pod wpływem i tych na trzeźwo, i wyciągnij z tego logiczne wnioski. Mi wyszło, że alkohol w niczym mi nie pomógł, a wręcz odwrotnie, był przyczyną większości moich problemów. Ale rozumiem, ze to tylko moj subiektywizm,
     Dlatego niczego tu nie sugeruje..
     Pozdrawiam

     Polubione przez 1 osoba

     • Zyga pisze:

      Tutaj nie chodzi o to żeby mi alkohol w czymś pomógł ale o poczucie smaku i cudownej woni piwa oraz zredukowanie nerwów jak moja baba ogląda Trwam i słucha Maryja . Na krótko to jest pomocne a każdy wie że alkohol w niczym nie pomoże .
      Chcesz się lepiej poczuć . Proszę bardzo .Masz tutaj świetne rady od tej pięknej pani najpierw tłumaczy jak oddychać dobrze przeponą czy jak zdrowiej się odżywiać .
      Na początek proponuję różne techniki oddychania .Na pewno pomoże :

      Polubione przez 1 osoba

      • Polak-Słowianin pisze:

       Anonim, Zyga,

       Panowie, myślę, że najlepiej jest nie popadać w skrajności. Uważam, że alkohol nie jest dla każdego a wymuszanie na kimś jego picia tez nie uważam za wskazane, zwłaszcza gdy nie ma ku temu naprawdę poważnych przesłanek.

       Polubione przez 1 osoba

      • Również Słowianin . pisze:

       W tej sprawie popieram pana Zygę . Również lubię i jestem smakoszem piwa zwłaszcza z beczki i nigdy ono mi nie zaszkodziło . Pozdrawiam Zygę i życzę powodzenia . Jestem dwa lata po rozwodzie i teraz dopiero poczułem że żyję . Czasami skok w bok z sąsiadką z bloku jeżeli widzę że by chciała i nic złego z tego powodu mi się nie dzieje a nawet często Agnieszka częstuje mnie obiadami czy dobrą kawą .
       Trzymaj się Zyga . Blog czytam od dawna ale jakoś nie pisałem tutaj nic .

       Polubione przez 1 osoba

      • przemex pisze:

       Też lubię piwo, oczywiście nie przesadnie i nie codziennie. Czasem łyknę też wina(swojskiego najczęściej) bo lubię lub wódki, ale bardzo mało. Chyba, że jest jakieś większe spotkanie w towarzystwie wtedy wiadomo, że więcej się wypije. Ale takich imprez/okazji jest najwyżej jedna, dwie do roku. Po za tym faktycznie uważam, że alkohol jest nie dla wszystkich, jednym służy innym niekoniecznie(wariują po wypiciu lub szkodzi im na zdrowie). Dlatego nikogo nie zmuszam do picia, każdy niech decyduje sobie sam. Inna sprawa, że uzależnić się można od wszystkiego, jak ktoś ma słabą psychę, nie tylko uzależniacz jest problemem.

       Lubię to

 6. Zyga pisze:

  Tak ta jebana syjonistyczna hołota karze za wypicie piwa w miejscu publicznym . Parki masz praktycznie zakamerowane że jak idziesz przez park to oni wiedzą nawet to ze sobie piernąłeś po zjedzeniu chlebka kupionego od piekarza elektrycznego w Carefour .
  Pijaństwo młodzieży wzrasta . Narkotyki na imprezach czy sex to już normalna sprawa .
  w PRL kolego tego nie było a piwko sobie spokojnie wypiłeś i syjonistyczne sługusy w mundurach cię za to nie ukarały ani na izbę nie wywiozły .( mam na myśli dzisiejszych sługusów ) .
  Aniołków jebanych na przejściach nie było co to gówno jakaś Labuda wymyśliła idiotyzm do potegi trzeciej i wypadków tez nie było .
  nie róbmy z 10 letniego dziecka małpy które nie potrafi przejśc na druga stronę ale jak to u nas bywa paru żydowskich cwaniaków ojebało głupiznę gojową na tym pomysle podobnie jak do tej pory je….. na tych nikomu nie potrzebnych kursach w pejsatych pośredniakach .

  Lubię to

 7. przemex pisze:

  http://xportal.pl/?p=29375

  Bliski Wschód: Polskie lotnictwo zaangażowane przeciwko Assadowi?

  Czasopismo „Polska Zbrojna” opublikowało na swojej stronie internetowej reportaż pt. „Polscy lotnicy na misji przeciw Daesz”. Poświęcony jest on udziałowi żołnierzy WP w międzynarodowej operacji „Inherent Resolve” skierowanej oficjalnie przeciwko Państwu Islamskiemu. W jej ramach do bazy lotniczej w Kuwejcie oddelegowano 4 myśliwce F-16 polskich Sił Powietrznych, której mają tam pełnić rolę rozpoznawczą. Opracowany przez dziennikarzy materiał dokumentuje życie polskich wojskowych oraz ich działalność. W tekście pojawiają się jednak znamienne informacje:

  Nasze samoloty często są namierzane przez obronę przeciwlotniczą nieprzyjaciela. Zdarzały się także, na szczęście nieskuteczne, przypadki ostrzału z ziemi – opisuje sytuacje nad Irakiem jeden z polskich pilotów F-16.

  czy:

  Zdarza się, że w obszarze naszego działania pojawiają się także maszyny wojskowe, które nie należą do koalicjantów.

  Takie oświadczenia muszą zastanawiać. Państwo Islamskie nie dysponuje bowiem rozwinięta obroną przeciwlotniczą ani tym bardziej samolotami wojskowymi. Natomiast posiadają je jak najbardziej Siły Zbrojne Syrii, wspierane przez Federację Rosyjską. Czyżby więc polskie myśliwce uczestniczyły nie tylko w działaniach skierowanych przeciwko skrajnym islamistom na terenie Iraku, ale również prowadziły misje na terenie Syrii i to wymierzone w jej legalny rząd?

  Informacje te są zwłaszcza niepokojące w świetle ostatnich nalotów koalicji pod wodzą USA na antyislamistyczne siły syryjskie i irackie.

  O sprawie niejasności zaangażowania Sił Zbrojnych RP na Bliskim Wschodzie pisaliśmy już wielokrotnie na łamach naszego portalu:

  Raport Xportal.pl: Co ma Jordania do Wojska Polskiego, czyli przygotowania MON do wsparcia dżihadystów w Syrii
  GROM szkoli „umiarkowanych” dżihadystów w Jordanii?

  Syria: Siły lądowe USA i Jordanii nacierają od południa

  Na podst. http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/22687?t=Polscy-lotnicy-na-misji-przeciw-Daesz, inf. własnych

  Lubię to

 8. opolczykpl pisze:

  Dokładnie o tym mówił Kalkstein w Izraelu – służenie izraelskim interesom, także militarne będzie kontynuowane bez wzglądu na to, kto w III Rzydopospolitej wygra farsę wyborczą.

  A jako że PiSrael jest otwarcie najbardziej proizraelski, to wysłanie „polskiego” złomu made in usrael (F-16) do walk przeciwko wojsku syryjskiemu – w interesie Izraela – jest w sumie logiczną konsekwencją gorliwej służby izraelskim interesom przez „patryjotyczny” PiSrael.

  Polubione przez 1 osoba

  • przemex pisze:

   http://frazeo.pl/results?id=58a0a8c1c89f510ffc52c1a15c3ab68c&t=2017-04-06

   Jarosław Kaczyński uznał w wywiadzie dla wtorkowego wydania „Frankfurter Allgemeine Zeitung” zwycięstwo kanclerz Niemiec Angeli Merkel za najlepszy z polskiego punktu widzenia wynik wyborów do Bundestagu.
   Prezes PiS powiedział też, że powitałby z zadowoleniem przekształcenie Europy w atomowe supermocarstwo.

   Redakcja „FAZ” wybiła na czoło rozmowy, opublikowanej na drugiej stronie gazety, zdanie: „Powitałbym z zadowoleniem powstanie Europy jako atomowego supermocarstwa”.

