Pogaduchy, czyli rozmowy o wszystkim i niczym.

Tutaj można prowadzić luźne dyskusje, pogaduszki o wszystkim i niczym. Dyskusje nie związane z treścią wpisów. Zamieszczać ciekawe informacje, linki. I generalnie mówić o wszystkim co wam leży na wątrobie… 😉

Reklamy

1 458 odpowiedzi na „Pogaduchy, czyli rozmowy o wszystkim i niczym.

 1. kanassatego pisze:

  Dot. komentarza Zygi o PRL:

  Zdając sobie w pełni sprawę z błędów systemu komunistycznego (o czym może przy innej okazji), nie mogę jednak zapomnieć o tym:

  1. „Komuna” dała mi bezpłatne, doskonale wykształcenie: podstawowe, średnie, wyższe. Poziom akademicki Wydziału Filologii Angielskiej na Uniwersytecie w Krakowie był jednym z najwyższych w Europie. Podczas studiów korzystałem z taniej żywności w stołówce studenckiej i taniego akademika.
  2. Gdy otrzymałem propozycję studiów doktoranckich w USA, Uniwersytet Śląski, gdzie wtedy pracowałem, zapłacił za bilety lotnicze i udzielił urlopu naukowego na 1 rok do ewentualnego przedłużenia.

  Mógłbym podać jeszcze kilka innych przykładów, ale z mojej prywatnej perspektywy jest oczywiste, że „komuna” dała mi (i innym) niebagatelną, niezwykłą szansę na karierę zawodową. Mam więc wobec PRL dług wdzięczności, który jednak nigdy nie będę mógł spłacić w żaden sposób. Jedyną rzeczą, którą mogę zrobić to nie zapomnieć i mówić o tym na publicznym forum takim jak PrzemexBlog, WPS (kiedyś, ale już nie teraz ), Sputnik Polska, Russia Insider, czy RT. Oczywiście, w USA przy każdej okazji też o tym mówię i piszę. Ale to już inny temat.

  Polubienie

  • Zyga pisze:

   Dzięki KAZ za odpowiedz zawsze pilnie czytam co piszesz lecz nigdy nie mówiłem że PRL był bez wad chociaż tych wad wiele nie widzę .Mi się dobrze żyło i nie tylko mi .
   Te jeb… kur…. dziś mówią a bo trza było stać w kolejkach za chlebem o 4 rano zapierd… do piekarni .Zgoda ale jaki to był chlebuś jak pięknie pachniał jak go pieczono to pachniało na pół wsi .
   A dziś ty debilu skończony propejsaty pójdziesz do pejsatego supermarketu kupisz bułkę którą piecze tej ich jeb…. elektroniczny piekarz made in Germany i co ta bułka wart ?
   Wybacz KAZ ale co będę pisał dalej .Sam wszystko wiesz .
   Jestem trochę wkurzony bo wczoraj po browarkach wziąłem za łep i wyprowadziłem sąsiada z mojej posesji dając mu przy bramie kopa w dupę .
   Musiałem tak zareagować bo szlak mnie trafił na jego słowa :
   ” Tego Piskorskiego to najlepiej na niego sznur jak na tych w Norymberdze ”
   Mimo ponad 70 krzepę jeszcze mam i to cieszy .

   Polubione przez 1 osoba

 2. Zyga pisze:

  Kosiur pieje z radości nad pewną maturzystką . Nie chcę bawić się w nawiedzonego Wykutego co niedługo u swojego ojca poszuka żydostwa i pracy dla Mosadu ale jakby ta twarzyczka niewiele ma wspólnego ze Słowianką raczej z garbatym nosem bez haplo grupy jak mawia Waldi .
  ale cóż mogę się mylić a przecież i żydki mogą być porządni .Co myślicie ?
  Przecież dla mnie typowy garbaty nosek . Stawiam tylko że żydki sobie znowu robią kabaret z gojów tylko tym razem upatrzyli Kosiura i Ziemińskiego .
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/05/14/syjonistyczna-zydo-rezimowa-banda-indoktrynuje-polska-mlodziez/
  Hubalblog tez zauwazył jakby naród wybrany w tej twarzyczce .On doigra się chłop .Będzie ban od Ziemińskiego .

  Polubienie

  • Zyga pisze:

   Podobno matka Boniego też patriotka to może nie każdy żyd to beeeeeeeeeee.

   Polubienie

  • przemex pisze:

   Eee, Zyga, nie najgorsza ta dziewucha z twarzy i nie głupia. Ciekawe jaka jest od twarzy w dół, może by się z nią umówił?(żartuje) 😉 W sumie mało ważne czy żydówka, prawdę napisała. Natomiast ks. Isakowicz plecie częściowo brednie. Za PRL-u proupowska propaganda była zakazana. A propaganda w wydaniu reżimowych mediów w ogóle jeżeli już, to była dużo mniej zakłamana niż dziś i w sumie dość prymitywna. To już dużo gorsze było ględzenie radia wolna jewropa i głos żydoameryki.

   Polubienie

   • Zyga pisze:

    A mój ojciec tego ględzenia słuchał po nocach i klął bo mu komuchy zakłócają nieraz żeśmy o to koty darli cóż ojcu pierdolnemu na łep chyba . Mi tam dobrze za PRL i tych kurew z nad wielkiego bajora nigdy nie słuchałem , a że dawno już kiedyś kibelek miałem poza domem jak to na wsi to jak przywlókł ojciec jak to się nazywało zdaje się Tygodnik Solidarność i gdy przeczytał to ja to brał i tym sobie żopę podcierałem .

    Polubienie

    • Zyga pisze:

     starość nie radośc ale ta wolna jebana żydowska jewropa to chyba z Monachium nadawali a ten pejsaty żydowski Głos Hameryki chyba z usa jeb… kur…

     Polubione przez 1 osoba

     • Zyga pisze:

      Wiadomo człowiek wtedy malo wiedział ale zawsze wychodziłem z takiego rozumowania mam cztery swinie , 2 krowy , ziemię z tytoniu pierwszej klasy którego miałem do hu… świetny zarobek , motor Jawę , za Gierka żonie kupiłem bursztyn warty kupę siana , stać mnie było na telewizor na wódeczkę dobrą na winko .
      to po hu… mi jakieś kutasy nadające jakieś audycje przeciw PRL czy jakiś jebany Wałęsa .Mój ojciec myślał pewnie że mu dadzą 100 razy więcej ta jebana szarańcza niestety mocno się zawiódł .

      Polubione przez 1 osoba

      • przemex pisze:

       Ludzie byli głupi i naiwni i w sumie wielu do dziś jest…

       Polubienie

      • Zyga pisze:

       Przemex tak ta swoją żonkę kochałem że specjalnie do Krakowa jezdziłem i kupowałem tam masę słodyczy głównie bomboniery bo tam była fabryka tych słodyczy był świetny wybór i były tańsze a moja zona uwielbiała ten bomboniery . a jaka była jakosć tych bombonierek naprawdę pyszne to nie dzisiejsze pejsate gówno które mozesz kupić w carefourach . Oszczędzały się słodycze dużo jednorazowo się nie jadło żona pracowała w polu to i się nie tyło no i jedzenie było zdrowsze no i kobity bardziej uważały aby nie przytyć .Taka prawda chociaż przy świniobiciu to też te starsze baby wtedy po 60 – 70 lat to tak wpierd…. słoninkę że az się kurzyło jak to się mówi słoninkę na trzy palce .

       Polubione przez 1 osoba

      • przemex pisze:

       Dziś to nie jedzenie, rzadko coś dobrego w sklepie łapniesz, jak kupisz bułki czy chleb to to jest bez smaku. Nie wiadomo co to w ogóle jest, a skład to prawie same związki chemiczne. Ludzie kupują i wpierdalają na potęgę, a potem dziwisz się, że oddziały onkologiczne są pełne.

       Polubienie

 3. Polak-Słowianin pisze:

  Zyga,

  „ale cóż mogę się mylić a przecież i żydki mogą być porządni .Co myślicie ?”

  Jeśli kochają bezwarunkowo Słowiańszczyznę to dlaczego nie?

  Polubione przez 1 osoba

 4. anonim pisze:

  Właśnie pogrzebano mojego znajomego ok 40-stki. Rok temu mojego kolege 34l.
  Też zaczynali od pifka. Alkohol napój niewolników i ludzi z problemami. W starożytnym Egipcie pojono nim chłopstwo
  Za aryjec.wordpress.com
  ” Przekonanie, jakoby alkoholizowanie się stanowiło nieodłączny element naszej kultury narodowej, niszczy Polaków i inne ludy słowiańskie od dobrych kilku wieków. I zaledwie kilku: alkohol pojawił się na Słowiańszczyźnie wraz z chrześcijaństwem. Pierwsze gorzelnie, winnice i browary powstawały przy klasztorach. Natomiast dystrybucją tego paskudztwa zajmowali się oczywiście Żydzi, którzy jako pierwsi otwierali karczmy. Taka to więc „słowiańska” tradycja.

  Powody propagowania alkoholu przez wrogi nam element są oczywiste: służy to degeneracji biologicznej i intelektualnej Słowian, wybitnie ułatwia ogłupianie społeczeństwa i manipulację nim. Alkoholowa propaganda doprowadziła do tego, że abstynencję uważa się za dziwną i podejrzaną praktykę, zaś człowiek stroniący od alkoholu nierzadko skazany zostaje na bardzo okrojone życie towarzyskie. Niektórzy nawet kojarzą wstrzymywanie się od alkoholu z wpływem obcej kultury – islamu. Tymczasem fundamentem relacji międzyludzkich stała się ohydna ciecz, która uszkadza mózg, żołądek, wątrobę, serce i układ krwionośny, komórki jajowe i nasienie. Alkoholizm rujnuje rodziny, jednak nie mniejsze szkody wyrządza szkoła tzw. kulturalnego picia. Lekarze zalecają „pić z umiarem”, ponieważ to zapewnia im stałych klientów. Podobnie ma się rzecz z kampanią „w ciąży nie piję alkoholu”: oznacza to bowiem, że poza ciążą kobiety piją, a skoro tak, to nie urodzą zdrowych dzieci. Wiedzę społeczną na temat spustoszeń sianych w organizmie przez etanol należy uznać za nikłą. Przecież dla wielu Polaków jedno piwo dziennie nie nazywa się już spożywaniem alkoholu. Trwogą napełnia fakt rozpowszechnienia się wódki, wina i piwa pośród młodzieży, zaś jeszcze większą – coraz pełniejsze przyzwolenie rodziców na alkoholowe eksperymenty nastolatków.

  Dopóki będziemy pobłażać głupocie, jaką jest wlewanie w siebie podawanej nam na tacy przez wrogów trucizny – nie ma co marzyć o narodowym odrodzeniu. Etyczna poprzeczka winna być ustawiona bardzo wysoko – tylko wtedy naród ma szanse bronić się i przetrwać. Dotyczy to zresztą nie tylko pijaństwa, ale i rozwiązłości seksualnej (które to zjawiska idą ze sobą w parze).

  Skąd zatem wzięły się piwo i miód pitny u dawnych Słowian? „Piwo” to coś, co się pije (krzesiwo – to, co się krzesze itd.) – to po prostu staropolska nazwa wody pitnej. Miód pitny sporządzano rozrabiając zwykły miód w wodzie, tak by nadawał się do picia. Jeśli uważasz naszych Przodków za okazjonalnych pijaków – zostałeś otumaniony przez antysłowiańską machinę. Alkohol otępia i osłabia – czy chcesz być słaby i tępy?

  Przejrzyjmy wreszcie na oczy i powiedzmy stanowcze NIE alkoholowej zagładzie Słowian.”

  Podpisuje sie pod tym obiema ręncami 😃
  Nie pije ani nie zażywam niczego już od 5lat

  Polubione przez 1 osoba

 5. Zyga pisze:

  Piję piwo wiele lat i nic mi nie jest tylko trzeba pić z głową . Wiem dobrze że alkohol jest szkodliwy sam za PRL widziałem po każdym niedzielnym meczu naszej drużyny pijanych moich kolegów . Taki był rytuał tylko oni popełniali błąd i pili denaturat albo cholera wie co w dużych ilościach .
  Mogłeś to piwo wypić gdzie chciałeś gliny cię za to nie ścigały .Teraz spróbuj gdziekolwiek łyknąć piwa zaraz masz na karku syjonistycznych strażnikow którzy i tak nic innego nie mają do roboty oprócz zakładania blokad na auta i kara stówka .
  Gdzie parę metrów dalej masz piwko w lecie na dworze tatuś pije w pubie na parasolkach a obok jego dziecko się patrzy i kar żadnych i to jest to właśnie kurestwo i syjonistyczna obłuda . Nieraz byłem tego świadkiem .
  i nieraz moja prababcia mi opowiadała jak Niemcy rozpijali Polaków w karczmach w czasie wojny .
  I TU DRUKOWANE :
  WSZYSTKO JEST DLA LUDZI TYLKO NIE TRZEBA BYĆ IDIOTĄ .

  Polubione przez 1 osoba

  • anonim pisze:

   „Piję piwo wiele lat i nic mi nie jest tylko trzeba pić z głową . Wiem dobrze że alkohol jest szkodliwy sam za PRL widziałem po każdym niedzielnym meczu naszej drużyny pijanych moich kolegów . Taki był rytuał tylko oni popełniali błąd i pili denaturat albo cholera wie co w dużych ilościach ….”

   To (mało)zabawne, ale mój kolega (nieżyjący) podobbną miał nawijke

   Polubione przez 1 osoba

   • Zyga pisze:

    Nie wiem co twój kolega pił i w jakich ilościach mogę pisać tylko na podstawie swoich doświadczeń .
    Wszystko w nadmiarze i bez głowy używane szkodzi nie tylko alkohol ale także sex , brak ruchu , żle odżywanie i wpierd… codziennie schabowych z frytkami ale jak schabowego zjesz raz na 2 miesiące to ci raczej nie zaszkodzi .
    Na tej zasadzie nic byś sobie w życiu nie poużywał bo nie wypije piwa bo mi zaszkodzi nie pociupciam bo katarku dostanę . Z takimi poglądami to do zakonu .
    wyznaję zasadę : wszystko dla ludzi ale z głową .Takie moje zdanie .

    Polubione przez 1 osoba

    • anonim pisze:

     Fajnie że podchodzisz do sprawy racjonalnie. Zatem zrób sobie małą analize i zestaw liste głupot popełnionych pod wpływem i tych na trzeźwo, i wyciągnij z tego logiczne wnioski. Mi wyszło, że alkohol w niczym mi nie pomógł, a wręcz odwrotnie, był przyczyną większości moich problemów. Ale rozumiem, ze to tylko moj subiektywizm,
     Dlatego niczego tu nie sugeruje..
     Pozdrawiam

     Polubione przez 1 osoba

     • Zyga pisze:

      Tutaj nie chodzi o to żeby mi alkohol w czymś pomógł ale o poczucie smaku i cudownej woni piwa oraz zredukowanie nerwów jak moja baba ogląda Trwam i słucha Maryja . Na krótko to jest pomocne a każdy wie że alkohol w niczym nie pomoże .
      Chcesz się lepiej poczuć . Proszę bardzo .Masz tutaj świetne rady od tej pięknej pani najpierw tłumaczy jak oddychać dobrze przeponą czy jak zdrowiej się odżywiać .
      Na początek proponuję różne techniki oddychania .Na pewno pomoże :

      Polubione przez 1 osoba

      • Polak-Słowianin pisze:

       Anonim, Zyga,

       Panowie, myślę, że najlepiej jest nie popadać w skrajności. Uważam, że alkohol nie jest dla każdego a wymuszanie na kimś jego picia tez nie uważam za wskazane, zwłaszcza gdy nie ma ku temu naprawdę poważnych przesłanek.

       Polubione przez 1 osoba

      • Również Słowianin . pisze:

       W tej sprawie popieram pana Zygę . Również lubię i jestem smakoszem piwa zwłaszcza z beczki i nigdy ono mi nie zaszkodziło . Pozdrawiam Zygę i życzę powodzenia . Jestem dwa lata po rozwodzie i teraz dopiero poczułem że żyję . Czasami skok w bok z sąsiadką z bloku jeżeli widzę że by chciała i nic złego z tego powodu mi się nie dzieje a nawet często Agnieszka częstuje mnie obiadami czy dobrą kawą .
       Trzymaj się Zyga . Blog czytam od dawna ale jakoś nie pisałem tutaj nic .

       Polubione przez 1 osoba

      • przemex pisze:

       Też lubię piwo, oczywiście nie przesadnie i nie codziennie. Czasem łyknę też wina(swojskiego najczęściej) bo lubię lub wódki, ale bardzo mało. Chyba, że jest jakieś większe spotkanie w towarzystwie wtedy wiadomo, że więcej się wypije. Ale takich imprez/okazji jest najwyżej jedna, dwie do roku. Po za tym faktycznie uważam, że alkohol jest nie dla wszystkich, jednym służy innym niekoniecznie(wariują po wypiciu lub szkodzi im na zdrowie). Dlatego nikogo nie zmuszam do picia, każdy niech decyduje sobie sam. Inna sprawa, że uzależnić się można od wszystkiego, jak ktoś ma słabą psychę, nie tylko uzależniacz jest problemem.

       Polubienie

 6. Zyga pisze:

  Tak ta jebana syjonistyczna hołota karze za wypicie piwa w miejscu publicznym . Parki masz praktycznie zakamerowane że jak idziesz przez park to oni wiedzą nawet to ze sobie piernąłeś po zjedzeniu chlebka kupionego od piekarza elektrycznego w Carefour .
  Pijaństwo młodzieży wzrasta . Narkotyki na imprezach czy sex to już normalna sprawa .
  w PRL kolego tego nie było a piwko sobie spokojnie wypiłeś i syjonistyczne sługusy w mundurach cię za to nie ukarały ani na izbę nie wywiozły .( mam na myśli dzisiejszych sługusów ) .
  Aniołków jebanych na przejściach nie było co to gówno jakaś Labuda wymyśliła idiotyzm do potegi trzeciej i wypadków tez nie było .
  nie róbmy z 10 letniego dziecka małpy które nie potrafi przejśc na druga stronę ale jak to u nas bywa paru żydowskich cwaniaków ojebało głupiznę gojową na tym pomysle podobnie jak do tej pory je….. na tych nikomu nie potrzebnych kursach w pejsatych pośredniakach .

  Polubienie

 7. przemex pisze:

  http://xportal.pl/?p=29375

  Bliski Wschód: Polskie lotnictwo zaangażowane przeciwko Assadowi?

  Czasopismo „Polska Zbrojna” opublikowało na swojej stronie internetowej reportaż pt. „Polscy lotnicy na misji przeciw Daesz”. Poświęcony jest on udziałowi żołnierzy WP w międzynarodowej operacji „Inherent Resolve” skierowanej oficjalnie przeciwko Państwu Islamskiemu. W jej ramach do bazy lotniczej w Kuwejcie oddelegowano 4 myśliwce F-16 polskich Sił Powietrznych, której mają tam pełnić rolę rozpoznawczą. Opracowany przez dziennikarzy materiał dokumentuje życie polskich wojskowych oraz ich działalność. W tekście pojawiają się jednak znamienne informacje:

  Nasze samoloty często są namierzane przez obronę przeciwlotniczą nieprzyjaciela. Zdarzały się także, na szczęście nieskuteczne, przypadki ostrzału z ziemi – opisuje sytuacje nad Irakiem jeden z polskich pilotów F-16.

  czy:

  Zdarza się, że w obszarze naszego działania pojawiają się także maszyny wojskowe, które nie należą do koalicjantów.

  Takie oświadczenia muszą zastanawiać. Państwo Islamskie nie dysponuje bowiem rozwinięta obroną przeciwlotniczą ani tym bardziej samolotami wojskowymi. Natomiast posiadają je jak najbardziej Siły Zbrojne Syrii, wspierane przez Federację Rosyjską. Czyżby więc polskie myśliwce uczestniczyły nie tylko w działaniach skierowanych przeciwko skrajnym islamistom na terenie Iraku, ale również prowadziły misje na terenie Syrii i to wymierzone w jej legalny rząd?

  Informacje te są zwłaszcza niepokojące w świetle ostatnich nalotów koalicji pod wodzą USA na antyislamistyczne siły syryjskie i irackie.

  O sprawie niejasności zaangażowania Sił Zbrojnych RP na Bliskim Wschodzie pisaliśmy już wielokrotnie na łamach naszego portalu:

  Raport Xportal.pl: Co ma Jordania do Wojska Polskiego, czyli przygotowania MON do wsparcia dżihadystów w Syrii
  GROM szkoli „umiarkowanych” dżihadystów w Jordanii?

  Syria: Siły lądowe USA i Jordanii nacierają od południa

  Na podst. http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/22687?t=Polscy-lotnicy-na-misji-przeciw-Daesz, inf. własnych

  Polubienie

 8. opolczykpl pisze:

  Dokładnie o tym mówił Kalkstein w Izraelu – służenie izraelskim interesom, także militarne będzie kontynuowane bez wzglądu na to, kto w III Rzydopospolitej wygra farsę wyborczą.

  A jako że PiSrael jest otwarcie najbardziej proizraelski, to wysłanie „polskiego” złomu made in usrael (F-16) do walk przeciwko wojsku syryjskiemu – w interesie Izraela – jest w sumie logiczną konsekwencją gorliwej służby izraelskim interesom przez „patryjotyczny” PiSrael.

  Polubione przez 1 osoba

  • przemex pisze:

   http://frazeo.pl/results?id=58a0a8c1c89f510ffc52c1a15c3ab68c&t=2017-04-06

   Jarosław Kaczyński uznał w wywiadzie dla wtorkowego wydania „Frankfurter Allgemeine Zeitung” zwycięstwo kanclerz Niemiec Angeli Merkel za najlepszy z polskiego punktu widzenia wynik wyborów do Bundestagu.
   Prezes PiS powiedział też, że powitałby z zadowoleniem przekształcenie Europy w atomowe supermocarstwo.

   Redakcja „FAZ” wybiła na czoło rozmowy, opublikowanej na drugiej stronie gazety, zdanie: „Powitałbym z zadowoleniem powstanie Europy jako atomowego supermocarstwa”.

   Kaczyński potwierdził znaną z jego wcześniejszych wywiadów ocenę, że wygrana Merkel w tegorocznych wyborach do Bundestagu byłaby z polskiego punktu widzenia najlepszym rozwiązaniem. „Aktualna jest (ocena), że pani Merkel byłaby dla nas najlepsza. Szczególnie teraz, gdy wystąpił przeciwko niej pan Schulz” – powiedział prezes PiS w rozmowie z warszawskim korespondentem „FAZ” Konradem Schullerem.

   Zdaniem Kaczyńskiego kandydat SPD na kanclerza Martin Schulz, do niedawna przewodniczący Parlamentu Europejskiego, „ma słabość do Rosji”. „Ludzie, którzy dążą do ważnych funkcji, powinni się kontrolować. Pan Schulz jest natomiast znany z nieopanowania, ataków, krzyków. Jest lewicowym ideologiem. Pani Merkel nigdy nie wypowiadała się tak antypolsko jak on” – powiedział polski polityk.

   Kaczyński ocenił pozytywnie stanowisko Merkel w sprawie sankcji wobec Rosji. Za pozytywne wydarzenie uznał ponadto wysłanie przez Niemcy swoich żołnierzy na wschodnią flankę NATO. Zbagatelizował wysuniętą ostatnio przez Merkel propozycję Europy różnych prędkości. „Pomysły na Europę różnych prędkości i podobne (propozycje) pojawiają się stale i potem znikają. Na razie nie traktujemy ich poważnie” – oświadczył.

