ZASADY KOMENTOWANIA

Przeczytaj zanim napiszesz.

 

 

Komentarze nie podlegają moderacji. Jednak może się zdarzyć, że któryś zostanie zakwalifikowany automatycznie do moderacji, spamu lub kosza przez system wordpress co zdarza się przy dużej liczbie linków w komentarzu. Nie wysyłaj ponownie tego samego komentarza. Poczekaj aż go wyciągnę.

Jeżeli komentarz nie ukaże się natychmiast po wysłaniu, nie wysyłaj ponownie jego kopii. Poczekaj aż się pojawi.

Piszemy pod jednym stałym nickiem. Za notoryczne zmiany nicków komentujący otrzyma ostrzeżenie, jeżeli się nie zastosuje otrzyma bana. 

Staramy się pisać komentarze poprawne językowo i logicznie. Komentarze pisane wyjątkowo niechlujnie będą kasowane, a komentator otrzyma ostrzeżenie, jeżeli się nie zastosuje otrzyma bana.

Komentarzy nie piszemy Caps Lockiem! Szanuj wzrok innych użytkowników! Tego typu komentarze będą kasowane,  komentator otrzyma ostrzeżenie, jeżeli się nie zastosuje otrzyma bana.

Staramy się pisać na temat. Komentarze nie związane z tematem dyskusji proszę zamieszczać w dziale ”Pogaduchy”.

Staramy się pisać jeden większy komentarz zamiast kilku jeden pod drugim. 

Ograniczamy się ze stosowaniem wulgaryzmów. Maksymalnie jeden, dwa, na komentarz. Wyjątkowo wulgarne komentarze będą kasowane, a komentator otrzyma bana.

Nie stosujemy argumentów ad personam oraz wszelkiego rodzaju insynuacji pod czyimkolwiek adresem. Za tego typu praktyki pierwsze ostrzeżenie, jeżeli komentator się nie zastosuje otrzyma bana.

Na blogu obowiązuje bezwzględny zakaz reklamowania i propagowania kryptowalut, hazardu, wszelkich piramid finansowych, reklam kredytów, ofert różnych banków i innych usług finansowych. Komentarze zawierające powyższe reklamy i praktyki zostaną skasowane, a komentator bezwzględnie zbanowany.

Nie wymagamy oglądania i komentowania zamieszczanych na blogu filmów.