   Kaczyński potwierdził znaną z jego wcześniejszych wywiadów ocenę, że wygrana Merkel w tegorocznych wyborach do Bundestagu byłaby z polskiego punktu widzenia najlepszym rozwiązaniem. „Aktualna jest (ocena), że pani Merkel byłaby dla nas najlepsza. Szczególnie teraz, gdy wystąpił przeciwko niej pan Schulz” – powiedział prezes PiS w rozmowie z warszawskim korespondentem „FAZ” Konradem Schullerem.

   Zdaniem Kaczyńskiego kandydat SPD na kanclerza Martin Schulz, do niedawna przewodniczący Parlamentu Europejskiego, „ma słabość do Rosji”. „Ludzie, którzy dążą do ważnych funkcji, powinni się kontrolować. Pan Schulz jest natomiast znany z nieopanowania, ataków, krzyków. Jest lewicowym ideologiem. Pani Merkel nigdy nie wypowiadała się tak antypolsko jak on” – powiedział polski polityk.

   Kaczyński ocenił pozytywnie stanowisko Merkel w sprawie sankcji wobec Rosji. Za pozytywne wydarzenie uznał ponadto wysłanie przez Niemcy swoich żołnierzy na wschodnią flankę NATO. Zbagatelizował wysuniętą ostatnio przez Merkel propozycję Europy różnych prędkości. „Pomysły na Europę różnych prędkości i podobne (propozycje) pojawiają się stale i potem znikają. Na razie nie traktujemy ich poważnie” – oświadczył.

   Poproszony o ocenę pierwszych działań prezydenta USA Donalda Trumpa, Kaczyński przyznał, że niektóre jego wypowiedzi „nie są jasne”. Dodał, że Trump ma jedną zaletę: „nie miesza się do spraw innych krajów”.

   Zdaniem Kaczyńskiego Unia Europejska była sukcesem, „dopóki nie popełniła dwóch błędów” – traktatu z Lizbony i kryzysu uchodźczego. „Żeby przeżyć, UE musi się zasadniczo zreformować” – uważa
   polski polityk.

   Odpierając zarzuty dotyczące odmowy przyjęcia przez Polskę uchodźców, co – zdaniem prowadzącego wywiad – było sprzeczne z chrześcijańską postawą, Kaczyński wskazał na zasadę „ordo caritatis”, zakładającą w pierwszej kolejności troskę „o własną rodzinę, własną wspólnotę i własny naród”.

   Istnieje też zwykły realizm. Na świecie żyje prawdopodobnie ponad miliard osób, których ciężki los mógłby ulec poprawie, gdyby przyjechali do Europy czy Ameryki. Oznaczałoby to jednak likwidację cywilizacji opartej na chrześcijaństwie, najbardziej przyjaznej człowiekowi, jaka pojawiła się w historii” – powiedział polityk PiS.

   Jak podkreślił, Polska jest gotowa pomagać potrzebującym w krajach pochodzenia. „Jesteśmy gotowi za to zapłacić” – zadeklarował.

   Odpowiadając na pytanie, czy wobec obaw, że Ameryka rządzona przez Trumpa zdejmie atomowy parasol ochronny, Europa powinna stać się mocarstwem atomowym, Kaczyński powiedział, że „byłby za tym, gdyby chodziło o poważną propozycję”. „Przyjąłbym to z zadowoleniem. Europa stałaby się supermocarstwem. Nie wystarczy jednak jeden czy dwa atomowe okręty podwodne” – zaznaczył.

   Prezes PiS opowiedział się za zmianą traktatów europejskich. „Trzeba wzmocnić państwa narodowe i ograniczyć kompetencje Unii. Ponadto musimy bronić się przed monocentryzmem. Korzystają na tym Niemcy, inni nie” – powiedział. Jak dodał, w ocenie przedstawionej przez Trumpa, że na Europie korzystają przede wszystkim Niemcy, jest wiele prawdy.

   Kaczyński opowiedział się za radykalną zmianą unijnych przepisów pozwalających na ingerencję instytucji unijnych. „Nasz Trybunał Konstytucyjny obchodzi tylko nas” – podkreślił. Jego zdaniem „dominacja lewicowych idei” prowadzi w UE do tego, że „każdy, kto ich nie podziela, staje się podejrzany”.

   Kaczyński zastrzegł, że nie podziela oceny, iż Polska jest kolonią Zachodu. „Niektórzy tak to widzą. (…) Ja nie. Istnieją jednak pewne elementy: niesłychane zachowanie niektórych firm zachodnich w kwestiach dotyczących pracowników, ochrony środowiska, uwzględniania interesów okolicznych mieszkańców. W ich własnych krajach takie postępowanie miałoby konsekwencje” – podkreślił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

   Lubię to

   • Zyga pisze:

    Przemexie nie obraż się ale ja wolę Danuskę Lato w sieci oglądać czy jakies inne fajne babeczki niż słuchać wynaturzeń tego gościa bez baby a jedynie z kotem który w PRL kobrę oglądał zamiast razem pod pierzyną z kobietą to z jakims kotkiem .Swoją drogą ja pierdolę jak mozna zyc bez sexu , przytulanek , pieszczot całe zycie .To jest kur…. jakieś chore .

    Lubię to

    • przemex pisze:

     Nie wiem, może „jedzie na recznym” i mu nie trzeba baby lub się ich boi(może ich nienawidzi) a potrzebę bliskości zaglusza/zastępuje zaangażowaniem w polityke i… kotem. Może też chodzi na dziwki albo woli chłopców. 😉
     Tak na poważnie, akurat jego życie prywatne mnie mało interesuje, takich jak on są miliony w obu plciach. Nie każdy potrzebuje seksu czy bliskości w równym stopniu. Ja go oceniam wyłącznie jako polityka, a jaki jest prywatnie to mnie osobiście wali…

     Lubię to

     • Zyga pisze:

      Przemexie zgoda ale życie bez drugiej połówki musi być huja warte samemu bez rodziny już nawet klechy to rozumieją gdzie tam jeżdzą ze 200 km od parafii do babinek aby sobie pociurlać a kto wie może nawet dzieci mają .

      Lubię to

      • Zyga pisze:

       Zaraz po objęciu rządów przez papę Franciszka włoskie kobiety kochanki księży napisały taki list do papy :
       ” Papo znieś celibat bo my tak kochamy tych naszych cudnych facetów którzy są duchownymi ” .
       Pisze poważnie .

       Lubię to

      • Zyga pisze:

       Lepsze określenie to może kochanice .

       Lubię to

     • przemex pisze:

      Życie z „drugą połówką” też bywa ciężkie a czasem nawet cięższe niż życie samemu. Nie każdemu się powodzi, a wielu po latach dopiero z rozgoryczeniem stwierdza, że popelnili błąd biorąc sobie kogoś na głowę i plują sobie teraz w brodę bo mogli zorganizować sobie życie inaczej. Są tacy co boją się tego jak ognia i całkowicie ich rozumiem, bo to w sumie średniej jakości miód. Dziś niestety życie małżeńskie/ rodzinne zeszło na psy, więc nie dziwię się, że ludzie od tego stronia.
      Tak czy siak nie moja to sprawa jak i z kim lub bez kogo kto żyje. 😉

      Lubię to

      • Zyga pisze:

       Zgadzam się Przemexie ale miałem na myśli PRL ślub z młodą kobitką miłość i super sex a nie dzisiejsze Polin gdzie nie masz roboty ani mieszkania – podstawowych warunków do funkcjonowania rodziny .Człowiek naprawdę jest szczęśliwy wiem to po sobie .Jestem pewny że gdyby nie zadżumienie mojej zony medyjami ojczulka nasze małżeństwo byłoby dalej super .

       Lubię to

      • przemex pisze:

       Dziś tak się pochrzanilo, że nawet jak ktoś chce i nadaje się to nie ma szans na rodzinę. Brak kasy to uniemożliwia, bez forsy daleko się nie zajedzie na samej „miłości”, a nie każdego interesuje życie na kredycie. Nie wspominając już o permanentnym braku czasu, bezustanne „ksztalcenie”, kursy, szkolenia i „kariera” w korporacjach zajmuje za dużo czasu. A ten upływa zbyt szybko niestety.