   Poproszony o ocenę pierwszych działań prezydenta USA Donalda Trumpa, Kaczyński przyznał, że niektóre jego wypowiedzi „nie są jasne”. Dodał, że Trump ma jedną zaletę: „nie miesza się do spraw innych krajów”.

   Zdaniem Kaczyńskiego Unia Europejska była sukcesem, „dopóki nie popełniła dwóch błędów” – traktatu z Lizbony i kryzysu uchodźczego. „Żeby przeżyć, UE musi się zasadniczo zreformować” – uważa
   polski polityk.

   Odpierając zarzuty dotyczące odmowy przyjęcia przez Polskę uchodźców, co – zdaniem prowadzącego wywiad – było sprzeczne z chrześcijańską postawą, Kaczyński wskazał na zasadę „ordo caritatis”, zakładającą w pierwszej kolejności troskę „o własną rodzinę, własną wspólnotę i własny naród”.

   Istnieje też zwykły realizm. Na świecie żyje prawdopodobnie ponad miliard osób, których ciężki los mógłby ulec poprawie, gdyby przyjechali do Europy czy Ameryki. Oznaczałoby to jednak likwidację cywilizacji opartej na chrześcijaństwie, najbardziej przyjaznej człowiekowi, jaka pojawiła się w historii” – powiedział polityk PiS.

   Jak podkreślił, Polska jest gotowa pomagać potrzebującym w krajach pochodzenia. „Jesteśmy gotowi za to zapłacić” – zadeklarował.

   Odpowiadając na pytanie, czy wobec obaw, że Ameryka rządzona przez Trumpa zdejmie atomowy parasol ochronny, Europa powinna stać się mocarstwem atomowym, Kaczyński powiedział, że „byłby za tym, gdyby chodziło o poważną propozycję”. „Przyjąłbym to z zadowoleniem. Europa stałaby się supermocarstwem. Nie wystarczy jednak jeden czy dwa atomowe okręty podwodne” – zaznaczył.

   Prezes PiS opowiedział się za zmianą traktatów europejskich. „Trzeba wzmocnić państwa narodowe i ograniczyć kompetencje Unii. Ponadto musimy bronić się przed monocentryzmem. Korzystają na tym Niemcy, inni nie” – powiedział. Jak dodał, w ocenie przedstawionej przez Trumpa, że na Europie korzystają przede wszystkim Niemcy, jest wiele prawdy.

   Kaczyński opowiedział się za radykalną zmianą unijnych przepisów pozwalających na ingerencję instytucji unijnych. „Nasz Trybunał Konstytucyjny obchodzi tylko nas” – podkreślił. Jego zdaniem „dominacja lewicowych idei” prowadzi w UE do tego, że „każdy, kto ich nie podziela, staje się podejrzany”.

   Kaczyński zastrzegł, że nie podziela oceny, iż Polska jest kolonią Zachodu. „Niektórzy tak to widzą. (…) Ja nie. Istnieją jednak pewne elementy: niesłychane zachowanie niektórych firm zachodnich w kwestiach dotyczących pracowników, ochrony środowiska, uwzględniania interesów okolicznych mieszkańców. W ich własnych krajach takie postępowanie miałoby konsekwencje” – podkreślił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

   Polubienie

   • Zyga pisze:

    Przemexie nie obraż się ale ja wolę Danuskę Lato w sieci oglądać czy jakies inne fajne babeczki niż słuchać wynaturzeń tego gościa bez baby a jedynie z kotem który w PRL kobrę oglądał zamiast razem pod pierzyną z kobietą to z jakims kotkiem .Swoją drogą ja pierdolę jak mozna zyc bez sexu , przytulanek , pieszczot całe zycie .To jest kur…. jakieś chore .

    Polubienie

    • przemex pisze:

     Nie wiem, może „jedzie na recznym” i mu nie trzeba baby lub się ich boi(może ich nienawidzi) a potrzebę bliskości zaglusza/zastępuje zaangażowaniem w polityke i… kotem. Może też chodzi na dziwki albo woli chłopców. 😉
     Tak na poważnie, akurat jego życie prywatne mnie mało interesuje, takich jak on są miliony w obu plciach. Nie każdy potrzebuje seksu czy bliskości w równym stopniu. Ja go oceniam wyłącznie jako polityka, a jaki jest prywatnie to mnie osobiście wali…

     Polubienie

     • Zyga pisze:

      Przemexie zgoda ale życie bez drugiej połówki musi być huja warte samemu bez rodziny już nawet klechy to rozumieją gdzie tam jeżdzą ze 200 km od parafii do babinek aby sobie pociurlać a kto wie może nawet dzieci mają .

      Polubienie

      • Zyga pisze:

       Zaraz po objęciu rządów przez papę Franciszka włoskie kobiety kochanki księży napisały taki list do papy :
       ” Papo znieś celibat bo my tak kochamy tych naszych cudnych facetów którzy są duchownymi ” .
       Pisze poważnie .

       Polubienie

      • Zyga pisze:

       Lepsze określenie to może kochanice .

       Polubienie

     • przemex pisze:

      Życie z „drugą połówką” też bywa ciężkie a czasem nawet cięższe niż życie samemu. Nie każdemu się powodzi, a wielu po latach dopiero z rozgoryczeniem stwierdza, że popelnili błąd biorąc sobie kogoś na głowę i plują sobie teraz w brodę bo mogli zorganizować sobie życie inaczej. Są tacy co boją się tego jak ognia i całkowicie ich rozumiem, bo to w sumie średniej jakości miód. Dziś niestety życie małżeńskie/ rodzinne zeszło na psy, więc nie dziwię się, że ludzie od tego stronia.
      Tak czy siak nie moja to sprawa jak i z kim lub bez kogo kto żyje. 😉

      Polubienie

      • Zyga pisze:

       Zgadzam się Przemexie ale miałem na myśli PRL ślub z młodą kobitką miłość i super sex a nie dzisiejsze Polin gdzie nie masz roboty ani mieszkania – podstawowych warunków do funkcjonowania rodziny .Człowiek naprawdę jest szczęśliwy wiem to po sobie .Jestem pewny że gdyby nie zadżumienie mojej zony medyjami ojczulka nasze małżeństwo byłoby dalej super .

       Polubienie

      • przemex pisze:

       Dziś tak się pochrzanilo, że nawet jak ktoś chce i nadaje się to nie ma szans na rodzinę. Brak kasy to uniemożliwia, bez forsy daleko się nie zajedzie na samej „miłości”, a nie każdego interesuje życie na kredycie. Nie wspominając już o permanentnym braku czasu, bezustanne „ksztalcenie”, kursy, szkolenia i „kariera” w korporacjach zajmuje za dużo czasu. A ten upływa zbyt szybko niestety.

       Polubienie

      • Zyga pisze:

       Przemexie skoro zlikwidowało się kochającą matkę PRL to cóż piszesz jak jest za zabicie matki trzeba zawsze płacić a no np kompletnie zmarnowanym życiem , brakiem uciech z drugą połówką bo nie ma pracy czy mieszkania czy obcieraniem żop żydów w korpo lub w Londynie .
       Ja mogę podziękować opatrzności że był taki człowiek jak Gierek czy Gomułka i takie państwo jak PRL mimo wad które umożliwiło naszemu pokoleniu normalne życie a wam młodym naprawdę współczuję bo dziś żyjecie w jakieś hydrze która was po prostu niszczy odbierając wam szansę na prawdziwą miłość i rodzinę .

       Polubienie

 9. Zyga pisze:

  Podobno to jest stara panna i niech sobie kobitki zdadzą sprawę czym grozi życie bez chłopa jako stara panna bez miłości i bez fajnego sexu .
  Kobity robią się agresywne plują jadem nawet atakują wyzwiskami przeciwniczki polityczne żrą sałatki w trakcie obrad Knesejmu nie gryżą dobrze pokarmu .
  Ale co będę pisał . Oto klasyczny przykład .Zakładam że info podawane w pejsatych mediach o staropanieństwie tej pani jest prawdziwe .
  Mężczyzn podobne zachowanie tez dotyczy :

  Polubienie

 10. Zyga pisze:

  Tutaj tez powołam się na pejsate media sprzed wielu lat .
  To one próbowały na siłę spłodzić nowy związek Kalksteina z tą panią nawet niczego sobie ale niestety cała sprawa się rypła .
  Kalkstein pozostał bez kobiety :
  A miał chłop szansę na taką piękna kobitę . nie rozumiem tego faceta :

  Polubienie

  • Zyga pisze:

   Cóz można napisać w każdej legendzie jest troszkę prawdy a z drugiej strony co innego mogła powiedzieć ale niech jej będzie że to nieprawda ale jak widać pejsate media podjęły próbę spłodzenia jakiegoś związku i poszukania Kalksteinowi kobity .

   Polubienie

  • Zyga pisze:

   NO TO DZIŚ OTWIERAM KRYMSKI SZAMPAN I CHLEJE CAŁY DZIEŃ Z ROZPALONYM GRILLEM O ILE TO PRAWDA A NIE PLOTA .
   A MOJE ZDANIE :
   HUJ Z NIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MOZE WYBIORĘ SIĘ DO LUBLINA NA FAJNY STRIPTIZ .

   Polubienie

   • Zyga pisze:

    A ZYDOM ZYCZE TAKICH OKRZYKÓW JAK LEWARTOWA W 53 ROKU PO SMIERCI ” SOSO ”
    . BĘDZIE DZIŚ ŻAŁOBA W POLIN I OKRZYKI KALKSTEINA KTO WIE MOŻE NAWET FLAGI DO POLOWY W DÓŁ A KALKSTEIN BĘDZIE KRZYCZAŁ :
    ” TY NASZ KOCHANY SUCHARECZKU TY NASZ CUDNY DORADCO PREZYDENTA CARTERA JAK MY BĘDZIEM W TYM POLIN TERAZ BEZ CIEBIE ŻYĆ BEZ TWOICH WSPANIAŁYCH RAD .”

    Polubienie

  • przemex pisze:

   http://wiadomosci.wp.pl/nie-zyje-wybitny-politolog-prof-zbigniew-brzezinski-6127029510363265a

   Zyga, w polin już jecza jaka to straszna strata dla świata, taki wybitny człowiek…

   Polubienie

   • Zyga pisze:

    PRZEMEXIE DROGI ŻE W POLIN SUKI DZIENNIKARSKIE JECZĄ TO MNIE NIE DZIWI PRZECIEŻ JAKOŚ PIENIADZE NA PALIWO DO BMW I NA UTRZYMANIE WILLI Z BASENEM TRZEBA ZARABIAĆ .
    MNIE INTERESUJE TYLKO JEDNO CZY PUTIN WYSLE KONDOLENCJE I POJEDZIE NA POGRZEB BO JEZELI TAK TO PAZIEMA NA WPS SZLAG TRAFI Z WSCIEKLOSCI HA HA HA TYM BARDZIEJ ZE ON TERAZ JEST ZDAJE SIE W MOSKWIE NA ZJEDZIE .
    A NIE DAJ ZYDOWSKI PUSTYNNY BOZE JAK PUTIN DZIS OGLOSI ZALOBĘ NARODOWĄ W ROSJI PO SMIERCI ZBIGA I GO CUDOWNIE POCHWALI JAK PO SMIERCI PERSKIEGO WTEDY JUZ PAZIEMA SZLAG ZE ZLOSCI TRAFI .
    A TAK NAPRAWDĘ SZLOCHANIE NAJWIĘKSZE BĘDZIE W USRAJU I JEWROUNII .
    PRZEPRASZAM ZA BLEDY I DRUKOWANE ALE WLASNIE OD GODZINY ŚWIĘTUJĘ I SZAMPAN ORAZ PIWKO ROBIĄ SWOJE . CHYBA MNIE ROZUMIECIE . HURRAAA .

    Polubienie

 11. Zyga pisze:

  TAKIE PYTANKO DO KAZA ON CHYBA WIE NAJLEPIEJ . TA SMIERĆ ROCKEFELLERA SPRZED KILKU MIESIĘCY TO BYŁA PRAWDA CZY ŚCIEMA ?

  Polubienie

 12. Zyga pisze:

  A MOZE SMIERC ZBIGA TO TEZ ŚCIEMA ? CHOLERA ICH TAM WIE .

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Zyga, oni wiecznie żyć nie będą. 😉
   Jakbyś był bliżej to bym z Tobą chętnie obalił przy sobocie jakieś piwko lub dwa(ewentualnie drina). 😉

   Polubienie

   • Zyga pisze:

    Szkoda ja niedaleko Lublina do Lublina ma 40 km ale świętuję . Szampan Krymski i piwko Erdinger już w ruchu plus grill w dodatku baba dopiero z Lichenia jutro wieczór wraca to będą dziś balety po smierci tego sucharka bo jak wiesz zawsze Przemexie chciałem dozyć jego śmierci i dzis w sobotę tego dożyłem a jak wiesz ja juz ponad 70 to moglem umrzec nawet od tego usmańskiego sucharka pierwszy .
    Nikomu smierci nie zyczę i nigdy się nie ciesze jak ktoś umrze ale dziś wyjątkowo mam balety jeszcze tylko brak jakieś pięknej kobitki jak Danuśka Lato przy moich boku i zabawa byłaby na całego ale starość nie radośc
    Piwko jest grill jest brak tylko takiego cudnego ciała :
    to ciało jej sprzed wielu lat to poezja .To kolejny cud świata i tego dziś mi brakuje na 100% zabawę .
    Licze jednak na nasz spotkanie – zima wiosna w Czechach .tam zorganizuje jakies fajne balety bo ja pomimo wieku rozrywkowy chłop :

    Na dziś koncżę pisanie na twoim blogu bo juz jestem zdrowo nagrzany a dzien jeszcze długi .

    Polubienie

    • Zyga pisze:

     Jeszzce jedno zapomniałem dopisać to tym zdjeciem na WPS mocno wkurwiłem nanę zakonnicę w odpowiedzi na jej pierdziszewa i bajania i nazwała mnie ta pinda ” ruchaczem Fredo czy jakoś tak „

     Polubienie

 13. przemex pisze:

  https://pl.sputniknews.com/polska/201705285548882-Warszawa-teatr-Sputnik/

  Wczoraj pod Teatrem Powszechnym w Warszawie protestujący przeciwko obrazoburczej sztuce „Klątwa” narodowcy doprowadzili do tragicznego wypadku.

  Spektakl „Klątwa” chorwackiego reżysera Olivera Frljicia, grany w warszawskim Teatrze Powszechnym, od początku wywołuje protesty środowisk ultrakatolickich oraz nacjonalistycznych bojówek. Wczoraj doszło do apogeum przepychanek pod budynkiem Teatru.

  — Spektakl zawiera krytykę różnych postaw społecznych, używa się w nim m.in. rekwizytów nawiązujących do symboli narodowych i religijnych — po to, by pokazać, jak ich wartość jest cynicznie wykorzystywana i zmanipulowana przez interesy grup politycznych — mówi dyrektor Powszechnego, Paweł Łysiak. — Zatrważający jest fakt, że prawicowe bojówki używające przemocy w przestrzeni publicznej zyskują jawne wsparcie władz kościelnych i państwowych. Ulotki i informacje dotyczące wielodniowego „szturmu różańcowego” wokół Teatru i próby jego blokowania kolportowane były w parafiach i umieszczane w mediach katolickich. Potwierdza to jedynie, jak trafne są diagnozy stawiane w spektaklu.

  ​Protestujący z Krucjaty Różańcowej, ONR Mazowsze oraz Młodzieży Wszechpolskiej nieśli na transparentach kuriozalne hasła: „Matko królów Polski, przebacz nam niewierność i doprowadź do królowania Twego Syna w Ojczyźnie naszej”, „Wielka Polska katolicka”, „Śmierć wrogom ojczyzny”, „Koniec wesela, wracać do Izraela” czy „My Chrystusa wyznajemy, demokracji tu nie chcemy”. Przemawiał król ksenofobicznych wystąpień, poseł Robert Winnicki. Domagał się cenzury przedstawień, które nie przedstawiają Polski i wiary katolickiej z należytym według niego szacunkiem. Członkowie ONR z regionu mazowieckiego postarali się. Przyszli w czarnych mundurach z zielonymi opaskami i transparentami, przynieśli też ze sobą białe róże. To oni byli głównymi agresorami, środowiska związane z kościołem wyraźnie się od nich odcinały. W katolickich mediach nie zabrakło zresztą później krytyki pod ich adresem.

  Widzowie oglądali spektakl w towarzystwie ochrony. W przerwie jeden z działaczy prawicowych rozlał w foyer żracą substancję, którą poparzyła się jedna z pracownic teatru, usiłująca ją posprzątać. Trafiła do szpitala z poparzeniami dłoni. Dyrektor teatru domaga się wyciągnięcia konsekwencji wobec narodowców, ponieważ przekroczyli dopuszczalne granice wolności zgromadzeń. Przypomnijmy, że narodowcy mają pełne poparcie polityków PiS. Za cenzurą spektaklu wypowiadali się m.in. Ryszard Terlecki, Beata Mazurek i Dominik Tarczyński. Ten ostatni zgłosił kontrowersyjny spektakl do prokuratury.

  Polubione przez 1 osoba

  • Polak-Słowianin pisze:

   Koncesjonowani już się gryzą między sobą:

   „Aleksander Jabłonowski napadnięty przez Obóz Narodowo Radykalny i Młodzież Wszechpolską” – jak podaje ‚Telewizja Narodowa’, youtube:

   „…Jabłonowski. Zostały mu zdarte dwa emblematy między innymi Związku Jaszczurczego jak i Falangi, a także zrzucono mu furażerkę i skradziono Orła.”

   Polubione przez 1 osoba

 14. Polak-Słowianin pisze:

  Redakcja WPS w: „W Moskwie trwają obrady XIII Soboru Słowiańskiego” podaje:

  „Otrzymaliśmy także informację, że nasz kolega, redaktor Edward Maciejczyk, który był gościem XIII Soboru Słowiańskiego jako przedstawiciel Wschodniego Kościoła Katolickiego w Ameryce z misją koordynacji działań medialnych Kościołów Katolickich Rytu Wschodniego, został po powrocie z Moskwy aresztowany na lotnisku w NY.”

  Nie wiadomo pod jakim zarzutem, ale potrafili z toronciarzem jechać ostro po bandzie.

  Polubienie

 15. zyga pisze:

  A hu…. tam z nimi i z Sancho Pansą Toronciarzem .Za opluwanie Gomułki za nazywanie matki Gomułki Sucz i bladz nie żałuję zasrańca .Hu….. z nim !!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeden wart drugiego a Edzio niedawno wchodził w zopę Trumpowi i się chwalił że jest z nim spokrewniony jakoś mu się niedawno odwidziało .

  Polubienie

  • Polak-Słowianin pisze:

   Ja żałuję, że są tacy zaślepieni, w sumie sami sobie z tego powodu niepotrzebne kłopoty robią, a przynajmniej Maciejczyk, bo toronciarz obnaża swoją głupotę tak jak i ten Dylak – ich jedyną pozytywną rolą jest służenie jako wzór beznadziejnego głupca.

   Polubienie

   • zyga pisze:

    Jaka surprise dla Maciejczyka. Praktycznie całą kampanię wyborczą wchodził w dupę Trumpowi żeby ten go na wiosnę 2017 roku aresztował pisze oczywiście skrótowo .
    Za rządów tak znienawidzonego przez Maciejczyka murzyna nikt go w Ussrace nie zatrzymał a tu widzę sprawa się rypła .
    Za prezydentury ukochanego Trumpa facet który podobno jak sam pisał jest spokrewniony z tym preziem zostaje aresztowany .
    Świetnie opisuje Bubel ( chociaż go nie trawię ) jego spotkania z Maciejczykiem i jak ikona pożyczała od niego 3 stówki na dworcu na hamburgera , piwko i hotel bo ikona była bez grosza .
    Szczegóły na stronie Bubla .
    Nie mówię że Maciejczyk nie ma osiągnięć w pokazywaniu jak szkodliwe są rządy pejsatek ale pewne rzeczy go kompromitują jak np popieranie Trumpka , zadawanie się z kutasem Toronto czy rozmowy wielogodzinne z Bublem o których bubel pisze szczegółowo i nazywa te rozmowy krótko ” paranoja bajarza „.
    Póki co dla mnie tacy pajace nie są autorytetami a jak są ikonami dla Kosiurów Ziemińskich czy Skorków to już ich prywatna sprawa . Nie mój biznes .

    Polubienie

    • Polak-Słowianin pisze:

     Chodzi o to, jak ktoś coś robi, wydaje mi się że trzeba brać też pod uwagę jakie są okoliczności itd. a nie walić na oślep jak leci. To tak jak ktoś wszedłby do synagogi i wyzywał żydów od ‚dzieci diabła’ a po dostaniu kopa lub aresztowaniu twierdził, że to jego prześladują, normalne by to nie było moim zdaniem.

     Polubienie

 16. zyga pisze:

  Temat o Ratajczaku jest na WPS i tu ten sam przypadek co w kwestii Piskorskiego . Tubylcy Polin a przynajmniej 95 % nic o nim nie wie ale czy może to być dziwne gdy chazarzy kontrolują media i edukację od najniższego do najwyższego stopnia .
  W nowej Polsce już Polsce nie Polin tacy ludzie jak Ratajczak powinni być bohaterami narodowymi .Kiedy ta nasza Polska będzie . Może za lat 20 może 30 a może 50 kto to może wiedzieć .
  Ratajczaka pewnie załatwili aby przestraszyć innych w kwestii holocaustu aby nikt tego nie tykał .
  Mnie dziś jedno dziwi .
  Taki Pająk czy Pastuszka opowiadają duże gorsze rzeczy w tym temacie . Taki Waldi to już opluwa parcharnie co mówi o holokauscie to już nie wspominam a włos z głowy im nie spada a Waldiemu to nawet Youtube kanału nie zablokowało .Dziwne ?

  Polubienie

  • Polak-Słowianin pisze:

   Krystowierca nie będzie dla mnie bohaterem narodowym. Połączenie ‚tron i ołtarz’ jest zabójcze dla Słowiańszczyzny.
   Nie słyszałem, żeby ktoś z polakatolików protestował kiedy wprowadzono takie prawo (ja sam miałem to gdzieś). W wiki piszą pod hasłem: „Kłamstwo oświęcimskie (negacjonizm… – twierdzenie w języku prawnym przyjmujące, że powszechnie przyjęta interpretacja Holocaustu jest albo w dużym stopniu przesadzona, albo całkowicie zafałszowana.”
   Jeśli to prawda to wychodzi na to, że środowiska żydowskie mogły swobodnie Ratajczaka nazywać kłamcą oświęcimskim i skazać chociaż nie był rewizjonistą (prawdopodobnie, bo w głowie mu nie siedziałem)
   A sami rewizjoniści przypominają mi trochę tych krystowierców którzy chcą obalić Teorię Ewolucji poprzez samo doszukiwanie się jakiś błędów w TE – nawet jakby udowodnili, że jest ona cała do bani, to nie udowadnia to istnienia stwórcy, trzeba przedstawić dowody na istnienie stwórcy.
   Moim zdaniem należy oczywiście poszukiwać prawdy, ale oznacza to próbę udowodnienia na podstawie dostępnych faktów ile było ofiar itd. Mam nadzieję, że to co przydarzyło się dr Ratajczakowi nie pójdzie na marne. Powinniśmy o tym pamiętać.