       Lubię to

      • Zyga pisze:

       Przemexie skoro zlikwidowało się kochającą matkę PRL to cóż piszesz jak jest za zabicie matki trzeba zawsze płacić a no np kompletnie zmarnowanym życiem , brakiem uciech z drugą połówką bo nie ma pracy czy mieszkania czy obcieraniem żop żydów w korpo lub w Londynie .
       Ja mogę podziękować opatrzności że był taki człowiek jak Gierek czy Gomułka i takie państwo jak PRL mimo wad które umożliwiło naszemu pokoleniu normalne życie a wam młodym naprawdę współczuję bo dziś żyjecie w jakieś hydrze która was po prostu niszczy odbierając wam szansę na prawdziwą miłość i rodzinę .

       Lubię to

 9. Zyga pisze:

  Podobno to jest stara panna i niech sobie kobitki zdadzą sprawę czym grozi życie bez chłopa jako stara panna bez miłości i bez fajnego sexu .
  Kobity robią się agresywne plują jadem nawet atakują wyzwiskami przeciwniczki polityczne żrą sałatki w trakcie obrad Knesejmu nie gryżą dobrze pokarmu .
  Ale co będę pisał . Oto klasyczny przykład .Zakładam że info podawane w pejsatych mediach o staropanieństwie tej pani jest prawdziwe .
  Mężczyzn podobne zachowanie tez dotyczy :

  Lubię to

 10. Zyga pisze:

  Tutaj tez powołam się na pejsate media sprzed wielu lat .
  To one próbowały na siłę spłodzić nowy związek Kalksteina z tą panią nawet niczego sobie ale niestety cała sprawa się rypła .
  Kalkstein pozostał bez kobiety :
  A miał chłop szansę na taką piękna kobitę . nie rozumiem tego faceta :

  Lubię to

  • Zyga pisze:

   Cóz można napisać w każdej legendzie jest troszkę prawdy a z drugiej strony co innego mogła powiedzieć ale niech jej będzie że to nieprawda ale jak widać pejsate media podjęły próbę spłodzenia jakiegoś związku i poszukania Kalksteinowi kobity .

   Lubię to

  • Zyga pisze:

   NO TO DZIŚ OTWIERAM KRYMSKI SZAMPAN I CHLEJE CAŁY DZIEŃ Z ROZPALONYM GRILLEM O ILE TO PRAWDA A NIE PLOTA .
   A MOJE ZDANIE :
   HUJ Z NIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MOZE WYBIORĘ SIĘ DO LUBLINA NA FAJNY STRIPTIZ .

   Lubię to

   • Zyga pisze:

    A ZYDOM ZYCZE TAKICH OKRZYKÓW JAK LEWARTOWA W 53 ROKU PO SMIERCI ” SOSO ”
    . BĘDZIE DZIŚ ŻAŁOBA W POLIN I OKRZYKI KALKSTEINA KTO WIE MOŻE NAWET FLAGI DO POLOWY W DÓŁ A KALKSTEIN BĘDZIE KRZYCZAŁ :
    ” TY NASZ KOCHANY SUCHARECZKU TY NASZ CUDNY DORADCO PREZYDENTA CARTERA JAK MY BĘDZIEM W TYM POLIN TERAZ BEZ CIEBIE ŻYĆ BEZ TWOICH WSPANIAŁYCH RAD .”

    Lubię to

  • przemex pisze:

   http://wiadomosci.wp.pl/nie-zyje-wybitny-politolog-prof-zbigniew-brzezinski-6127029510363265a

   Zyga, w polin już jecza jaka to straszna strata dla świata, taki wybitny człowiek…

   Lubię to

   • Zyga pisze:

    PRZEMEXIE DROGI ŻE W POLIN SUKI DZIENNIKARSKIE JECZĄ TO MNIE NIE DZIWI PRZECIEŻ JAKOŚ PIENIADZE NA PALIWO DO BMW I NA UTRZYMANIE WILLI Z BASENEM TRZEBA ZARABIAĆ .
    MNIE INTERESUJE TYLKO JEDNO CZY PUTIN WYSLE KONDOLENCJE I POJEDZIE NA POGRZEB BO JEZELI TAK TO PAZIEMA NA WPS SZLAG TRAFI Z WSCIEKLOSCI HA HA HA TYM BARDZIEJ ZE ON TERAZ JEST ZDAJE SIE W MOSKWIE NA ZJEDZIE .
    A NIE DAJ ZYDOWSKI PUSTYNNY BOZE JAK PUTIN DZIS OGLOSI ZALOBĘ NARODOWĄ W ROSJI PO SMIERCI ZBIGA I GO CUDOWNIE POCHWALI JAK PO SMIERCI PERSKIEGO WTEDY JUZ PAZIEMA SZLAG ZE ZLOSCI TRAFI .
    A TAK NAPRAWDĘ SZLOCHANIE NAJWIĘKSZE BĘDZIE W USRAJU I JEWROUNII .
    PRZEPRASZAM ZA BLEDY I DRUKOWANE ALE WLASNIE OD GODZINY ŚWIĘTUJĘ I SZAMPAN ORAZ PIWKO ROBIĄ SWOJE . CHYBA MNIE ROZUMIECIE . HURRAAA .

    Lubię to

 11. Zyga pisze:

  TAKIE PYTANKO DO KAZA ON CHYBA WIE NAJLEPIEJ . TA SMIERĆ ROCKEFELLERA SPRZED KILKU MIESIĘCY TO BYŁA PRAWDA CZY ŚCIEMA ?

  Lubię to

 12. Zyga pisze:

  A MOZE SMIERC ZBIGA TO TEZ ŚCIEMA ? CHOLERA ICH TAM WIE .

  Lubię to

  • przemex pisze:

   Zyga, oni wiecznie żyć nie będą. 😉
   Jakbyś był bliżej to bym z Tobą chętnie obalił przy sobocie jakieś piwko lub dwa(ewentualnie drina). 😉

   Lubię to

   • Zyga pisze:

    Szkoda ja niedaleko Lublina do Lublina ma 40 km ale świętuję . Szampan Krymski i piwko Erdinger już w ruchu plus grill w dodatku baba dopiero z Lichenia jutro wieczór wraca to będą dziś balety po smierci tego sucharka bo jak wiesz zawsze Przemexie chciałem dozyć jego śmierci i dzis w sobotę tego dożyłem a jak wiesz ja juz ponad 70 to moglem umrzec nawet od tego usmańskiego sucharka pierwszy .
    Nikomu smierci nie zyczę i nigdy się nie ciesze jak ktoś umrze ale dziś wyjątkowo mam balety jeszcze tylko brak jakieś pięknej kobitki jak Danuśka Lato przy moich boku i zabawa byłaby na całego ale starość nie radośc
    Piwko jest grill jest brak tylko takiego cudnego ciała :
    to ciało jej sprzed wielu lat to poezja .To kolejny cud świata i tego dziś mi brakuje na 100% zabawę .
    Licze jednak na nasz spotkanie – zima wiosna w Czechach .tam zorganizuje jakies fajne balety bo ja pomimo wieku rozrywkowy chłop :

    Na dziś koncżę pisanie na twoim blogu bo juz jestem zdrowo nagrzany a dzien jeszcze długi .

    Lubię to

    • Zyga pisze:

     Jeszzce jedno zapomniałem dopisać to tym zdjeciem na WPS mocno wkurwiłem nanę zakonnicę w odpowiedzi na jej pierdziszewa i bajania i nazwała mnie ta pinda ” ruchaczem Fredo czy jakoś tak „

     Lubię to

 13. przemex pisze:

  https://pl.sputniknews.com/polska/201705285548882-Warszawa-teatr-Sputnik/

  Wczoraj pod Teatrem Powszechnym w Warszawie protestujący przeciwko obrazoburczej sztuce „Klątwa” narodowcy doprowadzili do tragicznego wypadku.