   Polubione przez 1 osoba

   • zyga pisze:

    Polaku Słowianinie możesz mi podać link w kwestii awantury Jabłonowskiego z tymi pseudonarodowcami .

    Polubienie

    • Polak-Słowianin pisze:

     Zyga,


     Aleksander Jabłonowski napadnięty przez Obóz Narodowo Radykalny i Młodzież Wszechpolską


     Aleksander Jabłonowski – Rzecznik MW Mateusz Pławski mi groził, a Młodzież Wszechpolska…

     Polubienie

     • zyga pisze:

      Wielkie podziękowania .Dwa kutasy się grzmocą miło pooglądać

      Polubienie

      • Polak-Słowianin pisze:

       Nie ma za co Zyga.
       Przynajmniej sami się obnażają kim tak naprawdę są, ale już, jak twierdzą żydo-krystowiercy, Joszue dawał im takie wytyczne: „nie jesteś z nami, jesteś przeciwko nam” – o to, czym jest polakatolictwo.
       A „Cejro” przeszedł samego siebie, czyli Rosjanie przychylni Polakom, czy niewinne kobiety i dzieci rosyjskie też do odstrzelania, ta kanalia tylko sowietów widzi.
       Ekskomunika dla bydlaka i wygnanie z Polski, hańbi normalnych Polaków i Polskę.

       Polubienie

 17. zyga pisze:

  Moim zdaniem Waldi jest posiadaczem ŻÓŁTYCH PAPIERÓW dlatego jest taki bezkarny .

  Polubienie

 18. przemex pisze:

  https://marucha.wordpress.com/2017/05/30/cejrowski-blazen-czy-zdrajca/

  Wojciech Cejrowski, dawny kowboj z WC Kwadransa, propagator muzyki country, podróżnik i człowiek o jednoznacznych poglądach, jest osobą bardzo kontrowersyjną.

  Uwielbiany przez jednych, nienawidzony przez drugich, w odbiorze wolny praktycznie od szarego środka obojętnych. Zdeklarowany katolik, łączący na swój oryginalny sposób tradycję z nowoczesnością, równie zdeklarowany kapitalista i prawicowiec.

  Często w formie ocierający się niebezpiecznie o estetykę jaką na samym początku jego działalności publicznej sam sugerował skojarzeniem inicjałów WC z… wychodkiem. Megaloman całkowicie przekonany o tym, że za nim stoi autorytet Prawdy przez duże „P”.

  W wielu środowiskach bliskich ideowo temu, co mówi Cejrowski, jego egotyzm i sposób uzewnętrzniania treści raził i razi na tyle, że odbierany jest on, delikatnie mówiąc, niechętnie.

  Dla ludzi klasycznej tradycji endeckiej najtrudniejsze do przyjęcia są jednak takie poglądy Cejrowskiego, jak całkowita negacja Polski Ludowej 1944-89, traktowanej bezwzględnie i w bardzo ostrych słowach, jako sowiecka okupacja, czy nieprzytomna rusofobia, stawiająca znak równości między każdą formą państwa rosyjskiego, ze szczególną nienawiścią traktująca współczesną Rosję Putina (Car = ZSRR = Putin).

  Do tego dochodzi apoteoza Piłsudskiego, równie bezrefleksyjna jak nienawiść do Rosji. W przypadku przekreślania Polski Ludowej jest to o tyle zastanawiające, że śp. Stanisław Cejrowski, ojciec p. Wojciecha, jako wybitny i utalentowany działacz muzyczny, rozwinął szeroką i płodną działalność na polu kultury, głównie w latach 60-tych i 70-tych XX w., będąc animatorem festiwali, przeglądów, koncertów, zarówno jazzowych jak i bigbitowych a później rockowych. Jako szef Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego patronował światowej sławy festiwalowi Jazz Jamboree, pod jego auspicjami wydawano na płytach winylowych rarytasy pod szyldem Klubu Płytowego PSJ. Stanisław Cejrowski był także pomysłodawcą ludowego emploi, często wykorzystywanego przez władze (dożynki), wielce popularnego w swoim czasie zespołu No To Co, a także twórcą koncepcji muzycznego tryptyku olimpijskiego – potrójnego albumu nagranego specjalnie na Igrzyska Olimpijskie w Moskwie (!!!) przez trzy najważniejsze ówczesne zespoły polskie – Skaldów, Budkę Suflera i Breakout.

  Żeby było jasne – absolutnie nie czynię z tego powodu p. Stanisławowi Cejrowskiemu zarzutu. Przeciwnie, doceniam jego zaangażowanie i zasługi dla rozwoju kultury polskiej w latach PRL. Chodzi tylko o to, że przy takich dokonaniach ojca cokolwiek zaskakująco wygląda skala kontestacji tamtej Polski przez syna…

  Ale przejdźmy do istoty. 19 maja b.r. na You Tube, na otwartym, a więc publicznym kanale Wolność24.pl, ukazał się prawie dziesięciominutowy film z wypowiedzią Wojciecha Cejrowskiego dla mediów niemieckich, nagraną podczas Warszawskich Targów Książki (na których Niemcy były gościem honorowym).

  Osoba WC zapewniła popularność wystąpienia, obejrzanego do momentu napisania tego tekstu przez ponad 190 tys. osób. Cejrowski mówi w nim – w kontekście próby uzyskania przez niemieckiego dziennikarza odpowiedzi na pytanie o warunki zaistnienia poprawnych stosunków polsko-niemieckich – głównie o zagrabionych przez Niemców w czasie II w. św. dobrach kultury polskiej i konieczności ich zwrotu, i o konieczności zapłaty kontrybucji za straty wojenne.

  W zasadzie przez prawie 9 minut mówi słusznie. Większość komentujących gorąco popiera tą słuszną większość i w tym tkwi niebezpieczeństwo pozytywnego przyjęcia przez odbiorców całości wypowiedzi WC. Pozostała minuta tymczasem jest na tyle poważnym zgrzytem, że konieczne jest przybliżenie Czytelnikom jej treści i komentarz.

  Ni mniej ni więcej, ale Wojciech Cejrowski w pewnej chwili stwierdza, że: „ja na przykład, proszę pana (…) natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem. Jak się pan przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie, tam są same niemieckie groby, milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom (…)” [Niemiec w tle – „ale Niemcy nie chcą Szczecina”].

  Cóż na to odpowiedzieć? Zaiste, ręce opadają! Jest to wypowiedź bardzo niebezpieczna z punktu widzenia interesów Polski. Oto Niemcy otrzymali sygnał – pierwszy raz publicznie – że bardzo popularna w Polsce osobowość, guru [sruru – admin] szeroko rozumianej prawicy, gotowa jest podważać fundamentalne i nienaruszalne rezultaty II wojny światowej.

  I to z powodu zwyczajnie głupiego uzasadnienia o niemieckości Szczecina niemieckimi grobami. Głupiego, ale jednocześnie takiego, które mogą podchwycić Niemcy w stosunku do setek innych miejscowości. Czy w Gorzowie, Zielonej i Jeleniej Górze, tytułem przykładu, nie znajdziemy podobnych cmentarzy? Cmentarze, jakimi je znamy dzisiaj, zaczęły powstawać na przełomie XVIII i XIX wieku, a w większości przypadków to kwestia dopiero połowy i później XIX wieku, wobec czego ich niemieckość na tych ziemiach jest, także z tej przyczyny, naturalna.

  Nie jednak charakter cmentarzy decydował o włączeniu tych ziem do Polski w 1945 r. W najżywszym interesie Polski tracącej ziemie wschodnie było uzyskać jak najwięcej na zachodzie i sprawa Szczecina, wobec niemożności zrealizowania projektu inkorporacji Rugii, miała zasadnicze znaczenie ze względów polityczno-strategicznych.

  To, że uzyskaliśmy linię Odry i Nysy ze Szczecinem dzięki silnemu wsparciu Stalina, który widział w tym także zabezpieczenie interesów ZSRR, nie jest żadnym powodem do wstydu, tak jak nie jest powodem do wstydu uzyskanie w Wersalu granic z poparciem i z zapewnieniem interesów francuskich.

  Uważam wypowiedź Cejrowskiego za wyjątkowo naganną i niebezpieczną. Nie wiadomo, czy było to po prostu nieprzemyślane „chlapnięcie”, uzewnętrznienie prywatnych przemyśleń Cejrowskiego, czy uchylenie rąbka jakiejś koncepcji politycznej, którą być może ktoś we współczesnej Polsce dyskutuje w jakichś gremiach.

  To, że w kręgach takiej prawicy, jakiej guru jest Cejrowski kpi się (na forach, na ogół pod pseudonimami) z Ziem Odzyskanych i traktuje je z lekkomyślnym lekceważeniem, jako niechciany przez Polaków prezent od Stalina (!?), to wiem od dawna. Jeszcze w XX wieku, jeden z dyskutantów ogłosił, że nie tylko na froncie wschodnim, ale i pod Monte Cassino, Niemcy bronili cywilizacji chrześcijańskiej Europy – na wschodzie przed azjatycką dziczą, we Włoszech przed masonami.

  Okładka broszury Lecha Neymana, działacza Związku Jaszczurczego i NSZ, wydanej w konspiracji w 1941 roku. Postulował w niej powrót Szczecina do Polski. W 1948 roku został skazany na śmierć przez sąd stalinowski. Dzisiaj tacy ludzie jak Cejrowski uwłaczają pamięci takich ludzi, jak Lech Neyman.

  To te kręgi głoszą tezę o konieczności pójścia Polski z III Rzeszą przeciwko ZSRR, to z tych kręgów krzyczy się o gwałtach na Niemkach i Polkach w 1945 r., to tam, jak mogliśmy ostatnio zobaczyć, przerabia się goebbelsowskie plakaty, aby wpisać się w teraźniejszość i uzasadnić nienawiść do Rosji Putina.

  Pojawiają się też głosy uznające prawa niemieckie do Prus. Jest w tym swego rodzaju masochizm, który fałszywie rozumiane racje moralne przedkłada ponad interes dziejowy własnego narodu i państwa.

  Cejrowski jednak jako pierwszy wyartykułował gotowość zwrotu Szczecina bez pseudonimu i maski, publicznie i to wobec niemieckiego dziennikarza.

  Podstawą ideową tego typu poglądów jest stanowisko m.in. niemiecko-polskiego prof. Bogdana Musiała, który od lat głosi tezę o niechcianym Szczecinie, niechcianych, oczywiście „tzw. ziemiach odzyskanych”, a przy okazji rozczula się nad niemieckimi ofiarami gwałtów Armii Czerwonej, robiąc z tego najistotniejsze wydarzenie lat 1944-45.

  Tymczasem, każdy, ale to każdy Polak myślący po polsku w 1945 r., poza marginesem szaleńców w Polsce i na emigracji, popierał przyłączenie do naszego kraju jak największej ilości ziem niemieckich. Przede wszystkim jednak, wcześniej ich przyłączenie i to jeszcze dalej idące na Zachód (wspomniana Rugia) znajdowało się w planach wielu polskich sił politycznych, z narodowymi na czele, zaś zwrócenie się ku zachodowi i ku tradycji piastowskiej datuje się już na koniec XIX w. (Popławski, Wysłouch).

  Polska w 1945 r. wiele przegrywając, odniosła jednocześnie wiekopomne zwycięstwo nad Niemcami, które zostały cofnięte o tysiąc lat swych podbojów i kolonizacji.

  To bardzo smutne, że dzisiaj pojawiają się w polskim stanowisku w tej sprawie wyłomy i zapowiedzi rewizji rezultatów II w. św. Ciekawe, że Cejrowski mówi o tym także w kontekście traktatu pokojowego. Dla mnie to brzmi jak oferta, że sprawa Szczecina mogłaby być przedmiotem dyskusji traktatowych i jego scedowanie na rzecz Niemiec mogłoby być elementem tego traktatu. To bardzo groźne otwieranie zamkniętego tematu. I zupełnie niebywałe!

  Szczecin dla Pana Cejrowskiego nie jest polski. Dla niego to nic, że był polski w dawnych wiekach. Że był pomorsko-słowiański i polski, i że to, oprócz względów strategicznych, uzasadnia jego powrót do Polski. Nie ważne też, że był później i duński i szwedzki, a nie tylko niemiecki. Nie jest to niczym innym, jak przyjmowaniem optyki i argumentacji rewizjonistów niemieckich.

  A przecież, to wszystko, co powiedzieliśmy wyżej o historii jest tylko w niewielkim stopniu ważne. Szczecin jest polski przede wszystkim dlatego, że od 72 lat jest w Polsce, został zasiedlony, odbudowany, rozbudowany w pocie czoła przez polskich wygnańców i nie-wygnańców, którzy dziś już nie są kresowiakami, czy kongresowiakami, ale szczecinianami – Polakami z polskiego Szczecina, który po polsku mówi, oddycha i czuje, który jest POLSKI.

  Wojciech Cejrowski poszedł o jeden krok za daleko. Doszła do jego wizerunku rysa, dla mnie osobiście mająca większą wagę, niż nic nie kosztujące wyzywanie Putina i PRL.

  Jestem ciekaw, jak Cejrowski wyobraża sobie w praktyce to oddawanie Szczecina? Dmowski w „Świecie powojennym i Polsce” w ten sposób ostrzegał przed politycznym handlem polską ziemią: „[Niemcy] wiedzą też, że gdyby się znalazł w Polsce polityk, któryby chciał traktować o ustąpienie Pomorza, dostałby kulę w łeb, jak amen w pacierzu. Podobnie skończyłby każdy, któryby, idąc wbrew woli narodu, na jakiejkolwiek drodze wystawił Polskę na zmarnowanie tego, co po wojnie światowej odzyskała”.

  Nie wyobrażam sobie, aby współcześni Polacy mogliby rozumować inaczej.

  Adam Śmiech
  Myśl Polska, nr 23-24 (4-11.06.2017)
  http://mysl-polska.pl

  A oto charakterystyczna wypowiedź Cejrowskiego na temat Rosjan – widać, co to jest za kurwa…

  Polubienie

  • kanassatego pisze:

   Cejrowski w swojej wypowiedzi dostarczył dowodu na to, że powinien być uznany za terrorystę – bo oficjalnie namawia do mordowania Rosjan. (W USA, ktokolwiek oficjalnie namawia do zbrodni jest uważany za terrorystę: 18 U.S. Code § 2331). Rząd rosyjski powinien zostać poinformowany. Cejrowski wyląduje na liście terrorystów międzynarodowych i może być zaaresztowany w każdej chwili. Z pewnością nie w Polsce (która jest najbardziej rusofobicznym krajem na świecie), ale w innych krajach i pójdzie do więzienia. Jak będzie miał nieco mniej szczęścia, to jego ciało zostanie znalezione gdzieś w lesie lub na łące albo w samochodzie i nikt nigdy nie dowie się, kto go zastrzelił.

   Dokładnie tak jak to robią Amerykanie, nigdy nie ujawniając nazwisk wykonawców takiego wyroku. Inni też tak robią, oczywiście.

   Mówiąc to, nie koniecznie się z tym zgadzam. Ale tak po prostu jest.

   Polubione przez 1 osoba

   • opolczykpl pisze:

    W normalnym państwie Cejrowski wylądowałby na oddziele zamkniętym, w pokoju bez klamki i okna. Przecież to kliniczny katodebilny psychopata – deklaruje się jako gorliwy katolik, żydowski dekalog zna, wie że zobowiązuje go przykazanie „nie zabijaj”, a mimo to publicznie nawołuje do mordowania Rosjan. Typowy katodebilny psychol.
    A za głoszenie pomysłów przypominających jego „Szczecin dla Niemców” podczas okupacji rzeczywiście była kula w łeb. Za zdradę interesów narodowych.

    Polubione przez 2 ludzi

    • zyga pisze:

     Nie wiem czy to prawda ale słyszałem że ten chazarski huj się rozwiódł .Nawet baba z nim nie wytrzymała .
     KAWAŁ ANTYPOLSKIEGO KUTASA . PYTANIE CZY ON W TO WIERZY CO MÓWI RZECZYWIŚCIE TAK ROSJAN NIE CIERPI I BY ICH ZABIJAŁ CZY DOSTAŁ TAKIE ZLECENIE ABY OGŁUPIAĆ GOJÓW I SKŁÓCAĆ SŁOWIAN .
     TEN BRUDNY KUTAS TO STYPENDYSTA FUNDACJI SOROSA . OBJEŻDZIŁ NA KOSZT TV WSZYSTKIE LUDY DZIKIE PEWNIE I NIEJEDNĄ DZIKUSKĘ W DZUNGLI WYRUCHAŁ KTO WIE JEGO PROGRAMY NA KAŻDEJ PEJSATEJ TV OD TVP PULS DO TVP 1 I 2 .
     DŁUGI TERAZ MUSI SPŁACAĆ CHOCIAŻBY OGŁUPIANIEM GOJÓW I TAKIM SZCZEKANIEM .
     TA MENDA ZJADŁA NAWET MÓZG MAŁPY GOTOWANY W GORĄCEJ WODZIE . PRZECIEŻ TAKIE IMPREZY MUSIAŁ SPONSOROWAĆ SOROS .
     TEŻ BYŁEM PSEM NA BABY ALE ZA HU… ŻYWEGO TAKIEJ DZIKIEJ KOBIETY Z DŻUNGLI BYM NIE PORUCHAŁ . BRZYDZIŁ BYM SIĘ .
     CZŁOWIEK JUZ STARY ALE MYSLENIE O PIĘKNYCH BABACH POZOSTAŁO CÓŻ TAKI MÓZG .

     Polubienie

 19. Pingback: Kolejny zlot Grupy Bilderberg i XIII tzw. „Sobór Słowiański”… – blog polski

 20. kanassatego pisze:

  Trochę na inny temat: anglicyzmy w języku polskim.

  Od dawna chciałem już o tym napisać, bo temat dość obszerny a problemy jeszcze większe. Dziś tylko parę uwag o błędach w adaptacji (zbyt) wielu terminów angielskich. (Więcej o procesie zachwaszczania języka polskiego przez anglosaskie wyrażenia i słowa, przy innej okazji.)

  1. „Email”. Ponieważ w jez. angielskim, termin ten (email – electronic mail) wymawia się „imejl”, więc przy adaptacji tego terminu, powinna być użyta wymowa „imejl” i taka pisownia. Skoro jednak ten i tak krótki wyraz został skrócony do „mail” (z jakiś powodów), więc powinien być pisany tak jak jest wymawiany, czyli „mejl”. W żadnym innym wyrazie polskim, nie pisze się dyftongu „ej” „ai”, czyli nie powinno się nagle robić jeden wyjątek i pisać „mail”. Więc ja, tu oficjalnie oświadczam jako językoznawca (mam magisterium z filologii angielskiej, specjalizacja językowa, z Uniwersytetu Jagiellońskiego), że nigdy nie będę pisał w języku polskim słowa „mail”. Będę konsekwentnie używał pisowni polskiej, czyli „mejl”.

  2. Wymowa angielskich terminów „lease” lub „leasing”. Istnieją polskie odpowiedniki tych słów oczywiście: „wynajmować, wynajem”. Nie ma więc potrzeby używać angielskich terminów, tylko dlatego, że są angielskie. To typowy przykład na popisywanie się znajomością obcych terminów, aby dodać sobie fałszywej ekspertyzy. Taka moda na popisywanie się obcymi terminach, bardzo typowa wśród nowej generacji dziennikarzy polskich, to nic innego jak żałosne przylizywanie się „kulturze zachodniej” powodowane równie żałosną megalomanią polakatolicką.

  „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

  Przy okazji: angielski czasownik „lease” wymawiany jest „lis”, nie „liz”. Natomiast „leasing” może by teraz wymawiany „lizing”, tak jak w Polsce, choć oryginalna wymowa tego rzeczownika jest „lising” i tak się powinno mówić.

  3. Problem odwrotny istnieje z wymową rzeczownika „Newsweek”, który pojawił się jak ten korporacyjny, konserwatywny propagandowiec jankesowski został wprowadzony na polski rynek pod takim samym, kompletnie obcym nam Polakom, terminem. Nie wiadomo, z jakiego powodu (tzn. ja wiem) nazwa tej polskiej odmiany „Newsweeka” wymawiana jest „njuswik”, zamiast „njuzwik” (jak mówią Brytyjczycy”) albo „nuzwik”, (jak mówią Jankesi).

  Cdn.

  Polubione przez 1 osoba

 21. nana pisze:

  kanassatego
  „czyli nie powinno się nagle robić jeden wyjątek” – robić „czego?” czyli jednego wyjątku. Ja nie mam pretensji, bo każdy, kto zna jakiś język obcy dość dobrze, by w nim myśleć, robi błędy w języku ojczystym. Tak to już jest. Ale sam temat poprawy naszego języka, a raczej jego bieżącego sprzątania wart wysiłku.

  do
  anonim
  Maj 15, 2017 o 7:04 am

  masz 100% racji !

  a ci, co to „jedno piwko raz na jakiś czas” nie są wcale okazjonalnymi niewolnikami żydów – właścicieli przemysłu alkoholowego – ale są ich niewolnikami TRWAŁYMI. Albo się jest człowiekiem wolnym albo się nim nie jest.

  Wiem, co piszę. Nie piję ani kropli wódy od 30 lat i nie palę papierosów również od 30 lat. Nie brak mi tego nigdy a przeciwnie: mam świadomość, że na nich nie pracuję i nie kupując tych trucizn nie zasilam żyda moimi pieniędzmi.
  Siła żyda w waszych, ludzie, słabościach. Chcecie z żydem walczyć naganiając mu kasę? Ha! ha! haaaaa!
  … i tym sposobem mam nowych wrogów albo też ci starzy wrogowie mają podstawę, by wrogość wobec mnie odświeżyć… również ha ha haaaa!!!

  Polubione przez 1 osoba

 22. nana pisze:

  cenzura? cenzura? – czy może kLasnoródki zdalaczynne? a „przemex” walczy o wolną Polskę? czy znowu tylko ha ha haaaa!..?

  Polubienie

  • nana pisze:

   ostatni komentarz wycofuję, bo w momencie jego wysłania pojawił się ten mój poprzedni. Cuda i znaki czy może co innego?

   Polubienie

   • przemex pisze:

    Uspokoj się, bo złość piękności szkodzi. 😉
    Każdy nowy komentujący musi poczekać zanim jego komentarz zostanie zatwierdzony, wtedy raczej bez przeszkód będą przechodziły następne. Chyba, że jest dużo linków lub są jakieś inne niezależne ode mnie powody, wtedy może wpaść do spamu lub moderacji. Tak bywa z algorytmami komputerowymi. Nie stosuje tu cenzury, ewentualnie, co od razu zastrzegam, nie ma tu miejsca na pyskówki czy nachalne misjonowanie.

    Polubienie

    • nana pisze:

     – no to mnie nie ma specjalnie co szkodzić. Poza tym dziękuję bardzo, ale widzę, że towarzystwo mi nie odpowiada, bo różne fredonanisty się u Ciebie zasiedliły.Bywaj zdrów!

     Polubione przez 1 osoba

     • kanassatego pisze:

      „Poza tym dziękuję bardzo, ale widzę, że towarzystwo mi nie odpowiada, bo różne fredonanisty się u Ciebie zasiedliły. Bywaj zdrów!”

      Szkoda Pani Nano, bo mnie Pani towarzystwo odpowiada, a nawet czuję sympatię do osoby, który ma taki nick jak Pani. Nie wiem, czy Pani wie, że „Nana” był słynnym liderem Apaczów z rejonu „Warm Springs” w Nowym Meksyku. A mnie wszyscy i wszystko odpowiada jak kojarzy mi się z Apaczami. But it is what it is … Pozdrawiam.

      Polubienie

 23. zyga pisze:

  Ja pierd…. nana chłopie to ty i tu do Przemexa trafiłaś no kur…. nie wierzę .
  Nanuńka a jak tam rzodkiewka ci zeszła ?
  Nana zobacz jak wyglądają prawdziwe kobiety .Po prostu poezja .

  NANA PRZYZNAJ SIE KTO CI DAŁ NAMIAR NA BLOG PRZEMEXA MOSSAD ? SWOJA DROGĄ MYŚLAŁEM ŻE BLOG PRZEMEXA TO TAKA OAZA SPOKOJU OD DZIKICH BAB I ICH PIERD… TAKICH JAK NANA ALE NANA NAWET PRZEMEXA SWOICH NOSEM WYNIUCHAŁA .
  NANA WEZ CHLOPA DO ŁÓZKA POBZYKAJCIE SIĘ RAZEM . ZOBACZYSZ JAKIE TO PIEKNE I JAK ZŁOŚĆ CI PRZEJDZIE . KAZDY PSYCHOLOG TAK RADZI .

  Polubienie

 24. zyga pisze:

  Nanka faktycznie dużo żyd na mnie zarobi jak sobie od czasu do czasu kupie piwo za 5 pln wille Kalkstein od razu sobie za to postawi .
  Ty nanka jak pójdziesz moim tropem i radą wstąpisz do apteki bo będziesz chciała mężowi kupić gumkę to co nie dasz zarobić żydowi ? a jak kupujesz telewizor , bułki czy chleb w parchatych supermarketach to komu dajesz zarabiać aby nie żydom ? a jak płacisz za wodę to komu dajesz zarabiać aby nie parchom ? wodociągi kupił Izrael .
  a jak kupujesz Nałęczowiankę to komu dajesz zarabiać aby nie żydom ? Nałęczowianka została kupiona przez żydów i tak dalej .
  Nana idz na WPS i tam pierd….

  Polubienie

 25. zyga pisze:

  Nana chłopie nigdy ci nie wybaczę jak szczekałaś na polskiego chłopa w dniu 8 marca że mu nogi śmierdzą , dłubie w nosie chleje tylko piwo i beka w dodatku nie używając najprostszych kosmetyków .
  Nie mówię już o polskich facetach np takich jak moja skromna osoba ale gdybym wielu moim kobietom zwłaszcza z lat młodości z którymi robiłem riki – tiki – tak ten twój tekst pokazał nana dostałabyś po mordzie od tych moich pięknych kobiet w ciągu sekundy i by ci wszystkie kudły wyrwały za takie obrażanie ich kochanych mężczyzn nanuniu . Ponjałaś to ?
  I to ja bym cię jeszcze przed nimi bronił nanka .

  Polubienie

 26. zyga pisze:

  Przepraszam za lekką agresję we wpisach ale ta kobita działa na mnie jak babjaga z Łysej Góry . Taką mam wizualizację jak czytam samo słowo nana to wizualizuje mi się w umyśle Babjaga z łysej Góry .
  Mam nadzieję że ostrzeżenia od Przemexa nie będzie .

  Polubienie

 27. zyga pisze:

  dziś siwy gołąb pieje z zachwytu mówiąc po powrocie z Kuby : ” Kuba to kraj dla nas przyszłościowy możemy tam robić świetny biznes „.
  Wczesniej podobnie było z Batką .

  Jak żył Castro żaden syjon na Kubę nie latał . Raul zaczyna mi śmierdzieć jak gówno Kalksteina po hamburgerach i coli w Macdonaldzie .

  Polubienie

 28. zyga pisze:

  Następna wypowiedz Dylaka kopiąca Rosję :
  „Rosja mając prawo weta poparła rezolucje 1441, 678 które prowadziły do wojen w których setki tysięcy ludzi straciło życie i tego nie zakłamiesz.
  Arjanek
  Zyga czytaj nie tylko ,,opolczyka ”

  Polubienie

 29. zyga pisze:

  Oto fragment pewnego wpisu który mi się spodobał :
  MY ZAWSZE BYLIŚMY I JESTEŚMY POTĘGĄ W GŁUPOCIE I POTRAFIMY KUPOWAĆ WSZYSTKO TO, CO JEST NAJGORSZE I ZARAZEM NAJDROŻSZE, BO MAMY TAKICH OBIERALNYCH, DEBILNYCH PRZYWÓDCÓW.

  TOP SECRET – MORDY W KUBEŁ I ANI MRU, MRU. US-rajski ,,GAZIO” JEST ,,TANIUTKI” JAK BARSZCZYK UKRAIŃSKI! CAŁY STATECZEK GAZOWY KUPILIŚMY ZA JEDYNEGO MARNEGO CENTA!

  ,,Traderzy w londyńskim biurze wychwycili możliwość transakcji i do niej doprowadzili” – mówił pod koniec kwietnia prezes PGNiG Piotr Woźniak. Spółka nie ujawniła wtedy i – jak zapowiedziała – nie ujawni ceny, jaką zapłaciła za amerykański gaz. Jej przedstawiciele zapewniali jedynie, że jest ona korzystna. Również wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki ocenił, że ,,gaz ze Stanów Zjednoczonych jest wynegocjowany po bardzo dobrych cenach”.

  Amerykański gaz już w Świnoujściu

  http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/ameryka%c5%84ski-gaz-ju%c5%bc-w-%c5%9bwinouj%c5%9bciu/ar-BBCeY6C?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  TAKIE ,,KORZYSTNE” DILE, TYLKO MOŻEMY ZAWDZIĘCZAĆ ,,RYCERZYKOM WOLNOŚCI” Z PEWNEJ FUNDACJI, GDZIE PRACUJĄ ŚWIATOWEJ SŁAWY GENIUSZE I WSZYSTKO ROBIĄ ,,BEZINTERESOWNIE” DLA DOBRA NASZEJ UKCHANEJ OJCZYZNY.

  Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego

  https://pulaski.pl/o-fundacji/

  Konieczne szybkie decyzje ws. modernizacji Sił Zbrojnych – raport Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego

  http://www.defence24.pl/166019,konieczne-szybkie-decyzje-ws-modernizacji-sil-zbrojnych-raport-fundacji-im-kazimierza-pulaskiego

  P.S. To po jasną cholerę mamy w Polsce rząd, który nie potrafi rządzić, tylko wynajmuje do tego celu, badziewiastą fundację, która sporządza raporty jak ma rządzić?

  Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

 30. ZYGA pisze:

  Wydaje mi się że dość ciekawy wpis metro a z tego co widzę nowa inicjatywa WPS specjalnie nie zbudza uwagi ( zero wpisów ) a nowy temat wisi od wczoraj albo od dziś rano.

  Metro
  23 czerwca 2017 o 18:27
  Czy Żydzi z Waszyngtonu będą dopłacać do naszych rachunków za gaz?

  Trudno nam odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, mamy za mało informacji. Oczywiście nie chodzi z żydów z Waszyngtonu tylko z Nowego Jorku. Odpowiedź TAK jest całkiem prawdopodobna.

  Deficyt budżetu państwa nie może być finansowany przez NBP, muszą go finansować banki komercyjne, które dokonują tego głównie w drodze obejmowania obligacji rządowych.

  Obecnie rząd PiSlamistów prowadzi wielką akcję wydatkową, „obrona” + socjal. Ta akcja nie jest finansowana z podatków a z deficytu budżetowego. Oznacza to akceptację polityki PiSlamistów przez lichwiarską międzynarodówkę. Łącznikiem na linii rząd-międzynarodówka lichwiarzy zapewne jest minister Morawiecki.

  Cofnięcie akceptacji dla polityki warszawskiego rządu oznaczałby trudności ze znalezieniem klientów na obligacje i zapewne błyskawiczny wzrost ich rentowności.

  Synagoga Szatana prowadzi politykę gospodarczej izolacji Rosji. To dlatego państewka typu Polska czy Ukraina mają ściągać z końca świata drogi gaz ziemny zamiast taniego rosyjskiego obecnego na miejscu. Fakt realizacji tej polityki przez warszawski rząd zapewne wpływa pozytywnie na popyt lichwiarskiej międzynarodówki na obligacje polskiego rządu.

  W tym sensie Nowy Jork może dopłacać do naszych rachunków za gaz. Dostarcza pieniędzy, którymi możemy za gaz zapłacić.

  Polubienie

 31. ZYGA pisze:

  Mnie natomiast jedno zastanawia może Opolczyk odpowie .Od wczoraj Dylak się spuszcza w gatki ma orgazm za orgazmem bo jego mąż stanu Żydło zapowiedziała pilne oddłużanie Polin ?
  O co tu może chodzić panowie ?

  Polubienie

  • ZYGA pisze:

   Może Przemex zdanko skubnie .

   Polubienie

   • przemex pisze:

    Dlug Polin jest nie do spłacenia a nawet jeżeli tak to doprowadziłoby to do ogromnej biedy, dużo większej niż obecnie. Polin ma obecnie dwie możliwości, albo bankructwo, albo kontynuowanie dotychczasowej polityki podtrzymywania agonii państwa ile się da.

    Polubienie

    • ZYGA pisze:

     Dziękuje Przemexie tak samo myślałem a pierdo… Żydło o szybkim oddłużaniu Polski traktuje jako jakiś nowy pic na wodę aby po raz kolejny dymać gojów .
     A Dylak cóż niech brudzi gatki spermą w końcu jego żona nie może brać 1200 pln za darmo i trza ją niebawem postawić przy pralce . Dobrze że teraz są automatyczne za moich czasów prać się chodziło do czystego żródełka kto tam miał pralki i jak ja byłbym takim spuszczającym się Dylakiem moją babę zaprowadziłbym chyba do grobu .

     Polubienie

 32. ZYGA pisze:

  ależ łatwo poznać kiedy żydom zaczyna się trochę gotować się w dupie .Uruchamiają wtedy swoje strachy na lachy .Broń która zawsze jest skuteczna na pantofelki i ameby gojowe w Polin . To nigdy nie zawodzi .
  Uruchamiają wtedy medyja które kontrolują i płodzą takie artykuliki :
  https://www.onet.pl/?utm_source=onetsg_fb_paid_facebook_viasg&utm_medium=social-paid&utm_campaign=onetsg_fb_paid_n_30_desktop&srcc=ucs&pid=8795dd50-2d0b-591b-822c-e1ec45567c84&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb08

  PRAWDA NATOMIAST JEST TAKA :
  LUDNOŚĆ NIEBAWEM WYGINIE NIE OD WOJNY MIĘDZY USA A ROSJĄ A PO PROSTU NIE BĘDZIE MIEĆ JUŻ TYLE SZCZĘŚCIA JAK W WYPADKU KOMETY (SHOEMAKER – LEVY ABY BYŁO SMIESZNIEJ ODKRYTEJ PRZEZ PEJSATE MAŁŻEŃSTWO NAUKOWCÓW Z USA , KTÓRA OMINĘŁA ZIEMIĘ W CENTYMETRACH W LATACH 90 GDYBY UDERZYŁA LUDZIE BY JUŻ WTEDY WYGINĘLI ) I NASTĘPNA KOMETA JAK UDERZY W ZIEMIE PODŁA LUDZKOŚĆ WYGINIE I NIE BĘDZIE ZMIŁUJ SIĘ ANI DLA TROCKISTÓW W WASZYNGTONIE ANI DLA BOGATYCH PEJSATYCH WŁAŚCICIELI KORPORACJI . WSZYSCY WYGINĄ RÓWNĄ I TAK ZAKOŃCZY SIĘ HISTORIA LUDZKOŚCI .
  W LATACH 90 LUDZKOŚĆ MIAŁA OGROMNE SZCZĘŚCIE DLATEGO JEJ HISTORIA WTEDY SIĘ JESZCZE NIE ZAKOŃCZYŁA ALE CO SIĘ ODWLECZE TO NIE UCIECZE DRODZY PANOWIE .

  Polubienie

 33. ZYGA pisze:

  Przepraszam tu prawidłowy link jeżeli nie zadziała oto fragmencik artykuliku :
  https://www.onet.pl/?utm_source=onetsg_fb_paid_facebook_viasg&utm_medium=social-paid&utm_campaign=onetsg_fb_paid_n_30_desktop&srcc=ucs&pid=8795dd50-2d0b-591b-822c-e1ec45567c84&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2

  Łucja dos Santos, zakonnica z Portugalii, która razem z Franciszkiem i Hiacyntą Marto była świadkiem objawień Matki Bożej w Fatimie, w swoich przepowiedniach ujawniła, który kraj jako jedyny przetrwa III wojnę światową. Co zaskakujące, chodzi o Polskę! W swoich wizjach, które miała przekazać jej Matka Boża, siostra Łucja ze szczegółami opisała, jak ma wyglądać nasz kraj po wojnie.
  Zakonnica Łucja z Fatimy miała być świadkiem objawień Matki Bożej, w których przepowiadano m.in. zamach na Jana Pawła II. Siostra Łucja zmarła w 2005 roku. Do końca życia przebywała w klasztorze, a swoje wizje przekazywała zakonnikowi Augustynowi Fuentesowi, który jako jeden z nielicznych mógł mieć z nią kontakt.
  Wiele jej przepowiedni dotyczyło Polski, także ta związana z III wojną światową. Według niej kolejna wojna ma być bezpośrednio związana z użyciem broni jądrowej. Po tym kataklizmie najbardziej zniszczone będą Niemcy. Podobnie jak Dania i Holandia, nasi zachodni sąsiedzi mają zostać zalani wodą. Stolica Francji ma natomiast spłonąć, ale z czasem się odbuduje. Obronną ręką z kataklizmu wyjdzie tylko Polska. I to od niej ma zależeć przyszłość Europy po III wojnie światowej. Żadne miasto w naszym kraju nie zostanie zniszczone przez broń jądrową. Większość

  Polubienie

 34. ZYGA pisze:

  Dylakowi pewnie przyszło na konto w piątek od ZUS 1200 pln .Na waciki ma .Żona ptasie mleczko kupiła plus piwko z Biedronki i Dylaczek z niedzieli zaczął swoje pisowskie pierdolenie .
  Oto fragment bo całości nie wklejam tej pisowskiej pipki :
  „Dzięki temu, że od dziesięcioleci wycinaliśmy połowę tego drewna, co rocznie przyrasta mamy prosty rachunek. W 1945 roku lesistość Polski wynosiła 21 proc, teraz mamy prawie 30 proc.
  W 1945 roku wszystkie drzewa, jakby je zmierzyć i policzyć, dawały w sumie ok. miliarda metrów sześciennych.
  Ile jest teraz?
  Mamy 2,5 mld metrów sześciennych drewna, które rośnie w naszych polskich lasach. 2,5- krotny wzrost pomimo, że 2,5- krotnie więcej wycinamy. Wycinamy i sadzimy.
  Sadzimy tysiąc drzew na minutę i to nie jest propaganda. Posadzimy co roku ok. 500 mln drzewek, dlaczego o tym się nie mówi?
  Żeby mieć piękne parki trzeba je rewitalizować. Trzeba wycinać drzewa, które są stare, niebezpieczne, z których opadają konary i niszczą samochody oraz mogą zabić człowieka. I w to miejsce sadzić jeszcze więcej młodych drzewek. Tu trzeba wrócić do logicznego rozumowania i wyciągania wniosków, to są proste rzeczy. Natury się nie oszuka.”

  Polubienie

 35. ZYGA pisze:

  To jest niezły cwaniak .Na 100% musiał przechodzić jakieś szkolenie medialne .

  Polubienie

 36. przemex pisze:

  http://foxmulder.blox.pl/2011/03/Witold-Gadowski-kto-skloca-Polakow-i-Zydow.html

  Kilka dni temu byłem na spotkaniu, gdzie miałem wystąpienie na temat zbyt małej kontroli obywatelskiej nad poczynaniami służb specjalnych w Polsce. Po spotkaniu podszedł do mnie miły, starszy pan i głosem dobrze poinformowanego szepnął: „Przecież pan wie i ja wiem kto za tym wszystkim stoi”. Kto? – spytałem machinalnie – a staruszek jeszcze bardziej zniżył głos i wyznał: – „Żydzi, panie, Żydzi!”.

  Poczułem, jak mam już tego serdecznie dość! Od dawna zbierałem się, aby napisać o tej cholernej chorobie – antysemityźmie – którą przemyślnie wszczepiła nam Rosja.
  Nie będę sięgał do osławionej fałszywki wypichconej przez carską ochranę i Matwieja Gołowincewa, znanej jako „Protokoly sijonskich mudrecow”, bo to tylko część starorosyjskiej strategii dzielenia i rządzenia.
  Zauważcie, że antysemityzm zawsze był wykorzystywany, najpierw przez carat, a potem przez sowieckich kremlińców dla oddalenia perspektywy racjonalnej współpracy narodów Polskiego i Żydowskiego. Pierwszy rzut sowieckiej bezpieki, która kolonizowała w 1945 roku Rzeczpospolitą, to, jak pamiętacie, starannie wyselekcjonowany przez Stalina korpus bezpieczników pochodzenia żydowskiego. Przypadek?
  Nie. Zimno zaplanowana socjotechnika, obliczona na trwałe wzbudzenie w polskim społeczeństwie nienawiści do semitów. Potem heca Moczara, Gomułki i Jaruzelskiego związana z tropieniem syjonistycznej agentury wewnątrz PZPR i bezpieki.
  Podział ról w ramach Układu Warszawskiego, gdzie Polsce przydzielono wspieranie wszelkich antyizraelskich ruchów. To PRL – owskie służby przodowały w podkrzepianiu OWP (w PRL – owskiej Warszawie była nawet ambasada OWP), wszelkiej maści antyizraelskich terrorystów. PRL szkodziła jak mogła państwu Izrael. Polscy komuniści ochraniali antysemickich terrorystów z grupy Baader Meinchof, wspierali Abu Nidala, „Carlosa”, Wadi Haddada, George Habbasza – to fakty.
  Mało kto wie o tym, że 100 tysięcy nakładu antysemickiej „Rzeczywistości” na pniu wykupowała ambasada Syrii Było to w czasach gdy Breżniew kochał Asada. Jest na to ślad w papierach po SB.
  Antysemickie ukorzenienie Polaków miało służyć uniemożliwieniu porozumienia się pomiędzy polskim żywiołem niepodległościowym i syjonistycznymi budowniczymi państwa Izrael.
  Nietrudno zauważyć, że od wielu lat i Polska i Izrael maja wspólnego przeciwnika – różne mutacje wielkoruskiego imperializmu.
  Dziś również usiłuje się idiotycznie skojarzyć polskie środowiska niepodległościowe i patriotyczne z chorobliwym antysemityzmem. Warto zauważyć przy tym, że towarzystwo „Gazety Wyborczej” w żaden sposób nie jest reprezentatywne dla państwowotwórczych elit syjonizmu. Jeśli szukać paranteli tego grona, to raczej wśród wrogich idei państwa Izrael grup wywodzących się z ZSRR.
  „Gazeta Wyborcza” lubuje się w opisywaniu przejawów polskiego antysemityzmu – dlaczego?
  Dziś nikt poważny w Izraelu nie obwinia Polaków ani o holokaust, ani o nacjonalistyczny antysemityzm. Postawy wrogości pomiędzy polskimi i żydowskimi elitami blokują możliwość realnej współpracy Polski z Izraelem, współpracy naszych służb specjalnych etc, etc.
  Kto na tym korzysta? Jak wyglądałoby śledztwo smoleńskie, gdyby od początku polskim śledczym sprzyjały doskonałe służby izraelskie?
  Izrael ma dziś wielkiego i potężnego wroga, jest nim działająca wśród ponad miliona emigrantów z terenów byłego ZSRR, rosyjska agentura i mafia (czasem to dwa oblicza tego samego zjawiska). Izraelczycy doskonale wiedzą jakimi metodami posługuje się Moskwa. Mają tylko jedną przewagę nad nami – doskonale zorganizowane, zmobilizowane i patriotyczne służby specjalne oraz wsparcie USA.
  Kto dziś odrywa nas od strategicznego sojuszu z USA i tym samym z Izraelem?
  Te trudne uwarunkowania doskonale rozumiał prezydent Lech Kaczyński, który dziś jest poważany w Izraelu i uznawany przez tamtejsze elity, za najbardziej dalekowzrocznego (w polityce zagranicznej) przywódcę z Europy Środkowej.
  Celowo upraszczam i nie wnikam w rozważania dotyczące religijnych, społecznych i kulturowych uwarunkowań antysemityzmu, gdyż chcę zwrócić uwagę na fakt, polityczny, który dziś jest, moim zdaniem, niesłychanie ważny.
  Wiem, że wszystko co napisałem wywoła niemiłe komentarze w pewnych środowiskach, ale czas już aby polskie środowiska patriotyczne zacząć konsekwentnie plewić z chwastów zasianych w nich przez rosyjskie i sowieckie agentury.

  Polubienie

  • ZYGA pisze:

   A co to jest za syjonistyczne szambo ? . Większego gówna to dawno nie czytałem . Żydom naprawdę już się w dupach nieco gotuje jak tak się uaktywniają .

   Polubienie

   • ZYGA pisze:

    Przemex ty to wklej u Dylaka . Będzie mocno uradowany a jak któryś znany PIS – dowiec to u niego przeczyta Dylak ma gwarantowane podniesienie świadczeń z 1200 pln na 1500 pln od pejsatego zus i wtedy żonka przy wypłacie kupi mu już nie jedno pudełko ptasiego mleczka firmy Wedel tylko aż cztery . Dylak będzie zachwycony i jeszcze w gratisie bonusowym dostanie nowe fikuśne pozycje od swojej baby podczas riki – tiki – tak . !!!!!!!!!!!!!!!!.

    Polubienie

    • przemex pisze:

     Tacy jak Gadowski mają za zadanie odwracać uwagę Polaków poprzez tworzenie sztucznych zagrożeń. Mają nimi być Rosja i muzułmanie. U głęboko skatoliczonych Polaków zalaczy się kompleks obrony „świętej wiary i tradycji katolickiej” i „cywilizacji lacinskiej”, przed zagrożeniem z zewnątrz, głównie wschodu i południa. W ten sposób zydostwo zabezpiecza własną pozycje w Polsce a i może zerowac na oglupionych i otepionych katolicyzmem Polakach.

     Polubienie

 37. ZYGA pisze:

  Takie wypowiedzi spamerów koników Kosiur lajkuje na WPS
  Pytam się jak Gwiazda razem z Bolkiem walczyli przeciw PRL to bidulki nie wiedzieli że im banksterzy żydowscy dupę wydymają ( nie no przecież Gwiazda chciał tylko PRL reformować a nie obalać – bajanie po tanim piwku ) .
  Nawet jeśli się nabrał na początku to co dopiero go olśniło po niemal 30 latach że mu banksterzy dupę wydymali .Jeżdzi teraz na spotkania z ludżmi i tłumaczy się jak 5 letni dzieciak .
  Żal dupę ściska jak się takich idiotów słucha jak Gwiazda .
  Pomijam to że od niemal samego początku kokietuje i wchodzi w dupę PIS- dzie na każdym kroku i dostał order od Kalksteina .
  KOSIUR CÓŻ . TAKIE WYPOWIEDZI KONIKA PLUSUJE . KOMEDIA :
  CYTAT:
  Andrzej Gwiazda polska za PRL była potęgą, 20% większe spożycie mięsa w najczarniejszym 1981 jak 2012 (dziś pewnie o ponad 40% , ryb o ponad 300% ,wołowiny ponad 500%, nawet warzyw ponad 200%)

  Andrzej Gwiazda „Polska za PRL była potęgą” o tym, jak Zachód z premedytacją niszczył polski przemysł

  MUSIAŁEM TO SKOMENTOWAĆ NA WPS POD INNYM IMIENIEM BO GŁUPOTĘ TRZEBA PROSTOWAĆ .