  Spektakl „Klątwa” chorwackiego reżysera Olivera Frljicia, grany w warszawskim Teatrze Powszechnym, od początku wywołuje protesty środowisk ultrakatolickich oraz nacjonalistycznych bojówek. Wczoraj doszło do apogeum przepychanek pod budynkiem Teatru.

  — Spektakl zawiera krytykę różnych postaw społecznych, używa się w nim m.in. rekwizytów nawiązujących do symboli narodowych i religijnych — po to, by pokazać, jak ich wartość jest cynicznie wykorzystywana i zmanipulowana przez interesy grup politycznych — mówi dyrektor Powszechnego, Paweł Łysiak. — Zatrważający jest fakt, że prawicowe bojówki używające przemocy w przestrzeni publicznej zyskują jawne wsparcie władz kościelnych i państwowych. Ulotki i informacje dotyczące wielodniowego „szturmu różańcowego” wokół Teatru i próby jego blokowania kolportowane były w parafiach i umieszczane w mediach katolickich. Potwierdza to jedynie, jak trafne są diagnozy stawiane w spektaklu.

  ​Protestujący z Krucjaty Różańcowej, ONR Mazowsze oraz Młodzieży Wszechpolskiej nieśli na transparentach kuriozalne hasła: „Matko królów Polski, przebacz nam niewierność i doprowadź do królowania Twego Syna w Ojczyźnie naszej”, „Wielka Polska katolicka”, „Śmierć wrogom ojczyzny”, „Koniec wesela, wracać do Izraela” czy „My Chrystusa wyznajemy, demokracji tu nie chcemy”. Przemawiał król ksenofobicznych wystąpień, poseł Robert Winnicki. Domagał się cenzury przedstawień, które nie przedstawiają Polski i wiary katolickiej z należytym według niego szacunkiem. Członkowie ONR z regionu mazowieckiego postarali się. Przyszli w czarnych mundurach z zielonymi opaskami i transparentami, przynieśli też ze sobą białe róże. To oni byli głównymi agresorami, środowiska związane z kościołem wyraźnie się od nich odcinały. W katolickich mediach nie zabrakło zresztą później krytyki pod ich adresem.

  Widzowie oglądali spektakl w towarzystwie ochrony. W przerwie jeden z działaczy prawicowych rozlał w foyer żracą substancję, którą poparzyła się jedna z pracownic teatru, usiłująca ją posprzątać. Trafiła do szpitala z poparzeniami dłoni. Dyrektor teatru domaga się wyciągnięcia konsekwencji wobec narodowców, ponieważ przekroczyli dopuszczalne granice wolności zgromadzeń. Przypomnijmy, że narodowcy mają pełne poparcie polityków PiS. Za cenzurą spektaklu wypowiadali się m.in. Ryszard Terlecki, Beata Mazurek i Dominik Tarczyński. Ten ostatni zgłosił kontrowersyjny spektakl do prokuratury.

  Polubione przez 1 osoba

  • Polak-Słowianin pisze:

   Koncesjonowani już się gryzą między sobą:

   „Aleksander Jabłonowski napadnięty przez Obóz Narodowo Radykalny i Młodzież Wszechpolską” – jak podaje ‚Telewizja Narodowa’, youtube:

   „…Jabłonowski. Zostały mu zdarte dwa emblematy między innymi Związku Jaszczurczego jak i Falangi, a także zrzucono mu furażerkę i skradziono Orła.”

   Polubione przez 1 osoba

 14. Polak-Słowianin pisze:

  Redakcja WPS w: „W Moskwie trwają obrady XIII Soboru Słowiańskiego” podaje:

  „Otrzymaliśmy także informację, że nasz kolega, redaktor Edward Maciejczyk, który był gościem XIII Soboru Słowiańskiego jako przedstawiciel Wschodniego Kościoła Katolickiego w Ameryce z misją koordynacji działań medialnych Kościołów Katolickich Rytu Wschodniego, został po powrocie z Moskwy aresztowany na lotnisku w NY.”

  Nie wiadomo pod jakim zarzutem, ale potrafili z toronciarzem jechać ostro po bandzie.

  Lubię to

 15. zyga pisze:

  A hu…. tam z nimi i z Sancho Pansą Toronciarzem .Za opluwanie Gomułki za nazywanie matki Gomułki Sucz i bladz nie żałuję zasrańca .Hu….. z nim !!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeden wart drugiego a Edzio niedawno wchodził w zopę Trumpowi i się chwalił że jest z nim spokrewniony jakoś mu się niedawno odwidziało .

  Lubię to

  • Polak-Słowianin pisze:

   Ja żałuję, że są tacy zaślepieni, w sumie sami sobie z tego powodu niepotrzebne kłopoty robią, a przynajmniej Maciejczyk, bo toronciarz obnaża swoją głupotę tak jak i ten Dylak – ich jedyną pozytywną rolą jest służenie jako wzór beznadziejnego głupca.

   Lubię to

   • zyga pisze:

    Jaka surprise dla Maciejczyka. Praktycznie całą kampanię wyborczą wchodził w dupę Trumpowi żeby ten go na wiosnę 2017 roku aresztował pisze oczywiście skrótowo .
    Za rządów tak znienawidzonego przez Maciejczyka murzyna nikt go w Ussrace nie zatrzymał a tu widzę sprawa się rypła .
    Za prezydentury ukochanego Trumpa facet który podobno jak sam pisał jest spokrewniony z tym preziem zostaje aresztowany .
    Świetnie opisuje Bubel ( chociaż go nie trawię ) jego spotkania z Maciejczykiem i jak ikona pożyczała od niego 3 stówki na dworcu na hamburgera , piwko i hotel bo ikona była bez grosza .
    Szczegóły na stronie Bubla .
    Nie mówię że Maciejczyk nie ma osiągnięć w pokazywaniu jak szkodliwe są rządy pejsatek ale pewne rzeczy go kompromitują jak np popieranie Trumpka , zadawanie się z kutasem Toronto czy rozmowy wielogodzinne z Bublem o których bubel pisze szczegółowo i nazywa te rozmowy krótko ” paranoja bajarza „.
    Póki co dla mnie tacy pajace nie są autorytetami a jak są ikonami dla Kosiurów Ziemińskich czy Skorków to już ich prywatna sprawa . Nie mój biznes .

    Lubię to

    • Polak-Słowianin pisze:

     Chodzi o to, jak ktoś coś robi, wydaje mi się że trzeba brać też pod uwagę jakie są okoliczności itd. a nie walić na oślep jak leci. To tak jak ktoś wszedłby do synagogi i wyzywał żydów od ‚dzieci diabła’ a po dostaniu kopa lub aresztowaniu twierdził, że to jego prześladują, normalne by to nie było moim zdaniem.

     Lubię to

 16. zyga pisze:

  Temat o Ratajczaku jest na WPS i tu ten sam przypadek co w kwestii Piskorskiego . Tubylcy Polin a przynajmniej 95 % nic o nim nie wie ale czy może to być dziwne gdy chazarzy kontrolują media i edukację od najniższego do najwyższego stopnia .
  W nowej Polsce już Polsce nie Polin tacy ludzie jak Ratajczak powinni być bohaterami narodowymi .Kiedy ta nasza Polska będzie . Może za lat 20 może 30 a może 50 kto to może wiedzieć .
  Ratajczaka pewnie załatwili aby przestraszyć innych w kwestii holocaustu aby nikt tego nie tykał .
  Mnie dziś jedno dziwi .
  Taki Pająk czy Pastuszka opowiadają duże gorsze rzeczy w tym temacie . Taki Waldi to już opluwa parcharnie co mówi o holokauscie to już nie wspominam a włos z głowy im nie spada a Waldiemu to nawet Youtube kanału nie zablokowało .Dziwne ?