  Polubienie

 38. ZYGA pisze:

  Skurwys…. mieli PRL matkę hu…. obalili czekając i oddając się modlitwom do żydowskiego Boga i Maryi a jak Bóg pustynny wysłuchał to mają teraz pretensję do garbatego że mu się krzywe dzieci urodziły .
  Dobrze tak hu….. a Kosiur daje like .
  A co to Gwiazda niezadowolony jak mu papa odmienił oblicze tej ziemi .Oj jak mi przykro :

  Polubienie

 39. ZYGA pisze:

  Banda krystowierców żydowskich lajkowana przez Kosiura .

  Polubienie

 40. przemex pisze:

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201706255746282-Miedlar-zakaz-wjazdu/

  Były ksiądz katolicki, nacjonalista Jacek Międlar, nie został wpuszczony do Wielkiej Brytanii. Miał tam wziąć udział w antymuzułmańskiej demonstracji. Wielka Brytania nie chce u siebie polskiej nienawiści.

  Były ksiądz został zatrzymany na londyńskim lotnisku Luton. Leciał do UK, aby wziąć udział w antymuzułmańskiej demonstracji, zorganizowanej przez nacjonalistyczny, ultraprawicowy ruch „Britain First” w Birmingham. Towarzyszyło mu dwóch narodowych działaczy: Krzysztof Małkiewicz oraz Piotr Rybak – skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności za spalenie kukły Żyda na wrocławskim rynku podczas manifestacji ONR. Brytyjczycy stwierdzili, że nie chcą u siebie obecności polskich radykałów, którzy sieją nienawiść i podburzają do gnębienia na tle rasowym i etnicznym.
  Międlar i spółka jechali na demonstrację organizacji, która zasłynęła na wyspach wypuszczeniem na ulice miast „chrześcijańskich patroli”, mającej zastraszać muzułmańskich mieszkańców Zjednoczonego Królestwa. Britain First, które chciałoby zasiąść w brytyjskim parlamencie, deklaruje, że jest „przeciwko doktrynie i religii islamu (…), która promuje nienawiść, przemoc i nietolerancję” oraz „chce ochronić ten kraj przed politycznie poprawnym multikulturowym szaleństwem Unii Europejskiej”.

  Oburzony Międlar wylał swoje żale na Facebooku: „Imamów się wpuszcza, ci którzy są inicjatorami ataków terrorystycznych, są wpuszczani, są zapraszani. Taka jest właśnie lewicowa poprawność. Ci, którzy chcą głosić Chrystusa, ci którzy chcą głosić prawdę, są dyskryminowani. Absolutnie nie do przyjęcia” – napisał. – „Wracamy do Warszawy! Terroryści mile widziani, chrześcijanie i prawica uznani za poważne zagrożenie! Absurd!”.

  Ministerstwo spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii wydało w tej sprawie bardzo oszczędny, lakoniczny komunikat: „Minister spraw wewnętrznych Amber Rudd ma uprawnienia do zablokowania wjazdu danej osoby, jeśli uważa, że jej obecność w Wielkiej Brytanii nie służy dobru publicznemu”. Podkreślono, że oczekuje się, iż „osoby przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii będą szanowały nasze wspólne wartości”.
  Polacy dostali po nosie. Okazało się, że niekoniecznie ich agresywne podejście do innych religii i kultur jest standardem, który obowiązuje wszystkich. Brytyjczycy go nie podzielają. Ksenofobiczne wypowiedzi Międlara są już na wyspach znane. W lutym 2017 również odmówiono mu wjazdu do kraju. „Uważamy, że planowane przez Pana działania w Wielkiej Brytanii stanowią poważne zagrożenie dla społeczeństwa i mogą zwiększyć napięcia między lokalnymi społecznościami” – wyjaśniały wówczas służby graniczne w oficjalnym liście.

  Polubienie

 41. przemex pisze:

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/06/23/wps-production-zaproszone-do-produkcji-filmu-o-donbasie/comment-page-1/#comment-31189

  Jeden z komentarzy na Neon 24 do tego tematu brzmiał :
  ” Nie dam nic bo jestem gołodupcem „.
  Ten kom naprawdę w świetny sposób oddaje polskie realia po rządach niemalże trzydziestoletnich cwaniaczków pejsatek z okrągłego żłoba a rezultat ich rządów to przynajmniej 70% takich gołodupców .
  Przykro mi napisać , ale też nic nie dam bo jestem gołodupcem po wieloletnich rządach obrzezanych cwaniaczków.

  Polubienie

 42. Kochajmy Komitet Obrony Demokracji . pisze:

  Panowie wchodzę dziś na chwilę do cipy pisowej Dylaka zobaczyć co ta pipa pisowa pisze a tu widzę naprawdę ciekawy tekst niejakiego Kodowca .
  Naprawdę mocno wsadził kij w tą dylakową cipkę .
  Przemex , Polak – Słowianin , Opolczyk może skomentujecie tak przed poniedziałkiem bo potem już nie przeczytam .
  Ten człowiek pisze z sensem i utarł nos temu Dylakowi :
  Cytat:

  Adm 1 lipca 2017 o 3:22 PM
  Będzie również pyszna kawa i kanapka z szynką oraz pyszną kiełbasą krakowską…..
  Pyszna nie pyszna, jak darmowa to frekwencja meneli dopisze, menele wszystko zjedzą. Kiełbasa? Możesz liczyć że wszystkie kundle z okolicy się zlecą

  Jarosław Kaczyński na dzisiejszym zjeździe PiS
  – Zlikwidujemy w Polsce postkomunizm ( postkomuna to w nazewnictwie JK Platforma Obywatelska i KOD)

  Lubię to

  Kochajmy Komitet Obrony Demokracji . 1 lipca 2017 o 4:28 PM
  Naprawdę wielu ludzi z KOD rozbawił wpis u góry opiekuna tej strony i zastanawiamy się w naszym gronie czy jemu nie brak piątej klepki bo z pewnością brak tej ostatniej klepki doprowadza do szaleństwa i nieznajomości historii posiłkując się bredniami które od co najmniej dwudziestu lat mówi Jarosław Kaczyński o walce z nieistniejącą komuną lub z wrogiem który sam sobie stworzył w swoim umyśle .
  Szanowny panie prosimy nas nie obrażać takimi wpisami bo one świadczą że pana kultura spadła do poziomu rynsztoka bo obrażanie ludzi których się nie zna własnie o tym świadczy .
  Rozumiemy że można popierać PIS czy inne partie polityczne ale przy tym trzeba szanować swoich oponentów a głównie trzeba mieć myśli i umysł pozbawiony agresji czego panu kompletnie brakuje a co udowodnił pan swoimi wpisami powyżej .
  Przez dwa dni przedstawiałem tu tylko fakty dostępne dla każdego w internecie do których nie miał pan odwagi się odnieść za to w grubiański i bezczelny sposób nie znając nas osobiście obraża pan nas i naszych bohaterów .
  Drogi panie jak można powtarzać herezje że KOD , PO to komuniści i straszyć nas Kaczyńskim że on z nami zrobi porządek . Takie wpisy są niedopuszczalne .
  Nasi bohaterowie walczyli z PRL .Siedzieli w więzieniach latami za wolną Polskę jak Frasyniuk żeby pan teraz mógł w internecie nas opluwać i nas obrażać nie znając nikogo osobiście .Nic o nas nie wiedząc .
  Jesteście panowie pełni agresji , pełni złych myśli , pełni złych wyobrażeń w umyśle ale tego nauczył was PIS i jemu za to podziękujcie .
  Pisze pan że Kaczyński będzie walczył z komuną i zrobi dekomunizację ( powtarza to już ponad dwadzieścia lat ) to przypomnimy panu pewne fakty . Proszę się nie silić na polemikę bo to jest prawda .
  1. Za rządów Kaczyńskiego wiceministrem był sędzia PRL Kryże najbardziej znany z afery mięsnej i nie tylko.
  2. Członkiem Prawa i Sprawiedliwości jest prokurator Piotrowicz . Proszę szanowny panie sprawdzić kim on jest czym się zajmował za PRL .
  3. Prosimy o sprawdzenie ile byłych członków PZPR i PRON jest teraz w PIS a ile w PO czy KOD . Wyniki pana zadziwią .
  Widzi pan szanowny panie nie sztuką jest kogoś obrażać bo to potrafi każdy włącznie z siusiomajtkami z Młodziezy Wszechopolskiej sztuką jest szanować swoich adwersarzy i umieć polemizować na argumenty na każdym poziomie .
  Pana polemika polegała na tym że przemilczał pan niewygodne fakty które tu publikowałem a pana polemiką była agresja i obrażanie ludzi których pan nie zna .
  Z sympatykami PIS dyskutować nie można bo oni są przepełnieni złymi myślami i potworną agresją którą utrzymują w umyśle i się jej nie pozbędą .
  Pozdrawiamy wszystkich którzy nam dobrze życzą w walce o prawdziwą demokrację i zapraszamy każdego 10 lipca .Spotkajmy się podajmy sobie ręce. Będzie nas bardzo dużo .
  Sympatyk KOD .Anglista .
  Pozdrawiam .

  Lubię to

  Kochajmy Komitet Obrony Demokracji . 1 lipca 2017 o 4:37 PM
  W ramach uzupełnienia .
  Dekomunizacja prezesa PIS Kaczyńskiego polega na tym że on chciałby odstrzelić tych byłych z PZPR którzy są w PO czy KOD natomiast nie dotyczy to jego kolesi z PZPR czy PRON którzy teraz są członkami PIS .
  Zaiste ciekawa dekomunizacja którą prezes obiecuje wykonać już ponad dwadzieścia lat i nie wykonuje . Dekomunizujemy wszystkich ale swoich kolesi w PIS nie ruszamy . Oni oczywiście zasługują na drugą szansę jak Kryże czy Piotrowicz .
  Normalnie myślący człowiek oprócz ludzi oportunistów traktuje to jako kabaret Olgi Lipińskiej .

  Polubienie

  • opolczykpl pisze:

   Zyga – nie ma co komentować!
   PiSrael, POparchy, KOD (a PiSdzielcy założyli KOR – komitet obrony rządu) – to wszystko jest agenturą okupanta. Grają w tej samej drużynie. Walka między nimi to inscenizacja – chodzi o odwracanie naszej uwagi od spraw zasadniczych (zniewolenie i rozszabrowanie Polski) oraz o skłócenie i rozbicie Polaków na wrogie obozy, aby razem się nie skrzyknęli i nie popędzili POPiSu z KODem i KOR-em nad Jordan.
   Jeśli Dylak dopuszcza do takiej propagandowej „walki” KODziarza z PiSraelitami u niego i nie demaskuje, o co w tym szwindlu chodzi, to sam służy okupantowi. Bo zamiast samemu demaskować ową fałszywą barykadę, sam ją u siebie utrwala.

   Polubienie

   • zyga pisze:

    Dziękuję Opolczyku za odpowiedz .Też tak myślałem . Idę na operację jeżeli nie przeżyję – szans 50% mój sąsiad da tutaj wiadomość . Jutro jemu przekazuje mój Laptop .
    Panowie trzymajcie się i żażartuje sobie żadnych płaczów jakby co . Taki jajcarz jak ja nie zyczy sobie skamlania po mojej smierci .

    Polubienie

    • opolczykpl pisze:

     Zyga , spróbuj tyko umrzeć – nie dam ci spokoju i będę cię straszył po śmierci, hihihi.
     I powiem Lucyferowi, żeby nie wpuścił ciebie do piekła. Będziesz musiał w żydowskim niebie śpiewać ku czci Jahwe. Tak więc nawet nie próbuj zrobić nam kawału.

     Trzymaj się!

     Polubienie

     • Zyga pisze:

      No to się uśmiałem dzięki Opolczyku . Właśnie o to chodzi że ja chcę wejść do piekła żydowskiego ( panowie wiecie że ja uwielbiam kobity ) żeby pograć w rozbieranego pokerka i popatrzyć na nagie diablice mniam mniam .
      Panowie na każdego przyjdzie pora i jak się dowiem że pękliście przed śmiercią i wołaliście klechę jak Husak to ja wam nie dam spokoju po śmierci .

      Wracając do tej cipy Dylaka .Ostatni raz już cytuję to jego pisowskie gówno .Według mnie on bierze jakieś profity za pisanie tych bredni :

      PiS i PO jedno zło, też wzięło rozwód, a zawinił nie kto inny tylko ten opluwacz Wałęsy Jarek Kaczyński.
      Zdradził idee KÓRieli, zdradził TW Bolka, marzy by posadzić Tuska, zwrócił się w kierunku polskiego społeczeństwa, spełnia przedwyborczy program i dane społeczeństwu obietnice.
      Wczoraj przegapiłem wystąpienie pana Jarosława na zjeździe PiS, ale wysłuchałem w całości wicepremiera Morawieckiego. Ważniejsze fragmenty JK podała wieczorem TVP1.
      Ładnie było, chociaż już zdążyłem zapomnieć o czym. Acha, mają być obniżone składki ZUS dla tych najmniejszych najcieniej przędzących jednoosobowych biznesów.
      Ma być budowana autostrada z Białegostoku na południe, może aż do Grecji. Mają być budowane mosty na Wiśle, a wszystko to mają budować Polacy a nie zachodnie firmy.
      Banki też zaczynają być przywracane Polsce
      Ziobro też ładnie przemawiał. Jest już mnóstwo spraw w prokuraturach, kłopot tylko jak na razie z sędziami. Pewnie też ich za twarz wezmą i zrobią porządek.
      Tak czy inaczej, nie będę pisał że jest Dobra Zmiana, (co widać i bez pisania) by nie posądzano mnie o sympatie do PiS–u, ale jest jakby lepiej, zmienia się na lepsze. Nikt nam z PiSu nie powie, że Polska, to znaczy my, to…uj dupa i kamieni kupa, bo PiS to nie PO.
      Całe zło zostało z PełO
      Łoooj, ten Kaczyński na dobre wziął rozbrat z POprzednią polityką.
      Poparcie w społeczeństwie będzie rosło.
      Po prostu skończony debil .

      Polubienie

      • Zyga pisze:

       Po prostu skończony debil .- to ostatnie zdanie to już mój wpis a skierowany do Dylaka .

       Polubienie

      • przemex pisze:

       Widzę że Dylak nie wchodzi zbyt głęboko i ocenia dosyć powierzchownie politykę po płomiennych przemówieniach różnych politykierów i działaniach pozorowanych, szeroko nagłaśnianych w sprzyjającej pisraelowi telawiwzorni…

       Polubienie

 43. zyga pisze:

  Przepraszam ale wkleiłem również pseudonim tego człowieka aby było wiarygodnie .

  Polubienie

 44. zyga pisze:

  No to nana napaliła się z soboty magicznych ziół .Kużwa co to jest do cholery jakiś new age czy babie już całkiem odwaliło i widzi białe myszki :
  „Jezus był Inkarnacją, która otworzyła szóstą czakrę, znajdującą się pośrodku czoła, zwaną w sanskrycie Agnya. Jezus to synteza światła białego, tak zwane trzecie oko, zazwyczaj zamykane/blokowane podczas „chrztu”, stąd tyle umysłowych kalek zasiedlających nasz skatoliczony kraj. Różni tacy, służący fałszywym religiom, usiłują zniesławić Imię Jezusa, skazując się na – a jakże! – wieczne potępienie z racji tego, że zamykają sobie oni drogę uczestniczenia w Ewolucji, schodząc na poziom zwierząt, głównie osłów albo lisów. Zwierzęta te są ślepą uliczką Ewolucji i wszyscy, co tam trafią są skończeni.
  Taka jest prawda i czy jeżeli ktoś w to nie wierzy zmienia fakt jej istnienia? Durniom nic nie pomoże. Czy już się z tego wystarczająco pośmiałeś? no to się przygotuj, bo od tego momentu będziesz miał trudno, bardzo trudno. I nie będziesz mógł powiedzieć, że nie wiedziałeś, bo ja cię właśnie uprzedziłam, ale byłeś za głupi, by to rozumieć. No to będziesz musiał poczuć na własnej skórze. Sam sobie jesteś winien.

  Polubienie

 45. zyga pisze:

  A jeszcze w grudniu nana chrzest tak bardzo chwaliła .Moja jajcarska natura sprawia że muszę robić sobie z nany jajeczka .

  Polubienie

 46. ZYGA pisze:

  Nie wiem czy to nasz przyjaciel słowiański Polak – Słowianin z blogu Przemexa czy nie ale potężne podziękowania za ten wpis na WPS.
  Swoją drogą już dawno pisałem że ten Franz jest jakiś pierdolnięty bo zazwyczaj ciągle robi jakieś krystowiercze wklejki na WPS ( filmy z Joszue ) teraz wziął na tapetę papę .
  Nie wykluczam że to jakaś grupa ryba bo na WPS jest nietykalny a za wklejanie tego gówna juz dawno powinien zostać zablokowany .
  SERDECZNIE PROSZĘ O DANIE TEMU WPISOWI POLUBIENIA .

  Polak Słowianin
  2 lipca 2017 o 17:07
  Pejsaty aktorj i hochsztapler, jak i reszta tego ścierwa. BÓG – pejsaty jahwe, HONOR – za wolność waszą i … waszą, OJCZYZNA – żydokatolicka Polin z pejsami u sterów. To te „wartości” sprzedawał ten pejsaty szmaciarz ze swoją żydokatolicką doktryną, nie zapominając o jego nawoływaniu do integracji z żydo-zachodnią jewropą – czyli naszymi wiecznymi sojusznikami, którzy zawsze mieli nas głęboko w dupie. Także Franz daruj sobie tutaj ten judeochrześcijański teatr dla gojów, grany przez takich judeo-satanistycznych szmaciarzy, jak ten powyżej (coś też niby wyszło, że jego prawa ręka, niejaki dziwisz jest masonem wysokiego stopnia i jakiś czas temu usunął się w cień, bo zaczeło mu się gorąco w dupie robić od nagłośnienia tego faktu). No chyba, że chciałeś przedstawić „umiejętności” aktorskie tego parcha …

  Polubienie

  • ZYGA pisze:

   Gdyby ten cały Franz chciał ośmieszyć Papę i jego umiejętności aktorskie dałby krótki komentarz .Za długo tego Franza z sieci znam aby uwierzyć że on chciał papę ośmieszyć .

   Polubienie

  • Polak-Słowianin pisze:

   Zyga,

   to nie ja przyjacielu, a komentarz niezły, konkretny, ja mam nick „Polak-Słowianin” (z łącznikiem).
   Trzymaj się!

   Polubienie

 47. Zygmunt Klimek nie żyje . pisze:

  Naprawdę nie wiem czy w tym miejscu piszę gdzie mnie mój przyjaciel prosił ale widzę że on coś tu pisał i taki link mi podał więc umieszczam tu informację .
  Dziś rano żona Zygmunta Klimka zauważyła że on nie żyje . Poinformowała wszystkich jego kolegów o jego śmierci również mnie . Z Zygmuntem rozmawiałem wczoraj wieczorem gdzie prosił mnie aby poinformować stronę internetową i ludzi z którymi się zaprzyjażnił gdyby umarł a był poważnie chory . Od długiego czasu cierpiał na nowotwór płuc i we wtorek miał mieć operację na lędżwiowy kręgosłup . Gdy rozmawiałem z nim miał silnie spuchniętą rękę i widać było że strasznie cierpi . Zawsze mówił że czytanie blogu niestety nie pamiętam jak ten blog się nazywa dodaje mu siły i odwagi .
  Piszę z jego laptopa który mi wczoraj przekazał mówiąc mi że ma złe przeczucia . Dziś jestem sam zdruzgotany jego śmiercią ponieważ wczoraj jeszcze go widziałem żywego W niedzielę z nim rozmawiałem . To naprawdę straszne tym bardziej że on mi w życiu wiele razy pomógł .
  Jestem katolikiem ale zawsze lubiłem mojego przyjaciela . Był dobrym człowiekiem ale w naszej wsi bardzo nielubianym bo atakował księży i kościół a już dwa lata temu była u nas na niego nagonka gdy wbrew swojej żonie nie wpuścił do domu księdza .
  To naprawdę był skory do pomocy człowiek dlatego jego wąska grupa przyjaciół jest dziś zdruzgotana . Najgorsza jest taka szybka niespodziewana śmierć z dnia na dzień .
  Nie znam terminu pogrzebu . Nic jeszcze nie wiem ale nie sądzę żeby akurat to było ważne. Spełniłem prośbę Zygmunta i chciałbym abyście panowie wiedzieli że to był dobry człowiek chociaż niewierzący .
  Dziękuję za uwagę .
  Jeżeli to jest pomyłka proszę usunąć moje powiadomienie .

  Polubienie

 48. Polak-Słowianin pisze:

  Przykra to i smutna wiadomość 😦

  Zyga,
  Niech Ci Nasze Słowiańskie Bogi Darzą w Twojej dalszej wędrówce!
  Potrafiłeś trzymać się mimo tak okropnej sytuacji i zachować humor.
  Wielki szacunek dla Ciebie!

  Mirek.

  Polubione przez 2 ludzi

 49. Pingback: Żegnaj Zyga! – blog polski

 50. Andrzej Marczyk pisze:

  Pozwolę jeszcze dzisiejszego dnia zamieścić krótką informację .
  Pogrzeb Zygmunta odbył się dziś o godz 12:30 bez udziału księża tak jak chciał zmarły . Na uroczystości byli jego koledzy i przyjaciele oraz dwie córki i syn który przyjechał z Islandii gdzie pracuje jako kucharz oraz wnuczka Beatka .
  Jestem jego najbliższym sąsiadem zaraz następny dom w linii prostej . Znam Zygmunta od dawna .To był rozrywkowy człowiek . U nas na wsi wszyscy mówili że Zygmunt żadnej pannie nie przepuści.Lubił pomagać ludziom między innymi mi pożyczył pieniądze kilka lat temu gdy zapożyczyłem się u providenta i trudno mi było oddać pieniądze .
  Nigdy już nie usłyszymy głosu naszego przyjaciela z jego stałym powiedzonkiem ” zapraszam na moje pyszne ogórki ” a co roku tak mówił a na jego ogrodzie właśnie już się ogórki zaczynają .
  Niech ci ziemia lekką będzie .
  Dziękuję za uwagę .

  Polubione przez 2 ludzi

 51. Andrzej Marczyk pisze:

  Przepraszam ale pozwolę sobie jeszcze kilka zdań napisać .Przyczyną śmierci Zygmunta był wylew który nastąpił w nocy .
  Chciałbym również złożyć podziękowania panu który w internecie napisał dobre słowa o naszym przyjacielu .
  Dziękuję w imieniu
  Marka Paczosa
  Edwarda Piłata
  Tomasza Myszki
  Marka Bąka
  Doroty Franaszczuk
  Mirosława Zagajewskiego
  Jana Berezy
  Piotra Kasprzaka
  Witolda Kurka
  Edyty Wróblewskiej

  Polubione przez 3 ludzi

  • Andrzej Marczyk pisze:

   Także podziękowania od jego córek i syna którzy to czytali .