  Lubię to

  • Polak-Słowianin pisze:

   Krystowierca nie będzie dla mnie bohaterem narodowym. Połączenie ‚tron i ołtarz’ jest zabójcze dla Słowiańszczyzny.
   Nie słyszałem, żeby ktoś z polakatolików protestował kiedy wprowadzono takie prawo (ja sam miałem to gdzieś). W wiki piszą pod hasłem: „Kłamstwo oświęcimskie (negacjonizm… – twierdzenie w języku prawnym przyjmujące, że powszechnie przyjęta interpretacja Holocaustu jest albo w dużym stopniu przesadzona, albo całkowicie zafałszowana.”
   Jeśli to prawda to wychodzi na to, że środowiska żydowskie mogły swobodnie Ratajczaka nazywać kłamcą oświęcimskim i skazać chociaż nie był rewizjonistą (prawdopodobnie, bo w głowie mu nie siedziałem)
   A sami rewizjoniści przypominają mi trochę tych krystowierców którzy chcą obalić Teorię Ewolucji poprzez samo doszukiwanie się jakiś błędów w TE – nawet jakby udowodnili, że jest ona cała do bani, to nie udowadnia to istnienia stwórcy, trzeba przedstawić dowody na istnienie stwórcy.
   Moim zdaniem należy oczywiście poszukiwać prawdy, ale oznacza to próbę udowodnienia na podstawie dostępnych faktów ile było ofiar itd. Mam nadzieję, że to co przydarzyło się dr Ratajczakowi nie pójdzie na marne. Powinniśmy o tym pamiętać.

   Polubione przez 1 osoba

   • zyga pisze:

    Polaku Słowianinie możesz mi podać link w kwestii awantury Jabłonowskiego z tymi pseudonarodowcami .

    Lubię to

    • Polak-Słowianin pisze:

     Zyga,


     Aleksander Jabłonowski napadnięty przez Obóz Narodowo Radykalny i Młodzież Wszechpolską


     Aleksander Jabłonowski – Rzecznik MW Mateusz Pławski mi groził, a Młodzież Wszechpolska…

     Lubię to

     • zyga pisze:

      Wielkie podziękowania .Dwa kutasy się grzmocą miło pooglądać

      Lubię to

      • Polak-Słowianin pisze:

       Nie ma za co Zyga.
       Przynajmniej sami się obnażają kim tak naprawdę są, ale już, jak twierdzą żydo-krystowiercy, Joszue dawał im takie wytyczne: „nie jesteś z nami, jesteś przeciwko nam” – o to, czym jest polakatolictwo.
       A „Cejro” przeszedł samego siebie, czyli Rosjanie przychylni Polakom, czy niewinne kobiety i dzieci rosyjskie też do odstrzelania, ta kanalia tylko sowietów widzi.
       Ekskomunika dla bydlaka i wygnanie z Polski, hańbi normalnych Polaków i Polskę.

       Lubię to

 17. zyga pisze:

  Moim zdaniem Waldi jest posiadaczem ŻÓŁTYCH PAPIERÓW dlatego jest taki bezkarny .

  Lubię to

 18. przemex pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2017/05/30/cejrowski-blazen-czy-zdrajca/

  Wojciech Cejrowski, dawny kowboj z WC Kwadransa, propagator muzyki country, podróżnik i człowiek o jednoznacznych poglądach, jest osobą bardzo kontrowersyjną.

  Uwielbiany przez jednych, nienawidzony przez drugich, w odbiorze wolny praktycznie od szarego środka obojętnych. Zdeklarowany katolik, łączący na swój oryginalny sposób tradycję z nowoczesnością, równie zdeklarowany kapitalista i prawicowiec.

  Często w formie ocierający się niebezpiecznie o estetykę jaką na samym początku jego działalności publicznej sam sugerował skojarzeniem inicjałów WC z… wychodkiem. Megaloman całkowicie przekonany o tym, że za nim stoi autorytet Prawdy przez duże „P”.

  W wielu środowiskach bliskich ideowo temu, co mówi Cejrowski, jego egotyzm i sposób uzewnętrzniania treści raził i razi na tyle, że odbierany jest on, delikatnie mówiąc, niechętnie.

  Dla ludzi klasycznej tradycji endeckiej najtrudniejsze do przyjęcia są jednak takie poglądy Cejrowskiego, jak całkowita negacja Polski Ludowej 1944-89, traktowanej bezwzględnie i w bardzo ostrych słowach, jako sowiecka okupacja, czy nieprzytomna rusofobia, stawiająca znak równości między każdą formą państwa rosyjskiego, ze szczególną nienawiścią traktująca współczesną Rosję Putina (Car = ZSRR = Putin).

  Do tego dochodzi apoteoza Piłsudskiego, równie bezrefleksyjna jak nienawiść do Rosji. W przypadku przekreślania Polski Ludowej jest to o tyle zastanawiające, że śp. Stanisław Cejrowski, ojciec p. Wojciecha, jako wybitny i utalentowany działacz muzyczny, rozwinął szeroką i płodną działalność na polu kultury, głównie w latach 60-tych i 70-tych XX w., będąc animatorem festiwali, przeglądów, koncertów, zarówno jazzowych jak i bigbitowych a później rockowych. Jako szef Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego patronował światowej sławy festiwalowi Jazz Jamboree, pod jego auspicjami wydawano na płytach winylowych rarytasy pod szyldem Klubu Płytowego PSJ. Stanisław Cejrowski był także pomysłodawcą ludowego emploi, często wykorzystywanego przez władze (dożynki), wielce popularnego w swoim czasie zespołu No To Co, a także twórcą koncepcji muzycznego tryptyku olimpijskiego – potrójnego albumu nagranego specjalnie na Igrzyska Olimpijskie w Moskwie (!!!) przez trzy najważniejsze ówczesne zespoły polskie – Skaldów, Budkę Suflera i Breakout.

  Żeby było jasne – absolutnie nie czynię z tego powodu p. Stanisławowi Cejrowskiemu zarzutu. Przeciwnie, doceniam jego zaangażowanie i zasługi dla rozwoju kultury polskiej w latach PRL. Chodzi tylko o to, że przy takich dokonaniach ojca cokolwiek zaskakująco wygląda skala kontestacji tamtej Polski przez syna…

  Ale przejdźmy do istoty. 19 maja b.r. na You Tube, na otwartym, a więc publicznym kanale Wolność24.pl, ukazał się prawie dziesięciominutowy film z wypowiedzią Wojciecha Cejrowskiego dla mediów niemieckich, nagraną podczas Warszawskich Targów Książki (na których Niemcy były gościem honorowym).

  Osoba WC zapewniła popularność wystąpienia, obejrzanego do momentu napisania tego tekstu przez ponad 190 tys. osób. Cejrowski mówi w nim – w kontekście próby uzyskania przez niemieckiego dziennikarza odpowiedzi na pytanie o warunki zaistnienia poprawnych stosunków polsko-niemieckich – głównie o zagrabionych przez Niemców w czasie II w. św. dobrach kultury polskiej i konieczności ich zwrotu, i o konieczności zapłaty kontrybucji za straty wojenne.

  W zasadzie przez prawie 9 minut mówi słusznie. Większość komentujących gorąco popiera tą słuszną większość i w tym tkwi niebezpieczeństwo pozytywnego przyjęcia przez odbiorców całości wypowiedzi WC. Pozostała minuta tymczasem jest na tyle poważnym zgrzytem, że konieczne jest przybliżenie Czytelnikom jej treści i komentarz.

  Ni mniej ni więcej, ale Wojciech Cejrowski w pewnej chwili stwierdza, że: „ja na przykład, proszę pana (…) natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem. Jak się pan przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie, tam są same niemieckie groby, milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom (…)” [Niemiec w tle – „ale Niemcy nie chcą Szczecina”].

  Cóż na to odpowiedzieć? Zaiste, ręce opadają! Jest to wypowiedź bardzo niebezpieczna z punktu widzenia interesów Polski. Oto Niemcy otrzymali sygnał – pierwszy raz publicznie – że bardzo popularna w Polsce osobowość, guru [sruru – admin] szeroko rozumianej prawicy, gotowa jest podważać fundamentalne i nienaruszalne rezultaty II wojny światowej.