   Polubione przez 3 ludzi

   • przemex pisze:

    Dziękujemy za informacje o pogrzebie a także przyczynie śmierci Zygmunta.
    Zyga był dobrym Polakiem, Słowianinem a także ateistą. Będzie nam go brakowało, szczególnie jego poczucia humoru i pozytywnego podejścia do życia mimo walki chorobą.

    Polubione przez 1 osoba

   • opolczykpl pisze:

    Panie Andrzeju,
    Podobnie jak Przemex, dziękuję za informacje o okolicznościach śmierci jak i o pogrzebie Zygi.
    Pan i pozostali jego znajomi i przyjaciele Zygi, którzy wzięliście udział w jego pogrzebie, zasługujecie na szacunek. Nie odstąpiliście Zygmunta, gdy prawie cała wieś urządziła na niego nagonkę za niewpuszczenie księdza do domu. Do tego potrzebna jest odwaga cywilna, ale i zwykła ludzka uczciwość i międzyludzka solidarność – przyjaciela nie opuszcza się w biedzie!
    Pożegnalny tekst dla uczczenia pamięci Zygi, który napisałem, uważałem za swój obowiązek, bo wiem, że Zyga bardzo lubił mój blog i czytał go od dawna. I bardzo się ucieszył, gdy niedawno w innym tekście zamieściłem fragment jego komentarza (pod koniec poniższego tekstu):
    https://opolczykpl.wordpress.com/2017/06/01/kolejny-zlot-grupy-bilderberg-i-xiii-tzw-sobor-slowianski/

    Szkoda tylko, że nie zdążyliśmy poznać się osobiście. Zyga tak serdecznie zapraszał kilku z nas do Czech, gdzie chciał wyjechać do siostry.

    Może nie wypada tego pisać w momencie, gdy rodzina i wszyscy znajomi i przyjaciele Zygi pogrążeni są w smutku po jego śmierci, ale ucieszyło mnie, że mój pożegnalny tekst o Zygmuncie został pozytywnie przyjęty przez rodzinę i grono wiernych jego znajomych i przyjaciół. Bo jest chyba pociechą, że nie tylko Wy tam na miejscu, ale jeszcze inni, nieznani Wam ludzie lubili i cenili Zygmunta. I uczcili jego pamięć.

    Pozdrawiam serdecznie rodzinę i wszystkich znajomych i przyjaciół Zygmunta, którzy nie opuścili go do końca, mimo wcześniejszej nagonki na niego.

    Polubione przez 2 ludzi

 52. Polak-Słowianin pisze:

  Nie chcę tu bronić negatywnej działalności ‚Ala” Jabłonowskiego:
  „[Hit] Jabonowski uderzył Sławomira Wróbla!”

  Podchodzi jakieś ścierwo w czerwonym i bez zdania racji obraża drugiego człowieka i to ma być kulturalne, honorowe działanie – taki sposób traktowania intelektualnych dziwek bez honoru też istnieje (trolnia zamiast wynieść z tego jakąś lekcję atakuje „Ala”, że ‚znienacka,’ a on dał mu tylko „liścia” więc ten w czerwonym mógł załatwić to ‚po męsku’).

  Polubione przez 1 osoba

 53. przemex pisze:

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/firma_z_branzy,p1784605246

  Firma z branży technologicznej z Wisconsin zorganizowała imprezę firmową czipując pracowników.

  Steve Watson, PrisonPlanet.com

  Firma z branży technologicznej z Wisconsin jest pierwszą w Stanach Zjednoczonych, która zaoferowała wszystkim pracownikom ‚dobrowolny program czipowania’, świętując jednocześnie na imprezie firmowej zaczipowanie połowy personelu.

  Pracownicy byli uśmiechnięci odbierając batoniki czekoladowe z automatów i nosili koszulki z napisem „Zostałem zaczipowany”.

  Firma Three Square Market, dosłownie wszczepiła mikroczipy identyfikacji radiowej (RFID) pod skórę 41 pracowników, umieszczając urządzenia między kciukiem a palcem wskazującym.

  Zgodnie z oświadczeniem firmy czipy umożliwią pracownikom korzystanie z maszyn kopiujących i innych urządzeń oraz otwieranie drzwi, jedynie machając przed nimi rękom.

  Podczas gdy firma podkreśliła, że ​​program jest dobrowolny i że urządzenia nie mają możliwości śledzących to komentarze osób nadzorujących program wyraźnie wskazują, że technologia ma szersze zastosowanie niż pozyskiwanie przekąsek w miejscu pracy.

  „Myślę, że można tym kontrolować wszystko. Podałem przykład wcześniej, że kiedy zostaniesz zatrzymany przez policję to wystarczy położyć rękę i policjant zeskanuje ci dłoń. Nie trzeba niczego przenosić.” powiedział inżynier oprogramowania Sam Bangston.

  Więcej na temat czipowania populacji ludzkiej w zakładce „Internet rzeczy”:

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/internet_rzeczy_planeta,p430904561

  […] Jeszcze bardziej przerażające były wypowiedź prezesa i CEO firmy Three Square Market, Patricka McMullena, który powiedział dziennikarzom: „Są rządy, które prowadzą banki centralne. Były jednymi z pierwszych, które zadzwoniły do ​​nas, aby powiedzieć, że musimy kontrolować naszych pracowników, i że my musimy mieć określone poziomy dostępu i nie możemy iść na kompromis i postrzegali to jako rozwiązanie”.

  Link do oryginalnego artykułu: LINK

  Polubienie

  • Polak-Słowianin pisze:

   Najpierw czipuje się ludzi mentalnie. Sposób myślenia można zmienić, ale jak takie lemingi zostaną fizycznie zaczipowane to już pozamiatane i o to ‚marionetkarzom’ chodzi.

   Polubienie

 54. kanassatego pisze:

  Oliver Stone wypowiedział się na temat kolejnego przykładu głupoty i infantylizmu amerykańskiej polityki międzynarodowej, jakim są tym razem sankcje wobec Rosji za mityczną „agresję” w Donbasie i „zajęcie” Krymu. Wywiad z nim ukazał się w RT, rosyjskiej sieci medialnej, która obecnie jest na wyższym poziomie intelektualnym i dziennikarskim niż np. brytyjska BBC, amerykańskie CNN, ABC, NBC, Fox, CBS, nie mówiąc o prostackiej, polakatolickiej, rusofobicznej korporacyjnej propagandzie TVN czy TVP.

  Oliver Stone speaks his mind. And so do I.

  https://www.rt.com/ne…/398653-oliver-stone-russia-sanctions/

  Polubienie

 55. kanassatego pisze:

  Sankcje przeciwko Rosji są bardzo korzystne dla … rosyjskich rolników i producentów żywności:

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201708066031674-sputnik-rosja-embargo-zywnosciowe/

  Polubienie

 56. przemex pisze:

  Jakby w Polsce się tak produkcja rolna opłacała, to inne życie na wsi by było…

  Polubienie

 57. Pucyn pisze:

  Wszystko w tym kraju to jest kilo mułu i nic poza tym a Polacy niestety z niewielkimi wyjątkami głupiutki naród . Mnóstwo jest na to dowodów . Można żydów nie lubić ale uczciwie należy przyznać że w kwestii rozumu biją nas na głowę .
  Póki co zapraszam na wtorek . Żydzi organizują mszę ku czci matki chrystusowej i jej cudu a potem hołdy na cześć marszałka .

  Polubione przez 1 osoba

 58. Pucyn pisze:

  Zapomniałem dodać po mszy zapraszamy na piwo oraz gorącą kiełbaskę a wszystko zakupione po cenach promocyjnych w Tesco . Zapraszamy . Około godziny 19.00 powtórzymy słynne powiedzenia Jurka Owsiaka do pani profesor które brzmiało :
  Babo tobie trzeba sexu .
  Życzymy miłej zabawy.

  Polubione przez 1 osoba

  • przemex pisze:

   He he, zabawne. Ta posłanka o wiadomym nazwisku rzeczywiście mogłaby spróbować tego miodu, może byłaby mniej pyskata i na zdrowie by jej wyszło. Zresztą który ogier by ją chciał, musiałaby słono zapłacić za tą zabawę. 😀

   Polubienie

  • opolczykpl pisze:

   Przemex, sprawa z płaskomózgowcami to skomplikowane zjawisko z dziedziny psychologii i socjologii. Niestety „Daily Mail” nie odważył się opisać go rzetelnie i uczciwie. I choć prawdą jest, że poziom tzw. „oświaty” na zachodzie jest fatalny, ale przyczyny wiary w płaską Ziemią są inne. B. duży odsetek płaskomózgowców to ludzie, którzy wcześniej wierzyli w załganą propagandę o wolności i demokracji zachodu i w np. oficjalną wersję o zamachach na WTC i Pentagon. W pewnym momencie jednak ocknęli się, zrozumieli że byli przez media i marionetki polityczne oszukiwani. Przejrzeli spisek banksterski, NWO, WTC itp. Ale od tego momentu, wiedząc że byli oszukiwani, gotowi są uwierzyć w każdą inną wymyśloną bzdurę, sprzeczną z oficjalnie propagowanymi poglądami. Dotyczy to też niestety i kształtu Ziemi. Jest to zjawisko b. niekorzystne, gdyż tacy ludzie demaskując spisek banksterski plotą przy okazji bzdury o spisku o kulistości Ziemi, a przez to ośmieszają wszystkie tzw. „teorie spiskowe” – także te poważne, dotyczące banksteryzmu, NWO i np. operacji fałszywej flagi z 11 września 2001.
   Bzdurne wymysły o płaskiej Ziemi celowo są teraz nagłaśniane i kolportowane przez agenturę wpływu głównie właśnie po to, aby ośmieszać przy okazji wszystkich tych, którzy spisek NWO rzeczowo demaskują. Bo są wrzucani do jednego wora z płaskomózgowcami jako wyznawcy „niepoważnych teorii spiskowych”.

   Polubione przez 1 osoba

   • przemex pisze:

    Dotąd myślałem, że problem jest raczej marginalny i dotyczy promila populacji, ale skoro nawet duże dzienniki(po łebkach) się nim zajęły to coś jest na rzeczy. W tym miejscu oczywiście ssie tzw. oświata, której poziom jest żenująco niski, ale i mentalność dużej części populacji, która bardzo lubi wierzyć jak nie w te, to w innego rodzaju bajki. Wśród plaskomozgowcow jest nie tylko dużo byłych fanów cywilizacji zachodniej ale i krystowiercow i innych religijnych wariatów. Widać mentalność ludzka od czasów średniowiecza niewiele się zmieniła, ludzie wciąż są na tym samym poziomie.

    Polubienie

 59. Polak-Słowianin pisze:

  Ten tekst „Coraz więcej ludzi na świecie wierzy w to, że Ziemia jest płaska” (nie widziałem tam też żadnego linka), jak dla mnie, też jest jakiś dziwolągowaty:

  „Naukowców zaskoczyło to, że bardzo duża grupa ludzi nadal wierzy, iż Ziemia jest płaska i nie dopuszcza do siebie myśli, że może być inaczej”

  Na swój prywatny użytek płaskomózgowcy mogą sobie wierzyć, uważać, byle nie tworzyli negatywnego zjawiska o którym wspomniał Andrzej. No i nie występowali przeciwko naukowcom z pozycji siły, fanatyzmu, zamiast udowodnić naukowo, że jest tak jak oni mówią a nie ci naukowcy Są gorsze wiary, np. że wszyscy ludzie muszą przyjąć Joszue czy im się to podoba, czy nie.

  „Jak pisze „Daily Mail”, naukowcy byli przekonani, że współczesny człowiek nie powinien tak uważać, bo już dzieci dowiadują się w szkole, jak zbudowany jest kosmos i nasza planeta.”

  Nie powinien bez dowodów uważać, że naukowa teoria kulistej Ziemi jest kłamstwem. Nie może się też tworzyć kolejne negatywne zjawisko polegające na przekonaniu ludzi o tym, że naukowcy poprzez swoje badania odkrywają przed nami jedyną prawdziwą prawdę o rzeczywistości.

  Polubione przez 1 osoba

 60. Andrzej Pucyn pisze:

  To może z piątku rano garść sweetfoci z pejsatkami .
  Nazywam się Andrzej Pucyn i nie wierzę już w słowiańską Polskę . Polska jest ale z ogromnymi pejsami i można powiedzieć na 100% parchata .
  Był to jednak nasz wybór i to my wybraliśmy Judeopolonię .
  W okresie następnych dwudziestu lat takie są dalekosiężne plany ma uleć zmianie wygląd godła .
  Dziwię się że z takimi pantofelkami jednak żydom idzie wolno budowa swojego Polin chociaż na dziś 70 % planu wykonali .
  Oto obiecane sweet focie i garść informacji .
  Sweetfocia świeża ze środy .

  Obok na tych fociach widzimy Gwiazdę .Moim zdaniem to może być parchatem .Proszę Andrzeja Szuberta o wypowiedzi czy Gwiazda i Walentynowicz to by nie parchatki ?
  Na zdjęciu obok kociarza pierwszy po prawej stronie z bródką to może być niezbyt miły typ . Wiele razy spotykał się i balował z ojczulkiem z Torunia .
  Widzimy teraz naczynia połączone . Teraz ten łysol chyba pracuje w MON.

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/29/kandydat-pis-dumny-ze-jest-zydem/

  https://7777777blog.wordpress.com/2016/07/02/jaroslaw-kaczynski-pod-pomnikiem-wielkiej-synagogi/

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/6169-jaroslaw-kaczynski-spotkal-sie-w-srode-w-warszawie-z-przedstawicielami-srodowisk-zydowskich-w-polsce

  Polubione przez 1 osoba

  • przemex pisze:

   Czasami odnoszę wrażenie, że my z wiatrakami walczymy…

   Polubienie

  • opolczykpl pisze:

   Andrzej, trudno mi się wypowiedzieć w sprawie „korzeni” Gwiazdy i Walentynowicz. Zresztą uważam to za mało w sumie istotne. Znam wielu Polaków z „krwi i kości”, którzy – jedni z głupoty a inni świadomie – służą okupantowi. Robią za szabas-gojów aby się załapać na jakieś ochłapy z pańskiego stołu. Znam też autentycznych (z pochodzenia) Żydów, którzy w pełni się zasymilowali, kochają Polskę, czują się Polakami i służą polskim interesom. Tak więc „korzenie” to jeszcze nie wszystko.
   Walentynowicz do niepotrzebnej i niechlubnej śmierci (dała się wciągnąć do orszaku Kalksteina lecącego do Smoleńska, przez co zginęła) własnym autorytetem uwiarygadniała tę antypolską gnidę. Czyli działała na szkodą Polski. Gwiazda też kręcił się w otoczeniu Kalksteinów. Jeśli nadal jest sympatykiem PiSraela, a przynajmniej jeśli nadal jest rusofobem i fundamentalistą Solidurności to szkodzi Polsce. Bez względu na to czy jest Polakim, czy Żydem.
   Od dawna w pierwszej kolejności oceniam ludzi po tym, jak postępują i co robią – bez zaglądania im do „korzeni” i narodowości rodziców. To jest dla mnie mało istotne.

   Polubienie

 61. Andrzej Pucyn pisze:

  Dziękuję za odpowiedz panie opolczyku . Mam podobny pogląd w tej kwestii .Gwiazda to ciągle pislamista i zachwyca się PIS tak w ramach uzupełnienia skoro w TV Republika jest ikoną to inaczej być nie może .

  Polubione przez 1 osoba

 62. Andrzej Pucyn pisze:

  Dziś tego ścierwa przyszło mi 6 email wczoraj np cztery .Dzień w dzień dostaję po kilka i żadne nie trafia do spam tylko główna poczta .
  Fajnie sobie pejsatki wymyślili .Wypędzić świnie goje a my tu razem z Dudą będziemy w Polin rządzić i remontować aby było nowocześnie ha ha ha .

  PRACA W ANGLII DLA OPIEKUNEK OSÓB STARSZYCHPromedica24 poszukuje i przygotowuje do pracy opiekunki i opiekunów osób starszych na terenie Anglii. Współpracującym z nami osobom zapewniamy legalną formę zatrudnienia oraz kompleksową organizację pobytu na terenie Anglii.
  ZAPEWNIAMY:
  atrakcyjne zarobki i terminowe wypłaty wynagrodzenia
  bezpieczną i legalną formę współpracy
  elastyczną długość pobytu: wyjazdy na 1, 2, 3 miesiące
  sprawdzone oferty pracy dla opiekunek i opiekunów osób starszych
  opłacone składki ZUS
  całkowitą organizację i finansowanie wyjazdu
  pakiety dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych na czas wyjazdów za granicę
  zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego
  transport bezpośrednio do domu podopiecznego
  całodobowe wsparcie Promedica24
  WYMAGANIA:
  dobra znajomość języka angielskiego
  doświadczenie w opiece nad osobami starszymi (może być nad członkiem rodziny)
  wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka
  OBOWIĄZKI OPIEKUNKI
  sprawowanie opieki nad podopiecznym
  organizowanie czasu wolnego
  uczestnictwo w prostych pracach domowych: sprzątaniu, gotowaniu, zakupach

  Wiadomość została wysłana na zlecenie Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem al. Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa wpisaną do Rejestru Przedsiębiorstw Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000370523, NIP 7010265324 Regon 142661125 Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 5 050 000.00 PLN, opłacony w całości.

  Polubienie

 63. Andrzej Pucyn pisze:

  Bzdura że można zarobić 8 tys złotych na miesiąc .Pracuje się za marne grosze . Dwa czy trzy euro za godzinę a obcieranie dup Niemców czy Anglików do przyjemności nie należy .
  Między innymi musisz ich kąpać , obcinać pazory u rąk i nóg , chodzić raz w tygodniu na piwo do pubu i jak coś narozrabiają ty odpowiadasz , myć im głowę cztery razy w tygodniu , obcierać gębę z rzygów itd .
  Pracowałem w Anglii 5 lat przy opiekowaniu się chorymi psychicznie Anglikami niebotycznie bogatymi .Zarabiało się dobrze .
  Jednak pewnego dnia Anglik po wypiciu piwa ( wolno im tylko jedno w tygodniu ) po wyjściu z pubu zaatakował jakieś dwie dziewczyny . Musiałem interweniować . Jakoś odgoniłem tego psychola od tych kobiet .
  Ten poskarżył się naczalstwu domu opieki że go lekko potargałem za ręce i mnie wywalili z hukiem .Potem pracowałem w Berlinie ale tam już jako opiekun robiło się za grosze .

  Polubienie

 64. Andrzej Pucyn pisze:

  W tym dziale nie zaszkodzi trochę kabaretu .Może pan Przemex i opolczyk skomentują .Podoba się wam panowie armia ? Na Putina idziemy z Antonim ha ha ha ?

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Nie armia tylko samobójcy. Zycie im już w Polsce się znudziło i na czele z marszałkiem Antonim „wariatem” Macierewiczem pójdą na krucjate smoleńska o nawrócenie Rosji i odzyskanie wraku Tupolewa, przeznaczonego jako relikwia prawie świętego prezydenta tysiąclecia śp. Lechosława „spieprzaj dziadu” Kaczyńskiego.

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    Przemex coraz mam większe czy to zbawienie przyjdzie z Rosji . Od już co najmniej kilku miesięcy WPS trąbi że pejsatki mają w Rosji potężne wpływy w finansach , telewizji gospodarce . Ostatnie wpisy Pawła Ziemińskiego na WPS.
    Dobrze by było jakby opolczyk szerzej napisał o rzeczywistych wpływach sekty lubawiczerów na Putina bo już na WPS się spotkałem że Lazar no najlepszy kumpel Putina a lubawiczerowie mają tam potężne wpływy a jest to sekta dość niebezpieczna .
    Andrzej raczej tego nie przeczyta to może chociaż Przemex napisze swoje zdanie .
    Co do tego wojska świetny wpis Przemexie z drugiej strony to jest armia ? chyba papuasów z Gwinei .
    W tym kraju już nic nie ma nawet porządnej armii a Tadziu się podnieca jej potęgą .

    Polubienie

 65. Andrzej Pucyn pisze:

  Niech mnie kurczątko ale się uśmiałem . Tadzio specjalnie pojechał na defiladę i ostro był zdeprymowany bo mu Juda – Judejczyk ostatnio wetami podpada . Skąd taki idiota wziął się w sieci?
  Niech mnie kurczątko ale zegnali moherów od Rydzyka . Podobno obiad mieli za free Antek stawiał.
  Ha ha ha .

  Polubienie

 66. Andrzej Pucyn pisze:

  A gdzie do jasnej cholery ci z Zagania . Nikt ich na defiladę nie zaprosił ? ha ha ha .

  Polubienie

 67. Andrzej Pucyn pisze:

  Pamiętacie .
  Niegdyś dwie przyjaciółeczki mieszkające w jednym pokoju w akademiku a dziś ha ha ha .
  z lewej szanowna pani prof PIS sałatkowa Pawłowicz
  Po prawej bufetowa .
  Niech by się tylko o tym kociarz dowiedział :

  Polubienie

 68. Andrzej Pucyn pisze:

  Jak była młoda sałatkowa prof to taka brzydka nie była .Ze tez żaden chłop z jajami się na nią nie połasił . Dziś byłaby bardziej ludzka a tak stara panna pełna nienawiści ha ha ha .

  Polubione przez 1 osoba

 69. Andrzej Pucyn pisze:

  Swoją drogą dziwną rzecz zauważyłem . Wierni Polsce Suwerennej są zaprzyjażnieni z Jednodniówką Narodową . Ostatni artykuł ściągnęli stamtąd na żywca Śmiecha . Może już nie mają pomysłów . Przez ostatnie dwa dni nie umieszczono żadnego wpisu na WPS . Oby to nie był spadek czytelników .
  Nie o tym chcę pisać . Wchodzę na jednodniówkę a tam cała strona wyklejona Ozjaszem i jego wypowiedzi na temat bitcoina a propo dziś szeroko stosowany przez dzieciaków aby im kociarz nie przeszkadzał grać w kasynach i pokerromach . Podobno jak wirtualna to nie do wykrycia .
  Swoją drogą pejsatek Ozjasz musi mieć tupet aby wypowiadać się w kwestiach kryptowalut . Z kogo on robi durniów ? z gojów.
  Gdy zobaczyłem Ozjasza na tej stronie narodowej pomyślałem sobie tak gdzie Ozjaszek tam miejsca dla mnie nie ma .

  Kolejna ciekawostka sprzedawczyni i fryzjerka oraz blogerka a także aktywna pisząca na Neonie 24 zmieniła radykalnie swoją optykę .
  Stała się gorącą fanką PIS i kociarza . Wypisuje takie teksty . Próbka fragment .
  PIS to jedyna alternatywa dla Polski . To są prawdziwi patrioci . Tylko oni reprezentują Polską rację stanu .
  Czyżby może znanej blogerce Nanie urodziło się drugie dziecko i szanowna Nana poczuła zapach 500 złotych ?
  Tylko grzecznie pytam.
  Gdzie te czasy jak Nana wieściła koniec świata pisząc na WPS że jak Putin się zdenerwuje to mu jaja staną i zrzuci na Polin parę atomówek za co dostawała brawa oczywiście oprócz Jagienki która ją za ten wpis skrytykowała.
  Cóż kobieta zmienną jest zwłaszcza tak cudna jak pani Nana .

  Polubienie

 70. Andrzej Pucyn pisze:

  Panowie jeszcze jedno . mam konto a nie mogę po zalogowaniu zrobić lubię to . Po kliknięciu nie robi się ta opcja lubię .