  I to z powodu zwyczajnie głupiego uzasadnienia o niemieckości Szczecina niemieckimi grobami. Głupiego, ale jednocześnie takiego, które mogą podchwycić Niemcy w stosunku do setek innych miejscowości. Czy w Gorzowie, Zielonej i Jeleniej Górze, tytułem przykładu, nie znajdziemy podobnych cmentarzy? Cmentarze, jakimi je znamy dzisiaj, zaczęły powstawać na przełomie XVIII i XIX wieku, a w większości przypadków to kwestia dopiero połowy i później XIX wieku, wobec czego ich niemieckość na tych ziemiach jest, także z tej przyczyny, naturalna.

  Nie jednak charakter cmentarzy decydował o włączeniu tych ziem do Polski w 1945 r. W najżywszym interesie Polski tracącej ziemie wschodnie było uzyskać jak najwięcej na zachodzie i sprawa Szczecina, wobec niemożności zrealizowania projektu inkorporacji Rugii, miała zasadnicze znaczenie ze względów polityczno-strategicznych.

  To, że uzyskaliśmy linię Odry i Nysy ze Szczecinem dzięki silnemu wsparciu Stalina, który widział w tym także zabezpieczenie interesów ZSRR, nie jest żadnym powodem do wstydu, tak jak nie jest powodem do wstydu uzyskanie w Wersalu granic z poparciem i z zapewnieniem interesów francuskich.

  Uważam wypowiedź Cejrowskiego za wyjątkowo naganną i niebezpieczną. Nie wiadomo, czy było to po prostu nieprzemyślane „chlapnięcie”, uzewnętrznienie prywatnych przemyśleń Cejrowskiego, czy uchylenie rąbka jakiejś koncepcji politycznej, którą być może ktoś we współczesnej Polsce dyskutuje w jakichś gremiach.

  To, że w kręgach takiej prawicy, jakiej guru jest Cejrowski kpi się (na forach, na ogół pod pseudonimami) z Ziem Odzyskanych i traktuje je z lekkomyślnym lekceważeniem, jako niechciany przez Polaków prezent od Stalina (!?), to wiem od dawna. Jeszcze w XX wieku, jeden z dyskutantów ogłosił, że nie tylko na froncie wschodnim, ale i pod Monte Cassino, Niemcy bronili cywilizacji chrześcijańskiej Europy – na wschodzie przed azjatycką dziczą, we Włoszech przed masonami.

  Okładka broszury Lecha Neymana, działacza Związku Jaszczurczego i NSZ, wydanej w konspiracji w 1941 roku. Postulował w niej powrót Szczecina do Polski. W 1948 roku został skazany na śmierć przez sąd stalinowski. Dzisiaj tacy ludzie jak Cejrowski uwłaczają pamięci takich ludzi, jak Lech Neyman.

  To te kręgi głoszą tezę o konieczności pójścia Polski z III Rzeszą przeciwko ZSRR, to z tych kręgów krzyczy się o gwałtach na Niemkach i Polkach w 1945 r., to tam, jak mogliśmy ostatnio zobaczyć, przerabia się goebbelsowskie plakaty, aby wpisać się w teraźniejszość i uzasadnić nienawiść do Rosji Putina.

  Pojawiają się też głosy uznające prawa niemieckie do Prus. Jest w tym swego rodzaju masochizm, który fałszywie rozumiane racje moralne przedkłada ponad interes dziejowy własnego narodu i państwa.

  Cejrowski jednak jako pierwszy wyartykułował gotowość zwrotu Szczecina bez pseudonimu i maski, publicznie i to wobec niemieckiego dziennikarza.

  Podstawą ideową tego typu poglądów jest stanowisko m.in. niemiecko-polskiego prof. Bogdana Musiała, który od lat głosi tezę o niechcianym Szczecinie, niechcianych, oczywiście „tzw. ziemiach odzyskanych”, a przy okazji rozczula się nad niemieckimi ofiarami gwałtów Armii Czerwonej, robiąc z tego najistotniejsze wydarzenie lat 1944-45.

  Tymczasem, każdy, ale to każdy Polak myślący po polsku w 1945 r., poza marginesem szaleńców w Polsce i na emigracji, popierał przyłączenie do naszego kraju jak największej ilości ziem niemieckich. Przede wszystkim jednak, wcześniej ich przyłączenie i to jeszcze dalej idące na Zachód (wspomniana Rugia) znajdowało się w planach wielu polskich sił politycznych, z narodowymi na czele, zaś zwrócenie się ku zachodowi i ku tradycji piastowskiej datuje się już na koniec XIX w. (Popławski, Wysłouch).

  Polska w 1945 r. wiele przegrywając, odniosła jednocześnie wiekopomne zwycięstwo nad Niemcami, które zostały cofnięte o tysiąc lat swych podbojów i kolonizacji.

  To bardzo smutne, że dzisiaj pojawiają się w polskim stanowisku w tej sprawie wyłomy i zapowiedzi rewizji rezultatów II w. św. Ciekawe, że Cejrowski mówi o tym także w kontekście traktatu pokojowego. Dla mnie to brzmi jak oferta, że sprawa Szczecina mogłaby być przedmiotem dyskusji traktatowych i jego scedowanie na rzecz Niemiec mogłoby być elementem tego traktatu. To bardzo groźne otwieranie zamkniętego tematu. I zupełnie niebywałe!

  Szczecin dla Pana Cejrowskiego nie jest polski. Dla niego to nic, że był polski w dawnych wiekach. Że był pomorsko-słowiański i polski, i że to, oprócz względów strategicznych, uzasadnia jego powrót do Polski. Nie ważne też, że był później i duński i szwedzki, a nie tylko niemiecki. Nie jest to niczym innym, jak przyjmowaniem optyki i argumentacji rewizjonistów niemieckich.

  A przecież, to wszystko, co powiedzieliśmy wyżej o historii jest tylko w niewielkim stopniu ważne. Szczecin jest polski przede wszystkim dlatego, że od 72 lat jest w Polsce, został zasiedlony, odbudowany, rozbudowany w pocie czoła przez polskich wygnańców i nie-wygnańców, którzy dziś już nie są kresowiakami, czy kongresowiakami, ale szczecinianami – Polakami z polskiego Szczecina, który po polsku mówi, oddycha i czuje, który jest POLSKI.

  Wojciech Cejrowski poszedł o jeden krok za daleko. Doszła do jego wizerunku rysa, dla mnie osobiście mająca większą wagę, niż nic nie kosztujące wyzywanie Putina i PRL.

  Jestem ciekaw, jak Cejrowski wyobraża sobie w praktyce to oddawanie Szczecina? Dmowski w „Świecie powojennym i Polsce” w ten sposób ostrzegał przed politycznym handlem polską ziemią: „[Niemcy] wiedzą też, że gdyby się znalazł w Polsce polityk, któryby chciał traktować o ustąpienie Pomorza, dostałby kulę w łeb, jak amen w pacierzu. Podobnie skończyłby każdy, któryby, idąc wbrew woli narodu, na jakiejkolwiek drodze wystawił Polskę na zmarnowanie tego, co po wojnie światowej odzyskała”.

  Nie wyobrażam sobie, aby współcześni Polacy mogliby rozumować inaczej.

  Adam Śmiech
  Myśl Polska, nr 23-24 (4-11.06.2017)
  http://mysl-polska.pl

  A oto charakterystyczna wypowiedź Cejrowskiego na temat Rosjan – widać, co to jest za kurwa…

  Lubię to

  • kanassatego pisze:

   Cejrowski w swojej wypowiedzi dostarczył dowodu na to, że powinien być uznany za terrorystę – bo oficjalnie namawia do mordowania Rosjan. (W USA, ktokolwiek oficjalnie namawia do zbrodni jest uważany za terrorystę: 18 U.S. Code § 2331). Rząd rosyjski powinien zostać poinformowany. Cejrowski wyląduje na liście terrorystów międzynarodowych i może być zaaresztowany w każdej chwili. Z pewnością nie w Polsce (która jest najbardziej rusofobicznym krajem na świecie), ale w innych krajach i pójdzie do więzienia. Jak będzie miał nieco mniej szczęścia, to jego ciało zostanie znalezione gdzieś w lesie lub na łące albo w samochodzie i nikt nigdy nie dowie się, kto go zastrzelił.