  Polubienie

 71. Polak-Słowianin pisze:

  Krzysztof Pieczyński w filmie o chrystianizacji i wątkami pogańskimi:
  https://naekranie.pl/aktualnosci/krew-boga-polski-film-osadzony-w-sredniowieczu-zobacz-zdjecia-2185933

  Polubienie

 72. kanassatego pisze:

  Rublew, rosyjski nastolatek, gra sensacyjnie w US Open. Właśnie pokonał Belga Goffin’a i zakwalifikował się do ćwierćfinału (czyli już zarobił prawie poł miliona dolarów). Niestety, krystowierca: żegna się po meczu. (Co za żałosny widok!) Na szczęście lubi muzykę ciężko-rockową i metalową (Metallica i AC/DC). Więc może mu krystowierstwo przejdzie.

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Jak jest dopiero nastolatkiem to jest szansa, że mu przejdzie. Młodzieńczy bunt zrobi swoje. Choć nadjordańska dżuma naturalnie mocno potrafi ściągać w dół…

   Swoją drogą fajny awatar. 🙂

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    Huja im przejdzie .To jest nieuleczalne .Rubleva obserwuje od dawna .Wcześniej grywał głównie w challengerach teraz robi furrorę a wczoraj w STS postawiłem na Belga i jestem 3 stówki do boksu także sorry za moje wkurwienie .
    Co do Polek i Polaków tenisowych pejsatków to hu…. dupa i kamieni zapejsaczonych kupa .
    Radwańska kilka lat temu grała w Izraelu . Przed tamtejszych pejsatków kibiców została zwyzywana od kurew . Shahar Peer która z nią grywała tez chyba nie za bardzo ją lubi i to nie dlatego pewnie że dostawała baty .
    Polskie jebane pejsate media przemilczały incydent a Radwańska ani słowem o tym nie wspomniała .
    Zaraz potem przypadek ? Pejsatkowa TVSport zaczęła słodzić Radwańskiej i pokazywać jej każdy mecz .
    Shahar Peer grała wiele razy w Polsce i niechby polska publiczność zwyzywała ją od kurew ale byłby aj waj w mediach i wyroki śmierci w sądach hi hi hi .

    Co do Jerzyka to hu… dupa i kamieni kupa . Próbował na Macenroe ale to tak jakby porównywać hu…. byka z ptaszkiem pchły .

    Przemex a żebyś ty widział jak nasi skoczkowie modlą się przed skokiem i po skoku . Istna litania do serca Jezuska .
    Jedynie chyba Fijas się nie modlił przed skokiem ale wtedy był PRL i Fijas miał czerwoną legitymację i wziął od PRL malucha na talony .

    Polubienie

 73. Polak-Słowianin pisze:

  Właśnie, co sztucznie narzucone ma nikłą szansę się utrzymać.
  Fajna pamiątka Kaz. Kupiłem sobie kiedyś:
  http://www.triglav.com.pl/oferta/figurki/zbrucz-posążek,-tzw-34-światowid-34-szczegoly.html
  Wciąż szukam odpowiadającego mi awatara.

  Polubienie

 74. Andrzej Pucyn pisze:

  Panowie Międlar Międlarem ale dobrze gaworzy .
  Przyszła mi do głowy jedna rzecz .Co niektóre katabasy zdają sobie sprawę że żydzizzmu upadną a taki Międlar mógłby być w przyszłości jakimś zabezpieczeniem aby im jaj nie urwano .
  Mówi mądrze i wściekle atakują go mohery .

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Śmierdzi Natankiem, momentami może dobrze gaworzy, ale i tak jest nawiedzony.

   Polubienie

  • Polak-Słowianin pisze:

   Musiałem się zmusić do oglądnięcia. Międlar, piewca wielkiej katolickiej Polski – i wszystko jasne! Pozytyw z filmiku jest dla mnie taki, że Międlar obnażył to, czemu hołduje – jeśli takim jak on udałoby się wrócić do czasów sprzed II soboru dopiero urządziliby ludziom piekło na Ziemi. Akurat takie fascynacje u Międlara mnie nie dziwią.
   Myślę, że papież nie miał na myśli tego komunizmu o którym wspomina Międlar (oczywiście później był to już tylko system totalitarny, który wykorzystywał zmodyfikowaną ideologię komunizmu – tak dla jasności, nie jestem piewcą komunizmu), więc ja widzę tu manipulację. I jeszcze Międlar próbuje podpierać swoje tezy „autorytetem” żydówki Miriam, która miała rzekomo objawić się w Fatimie.
   Andrzej (Opolczyk) opracował świetny tekst na temat tych „Objawień”.
   Jak widzę, w podejściu Międlara do tego ‚objawienia’, jakoś dziwnie tej „Miriam” zależy na powrocie kk jako instytucji nietolerancyjnej, siejącej konflikt – oczywiście nie ma o tym mowy wprost („Miriam przecież chce dobrze), ale tak właśnie to by się skończyło moim zdaniem, i historia pokazała niejednokrotnie do czego kk był zdolny kiedy tylko miał pełnię władzy).

   Polubienie

 75. Andrzej Pucyn pisze:

  Panowie przyznaje się bez bicia że młodzika Międlara umieściłem zanim go przesłuchałem . Podniecił i zmylił mnie tytuł filmiku . Pomyślałem że Międlar podważa cud fatimski ale rozczarowanie przyszło szybko po zobaczeniu filmiku. Czytałem oczywiście tekst opolczyka o Fatimie .
  Jednak kilka lat temu katabas całkiem mnie zjadł w tej kwestii .
  Podczas polemiki powiedział że to był cud bo sekundy po krzyknięciu dziecka” patrzcie na słońce ” słońce zaczęło wirować a tego się nie wytłumaczy inaczej jak cud czyli naukowo brakedance wytłumaczalny jest ale żeby nastąpił po okrzyku dziecka w dodatku było ponad 100 tys świadków z aparatami foto i tutaj katabasy ale w polemice niestety urywają jaja .
  Panowie na koniec .Proszę o kilka ciepłych słów o Natanku .
  W końcu koszerni biskupi pozbawili go mozliwości odprawiania mszy i naprawdę mówi 100% prawdę o rządach pejsatek .Tego żaden inny katabas nie mówi . Pomijam jego nawiedzenie do żydzizmów .

  Panowie dobrze gada .

  a oto ci którzy chcą rządzić poobaleniu pejsów .To wtedy wyjadę do Korei Kima albo Rosji bo to juz będzie dla mnie z dużo .
  Zdaje się ten facet łysy obok Międlara ma nick Kojak na WPS i tam pisuje .

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Słońce zaczęło wirowac… chyba w głowie oszustów duszpastuchow, po kolejnej dawce wina mszalnego i smrodu kadzidel. Następnym razem jak będziesz gadał z tymi pomylencami, to się ich zapytaj skąd biorą takie dobre zioło do kadzidła, też chciałbym spróbować. Może świat zawiruje mi przed oczami?

   PS.
   Tytuł drugiego filmiku…

   Kniec cywilizacji żydowskiej w Polsce nastąpi tylko wtedy kiedy skończy się dominacja kościoła katolickiego w Polsce i jego wpływ na umysły Polaków. Najpierw trzeba wytepić katolictwo a potem pozbyć się żydów, wszelkie inne działania nie mają sensu, bo Żydzi i tak powrócą tu z czasem na swoje pozycje właśnie dzięki polakatolickiej mentalności.

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    Przemexie usmialem się ale polemika czemu nie ? jak katabas nie pluje jadem zachowuje się jak człowiek to co mi szkodzi napić się z nim piwa czy pójść na dziwki .To w końcu tez i Słowianin i Polak a że ma zgąbczały mózg co poradzić .

    Polubienie

    • przemex pisze:

     Polak i Słowianin przede wszystkim genetycznie i to jeszcze nie w każdym przypadku. Jest sporo żydów w tym fachu, nawet wśród duszpastuchow wiejskich. A napić się wódki i pogadać z nimi też mogę, byleby tematów religijnych nie zaczynali.

     Polubienie

 76. Polak-Słowianin pisze:

  Andrzej Pucyn,

  „Jednak kilka lat temu katabas całkiem mnie zjadł w tej kwestii .
  Podczas polemiki powiedział że to był cud bo sekundy po krzyknięciu dziecka” patrzcie na słońce ” słońce zaczęło wirować a tego się nie wytłumaczy inaczej jak cud czyli naukowo brakedance wytłumaczalny jest ale żeby nastąpił po okrzyku dziecka w dodatku było ponad 100 tys świadków z aparatami foto i tutaj katabasy ale w polemice niestety urywają jaja .”

  Tak faktycznie to katabasom udaje się czasami zrobić ludzi w konia, nie wiedziałeś wtedy o paru kwestiach, o których wiesz teraz, a on to w swojej głupocie (lub perfidnie) wykorzystał.
  W definicji cudu jest mowa o zjawisku lub zdarzeniu nie mającym racjonalnego (naturalnego) wyjaśnienia, zjawiska niepojętego (sprzecznego ze znanymi prawami natury). I uważa się to za działanie boga lub innych sił nadprzyrodzonych.
  Istotne jest tu stwierdzenie: „Uważa się za”. Kk uznał to za cud. Uważa się właśnie dlatego, że się nie wie. Sedno jest w tym, czy katabasy wiedzą, że to „Miriam” zrobiła, czy przyjmują to tylko na wiarę. Twój katabas „wie”, że to był cud bo kk tak uznał (lub sam subiektywnie to uznaje, tak bez kk). Tak czy siak przyjmuje on na wiarę, że to „Miriam” zrobiła.

  Polubienie

 77. Andrzej Pucyn pisze:

  Dziękuje Polaku Słowianinie za odpowiedz .
  Muszę niestety nieco podzielić zdanie Forgeda i napisać że WPS jakby wanjajet koszernością przynajmniej trochę .
  Od dłuższego czasu zauważam komiczną rzecz . W momencie gdy proniemiecki Metro umieszcza wpis w ciągu sekundy ma like od Kosiura . Wracał na to uwagę wielokrotnie grzanek .Kosiur może sobie lajkować kogo chce ale to już jest zabawne .
  Zieminski pisał wczoraj oczywiście wzorując się na Putinie ( rozumiem popieranie Putina ale żeby mu aż do tego stopnia laskę robić ? Przecież to tez człowiek i krytyka Putina to mogłaby być wskazana jak widzimy że coś z jego strony śmierdzi .Piszę teoretycznie . Kużwa traktować człowieka jak jakiegoś Boga ? Po co ? tym bardziej że Putin nawet nie wie że coś takiego jak WPS istnieje na tym padole i jak będzie trzeba szybko dogada się z pejsatymi z Polin .

  Paziem wczoraj oczywiście wzorując się na Putinie pisze :
  ” Należy popierać każdego żyda który działa w interesie Rosji bo to jest patriota a Rosjanin który działa przeciw swojemu krajowi to wróg ” . Mniej więcej tak napisał .
  I odnosi to Paziem do Polski .
  Dobra zgoda .
  Tylko proszę mi pokazać jednego żyda który działał w interesie Polski od 1989 roku tylko jednego wyłączając matkę Boniego .
  Wszystko rozjebali w tym kraju a tu Paziem pisze żeby szanować żydów którzy kochają Polskę .Dobra tylko niech wymieni jednego pejsatka kochającego Polin . Przecież Berka Joselewicza nie wymieni .Nie ten odcinek historii .

  Druga wypowiedz Ziemińskiego .Tutaj w kwestii katabasów .
  „Obojętnie, jak oceniamy teologiczną istotę KK, to eliminowanie go jako instytucji polskiego życia wspólnotowego za granicą, nie powinna być obojętna dla polityki narodowej i polityki państwowej. Dlatego o tym piszemy.”

  Coś mi tu jakąś koszernością z lekka wanjajet albo ząbkiem czosnku .Dobry na grypę . Ha ha ha .

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Andrzej,
   Pan Ziemiński ma w sumie rację z żydami, jeżeli jest żyd, który służy interesowi kraju, to dobrze, czemu nie, niech będzie, zostawimy go w spokoju. Choć tu znowuż problem powstaje taki, że w momencie kiedy dojdzie do jakiegoś politycznego, społecznego, ekonomicznego kryzysu w państwie z jakiegoś powodu, to taki żyd może wykorzystać sytuację i przejść na drugą stronę, bo w sumie czemu nie, oni mają to wypraktykowane. Zresztą to nie tylko dotyczy żydów, tak może w zasadzie przedstawiciel każdej narodowości, ludzie dwulicowi są przecież wszędzie. Oczywiście temu nie jesteśmy w stanie zapobiec, bo nie wiemy co siedzi w głowie innych ludzi. Niektórzy ludzie lubią i potrafią dobrze grać. Zdradzić może żyd, ale zdradzić może także rodak. Przy czym zdrada przedstawiciela obcego czynnika etnicznego nie boli tak bardzo, jak zdrada swojego własnego pobratymca.
   W polityce, biznesie i miłości nie ma litości, wszystkie chwyty są dozwolone i dlatego obowiązuje zasada – ufaj, ale sprawdzaj!

   A odnośnie KRK. Kościół w zasadzie nigdy nie dbał o sprawy narodu, zawsze dbał o swój własny interes i a nawet nieraz grał przeciw Polsce i Polakom lub rozgrywał wewnętrznie jednych przeciw drugim. A nawet jeżeli chwilowo „dbał” o interes państwa i narodu to tylko po to by wyciągnąć z tego dla siebie korzyści. Z wolnej i niepodległej Polski KRK nie ma nic, jeżeli nie jest ona podległa jego interesom. Dlatego na rugowanie go ze wszystkich dziedzin życia zarówno w kraju jak i za granicą(wśród środowisk polonijnych) w sumie sobie zasłużył i ja nie mam zamiaru za nimi płakać, ani tym bardziej się wstawiać, nawet z politycznego punktu widzenia. Kopać leżącego zresztą również nie zamierzam, oni sami zdechną.

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    Dzięki Przemexie za odpowiedz .
    Musiałem żle zrozumieć Ziemińskiego bo wydawało mi się że on płacze z tego powodu że katabasów biorą coraz bardziej za jaja poza Polską .
    Oczywiście też nie mam nic do pejsatków jeżeli się zasymilowani i kochają Polskę tylko proszę o przykłady takich patriotów pejsatych .
    Przemexie mogę ci wymienić masę pejsów wybitnych artystów którzy wyjechali do Izraela po 48 roku opluwając Polskę żeby po paru latach wracać do Polski z podkulonym ogonem.To są fakty .
    A proszę wymienić jednego pejsatka patriotę który działa na polu społecznym czy politycznym w Polin od 89 roku do dziś .
    Proszę nie wymieniać tylko Ikonowicza bo szlak mnie trafi .

    Wczoraj czytałem trochę blog opolczyka . Natknąłem się na materiał o panu Zygmuncie i ciepłe słowa opolczyka .
    Właściwie to kto to był jakiś przyjaciel opolczyka ? .Jeżeli tak to również współczuję .
    Kurde co za czarna seria .Najpierw umiera przyjaciel potem syn .

    Polubienie

    • przemex pisze:

     Odnośnie żydów, dobrze wiem, że ciężko jest odróżnić ziarno od plew. Dlatego napisałem wyraźnie, ufać ale sprawdzać. Nie ma litości. Inną sprawą są nasi rodacy, którzy za „zielone” sprzedają własny kraj i naród, to już jest niewybaczalne.
     A Zygmunt (Zyga), to nasz wspólny internetowy znajomy(nie widzieliśmy się nigdy). Najpierw pisał na WPS, potem przeniósł się tutaj, kiedy go tam zablokowano(nie lubiano tam jego specyficznego poczucia humoru). Mieliśmy się nawet spotkać na piwku w Czechach, jak zresztą sam planował, niestety nie zdążył zrealizować swojego marzenia…

     Polubione przez 1 osoba

 78. przemex pisze:

  Ciekawostka.
  Pewien Gruzin(?), znany watazka, malwersant, podzegacz wojenny i prowokator, poszukiwany przez gruzinska prokuraturę, przekracza sobie granicę polsko-ukraińska w sposób kuriozalny, bez paszportu, pozbawiony obywatelstwa, bezpanstwowiec, na Ukrainie nie mile widziany przez Patroszenke i jego swite.
  Pytanie brzmi. Co to kurwa ma być i o co tu chodzi?

  Polubienie

  • Andrzej Pucyn pisze:

   Przemexie naprawdę nie wiesz co jest grane ?
   Patroszence słabo schodzą w Polin krówki mordosklejki firmy ROSHEN . To kurestwo silnie psuje zęby także nie próbuj bo będzie cię czekał wydatek na pejsatego dentystę a to nie są tanie rzeczy ha ha ha .
   Ponadto chemtrails działa na Ukrainie z potrójną siłą dlatego tam żydki głupieją potrójnie co widać i czuć . U nas będzie to samo wśród pejsatek niebawem bo jest nieprawdą jak pisze ktoś na WPS że oni mają antidotum w postaci białego proszku .
   Czyżby antidotum była heroina ?
   ha ha ha .

   Polubienie

 79. przemex pisze:

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-04-23/bp-wysocki-prezydent-duda-to-dar-od-boga/

  „Do cudu zmartwychwstania porównał biskup Józef Wysocki z diecezji elbląskiej rząd PiS i jego działania. W końcowym słowie, po mszy świętej w amerykańskim sanktuarium w Doylestown w stanie Pensylwania, biskup Wysocki podziękował Bogu za dar dla narodu, jakim – jego zdaniem – jest prezydent Andrzej Duda. Biskup nie szczędził też podziękowań premier Beacie Szydło, która uczestniczyła w tej mszy.”

  Polubienie

  • Andrzej Pucyn pisze:

   Wypisz wymaluj jakbym czytał ta psitę emerycką pisiorową Dylaka .Toczka w toczkę . On jeszcze porównał Żydło do swojej Dulcynei czyli przebił katabasa .
   W odpowiedzi zaapelowałem do jego żony aby mniej mu dawała na kolację słoninki z cebulką i chlebuś bo jej chłop całkiem zeświruje ha ha ha .

   Polubienie

 80. przemex pisze:

  http://www.nowosci.com.pl/torun/a/kazda-reka-podniesiona-na-kosciol-to-reka-podniesiona-na-polske-kilka-tysiecy-pielgrzymow-na-urodzinach-radia-maryja,10827576/

  „Nie może być Polski bez Kościoła. Każdy, choćby nie miał łaski wiary, musi to przyjąć. Każda ręka podniesiona na Kościół, to ręka podniesiona na Polskę – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Toruniu podczas 24. urodzin Radia Maryja.”

  Polubienie

  • Andrzej Pucyn pisze:

   Tworki 100% . Swoją droga to bym tego syfu tu nie wklejał . Tylko człowiek się ufoludkami denerwuje .

   Polubienie

   • Polak-Słowianin pisze:

    Z cyklu: Demagodzy mówią.

    „I że nie może być Polski bez Kościoła (…) Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę”

    Nie ma jak wmawiać coś komuś. Ach tak, a jeżeli ten kościół upadnie lub wierni powymierają i nie będzie już następnych to znaczy, że wtedy Polska zniknie, rozpłynie się w powietrzu.
    Czyli jak ktoś podniesie rękę na kościół w obronie Polski to też podniesie rękę na Polskę, nie broni jej wtedy tylko występuje przeciwko niej.

    Polubienie

    • Andrzej Pucyn pisze:

     To jest typowe pierdolenie pod publiczkę gdzie nie ma żadnej głębi i niezależnie w co Polaku- Słowianinie wierzysz .Gdyby trzeba było tak pierdolić pod adresem Peruna robiłby to samo aby zyskać nieco głosów w wyborach i odmóżdzać idiotów a w Polin jest duże pole do popisu w tym względzie . Także tak pierdolić i modlić się w Kościółku gdzie jest 10 kamer zainstalowanych i pokaże to każda zapejsaczona TV można .To nic nie kosztuje a dużo zyskujesz .
     Różnica jest tylko taka że prosiak Ryży modlił się pod publiczkę z tłuścioszkiem Dziwiszem a tutaj modły z ojczulkiem rydzykowym i jego idiotami .
     Jakiś czas temu dobry wpis o tych miesiączkach miał Metro i tu mu się plus należał .
     Nihil Novi .Jednym słowem . Wyczujesz że masz do czynienia z ptasimi mózgami to ich ogłupiasz .Wcale mu się nie dziwię że tak mówi .

     Polubienie

     • Andrzej Pucyn pisze:

      Kalksteina trzeba docenić bo to jest cwany chazarski lis a zwłaszcza jego talent do robienia z gojów idiotów .Tutaj prezentuje poziom Fischera mistrza świata w szachach znakomitego szachistę . Dymał radzieckie szachy ile wlezie ale miał talent .

      Polubienie

     • Polak-Słowianin pisze:

      Andrzej, dzięki za naukę, ale chyba nie myślałeś poważnie, że poprzez tą moją zabawę słowami szukałem w tym jakiejś głębi – taką mam nadzieję 🙂
      Tak jak pisałem, to jego demagogia.
      Ale rozumiem, że ludzie muszą swoje wypowiedzi do siebie interpretować (zwłaszcza rozmawiając przez neta), bo nie siedzą sobie w głowach i nie wiedzą w pełni co ktoś ma na myśli. Dlatego nie mam jakiejś pretensji do Ciebie.
      Po to jest rozmowa, żeby pytać, wyjaśniać, a nie np. z góry obrażać się, bo coś tam zrozumiało się po swojemu i przyjęto za fakt (nie piję tu konkretnie do Ciebie).

      Polubienie

      • Andrzej Pucyn pisze:

       Polaku Słowianinie oczywiście że nie myślałem poważnie .My Słowianie jesteśmy ale może podałbyś imię lubię moim kumplom jeżeli się nie obrazisz że tak napisałem mówić po imieniu .

       Polubienie

  • przemex pisze:

   Ciekawe co premier Józef Cyrankiewicz na to? 🙂

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    Zmienił żydek Cyrankiewicz swoją śpiewkę .Od tej pory nie będzie ucinał rąk za wystąpienia przeciw władzy a zamieni to na ucinanie kutasów .Kalkstein by tak zrobił i to tych dwóch koszernych różni .

    Polubienie

 81. Polak-Słowianin pisze:

  Andrzej,
  Nie ma problemu, moje imię to Mirek (Kaz, Przemex dotyczy to również Was).

  Polubienie

 82. Andrzej Pucyn pisze:

  Panowie u mnie dziś wiekopomne wydarzenie . Odpust w parafii .Niestety mieszkam blisko Kościółka .
  Mam dziś kupę śmiechu bo cosik mi się wydaje że żydowskiemu Bogu po tylu latach ( również w okresie PRL ) te biznesy odpustowe zaczynają się coraz mnie podobać .
  Dziś leje u mnie deszcz jak cholera a więc biznesu odpustowego udanego raczej nie będzie .Stoją przy tych straganach jak zmarżnięte kury . Katoli mało do robienia zakupów a sądząc po chmurach deszcz zapowiada się cała niedzielę .
  Panowie te stragany praktycznie są zaraz cm po wyjsciu z Kosciółka .Handlują tam jak wiecie duperelami jak szczypy , korkowce , kapiszonowc , joja itp .Typowy biznes i jakoś to katabasom nie przeszkadza tylko sukienkom przaeszkadzała moja budka z kurczakami i hot – dogami która była dużo duzo dalej oddalona od Kosciółka . Tak to tym znajdom przeszkadzało że az wzywali kumpli z zaprzyjażnionej policji ale stragany tuz obok kosciołka i strzały z korkowców jakoś wielkm wypasionym bandziochom nie wadzą .
  Akurat panowie był koniec mszy .Patrzę a tu wychodzi z pięciu łepków z puszkami podchodzę bliżej i co widzę :
  1. Jeden trzyma pusię i spzredaje niedzielę .
  2. Drugi zbiera na jakiś utalentowany zespół katolicki fundusze do puszki .
  3. Trzeci dzieciak zbiera do puszki datki na katolickie radio w moim mieście .
  4. A czwarty na jakiegos katabasa który gdzieś daleko wyjechał na misię i zbierają mu na chyba jakieś auto które tam mu jest niezbędnie konieczne aby nawracać .
  5. Piąty już nawet nie wiem . Nie patrzyłem bo to już nie na moje nerwy i odszedłem stamtąd .
  Panowie cała masa wiernych podchodziła do tych puszeczek wrzucając pieniązki .
  Podsumowanie .Strzyżenie owieczek ostrym sprzętem idzie pełną parą pomimo że wełna gówno warta bo i owieczki wychudzone .
  Kużwa kiedy ten naród zmądrzeje .
  Pozdrawiam Przemexa , Polaka Słowianina oraz naszego kumpla z USA . Opolczyk trzymaj się .