   Dokładnie tak jak to robią Amerykanie, nigdy nie ujawniając nazwisk wykonawców takiego wyroku. Inni też tak robią, oczywiście.

   Mówiąc to, nie koniecznie się z tym zgadzam. Ale tak po prostu jest.

   Polubione przez 1 osoba

   • opolczykpl pisze:

    W normalnym państwie Cejrowski wylądowałby na oddziele zamkniętym, w pokoju bez klamki i okna. Przecież to kliniczny katodebilny psychopata – deklaruje się jako gorliwy katolik, żydowski dekalog zna, wie że zobowiązuje go przykazanie „nie zabijaj”, a mimo to publicznie nawołuje do mordowania Rosjan. Typowy katodebilny psychol.
    A za głoszenie pomysłów przypominających jego „Szczecin dla Niemców” podczas okupacji rzeczywiście była kula w łeb. Za zdradę interesów narodowych.

    Polubione przez 2 people

    • zyga pisze:

     Nie wiem czy to prawda ale słyszałem że ten chazarski huj się rozwiódł .Nawet baba z nim nie wytrzymała .
     KAWAŁ ANTYPOLSKIEGO KUTASA . PYTANIE CZY ON W TO WIERZY CO MÓWI RZECZYWIŚCIE TAK ROSJAN NIE CIERPI I BY ICH ZABIJAŁ CZY DOSTAŁ TAKIE ZLECENIE ABY OGŁUPIAĆ GOJÓW I SKŁÓCAĆ SŁOWIAN .
     TEN BRUDNY KUTAS TO STYPENDYSTA FUNDACJI SOROSA . OBJEŻDZIŁ NA KOSZT TV WSZYSTKIE LUDY DZIKIE PEWNIE I NIEJEDNĄ DZIKUSKĘ W DZUNGLI WYRUCHAŁ KTO WIE JEGO PROGRAMY NA KAŻDEJ PEJSATEJ TV OD TVP PULS DO TVP 1 I 2 .
     DŁUGI TERAZ MUSI SPŁACAĆ CHOCIAŻBY OGŁUPIANIEM GOJÓW I TAKIM SZCZEKANIEM .
     TA MENDA ZJADŁA NAWET MÓZG MAŁPY GOTOWANY W GORĄCEJ WODZIE . PRZECIEŻ TAKIE IMPREZY MUSIAŁ SPONSOROWAĆ SOROS .
     TEŻ BYŁEM PSEM NA BABY ALE ZA HU… ŻYWEGO TAKIEJ DZIKIEJ KOBIETY Z DŻUNGLI BYM NIE PORUCHAŁ . BRZYDZIŁ BYM SIĘ .
     CZŁOWIEK JUZ STARY ALE MYSLENIE O PIĘKNYCH BABACH POZOSTAŁO CÓŻ TAKI MÓZG .

     Lubię to

 19. Pingback: Kolejny zlot Grupy Bilderberg i XIII tzw. „Sobór Słowiański”… – blog polski

 20. kanassatego pisze:

  Trochę na inny temat: anglicyzmy w języku polskim.

  Od dawna chciałem już o tym napisać, bo temat dość obszerny a problemy jeszcze większe. Dziś tylko parę uwag o błędach w adaptacji (zbyt) wielu terminów angielskich. (Więcej o procesie zachwaszczania języka polskiego przez anglosaskie wyrażenia i słowa, przy innej okazji.)

  1. „Email”. Ponieważ w jez. angielskim, termin ten (email – electronic mail) wymawia się „imejl”, więc przy adaptacji tego terminu, powinna być użyta wymowa „imejl” i taka pisownia. Skoro jednak ten i tak krótki wyraz został skrócony do „mail” (z jakiś powodów), więc powinien być pisany tak jak jest wymawiany, czyli „mejl”. W żadnym innym wyrazie polskim, nie pisze się dyftongu „ej” „ai”, czyli nie powinno się nagle robić jeden wyjątek i pisać „mail”. Więc ja, tu oficjalnie oświadczam jako językoznawca (mam magisterium z filologii angielskiej, specjalizacja językowa, z Uniwersytetu Jagiellońskiego), że nigdy nie będę pisał w języku polskim słowa „mail”. Będę konsekwentnie używał pisowni polskiej, czyli „mejl”.

  2. Wymowa angielskich terminów „lease” lub „leasing”. Istnieją polskie odpowiedniki tych słów oczywiście: „wynajmować, wynajem”. Nie ma więc potrzeby używać angielskich terminów, tylko dlatego, że są angielskie. To typowy przykład na popisywanie się znajomością obcych terminów, aby dodać sobie fałszywej ekspertyzy. Taka moda na popisywanie się obcymi terminach, bardzo typowa wśród nowej generacji dziennikarzy polskich, to nic innego jak żałosne przylizywanie się „kulturze zachodniej” powodowane równie żałosną megalomanią polakatolicką.

  „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

  Przy okazji: angielski czasownik „lease” wymawiany jest „lis”, nie „liz”. Natomiast „leasing” może by teraz wymawiany „lizing”, tak jak w Polsce, choć oryginalna wymowa tego rzeczownika jest „lising” i tak się powinno mówić.

  3. Problem odwrotny istnieje z wymową rzeczownika „Newsweek”, który pojawił się jak ten korporacyjny, konserwatywny propagandowiec jankesowski został wprowadzony na polski rynek pod takim samym, kompletnie obcym nam Polakom, terminem. Nie wiadomo, z jakiego powodu (tzn. ja wiem) nazwa tej polskiej odmiany „Newsweeka” wymawiana jest „njuswik”, zamiast „njuzwik” (jak mówią Brytyjczycy”) albo „nuzwik”, (jak mówią Jankesi).

  Cdn.

  Polubione przez 1 osoba

 21. nana pisze:

  kanassatego
  „czyli nie powinno się nagle robić jeden wyjątek” – robić „czego?” czyli jednego wyjątku. Ja nie mam pretensji, bo każdy, kto zna jakiś język obcy dość dobrze, by w nim myśleć, robi błędy w języku ojczystym. Tak to już jest. Ale sam temat poprawy naszego języka, a raczej jego bieżącego sprzątania wart wysiłku.

  do
  anonim
  Maj 15, 2017 o 7:04 am

  masz 100% racji !

  a ci, co to „jedno piwko raz na jakiś czas” nie są wcale okazjonalnymi niewolnikami żydów – właścicieli przemysłu alkoholowego – ale są ich niewolnikami TRWAŁYMI. Albo się jest człowiekiem wolnym albo się nim nie jest.

  Wiem, co piszę. Nie piję ani kropli wódy od 30 lat i nie palę papierosów również od 30 lat. Nie brak mi tego nigdy a przeciwnie: mam świadomość, że na nich nie pracuję i nie kupując tych trucizn nie zasilam żyda moimi pieniędzmi.
  Siła żyda w waszych, ludzie, słabościach. Chcecie z żydem walczyć naganiając mu kasę? Ha! ha! haaaaa!
  … i tym sposobem mam nowych wrogów albo też ci starzy wrogowie mają podstawę, by wrogość wobec mnie odświeżyć… również ha ha haaaa!!!

  Polubione przez 1 osoba

 22. nana pisze:

  cenzura? cenzura? – czy może kLasnoródki zdalaczynne? a „przemex” walczy o wolną Polskę? czy znowu tylko ha ha haaaa!..?

  Lubię to

  • nana pisze:

   ostatni komentarz wycofuję, bo w momencie jego wysłania pojawił się ten mój poprzedni. Cuda i znaki czy może co innego?