  Jestem Piotr takie moje imię bo moja mama była zafascynowana i jest uczniem Jezusa . Panowie może byście mi zasponsorowali jakąś bezludną wyspę na Pacyfiku bo chętnie z tego wariatkowa był wyjechał ha ha ha .

  Polubienie

 83. julius pisze:

  Artykuł przedstawia żydowski punkt widzenia

  Teoria spiskowa, prawosławna eschatologia prowadzą rosyjski nacjonalizm na powrót do antysemityzmu.

  Paul Goble

  Staunton, 10 września – Siły antyzachodnie i antyliberalne nie wyparły sie antysemityzmu w Rosji, jak twierdzili niektórzy, ale wraz z rozpowszechnionym myśleniem spiskowym i powiązaniami eschatologicznymi między rosyjskim nacjonalizmem a rosyjską cerkwią prawosławną stwarzają podstawę do ponownego narastania tego starożytnego zła, mówi Aleksandr Verkhovsky.

  Dyrektor Centrum SOVA udawadnia to zjawisko w artykule opublikowanym w Nezavisimaya poświęconemu nowej książce Wiktora Shnirelmana( rosyjski Żyd , członek Akademii Nauk) pt. „Plemię Dan: Eschatologia i antysemityzm we współczesnej Rosji” (w Rosji, Moskwie: BBI, 2017, 633 str.) (Ng. ru / ng_religii / 2017-09-06 / 15_427_book.html).

  Shnirelman, wskazujeVerkhovsky , jest zwolennikiem teorii”cywilizacyjnego nacjonalizmu”, który przyciąga wielu Rosjan, a zwłaszcza Rosyjski Kościół Prawosławny. Idea ta utrzymuje, że tożsamość nie wyłania się z etniczności ani języka, ale „w pierwszej kolejności poprzez syntetyczny obraz Rosji jako jądra szczególnej wielkiej kultury czy cywilizacji … inspirowanej wysokimi celami … i będącej w globalnej i długoterminowej opozycji w stosunku do Zachodu.”

  Osoby Kościoła definiują te cele w sposób eschatologiczny, który ze swej natury i całkowicie zrozumiałych powodów jest radykalny, ponieważ chodzi o to, co Kościół uważa za zbliżającą się Armagedon. Jak wskazuje historia, sugeruje Verkhovsky, takie idee nie mogą istnieć „bez antysemityzmu”.

  Dyrektor SOVA wspomina, że ​​niedawno usłyszał jak jeden z prawosławnych popów w Moskwie wygłasza homilię, w której powiedział, że Rosjanie muszą przygotować się na Armagedon i muszą być gotowi „zabijać swoich wrogów, w tym Żydów i dzieci żydowskie. To będzie bardzo trudne, powiedział, ale trzeba to zrobić, bo inaczej nie będzie spełniona boska wola „.

  „Warto wiedzieć, jak ważny jest antysemityzm na poziomie uczuć w kraju, w którym powszechne jest myślenie spiskowe i jak jest to po prostu stary instrument do wyrażania eschatologicznych emocji i odpowiadających im poglądów politycznych” – kontynuuje Verkhovsky .

  Shnirelman przytacza argumenty ludzi takich, jak Andrey Lesnitsky, którzy twierdzą, że „antyliberalizm i antyzachodniość zastępują antysemityzm”, zauważa analityk SOVA; ale sugeruje, że jest to zbyt optymistyczne założenie. Rzeczywiście, te same wartości mogą stać się miejscem hodowli antysemickich postaw i działań.

  Głównym powodem do obaw, kontynuuje Verkhovsky, jest to, że patriarchat moskiewski nie dostarczył jasnej analizy Apokalipsy, a zatem pozwolił na wcześniejsze antysemickie interpretacje, które pozostawały powszechne i niepodważalne, a zwłaszcza te najbardziej radykalne.

  I nie zrobił tego pomimo nagromadzenia i powszechnej publikacji otwartych antysemickich tekstów eschatologicznych z przeszłości rosyjskiej i ich promocji przez wiodących komentatorów i hierarchów kościoła, tekstów podkreślających bliskie powiązania między eschatologią a ideami antysemickimi.

  Eschatologia w rosyjskiej tradycji była ważna zarówno dla rosyjskiego nacjonalizmu, jak i antysemityzmu, często służąca jako łącznik między tymi dwoma czynnikami, które dają siłę zarówno w przypadku obrony Rosji jako „Trzeciego Rzymu” i „ostatniego bastionu w walce z apostazją”. „Walka, która w ostatnich dwóch dekadach przyjęła formę tego, co można by nazwać prawosławnym” dżihadem „.

  W rezultacie antysemityzm w Rosji nie stracił na znaczeniu, nawet jeśli „w masowej ksenofobii dawno temu przeniósł się na drugorzędny lub nawet trzeciorzędny poziom”. Jak wykazuje Shnirelman, może on łatwo się pojawić, ponieważ eschatologiczne elementy prawosławia i rosyjskiego nacjonalizmu mają potężny wpływ na umysły wielu ludzi.

  I rzeczywiście, Verkhovsky podsumowuje: „antysemityzm w ramach tego zbiorowiska ludzi jest w praktyce nieunikniony a nawet nowoczesne formy postaw eschatologicznych opisane w książce, które unikają opierania się na antysemityzmie, same prowokują taką lub inną formę ksenofobii w ogóle i antysemityzmu. ”
  http://windowoneurasia2.blogspot.co.uk/2017/09/conspiracy-thinking-orthodox.html

  Polubienie

  • Polak-Słowianin pisze:

   Julius,

   „Artykuł przedstawia żydowski punkt widzenia”

   Fanatycy i fanatyzm nie występują tylko u krystowierców. Dla równowagi, w artykule i książce powinien się także znaleźć żydowski punkt widzenia na nie-żydów i co z tego wynika, a tak to „cudze chwalicie, swego nie znacie” (a raczej: nie przedstawiacie).

   Polubienie

   • przemex pisze:

    Jeżeli o mnie chodzi to prawosławni, Żydzi, katolicy mogą się wytluc nawzajem. Oni są siebie nawzajem warci. Świat bez nich byłby znosniejszy do życia. A jedni i drudzy debile nie przekrzikiwaliby się w nawoływaniu do wzajemnego mordowania. Bo leżeliby 2 metry pod ziemią…

    Polubione przez 1 osoba

 84. Andrzej Pucyn pisze:

  Ludzie w tym Polin głupieją coraz bardziej .
  Wiem że to już jest nudne ale ostatni raz napiszę .
  PAZIEM po moim kolejnym robieniu sobie jaj z moherów zasugerował że jestem od nich . Cholera jasna dawno nikt mnie tak nie obrażił .
  Gdybym był moherem to bym tak ich ośmieszał ?
  Nie wiem gdzie Ziemiński ma rozum .
  Jeszcze trochę to mnie włączą w szeregi Mossadu .
  Kużwa wiernych czytelników od siebie odpychają .
  Nie ma dla mnie gorszej zniewagi jak nazwać mnie zakamuflowanym moherem na WPS .
  Przemex i moi koledzy na blogu chyba w to nie wierzycie do jasnej cholery .
  Oczywiście PAZIEM pije tu do mnie .
  Coraz większe zdebilnienie ludzi co moim zdaniem wynika z bezsilności .

  paziem
  19 września 2017 o 17:56
  Czy będę ich zapraszał, czy nie to oni i tak przyjdą ( tak jak przychdzą na tę stronę),udając sympatyków WPS, chyba żeby WPS zaczęlo działać w konspiracji, ale nie mamy takiego zamiaru.

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Czasem mam nieodparte wrażenie, że oni na siłę jakichś wrogów sobie szukają, ale najczęściej nie tam gdzie trzeba. Moim zdaniem powinieneś to olać sikiem parabolicznym. Szkoda twoich nerwów. Takie przekomarzanie się do niczego dobrego nie prowadzi.

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    Przemexie pełna zgoda dlatego nie zamierzam na tą zniewagę odpisywać . Komuś tam strasznie wadzi robienie sobie jaj z moherów a to tylko zwykłe jajca z krystowierców bez ładunku agresji i mega wyzwisk . Pokazywanie ich głupoty przez jajca .

    Polubienie

 85. Andrzej Pucyn pisze:

  Coraz bardziej zaczynam rozumieć dlaczego Przemex nie dostał od dawna lajku a lajkuje się ciągle szczypiora czy kolesia jakipodpis który umieszcza wpisy .
  Litrę wódki stawiam jak ktoś mi powie o co w tym wpisie chodzi a on jest jeszcze najbardziej zrozumiały .

  jakipodpis
  17 września 2017 o 13:25
  gadać to można mawiał mój ojciec a w dzisiejszych czasach pisać też, choć „mowa nienawiści” (sysysys)raczy obejmować też i pisAnie i obrAzków zamieszczanie a te koszulki z pacykami…, no cóż, w „o”PRL był taki człenio, co na froncie koszulki, sorki, T-short zamieścił takąż to inskrybcyję: nie lubię ruskich [choć pamięć mam dobrą ale krótką;) nie pamiętam, czy było r, czy R w słowie ruskich] a na zadniej, czy też, jak kto woli [„świnia błoto, ksiądz pieniądze” (bez obrazy dla zwierzęcia i człowieka)] na back side było pierogów. To był hit, odwaga, itp. stwierdzenia, którymi określano owo zachowanie się wspomnianego, aczkolwiek nie mam wiedzy, któż to był, owy człenio, być może wielbiciele, jak też adwersarze WPS zechcieliby zapuścić, jak mawiał Kuba Puchaty, coś nie coś.

  Przemex możesz poprosić KAZ wy się znacie jak łyse konie aby u ciebie coś więcej zamieścił w kwestii tego dziennikarza z USA .Temat jest na WPS.

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Mi tam na „lajkach” nie zależy, nie piszę pod publikę. Osobiście jak ktoś wstawi fajny koment, z którym się na przykład zgadzam, albo jest jajcarski wtedy sam „lajkuję”, ale nie zawsze, czasem zapominam. Ja tam jestem w sumie nie popularny od dawna(choć raczej starałem się nie urządzać awantur), z uwagi na moją bezkompromisowość w sprawie choćby religii z nad Jordanu, dla większości czytelników, w tym chyba administracji jest to niestrawne.
   A owego dziennikarza nie znam, pierwszy raz widzę. Może Kaz wie coś więcej, ale ja nie.

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    Przemexie oczywiście hu…. tam z lajkami ale trzeba było o tym wspomnieć .KAZ raczej tutaj na ploty nie wchodzi to spróbuję go poprosić u niego w temacie o USA .
    Też pierwszy raz o tym gościu słyszę ale PAZIEM go zachwala pisze że zna go osobiście więc warto KAZ zapytać kim zacz ten Amerykanin .KAZ będzie wiedział na bank .

    Polubienie

 86. kanassatego pisze:

  Andrzej, po prostu odejdź od WPS.

  Zostaw ich sobie – dokładnie tak jak ja to zrobiłem i, rozumiem, kilku innych. Redaktorzy WPS, szczególnie Ziemiński, nie są ciągle w stanie odróżnić sympatyków i przyjaciół WPS od ich wrogów. Niech więc sobie sami radzą w coraz mniejszym gronie.

  Co do Kosiura, to ciągle mam mieszane uczucia, muszę przyznać. Ale to nie ma już teraz znaczenia. Kiedy Ziemiński po 2 latach mojego dla WPS blogowania i wysłania czeku, stwierdził, że robię „szambo” na WPS pisząc trochę gorzkiej prawdy o Łukaszence, wiedziałem, że nadszedł czas rozejść się. Gdyby wtedy Kosiur mnie poparł w jakikolwiek sposób, prawdopodobnie pozostałbym na WPS. Dosłownie kilka dni przed grubiańskim zachowaniem się Ziemińskiego, miałem zamiar wysłać im drugi czek (na 200 złotych) z zamiarem wysłania kolejnych. Ale po takim mnie potraktowaniu, wiedziałem, że to koniec.

  Jak wiecie, tak się stało. Od tamtego czasu, nie tylko, że nie napisałem ani jednego tam komentarza, ale w ogóle nie otworzyłem WPS. I nie otworzę. Taki jest mój sposób na radzenie sobie z ludźmi, którzy nie zasługują na mój czas, bo są wobec mnie albo nieprzyjaźni albo po prostu wrogo nastawieni.

  Tacy ludzie dla mnie „umierają”, tzn. traktuję ich, jako osoby już nieżyjące. Jest to dosyć trudny manewr psychiczny, którego nauczyłem się od Apaczy. (Kiedyś wytłumaczę więcej.) Śmierć to koniec. Nie ma sensu gdybać i ciągle być uwikłanym w nieustannym męczeniu się spekulując o tym, co by było gdyby. Takie jest prawo życia, że śmierć jest absolutnym jego końcem. (Jak powiedział kiedyś pewien Amerykanin w znakomitej książce Somerseta Maugham”a „Ostrze Brzytwy” (The Razor’s Edge):

  „The dead are terribly dead.”

  To samo zrobiłem w amerykańskimi magazynami humanistycznymi po tym, jak mnie podobnie potraktowali niektórzy tzw. „humaniści”. Dla mnie tacy ludzie jak Ziemiński i mój były szef, redaktor naczelny Free Inquiry, Tom Flynn, już „umarli”. Więc po co mam utrzymywać jakikolwiek kontakt z nimi, a nawet pisać czy choćby myśleć o nich. Teraz robię wyjątek, bo chcę Ci wytłumaczyć, na czym polega ten „manewr psychiczny”.

  Banałem jest powiedzieć, że życie jest krótkie. Ale nie jest banałem powiedzieć, że właśnie dlatego trzeba szukać sobie autentycznych przyjaciół. I jeżeli ma się szczęście znaleźć takich, trzeba w nich zainwestować, bo każdy taki związek ludzki wymaga, jak wszystko, pracy i troski. Uważam, ze prawdziwa przyjaźń jest tak cenna i tak rzadka jak prawdziwa miłość.

  Przetnij ten węzeł, Andrzej. I nie męcz się.

  (O jakiego dziennikarza chodzi?)

  Polubione przez 1 osoba

  • przemex pisze:

   https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/09/19/spotkanie-derekiem-monroe-amerykanskim-dziennikarzem-spoza-glownego-nurtu/
   Derek Monroe is a writer/reporter and consultant based in Illinois. He has reported on international and U.S. foreign policy issues from Latin America, Poland, Japan, Iraq, Ukraine, Sri Lanka and India. His work has appeared in Institute for Policy Studies, Foreign Policy in Focus, Alternet, Truthout, RT,Common Dreams, RSN and Ohmynews, and has been published in over 20 countries.

   Chodzi o niejakiego Dereka Monroe.

   PS Tak głupio się pytam o tego dziennikarza, bo od dłuższego czasu mam nieodparte wrażenie, że WPS promuje postaci o wątpliwym autorytecie…

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    Przemexie podobno zna go Ziemiński osobiście to antyglobalista i jego charakterystyka brzmi zachęcająco jak to dziś po południu czytałem to się trochę podpaliłem aby go posłuchać i od razu na myśl KAZ mi przyszedł nasz tu dobry kumpel ekspert od Usraju i aby go o tego gościa żapytać .

    Polubienie

  • przemex pisze:

   Ciągnąc trochę temat WPS, Kosiur raczej nie mógł stanąć po Twojej stronie. Bo gdyby to zrobił, oznaczałoby to konflikt z Ziemińskim. Efekt? Szlag by trafił WPS, prawdopodobnie. Zresztą ostatnimi czasy zauważam, że oni za bardzo bawią się w politykę(czemu Ziemiński dał wyraz pisząc mniej więcej pod jedną z notek „nie rozróżniają państwo polityki narodowej o domorosłej publicystyki”), a niestety mnie interesuje troszkę coś innego, a mianowicie prawda, bo tylko ona jest ciekawa(a czasem brutalna). A prawda i polityka się niestety często bardzo rozmijają…
   W sumie sam nie wiem po co tam jeszcze zaglądam czy pisze, ale ja już tak mam, że czasem nie mogę się od czegoś uniezależnić, albo długo to trwa…

   Polubienie

 87. Andrzej Pucyn pisze:

  KAZ i Polaku Słowianinie dzięki za poświęcony czas aby mi odpisać .
  Panowie jak sami widzicie zabierałem tam głos od kilku tygodni po ogromnej przerwie z tego względu że na długo odseparowałem się od tego politycznego gówna Polin . Żona , dzieci do tego choroba żony to i człowiek nie miał czasu .
  Życie dało mi w dupę bo uniosłem się honorem i niech tak tak nie wygląda że robię z siebie ofiarę .Daleki jestem od tego .
  Postanowiłem nieco wrócić do sieci i aktywnie porobić sobie jaja z moherów czy PIS .
  Zauważyliście że moje 80 % wpisów to były jajca z moherów i PIS . Lubię kabarety zwłaszcza te starsze które oglądam na you tube i moim celem było wprowadzić trochę kabareciarstwa do WPS
  Niestety nie przewidziałem jednego że tam raczej mało kto ma poczucie humoru .
  Pozdrawiam was panowie serdecznie .
  Żona moja jutro ma badania kontrolne coroczne .Trzymajcie panowie kciuki aby wszystko było ok .Bardzo ją kocham .Bez niej bym umarł jak kwiat bez wody .
  Może mi nie uwierzycie ale to moje poczucie humoru naprawdę mnie umacnia psychicznie .

  Polubienie

  • Polak-Słowianin pisze:

   Andrzej, może się mylę, ale wydaje mi się, że i tak w końcu dostałbyś bana. Ja przestałem pisać na WPS po tym co spotkało tam Kaza (PZ powinien Kaza przeprosić, ale widocznie woli odpychać). Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego dla Twojej Małżonki!

   Kaz,

   „Takie jest prawo życia, że śmierć jest absolutnym jego końcem.”

   Myślę, że nie da się żyć wiecznie w tym ciele (każdy wybiera sam, co mu odpowiada, i nie mam zamiaru się tu wymądrzać wobec Ciebie, czy prowokować do jakiejś dyskusji)

   „Uważam, ze prawdziwa przyjaźń jest tak cenna i tak rzadka jak prawdziwa miłość.”

   Podpisuję się pod tym również.

   Polubienie

   • przemex pisze:

    To ostatnie zdanie Kaza jest kapitalne. Trafić na kogoś komu można zaufać, a w szczególności obdarzyć uczuciem, to jak trafić 6 w totka. Dziś, kiedy bogiem jest… technika, dupa i pieniądz(bóg jahwe w trzech osobach), jest to szczególnie trudne…

    Polubienie

 88. Andrzej Pucyn pisze:

  Byłbym zapomniał .KAZ wejdz na WPS tam dzisiejszy pierwszy temat o tym Amerykaninie .

  Polubienie

 89. Andrzej Pucyn pisze:

  Jeszcze jedno już podaje nazwisko Derek Monroe .
  Faktycznie KAZ jeszcze ich wspomagałeś finansowo . W dodatku podejrzewam że z Usraju wysłać siano do Polin to też spora opłata jest i faktycznie potraktowali cię jak śmiecia .
  Sam się zastanawiałem czy im parę złotych nie podsyłać ale zrezygnowałem bo mnie nie stać nawet na małe opłaty .
  Dziś dzieci męczyły mnie ” Tatuś chodżmy do macdonalda na frytki i udka . No i nie pójdziesz? .Przecież to jeszcze dzieci .Co one rozumieją a jaką mieli frajdę jak tam im w tym macu jeszcze jakąś gównianą zabaweczkę dali .Potem jeszcze kino .
  Uśmiech dziecka jest cudowny ale ich nie rozpieszczam .Najstarsze ma 11 lat .

  Polubienie

  • przemex pisze:

   Swoją drogą, to to samo co Tobie, radziliśmy Zygmuntowi. On tam dużo pisał. Olej ich bo nabawisz się problemów zdrowotnych, szczególnie z sercem, a z tego co piszesz wnioskuję, że masz problemów dość.

   Polubienie

   • Andrzej Pucyn pisze:

    Nic dodać nic ująć .Przemex . O Zygmuncie czytałem na blogu opolczyka . Szkoda że mnie wcześniej tu nie było bo widzę że niemało nas łączyło . Szkoda gościa .

    Polubienie

 90. kanassatego pisze:

  No wiec, Panowie, niestety nie mogę wiele powiedzieć o tym dziennikarzu. Przyznaję, że nie zwróciłem na niego wcześniej uwagi. Ale wiem, że Derek Monroe jest rzeczywiście nietypowym, bo niezależnym amerykańskim reporterem, autorem znakomitego raportu o Euromajdanie. Przy okazji, dość niezwykle jest to, że na tyle dobrze mówi po polsku, że może prowadzić wywiady z Polakami bez pomocy tłumacza. Coś takiego jest nie tylko niezwykłe, ale wręcz unikalne, jeśli chodzi o Jankesów, którzy już dawno temu przestali się uczyć obcych języków i stali się językowymi rasistami (oprócz oczywiście monopolu na inne przejawy rasizmu).

  To, co dobrze o nim świadczy to fakt, że jest publikowany w jednym z niewielu dzielnych, niezależnych amerykańskich magazynów internetowych, Truthout. To już duża klasa, w tej samej kategorii, co inne takie portale jak CounterPunch, The Greanville Post, czy antiwar.com.

  Teraz będę już śledził jego publikacje.

  Polubienie

  • Andrzej Pucyn pisze:

   KAZ wielkie podziękowania przyjacielu jak mogę tak napisać bo raczej długo u Przemka tu nie jestem .
   Panowie upraszam o wybaczenie że jeszcze truje z WPS ale dziś z samego rana miałem śmiechu co niemiara po przeczytaniu postu pewnego krystowiercy .
   Nie neguję jego wiedzy o świecie ale to facet który pisze publicznie że po śmierci zobaczy herubinki . aniołów i archaniołów a na Natanka mówi – nasz Piotr patriota .
   Oczywiście to jego sprawa w co wierzy nie mój biznes ale żeby takie pełne miłości wpisy słać na WPS to naprawdę może budzić rozbawienie .
   Za kilka miesięcy wielkie święto .Zobaczymy co wymyślą w kwestii życzeń dla krystowierców bo ostatnie z 2016 roku z grudnia były bardzo gorące i z serca .
   Mnie już to nie denerwuje ale śmieszy.

   jasiek z toronto
   20 września 2017 o 01:11
   Pozdrowienia sle.
   Panie Pawle, zapodaje strone – ciekawa –

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s