   Lubię to

   • przemex pisze:

    Uspokoj się, bo złość piękności szkodzi. 😉
    Każdy nowy komentujący musi poczekać zanim jego komentarz zostanie zatwierdzony, wtedy raczej bez przeszkód będą przechodziły następne. Chyba, że jest dużo linków lub są jakieś inne niezależne ode mnie powody, wtedy może wpaść do spamu lub moderacji. Tak bywa z algorytmami komputerowymi. Nie stosuje tu cenzury, ewentualnie, co od razu zastrzegam, nie ma tu miejsca na pyskówki czy nachalne misjonowanie.

    Lubię to

    • nana pisze:

     – no to mnie nie ma specjalnie co szkodzić. Poza tym dziękuję bardzo, ale widzę, że towarzystwo mi nie odpowiada, bo różne fredonanisty się u Ciebie zasiedliły.Bywaj zdrów!

     Polubione przez 1 osoba

     • kanassatego pisze:

      „Poza tym dziękuję bardzo, ale widzę, że towarzystwo mi nie odpowiada, bo różne fredonanisty się u Ciebie zasiedliły. Bywaj zdrów!”

      Szkoda Pani Nano, bo mnie Pani towarzystwo odpowiada, a nawet czuję sympatię do osoby, który ma taki nick jak Pani. Nie wiem, czy Pani wie, że „Nana” był słynnym liderem Apaczów z rejonu „Warm Springs” w Nowym Meksyku. A mnie wszyscy i wszystko odpowiada jak kojarzy mi się z Apaczami. But it is what it is … Pozdrawiam.

      Lubię to

 23. zyga pisze:

  Ja pierd…. nana chłopie to ty i tu do Przemexa trafiłaś no kur…. nie wierzę .
  Nanuńka a jak tam rzodkiewka ci zeszła ?
  Nana zobacz jak wyglądają prawdziwe kobiety .Po prostu poezja .

  NANA PRZYZNAJ SIE KTO CI DAŁ NAMIAR NA BLOG PRZEMEXA MOSSAD ? SWOJA DROGĄ MYŚLAŁEM ŻE BLOG PRZEMEXA TO TAKA OAZA SPOKOJU OD DZIKICH BAB I ICH PIERD… TAKICH JAK NANA ALE NANA NAWET PRZEMEXA SWOICH NOSEM WYNIUCHAŁA .
  NANA WEZ CHLOPA DO ŁÓZKA POBZYKAJCIE SIĘ RAZEM . ZOBACZYSZ JAKIE TO PIEKNE I JAK ZŁOŚĆ CI PRZEJDZIE . KAZDY PSYCHOLOG TAK RADZI .

  Lubię to

 24. zyga pisze:

  Nanka faktycznie dużo żyd na mnie zarobi jak sobie od czasu do czasu kupie piwo za 5 pln wille Kalkstein od razu sobie za to postawi .
  Ty nanka jak pójdziesz moim tropem i radą wstąpisz do apteki bo będziesz chciała mężowi kupić gumkę to co nie dasz zarobić żydowi ? a jak kupujesz telewizor , bułki czy chleb w parchatych supermarketach to komu dajesz zarabiać aby nie żydom ? a jak płacisz za wodę to komu dajesz zarabiać aby nie parchom ? wodociągi kupił Izrael .
  a jak kupujesz Nałęczowiankę to komu dajesz zarabiać aby nie żydom ? Nałęczowianka została kupiona przez żydów i tak dalej .
  Nana idz na WPS i tam pierd….

  Lubię to

 25. zyga pisze:

  Nana chłopie nigdy ci nie wybaczę jak szczekałaś na polskiego chłopa w dniu 8 marca że mu nogi śmierdzą , dłubie w nosie chleje tylko piwo i beka w dodatku nie używając najprostszych kosmetyków .
  Nie mówię już o polskich facetach np takich jak moja skromna osoba ale gdybym wielu moim kobietom zwłaszcza z lat młodości z którymi robiłem riki – tiki – tak ten twój tekst pokazał nana dostałabyś po mordzie od tych moich pięknych kobiet w ciągu sekundy i by ci wszystkie kudły wyrwały za takie obrażanie ich kochanych mężczyzn nanuniu . Ponjałaś to ?
  I to ja bym cię jeszcze przed nimi bronił nanka .

  Lubię to

 26. zyga pisze:

  Przepraszam za lekką agresję we wpisach ale ta kobita działa na mnie jak babjaga z Łysej Góry . Taką mam wizualizację jak czytam samo słowo nana to wizualizuje mi się w umyśle Babjaga z łysej Góry .
  Mam nadzieję że ostrzeżenia od Przemexa nie będzie .

  Lubię to

 27. zyga pisze:

  dziś siwy gołąb pieje z zachwytu mówiąc po powrocie z Kuby : ” Kuba to kraj dla nas przyszłościowy możemy tam robić świetny biznes „.
  Wczesniej podobnie było z Batką .

  Jak żył Castro żaden syjon na Kubę nie latał . Raul zaczyna mi śmierdzieć jak gówno Kalksteina po hamburgerach i coli w Macdonaldzie .

  Lubię to

 28. zyga pisze:

  Następna wypowiedz Dylaka kopiąca Rosję :
  „Rosja mając prawo weta poparła rezolucje 1441, 678 które prowadziły do wojen w których setki tysięcy ludzi straciło życie i tego nie zakłamiesz.
  Arjanek
  Zyga czytaj nie tylko ,,opolczyka ”

  Lubię to

 29. zyga pisze:

  Oto fragment pewnego wpisu który mi się spodobał :
  MY ZAWSZE BYLIŚMY I JESTEŚMY POTĘGĄ W GŁUPOCIE I POTRAFIMY KUPOWAĆ WSZYSTKO TO, CO JEST NAJGORSZE I ZARAZEM NAJDROŻSZE, BO MAMY TAKICH OBIERALNYCH, DEBILNYCH PRZYWÓDCÓW.

  TOP SECRET – MORDY W KUBEŁ I ANI MRU, MRU. US-rajski ,,GAZIO” JEST ,,TANIUTKI” JAK BARSZCZYK UKRAIŃSKI! CAŁY STATECZEK GAZOWY KUPILIŚMY ZA JEDYNEGO MARNEGO CENTA!

  ,,Traderzy w londyńskim biurze wychwycili możliwość transakcji i do niej doprowadzili” – mówił pod koniec kwietnia prezes PGNiG Piotr Woźniak. Spółka nie ujawniła wtedy i – jak zapowiedziała – nie ujawni ceny, jaką zapłaciła za amerykański gaz. Jej przedstawiciele zapewniali jedynie, że jest ona korzystna. Również wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki ocenił, że ,,gaz ze Stanów Zjednoczonych jest wynegocjowany po bardzo dobrych cenach”.

  Amerykański gaz już w Świnoujściu

  http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/ameryka%c5%84ski-gaz-ju%c5%bc-w-%c5%9bwinouj%c5%9bciu/ar-BBCeY6C?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  TAKIE ,,KORZYSTNE” DILE, TYLKO MOŻEMY ZAWDZIĘCZAĆ ,,RYCERZYKOM WOLNOŚCI” Z PEWNEJ FUNDACJI, GDZIE PRACUJĄ ŚWIATOWEJ SŁAWY GENIUSZE I WSZYSTKO ROBIĄ ,,BEZINTERESOWNIE” DLA DOBRA NASZEJ UKCHANEJ OJCZYZNY.

  Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego

  https://pulaski.pl/o-fundacji/

  Konieczne szybkie decyzje ws. modernizacji Sił Zbrojnych – raport Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego

  http://www.defence24.pl/166019,konieczne-szybkie-decyzje-ws-modernizacji-sil-zbrojnych-raport-fundacji-im-kazimierza-pulaskiego

  P.S. To po jasną cholerę mamy w Polsce rząd, który nie potrafi rządzić, tylko wynajmuje do tego celu, badziewiastą fundację, która sporządza raporty jak ma rządzić?

  Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s